پشنهاد توسعه نرم‌افزار (نظر سنجی اضافه شد)

ویرایش جدید

به نظرم مجموع پیشنهاد‌ها جمع شده و زمان مناسبی برای نظر سنجی هست. موارد داخل نظر سنجی در پایین به صورت تفصیلی شرح داده شدند. همچنین داخل پست های دوستان هم میتونید جزئیات بیشتری رو مشاهده کنید.

• بهبود دیکشنری‌ها
  • قابلیت هایلایت کردن عبارت و افعال چند بخشی
  • بهبود لایتنر
  • بهبود لیست دروس و پخش سریالی
  • امکان مطالعه بدون پخش
  • بهبود واضافه کردن اطلاعات آماری
  • بهبود امکانات پخش کننده
  • آزمونهای داخل برنامه

0 رأی دهنده

متن اصلی

سلام

دوستان به نظر میرسه نرم‌افزار به حد قابل قبولی از پایداری رسیده. به همین دلیل زمان مناسبی برای توسعه امکانات نرم‌افزار هست. از این رو یک لیست از امکاناتی که به نظر میرسه بیشتر مورد نیاز هستند تهیه کردیم. اگر پیشنهاد دیگری دارید بفرمایید تا به لیست اضافه کنیم و بعد از اون یک نظر سنجی برگزار کنیم.

1. بهبود دیکشنری‌ها (شامل بهبود دیکشنری‌های فعلی، اضافه کردن دیکشنری‌های دیگر و امکان اضافه کردن دستی دیکشنری‌های آنلاین)
  2. قابلیت هایلایت کردن عبارت و افعال چند بخشی
  3. بهبود لایتنر (شامل بهبود زمان‌ها، امکان اضافه کردن دستی لغت، فیلتر‌های متفاوت، اضافه کردن دسته لغات از پیش ‌تعیین شده مثل لغات مربوط به رنگ‌ها یا 504، امکان اضافه کردن تصویر و …). مطالعه بیشتر در اینجا
  4. بهبود لیست دروس و پخش سریالی (شامل ایجاد پلی لیست منعطف، اضافه شدن ترتیب بندی‌های متفاوت لیست دروس، جستجوی دروس، اطلاعات بیشتر برای دوره‌ها، جستجوی دوره‌ها و …)
  5. امکان مطالعه بدون پخش( شامل احتساب مطالعه لایتنر، مطالعه دروس بدون پخش صوت، نشانه گذاری آخرین محل مطالعه و …)
  6. بهبود واضافه کردن اطلاعات آماری (مثل تخمین دایره لغت، جزئیات بیشتر در تقویم و …)
  7. بهبود امکانات پخش کننده (شامل امکاناتی نظیر پخش A to B، امکان چرخش تصویر، رفتن به یک جمله خاص با کلیک و …)
  8. اضافه شدن تست‌ها و آزمون‌های مختلف

همچنین لطفا به این سوال هم پاسخ بدید. به نظر شما بزرگترین ایراد یا ایرادات زبانشناس، از وبسایت گرفته تا برنامه زبانشناس چیست؟ اگر احساس میکنید به صورت عمومی نمی‌تونید نظرتون رو اعلام کنید به صورت یک پیام خصوصی به بنده یا @hnaseri اعلام فرمایید.

50 پسندیده

اگر تو بخش دیکشنری میشد تصویر هم بیاد خوب میشد مثلاً برای بعضی از خوراکی ها و چیزهایی که توی یه دسته بندی قرار میگیرن تا عکس نباشه واقعا سخت میشه فهمید منظور چی هست .

25 پسندیده

واقعا کار شما خداقوت داره… :rose:
بدون تعارف میگم از برنامه ایراد گرفتن سخت هست.ِ

14 پسندیده

سلام وخسته نباشید جناب @golmirzaei.میشه زمان مانده و زمان سپری شده موقع پخش رو دید.مثلا بفهمیم چقدر از زمان درس رو شنیدیم و چقدر مونده…
ممنون بابت زحماتی که میکشین.

