پرسش و پاسخ در رابطه با یادگیری زبان انگلیسی با #سلام_کامبیز

پیوست این پست:

سوال:

#سلام_کامبیز .وقت بخیر من قدرت رو تموم کردم ولی هنوز در زبان خیلی اساس ضعف میکنم و در مکالمه و مهارت شنیداری به شدت مشکل دارم.

آیا میتونم vip رو شروع کنم؟
چون از قدرت خسته شدم

چهار قسمت هر یک از درسهای vip رو باید حداقل 30 بار گوش بدم یا فقط یکی از دزسهاش مهمه و باید اون رو بیشتر کار کنم؟

چون در سلام کامبیز گفتن هر فایل رو حداقل 30 بار گوش بدید که صد البته درست هست ولی vip هر درسش شامل چهار قسمت هست.

پاسخ:

سوالهای زبانی از شما، پاسخ از ما…

برای ارتباط با ما از طریق راه های ارتباطی زیر اقدام کنید:

پشتیبانی تلگرام:

@zabanshenas_support

پشتیبانی ایمیل:

support@zabanshenas.com

اگر در نرم افزار زبانشناس مشکلی ایجاد شده، از قسمت ارتباط با ما داخل خود نرم افزار برای ما پیغامی ارسال کنید

اگر فکر میکنید سوال شما میتونه برای دیگران هم مفید باشه، اون سوال رو مستقیما در تالار زبانشناس ارسال کنین که همه ببینن.

https://talk.zabanshenas.com

و حتما در کانال تلگرامی ما عضو بشید

4 پسندیده

سوال:

#سلام_کامبیز. وقتتون بخیر

درباره کتاب OPD هم میشه توضیح بدین؟ من مبتدی ام و میخوام تازه شروعش کنم. آیا روشی نداره خوندنش؟؟

و میشه یه فایل هم درباره فکر کردن به انگلیسی درست کنید و کامل ومبسوط توضیحش بدین؟؟

پاسخ:

پشتیبانی تلگرام:

@zabanshenas_support

پشتیبانی ایمیل:

support@zabanshenas.com

اگر در نرم افزار زبانشناس مشکلی ایجاد شده، از قسمت ارتباط با ما داخل خود نرم افزار برای ما پیغامی ارسال کنید

اگر فکر میکنید سوال شما میتونه برای دیگران هم مفید باشه، اون سوال رو مستقیما در تالار زبانشناس ارسال کنین که همه ببینن.

6 پسندیده

سلام کامبیز
نظر شما در مورد تعداد نرمال لغات یادگرفته شده در طی یک سال چیه با توجه به آمار نرم افزار زبانشناس
با این فرض که من هر روز بین یک تا دو ساعت میانگین وقت می ذارم (واسه لیسینینگ)
و برچسب کلمات تغییر نمیدم تا اینکه
نه تنها با شنیدنش تشخیصش بدم
در مکالمه هم بتونم ازش استفاده کنم
یعنی به فرم فعال برسونمش
سوال دوم
پیشنهاد شما برای یادگیری عبارات فعلی چیه
و چطور میشه معنی درست استخراج کرد
گاهی اوقات حتی با سرچ در گوگل معنی که منطقی باشه واسه کلمه در اون موقعیت پیدا نمیشه
سوال سوم
دانستن اسلنگ ها برای کسی مثل من که کلمات بسیار محدودی داره در حد مقدماتی
مثلا حدود ۶ هزارتا در امار زبانشناس آیا ارجحیت و یا ضرورت داره نسبت به مثلا کلمه و عبارت فعلی
تجربه شما در زمینه چی هست ؟
با تشکر

1 پسندیده

سوال:

پاسخ در وویس زیر:

تو وویس من یه سایت معرفی کردم یادم نبود. این سایت:

پشتیبانی تلگرام:

@zabanshenas_support

پشتیبانی ایمیل:

support@zabanshenas.com

7 پسندیده

با تشکر از مربی عزیز آقای کشاورز بابت توضیح مبسوطی (گسترده) که دادن
۶۰۰۰ تا واسه دو سال بود :sweat_smile::sweat_smile: البته من حدود ۵۰۰ تا هم از قبل داشتم
طبق برآورد شما عملکرد خوبی نداشتم و فکر میکنم چیزی که گفتین منطقیه
من تایم اصلی یادگیریم شاید همون نیم ساعت باشه بقیش گسترده شنویه
گسترده شنویو من بیشتر برای تثبیت و fresh نگه داشتن زبان استفاده میکنم نه خود یادگیری اصلی .قضیه وسواس ،کلمه با گوش تشخیص ندم سنگم بیاد زرد میمونه :grin::joy:
نه خیلی حساسیت واسه به کار بردن در مکالمه نیست ولی برعکس شم اتفاق می افته
کلماتی که فعال میشن شنیدنشون هم خیلی راحت تر میشه
بازم ممنون موفق باشید

