گنجینه انگیزش 💕 فهرستی از مطالب مفید

دشمنتون شرمنده،عکسش یکم قدیمیه،برای دوسال پیشه.
بله دقیقا همین بهانه های مغز برای خواب کار دستم میده :ok_hand:
مرسی از لطفتون :heart_eyes::heart:

4 پسندیده

چه نکته جالبی گفتین،ممنون :tulip: :clap:

4 پسندیده

سلام دوستان
شبتون بخیر

فایل روز پانزدهم شکرگزاری

9 پسندیده

ممنون از تو
من هر روز دانلود میکنماااا
موقع کارم گوش میدم
ممنون که زحمت میکشی :tulip::tulip::tulip::tulip::tulip:

4 پسندیده

ممنون عزیزم که گوش میدی :rose::rose::rose:

4 پسندیده

خلاصه ای از تجسم خلاق توسط شاکتی گواین:

تجسم خلاق تکنیک استفاده از تخیل شما برای ایجاد آنچه که در زندگی می خواهید، است. هیچ چیز جدید، عجیب غریب و غیر معمولی در مورد تجسم خلاق وجود ندارد. در حقیقت شما پیش از این نیز هر روز، هر دقیقه در حال استفاده از آن هستید. این قدرت طبیعی تخیل در شما، انرژی خلاقانه جهان است که شما دائما از آن استفاده می کنید، که یا از آن آگاه هستید یا خیر.
برای استفاده از تجسم خلاق (تصویرسازی ذهنی) لازم نیست به هیچ ایده ی متافیزیکی یا معنوی اعتقاد داشته باشید، هرچند شما باید تمایل داشته باشید که مفاهیم خاصی به عنوان مثال های امکان پذیر بودن مطالعه کنید.
تنها چیزی که لازم دارید این است که به غنی سازی دانش و تجربه خود و روشن نمودن ذهن خود راغب باشید تا چیز جدیدی در روحیه مثبت امتحان کنید.

چهار گام اساسی برای تجسم خلاق موثر

1- اهداف خود را مشخص کنید.

تصمیم بگیرید چیزی را که دوست دارید داشته باشید، بسوی خود بکشید، تحقق بخشید یا ایجاد کنید. که می تواند در هر بخشی از زندگی تان باشد - یک شغل خوب، یک خانه خوب ، یک رابطه خوب، ایجاد تغییر در خود، افزایش موفقیت، روحیه شادتر، بهبود سلامت، زیبایی، وضعیت فیزیکی بهتر، حل مشکل در خانواده یا جامعه، یا هر چیزی.
در ابتدا اهدافي را انتخاب کنيد که روشن و قابل تحقق باشد و براحتی بتوانید آن را باور کنید، و احساس مي کنيد در آينده ای نزديک اتفاق می افتد. به این ترتیب شما نباید با مقاومت های بسیار منفی در خودتان مقابله کنید، شما می توانید احساسات موفقیت خود را به همان اندازه که تجسم خلاق را یاد می گیرید، به حداکثر برسانید. بعدها، زمانی که تمرین بیشتری انجام می دهید، می توانید مشکلات و مسائل دشوارتر یا چالش برانگیزتری را از سر راه بردارید.

2. تصور یا تصویری واضح از هدفتان بسازید.

یک تصور، یک تصویر ذهنی از اشیاء یا موقعیتی را که می خواهید داشته باشید، ایجاد کنید. شما باید در زمان حال به آن فکر کنید، چنانچه از قبل وجود داشته به همان صورتی که می خواهید آن را داشته باشید. حالا خودتان را در وضعیتی که میخواهید، تصور کنید. تا می توانید جزئیات بسیاری را در نظر بگیرید .شما می توانید یک عکس فیزیکی واقعی از آن را نیز تهیه کنید، به عبارتی می توانید یک تابلو تجسم بسازید.

3. اکثر مواقع بر روی آن تمرکز کنید (به آن بیاندیشید)

هم در دوره های مراقبه کوتاه، و همچنین در طول روز، و هر زمان که به آن فکر می کنید ، تصور یا تصویر ذهنی خود را به ذهن بسپارید،. به این ترتیب آن (تصویر) بخش هماهنگ با زندگی شما می شود، و برای شما به یک واقعیت تبدیل می شود.
به صورت آرام، روشن و مشخصی بر روی آن تمرکز کنید، مهم نیست که حس کنید برای رسیدن به ان تلاش بسیاری انجام می دهید یا اینکه انرژی زیادی صرف رسیدن به آن می کنید چون به جای اینکه کمک کننده باشد مانع رسیدن به هدف می شود. (خلاصه بگم برای تصویر سازی مراحل رسیدن به یک هدف رو تجسم نکنید بلکه لحظه ای رو مجسم کنید که به هدف رسیدین یعنی نتیجه رو تصویرسازی کنید)

4. انرژی مثبت به آن دهید.