12 پسندیده

بله حقیقتش میخواستم دکمه سرعت‌ رو بیارم یک سطر پایینتر (سطر جدید) و به جاش همین زمان رو بذارم. ولی در این حالت اون سطر پایین خیلی خالی میشد (فقط دکمه سرعت توش می‌بود) برای همین منتظرم یه چنتا فیچر اضافه کنیم دکمه جور بشه برای اون سطر جدید :smile:

9 پسندیده

واقعا دمتون گرم بابت این اپ های دوست داشتنی و خفن که تقریبا کل روزمون باهاشون سرکار داریم، برنامه ها واقعا حرف ندارن فقط اگه علاوه بر موارد زیر، امکان Sync کردن صوت و متن توسط کاربر و ذخیره ی اتومات توسط کاربر تو سرور میتونه خیلی کمک کننده باشه و کیفیت کار اپ رو بالاتر ببره (مثل اپ Musixmatch که چنین قابلیتی رو داره)

و همینطور نکته ی دیگه هم که به نظرم برای اپ زوم خیلی لازمه، قابلیت پخش افقی و نمایش متن به صورت زیرنویس (روی تصویر) و همینطور قابلیت تغییر کیفیت تصویر (به نظرم هنگام دانلود قابل انتخاب باشه خیلی بهتره) میتونه کاربر رو بیشتر جذب کنه

19 پسندیده

سلام آقای گلمیرزایی

این خیلی عالیه جای چند تا دیکشنری خوب خالیه.یکی از مشکلاتی که در بخش دیکشنری زبانشناس وجود داره در برخی موارد وقتی روی واژه کلیک میکنیم جمله را اشتباهی تللفظ میکنه در خیلی از موارد پسوند جمله را نادیده میگیره.

:ok_hand::ok_hand::ok_hand:

:ok_hand:. یه امکانی مثل اضافه کردن دستی لغات میتونه خیلی مفید باشه.لغات جدیدی که در فیلم ها یا کتابها,اینترنت وهرجایی مشاهده میکنیم براحتی بتونیم اون واژه ها رو به لایتنر زبانشناس اضافه کنیم و در واقع زبانشناس آمار اون واژه رو در اختیارمون بزاره.مثلا اینکه واژه در کدوم یک از منابع زبانشناس,زیبوک یا زوم قرار داره.

6 پسندیده

یعنی یه چیزی شبیه به همین پررنگ کردم که الان هست؟ نفهمیدم دقیقا کاربردش چیه

به پست اول اضافه کردم

منظورتون جعبه لایتنره؟

بله این جا مونده بود. اضافه کردم

5 پسندیده

بله جعبه لایتنر…گزینه های تلفظ(امریکایی-بریتانیایی) در بعضی موارد وجود نداره وحتی دیکشنری های موجود هم اون جملات را نمیشناسن

6 پسندیده

نه
یعنی اینکه فایل هایی که ناهماهنگه رو کاربرها بتونن ویرایش کنن تا هماهنگ بشه

5 پسندیده

به نظر من این مهم ترین امکانی هست که میتونید اضافه کنید چون توی این دو سال خیلی دوستان رو دیدم که این درخواست رو داشتن

به نظر من خیلی قابلیت خوبی میتونه باشه به شرطی که انتخابی باشه.یعنی تو تنظیمات بشه فعال و غیرفعالش کرد

4 پسندیده

چرا به انتخابی بودن نیاز داره؟ یعنی چه حالتی پیش میاد که شما دوست نداشته باشید حساب بشه؟

3 پسندیده

حالا شاید یکی دوست نداشته باشه.اشکال داره انتخابی باشه؟

3 پسندیده

بسیار عالی اگر این موارد اضافه شود بسیار عالی خواهد بود
در قسمت معرفی درس اگر تخمین دایره لغت اضافه شود و سطح درس برای هر کاربر به صورت اختصاصی نمایش داده شود بهتر میتوان درس مورد نظر را انتخاب کرد