2 پسندیده

سوال:

#سلام_کامبیز وقتتون بخیر
از پری خانم شنیدم که شما با زبان شناس به این سطح از تسلط به زبان انگلیسی رسیدین و این برایم خیلی عجیب بود.به همین دلیل خدمتون رسیدم

من فقط زبان شناس کار میکنم و توی گرامر و زمان ها خیلی ایراد دارم
این هم که گفته میشه دروس زبان شناس همه ابعاد اموزش انگلیسی را پوشش میده برای من قابل درک نیست.یعنی تا الان به این نتیجه نرسیدم
الان داستان های کودکان و مصور و بدون تلاش را دارم میخونم
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.زبان شناس کفایت میکند یا اینجور نیست
خیلی علاقه دارم به زبان ولی نمیدونم از کجا و چجوری شروع کنم

پاسخ:

سلام. وقتتون بخیر.

من تماماً با استفاده از منابع داخل زبانشناس، بدون خوندن کتاب های گرامر و بدون داشتن مدرس یا مربی زبان یاد گرفتم.

خصوصیاتی که من برای یادگیری داشتم و شما هم باید داشته باشید. تعهد، کنجکاو بودن، تلاش مستمر و تکرار و تکرار و تکراره.

من تو این دو سال و نیم بیش از 1000 کتاب خوندم ( بخش عظیمیشون کامیک ها، مانگا و کتاب های سطح بندی شده بودند.)

دوره های پایه ای جی هوگ، انگلیسی قدرت، دروس وی آی پی، کمی از داستان های کوتاه، کمی از مگا داستان ها و نیمی از دوره انگلیسی واقعی رو یاد بگیر رو مطالعه کردم.

چند تا استند آپ کمدی هم بودند که من بالای 10 12 بار دیدمشون و تیکه تیکه کردمشون و هر کدوم رو که ده دقیقه بودن یک هفته گوش کردم.

از پارسال هم تقریباً هر روز مکالمه انگلیسی داشتم روزی حداقل یک ساعت.

حالا از شما این سوال رو دارم که آیا شما هم این کارهارو حاضرید کنید؟

بله؟ پس خوش اومدید به دنیای آموزش زبان.

نه؟ پس چرا میخواید زبان یاد بگیرید؟

خیلی از دوستان هستند باور نمیکنن من تو دو سال موفق به یادگیری زبان شدم. دلیلش اینه که اونا هم دو سال زمان گذاشتن و هنوز دو دو تا چهار تای انگلیسی هم بلد نیستن. اما هیچی از پشت صحنه من نمیدونم. نمیدونن چقدر من هر روز زبان خوندم تا به این سطح برسم ( هر چند هنوز هم نیازه مطالعه کنم چون هنوز از سطحم راضی نیستم).

روزی سه تا چهار ساعت یا بیشتر سال اول زبان میخوندم. وقت ندارم و… هم بهونه من نبود.

یه مدت مجبور بودم از صبح تا ساعت 8 کار کنم دیدم زمان نیست تو مسیر کارم میخوندم.

خلاصه این داستان میشه اینکه شما برای خوندن زبان باید تلاش کنید.

گفتم کنجکاو باشید. یعنی مشکلی پیش اومد سریعاً برید دنبالش راه حلشو پیدا کنید. وقتی مشکلی هست پس باید راه حلی هم پیدا شه.

مثلا زمان ها پایه ی زبان هستند.

وقتی شما اینو مشکل داشته باشید پس باید این مشکل رو حل کنید.