همانطور که به اهدافتان فکر می کنید، به روش های مثبت و دلگرم کننده به آن فکر کنید. برای خودتان جملات مثبت قوی بسازید: مثلا من الان به آن هدف رسیده ام؛ یا هم اکنون به آن نزدیک می شوم. خودتان را تصور کنید که به آن هدف دست یافته است، یا به آن رسیده اید. این جملات مثبت “عبارات تاکیدی” نامیده می شود. هنگامی که از عبارات تاکیدی استفاده می کنید، سعی کنید به طور موقت هر گونه شک و تردید و یا عدم اعتقادی که ممکن است حداقل برای لحظه ای داشته باشید را متوقف سازید، و حس دستیابی به چیزی که ممکن و شدنی است و شما آرزوی آن را دارید، تمرین کنید.

به این روش ادامه دهید تا زمانی که به هدفتان برسید یا تا زمانی که دیگر تمایلی به انجام این کار نداشته باشید. به یاد داشته باشید که اهداف اغلب قبل از تحقق یافتن تغییر می‌کنند، که بخش کاملا طبیعی از فرآیند تغییر و رشد انسان است. پس سعی نکنید بیش از آنچه برای آن انرژی دارید، طولانی‌تر شود - اگر علاقه خود را از دست بدهید ، ممکن است به این معنی باشد که زمان آن است که نگاهی جدید به آنچه می‌خواهید بیاندازید.

اگر متوجه شدید که هدفی برای شما تغییر کرده‌است، حتما به آن اعتراف کنید. در ذهن خود مشخص کنید که شما دیگر بر روی هدف قبلی خود تمرکز ندارید. این چرخه قدیمی را پایان دهید و چرخه جدید را آغاز کنید. این به شما کمک می‌کند که از عجله کردن و سراسیمگی اجتناب کنید و یا زمانی که براحتی تغییر کرده اید، احساس کنید که " شکست خوردید " .
زمانی که به هدفی دست یافتید، مطمئن باشید که آگاهانه به خود اذعان کرده‌اید که این کار تکمیل شده‌است (از قبل این هدف در تصور شما برآورده شده است). ما اغلب به چیزهایی دست می‌یابیم که به آن‌ها مشتاقیم و تجسم کرده ایم و فراموش می‌کنیم حتی به این توجه کنیم که موفق شدیم ! بنابراین کمی از خود قدردانی کنید و نگاهی به پشت سر بیاندازید و برای تشکر کردن از جهان به خاطر انجام درخواستهایتان مطمئن باشید.

9 پسندیده

سلام دوستان
شبتون بخیر
مطلب بالا خلاصه ای از کتاب تجسم خلاق شاکتی گواین هست، تازه ترجمه کردم گفتم باهاتون به اشتراک بزارم، میدونم ترجمم هنوز عالی نیست اما اگر ایرادی بود به بزرگواری خودتون ببخشین و امیدوارم به دردتون بخوره