3 پسندیده

یه لایتنر دوم که بلند مدت باشه یعنی بعد اینکه در لایتنر اول پروسه یادگیری کلمات کامل شد به طور خودکار به لایتنر بلند مدت منتقل بشن و اگر از سیستمی همچون انکی استفاده بشه برای آن عالیه

8 پسندیده

راستی قابلیت مطالعه ی افقی (دهکده زبان و هرمس این قابلیت رو داره و خود من خیلی ازش استفاده میکردم) و همینطور فونت های زیاد و جذاب و قابلیت تغییر رنگ بک گراند کتاب و فونت رو هم اضافه کنید

4 پسندیده

پیشنهاد من اینه یسری سوال های استاندارد رو در اپلیکیشن ساپورت کنیم.

مثلا چهارگزینه ای، جای خالی، mix and match و…

12 پسندیده

با سلام خدمت دست اندرکاران عزیز زبانشناس.

با تشکر از شما دوستان که زحمت بسیاری میکشید. و جا داره خسته نباشید بگم بهتون.

پیشنهادات بسیاری داده شد که همشون میشه گفت بسیار با اهمیت هستند. به طور مثال: سیستم مطالعه متن بدون صوت و عبارات و…

اما من پیشنهادم رو متمرکز به لایتنر زبانشناس میکنم و ایده ای که در نظر دارم رو باهاتون در میون میزارم.

الگوریتم

برای بهبود مکانیزم لایتنر پیشنهاد من استفاده از الگوریتم SRS هستش که قبلا هم دربارش تو مقالات داخل تالار صحبت کردیم. الگوریم انکی بدون شک یکی از بهترین الگوریتم ها و پر بازده ترین هاست. ( حداقل برای من بسیار مفید بوده)

یکی از نقطه ضعف های لایتنر حال حاضر زبان سیستم مرور لغات هستش.

بطور مثال در مقایسه با انکی لایتنر زبانشناس به این صورته که وقتی یک لغت رو بلد نیستیم دو حالت می تونیم در نظر بگیریم:

1. دکمه بعدی رو بزنیم که بره آخرین فلش کارت

2. بزنیم نمیدانم که احتمالاً میره فردا میاد.

مورد اول خب مشکل اصلیش اینه که بره آخرین فلش کارت. یعنی فرض بگیرید من در روز 100 تا فلش کارت دارم. خب از شماره یک بره 100 که کل فراموش میکنم چی بوده. و سر آخر همون نمیدانم رو میزنم و مرور کافی نخواهم داشت.

مورد دوم هم که خب هنوز ممکنه من فلش کارت رو خوب یاد نگرفته باشم واسه همین میره فردا میاد که خب همون آش میشه و همون کاسه.

تو انکی این موضوع به این شکله که به شما یه سری آپشن میده. این آپشن ها در چند حالت میان.

حالت اول: اگه کارت جدید باشه.

کارت جدید شامل سه گزینه میشه.

• اصلا بلد نیستم
  • هی کم و بیش بلدم
  • کامل بلدم.

وقتی بزنید اصلا بلد نیستم مثلا میره 5 تا کارت بعدی میاد که دوباره همونو بخونید. بلد نیستید؟ دوباره همون دکمه رو میزنید دوباره سه چهار تا کارت بعدی میاد که مرور کنید. اینقدر این پروسه رو انجام میدید تا فلش کارت رو یاد بگیرید و بزنید خب حالا برو فردا بیا.
اگه بزنید هی کم و بیش بلدم میره مثلا 10 15 تا فلش کارت دیگه میاد که مرور شه و بعد میپرسه خب الان برم فردا بیام؟ یا باز بلد نیستی؟ یا برم 4 روز دیگه بیام؟

کامل بلدم هم مستقیم میبره 4 روز دیگه میاد.