من برای حل این مشکل زمان ها رو کنار هم میزاشتم و نگاه می کردم ببینم فرقشون چیه؟

چرا have تو داستان بعدی شده had؟

با این کار میتونستم زبان و دستورش رو درک کنم. دنبال فرمول و ساختار و… نبودم چون هنوزم خیلی از چیزایی که میگم رو حقیقتش نمیدونم و هر موقع سعی میکنم انگلیسی بنویسم ( چون نیازه به زبان فکر کنم) اشتباه می کنم. ولی زمان مکالمه به شکل عجیب غریبی با کمترین اشتباه صحبت میکنم. چون زبان رو به شکل ناخودآگاه یاد گرفتم.

وقتی دنبال فرمول ها میگردید نمیتونید اونا رو در زبان به کار بگیرید. چون دائم باید فکر کنید چیو کجا بگید چیو کجا نگید.
ولی وقتی اون جمله و ساختارش رو درک کنید و بارها و بارها در قالب های مختلف بهشون گوش داده باشید دیگه نیازی نیست بدونید فرمولش چیه. شما فقط میگید.

الان تو تاپیک چالش نوشتاری من به دوستان بازخورد هایی دادم ولی اگه دقت کنید نمیتونم توضیح بدم چرا اینو به این شکل گفتم. چون واقعا نمیدونم.

حالا قضاوت با خودتون…

میتونید به این روش اعتماد کنید یه مدت مثل شش ماه یک سال…

یا بر گردید و به روشی که همه دربارش صحبت میکنن بپردازید.

اما یه تفاوتی بین این دو تا وجود داره.

بزارید براتون مثالی بزنم.

دیدید بحث سرمایه گذاری تو ایران میشه مردم به دو دسته تقسیم میشن؟

یه دسته هر چی همه انجام بدن میرن انجام میدن. مثلا پراید میخرن، دلار میخرن، پولو میزارن بانک سپرده، و…

آیا اینا پولدار میشه؟ خیر. پول در نمیارن؟ بله. اما چون ذهنشون محدود به کاراییه که همه میکنن و اصلا نمیدونن چرا اینکارارو انجام میدن همونجوری پولم در بیارن سریعاً پول رو بر فنا میدن.

اما یه دسته هستند راهی رو میرن که همه مردم عادی نمیرن. اونا میدونن چطور سرمایه گذاری کنن و پولدار بشن و واقعاً هم پولدار میشن. ( چون از راه متفاوت و ریسک نمیترسن)

خب منظور من از این داستان چی بوده؟

همه عالم و آدم کتاب گرامری میگیرن دستشون و کلاس زبان میرن و تومن تومن پول میریزن بابت این کتاب ها و کلاس های بی بازده مثل همون عموم مردمه. همه یه چیزایی از زبان یاد میگیرن اما آیا واقعاً مسلط میشن؟ لا اقل بابت اون انرژی و وقتی که میزارن چیزی بدست میارن؟ خیر.

اما یه سریا هستن روشی رو میرن که صحیحه ولی برای عموم مردم عجیبه. اونا زبانو اونقدر سریع یاد میگیرن که کسی فکرشم نمیتونه کنه. چون ریسک کردن روشی غیر مرسوم رو امتحان کنن
اینکه همه یه راه میرن دلیل بر این نمیشه درست باشه.

جالب اینجاست همون عموم مردم هم موفق های زبان رو میبینن ولی نمیدونم چرا فکر میکنن اینا مزخرف میگن. تهش میشه این که نه بابا این یارو دروغ میگه، مگه میشه بدون کلاس و کتاب گرامری و… زبان یاد گرفت؟

بخدا قسم تا الان کلی آدم برگشتن همین سوالو از من پرسیدن. همشون هم میگن خدایی تو دو سال زبان یاد گرفتی؟ مگه میشه آخه؟

بابا من اشتباهاتی کردم که اگه نمیکردم سریع تر از اینم پیشرفت میکردم.

درسته الان من با زبانشناس همکاری دارم ولی خداییش تازه همکاریمو شروع کردم و تبلیغ الکی نمیکنم. شما دقیقا تنها با 40 تومن تو سال میتونید زبان یاد بگیرید. فقط و فقط 40 تومن.

من این پیام رو میزارم کانال تلگرام. میدونم از تعداد اعضایی که اونجا داریم 98 درصدشون بازم میان میگن آقا واقعا با زبانشناس میشه زبان یاد گرفت؟ یعنی من کلاس نرم؟ یعنی من کتاب تاپ ناتچ و اینترچنج و… رو نخونم؟

تقصیرم که ندارن مردم. وقتی تو یه سیستم آموزشی مدارس آدم رشد کنه که همه چی به یه روش آموزش داده میشه به این باور میرسیم که فقط یه روش هست اونم کلاس و کتاب درسی هاییه که داخلش هست.