یا حق

5 پسندیده

فایل صوتی شکرگزاری روز شانزدهم

8 پسندیده

سلام شب همگی بخیر
در مورد سحر خیزی خواستم یه چیزایی بگم در مورد خودم
من توماه رمضون چون بیکار بودم کامل شبا بیدار بودم روزا میخوابیدم
اما بعدش ک رفتم سر کار دیگه کلا برنامه خوابم تغییر کرد
چون باید ساعت سه شب میرفتم سر کار معمولا ظهر چن ساعت میخوابیدم شبم در حد یک ساعت نهایتا دوساعت
روزای جمعه هم هر کار میکردم بیشتر از ساعت هشت خوابم نمیبرد
الان چن هفته هس روزای جمعه هم برنامه گذاشتم ک نخوابم
بعد از نماز با خوانواده میریم کنار رودخونه
سه هفتس ک جمعه ها صب زود میریم کنار رودخونه صبحونه میزنیم
کم کم دارم بقیه خونواده هم جمع میکنم فعلا داداشم همراهمونه
بقیه رو هم میارم تو جمعمون
کلا الان جوری شده که از خوابیدن صبح خوشم نمیاد
چون واقعا میدونم لذت بیرون بودن توی صبح زودو
به شما هم پیشنهاد میکنم حتما صبح زود برین بیرون از خونه
معلومه تو خونه خوابتون میگیره
پاشید برید پارک با همسرتون با داداشتون یا کل خونواده دسته جمعی
یه مدت ک برید متوجه میشید چه لحظه های نابی از دست دادید تا حالا
فقط کافیه شب یکم زود بخوابین
و انگیزه برای بیرون رفتن و ورزش و تفریح برا خودتون دستو پا کنید صبح زود قبل از کار روزانتون
در ضمن یه مطلب خیلی مهم
هیچچچچچوقت از واژه نمیتونمو نمیشه و شرایطشو ندارم استفاده نکنید
اگه بخواید حتما میشه حتما میتونید
سحر خیزی و ورزشو تفریح در هنگام طلوع افتاب باعث میشه تا پایان روز یا حد اقل تا ظهرش احساس شادابی و نشاط داشته باشید و پر از انرژی مثبت باشید
من کنار رودخونه ک میرم وقتی ماهی کوچولوها رو میبینم اصلا جون میگیرم
مثلا گنجشکا رو نگاه کنید ببینید چه انرژی میدن بهتون
با دنیایی از شور و نشاطن
حیفه از لحظه های ناب طلوع افتاب استفاده نکنیم
من خیلی وراجی کردم ببخشید
فقط خواستم انرژی مثبتی که از طلوع زیبای خورشید گرفتم به شما منتقل کنم
از دستش ندید
حتما میتونید
این جمله ی هر روز منه
پاشو خورشید منتظرته
پاشو تا نیومده…
پاشو نگا کن طلوع زندگی پر از امیدو…

12 پسندیده

سلام و ظهرتون به خیر
به به چقدر عااالی،ممنون که این تجربه ی خوبتون رو به ماهم گفتید.همین که متنتون رو میخوندم و چیزهایی که میگفتید رو تصور میکردم،کلی انرژی گرفتم.واقعا صبح زود بیدارشدن یه نعمت خیلی بزرگه.

4 پسندیده

جالب بود آقا مهدی عزیز و من قبلا تجربه ی طلوع خورشید رو داشتم ،خیلی باحاله :raised_back_of_hand:
الان هم بخاطر ساختمان های که دو خونه هامون هست نمیتونیم طلوعش رو ببینیم ولی حداقل غروبش رو میبینیم :grin:
ممنون بابت اشتراک گذاری تجربتون :tulip:

4 پسندیده

به افتخار وطنم :point_up_2::point_up_2::point_up_2:

اینم تقدیم خودتون کنید :point_up_2::point_up_2::point_up_2: (گاهی لازمه با نیمه تاریک وجودت کنار بیای، پس همش از خودت ایراد نگیر :wink::wink:)

11 پسندیده

چقدر عالی خوش به سعادت خانوادتون :rose::rose:

شب زود خوابیدن واقعا خیلی مهمه
من کلا یه مدت خوابم بهم ریخته ولی فقط یه هفته من که همیشه ساعت 1به بعد خوابم میگرفت
ساعت 11نشده خواب بودم و به جرات میدیم ذهنم چقدر ارام بود.
میخام اینو عادتم کنم یعنی الان اونقدری که شب زود خوابیدن برام مهم شده زود بیدار شدن مساله ای نداره برام :grin::rose:
امیدوارم در کنار خانواده اتون موفق باشین :pray::pray:

:heart::heart::heart:

10 پسندیده

من هر موقع ناراحت میشم این اهنگو گوش میدم حنانه جون یادته خودت برام فرستادی دیدم اینجا بفرستم باقی دوستانم بهره مند شن. :grin::heart:

11 پسندیده

آره عزیزم خیلی دوسش دارم :heart::heart::heart:

اینقد که مهربونی :rose::rose::rose:

5 پسندیده

چه جالب من یه مدتی تو وضعیت هوایی که کم میاوردم به این آهنگ گوش میدادم :grin:

@afarkhani
@a.bayani
مرسی که هستید دوستای پر انرژی من :tulip: به افتخار اون باید پاشم یه دست بزنم :clap:t2: :clap:t2:

براتون آرزوی موفقیت در تمام مراحل زندگی تون دارم. نگاه خدا بدرقه راهتون. امیدوارم همیشه سلامت و شاد باشید دوستای پر تلاشم :tulip:

7 پسندیده

سلام
فایل روز هفدهم شکرگزاری

11 پسندیده

چقدر اهنگش قشنگه :ok_hand::ok_hand::heart::heart: مرسییی حنانه خانوم :rose::rose::rose::rose:

3 پسندیده

سلام

شکرگزاری روز 18

9 پسندیده

سلام
صبحتون بخیر
فایل شکرگزاری روز 19

12 پسندیده