البته این مکانیزم به این شکله که در روز فقط وفقط 20 لغت جدید به شما میده که یاد بگیرید + لغات قبلی که مرورشون کنید. که میشه در حالت کاستوم دستکاریشم کرد.

یه حالت دیگه هم داره که حالت مروره

تو این حالت شما چهار گزینه دارید. که درصد سختی و آسونی لغت رو تعیین می کنید. اگه سخته میره دو روز دیگه میاد، اگه آسونه میره 4 روز دیگه میاد اگه خیلی آسونه میره 8 روز دیگه میاد و اگه بلد نیستید به کل میره 5 فلش کارت دیگه میاد تا مرور کنید و یاد بگیرید بره فردا بیاد. این بازه طی روز های بعد چند برابر میشه. یعنی بعد از چند بار انتخاب کردن hard که 2 روز بعد بوده میشه 4 روز یا 8 روز و…

که اون الگوریتمش هم تو سایت انکی هست که خب با توضیحات من مشخصاً چیزی نمیشه در آورد ازش. تو سایت انکی بهتر توضیح داده.

اضافه کردن دسته

این مورد رو خودتون بهش اشاره کردید. این به نظم لایتنر بسیار کمک میکنه. که آقا مثلا یکی فقط دوست داره یه چیز خاص رو مرور کنه همون انتخاب و مرور کنه و…

اینکه دستی هم میشه اضافه کرد هم چیز عالی ایه که حتماً پیشنهاد میشه.

اضافه کردن عکس و صوت و… هم که خودتون زحمت پیشنهادش رو کشیدید و حرفی درش نیست.

سیستم فروش لایتنر

پیشنهاد دیگه ای که دارم سیستم در آمد زایی از لایتنر ها هستش.

زندگی داره طوری پیش میره که خیلی از ماها فرصت اضافه کردن لایتنر و تایپ و … رو ممکنه نداشته باشیم. واسه همین مثلا میتونیم برای خودمون وقت بخریم و با اجازه بدیم یه نفر دیگه این کار رو برامون بکنه و در قبالش پول بدیم.

چندی پیش داشتم تو یکی از سایت های ایرانی چرخ میزدم که متوجه شدم این کار رو دارن در سایت انکیروید فارسی انجام میدن. مردم لایتنر میسازن و اون رو برای فروش داخل اون وبسایت میزارن تا سایر مردم بسته به نیازشون اون دسته لایتنر رو خریداری کنن و وبسایت هم به عنوان فروشنده یه کمیسیونی ازشون دریافت کنه.

چیزی که ما هم خوبه در اپلیکیشنمون انجام بدیم. به چند دلیل:

1. ذخیره زمان برای عزیزانی که قصد دارند دایره لغاتشون در زمینه ای خاص بالا بره ولی فرصت ساخت فلش کارت ندارند.
  2. ایجاد ارتباطی نزدیک میان کاربر و دست اندر کاران زبانشناس با ایجاد یک بستر برای درآمدزایی کاربران.
  3. درآمد زایی و فایده های بسیار به عنوان فروشنده برای زبانشناس، برای کاربر به عنوان شخص زحمتکش و خریدار به عنوان استفاده کننده که میشه یه بازی چند سر برد.

و همین :grin:

اگه موافقت شد من تمام ایده هایی که میشه برای این لایتنر زد رو میگم.

29 پسندیده

عالیه :clap: :clap:
ممنون آقا کامبیز واقعا اگه بشه چی میشه :heart_eyes:
تو خود انکی لایتنرهای رایگان هم وجود داره قبلا دانلود کردم بعد پاک کردم چون هیچی دیکشنری که خودت می سازی نمیشه

8 پسندیده

اگه میشد دیکشنری اصطلاحات و افعال مرکب وارد بشه خیلی عالی میشد.

7 پسندیده