اینا گفته شد. تصمیم با خودتون.

———

سوال:

یک دنیا ممنون بابت راهنمایی صادقانه و بی نظیرتون
من خیلی راه ها امتحان کردم برای زبان ولی همیشه سر خورده شدم
اوایل عید بود که اتفاقی زبان شناس را نصب کردم
داستان اردک را شروع کردم دیدم کامل متوجه میشم و ادامه دادم متوجه شدم همیشه منابعی که استفاده میکردم بالاتر از سطح من بوده برای همین سر خورده می شدم
ولی وقتی داستان های زبان شناس را دیدم خیلی خیلی تشویق شدم.فهیمدم اینجور نیست که چیزی از زبان ندونم ولی چون منابع خوبی نداشتم همش احساسات منفی می امد سراغم
میخوام اینجور بگم مشوق اصلی من همین زبان شناس و تالار و صداقت اعضاش بوده
بعد از ۵ روز شدم کابر پایه ای.بهم تخفیف خورد
کلی ذوق کردم خخخخ
و یک ساله خریداری کردم
خودم حس میکنم پیشرفتم توی این دو سه هفته فضایی بوده.البته شاید توهم زدم خخخ.نمیدونم والا ولی هرچه هست الان حس خوبی دارم و انگیزم برای یادگیری بالاست
فقط یکم سرد در گم بودم که چجوری و با چه برنامه ای باید پیش برم

فعالیتم هم در زمینه طب سنتی هست
شاید زبان در فعالیت کاریم استفاده نشه ولی یادگیری برام ی علاقست و دوست دارم به این زبان مسلط باشم و بتونم صحبت کنم حالا نه در حد یک آمریکایی ولی در حدی که بتونم متوجه بشم و منظورم را منتقل کنم

پاسخ:

برای رسیدن به سطحی خاص نیاز به هدفی خاص دارید.

اینکه بتونم صحبت کنم کافی نیست. باید بدونید درباره چی میخواید صحبت کنید؟
چیو میخواید بفهمید؟
و…
دقیق مشخص کنید. اینجوری پیشرفتتون ملموس میشه.
درباره پیشرفتتون هم ک گفتید فضایی بوده عجیب و توهم نیست.
لطفاً ادامه بدید نتایج بهتری خواهید گرفت
به مرور ک دروس کودکانه رو تموم کردید دروس پایه رو شروع کنید ک پیشرفتتون بهتر و سریع تر میشه.

اینکه چطور باید بخونیدش هم در تاپیک آنالیز توضیح دادیم:

در حال حاضر سعی کنید چند دوره نخونید. سعی کنید کم کم پیش برید.

یک یا دو دوره ساده رو ک تموم کردید برید سراغ دروس ‌‌‌‌‌‌پایه انگلیسی بدون تلاش و طبق توضیحات گفته شده پیش برید

فعلا هفته ای دو تا درس رو بخونید ( اگه خیلی سادست بکنیدش سه تا)

سوالی هم داشتید تو تالار بپرسید چون شما یه زبان آموز کنجکاو هستید و مشکلی باشه حلش میکنید

در آینده هم ما بهتون قول میدیم یه سری تاپیک برای تفاوت زمانها ایجاد کنیم ک کارو براش شما ساده کنه

برای ورود به تاپیک مربوطه اینجا کلیک کنید (پرسش و پاسخ در رابطه با یادگیری زبان انگلیسی با #سلام_کامبیز - #89 by YoKambiz)

6 پسندیده

روحیه و تلاش شما به همه ما انگیزه میده؛ حقیقت اینه حتی کسایی که میرن کلاس در نهایت همه در یک سطح نیستن چون همه یه اندازه زحمت نکشیدن؛من خودم فقط یه ترم رفتم به زور تقلب پاس شدم :joy::joy:

3 پسندیده

سوال:

#سلام_کامبیز

ایمیل شما رو از سایت زبانشناس برداشتم.

خیلی بی مقدمه سر مسأله ام می رم تا وقت شما رو هم نگیرم!

من برای اینکه مجبور به مطالعه زبان و پیگیری کارهای اپلای بشوم، با اینکه ایام خدمت سربازی ام را می گذرونم، برای 4 ماه دیگه آزمون تافل ثبت نام کرده ام! میدونم که ریسک بزرگی کردم ولی چالشی بود که باید خودم رو درش مینداختم!

در مهارت صحبت کردن و نوشتن بشدت مشکل دارم! تقریبا صفر هستم!

شما احیانا کلاس آنلاین برای اسپیکینگ دارید؟

و پرسش دوم اینکه چه پیشنهادی درخصوص استفاده از پادکست ها و صوت های اموزشی ای.جی. هوگ دارید برای من؟ چون خیلی مفصل هستند و برای یک برنامه دو ساله طراحی شده اند و نه 4 ماهه :slight_smile:

ممنون

پاسخ:

سلام عذر میخوام دیر پاسخ میدم. با خوندن ایمیل شما کمی شوکه شدم. خب دوست من پریدن از هواپیما چتر نجات میخواد مخصوصا برای کسی که بال نداره. اینکه برای چالش کشیدن خودتون چهار ماهه میخواید از صفر به صد برسید به نظرتون ممکنه؟

درباره پکیج های ای جی هم دلیلی پشتشونه که دو ساله هستند، چرا که قراره زبان یاد بگیرید و زبان یک مهارته. کسی رو دیدید تو یه روز قهرمان المپیک بشه؟ نه.

چون نیاز به زمان دارید دارم باهاتون رک و پوست کنده مثل یه برادر باهاتون صحبت میکنم. شاید اینارو به اشخاصی بگید و ازتون بیان سو استفاده کنن و سرتون رو با قول های دروغین کلاه بزارن.

اگه سطحتون متوسط به بالا میبود 4 ماه می شد کاری کرد اما اینکه سطح مکالمه و نوشتاریتون صفره و فقط 4 ماه فرصت دارید واقعاً ممکن نیست حتی اگه روزی 20 ساعت بخونید.

عذر میخوام دوست من، من نمیتونم کمکتون کنم.

برای حمایت از ما کلیپ هارو در شبکه های اجتماعی به اشتراک بزارید و مارو دنبال کنید.

image تلگرام image اینستاگرام image آپارات image یوتیوب

9 پسندیده

سلام خسته نباشین
ببخشین درمورد زیبوک و زوم.کی باید به سراغ این اپ ها بریم؟
من ابتدا پرسیدم گفتن با زبان شناس شروع کن میخواستم بدونم آیا ترتیب خاصی دارن اپ ها ؟

1 پسندیده

#سلام_کامبیز
برای خوندن داستان های مورد علاقمون بجز زیبوک چه سایتی یا منبعی سراغ دارید که داستاناش باحال و خوب باشه جذاب باشه و یا اینکه دیگران خوندن گفتن خوبه؟و یا اعضای همین زبان شناس کتاب داستان رو پسندیدن و پیشنهاد دادن برای خوندنش؟
یه وقت هست مثلا اسم داستان رو از یه نفر شنیدیم یا هرچی میرم تحقیق میکنم اگر خوب باشه میخونیم که اینجوری باهاش حال نمیکنم وقت گیره
و خیلی علاقه دارم به داستان های ویدیویی که زیرنویس هم داشته باشه اگر منبعی جز زبانشناس سراغ دارید معرفی کنید ممنون میشم ضمن اینکه من زیاد وقت نمیکنم بیام زبانشناس نمیتونم زیاد پیگیر سایت بشم و کنجکاوم اون برنامه ای که برای 98 داشتین چی بود؟ کجای سایته؟ تلگرامم فعلا خرابه ندارم
به فیلم و سریال علاقه ندارم

3 پسندیده

سوال:

#سلام_کامبیز آیا حتما باید این مجموعه رو که شامل 30 درس هست رو در 30 هفته خواند . نمیشه مثلا ساعات بیشتری رو در روز کار کرد به طور مثال 2 ساعت Power English رو کرد 4 ساعت در روز بعد 30 هفته رو کرد 15 هفته؟

پاسخ:

سلام خیر. سریع تموم کردن دلیل بر تسلط شما بر دوره نخواهد بود. در مقابل مغز هم اینجوری کار نمیکنه.
ذهن برای به خاطر سپردن نیاز به تکرار در فواصل زمانی داره. یعنی اگه شما روزی یک ساعت در طول یک هفته بخونید که میشه هفته ای 7 ساعت بازده بهتری به نسبت مطالعه یه درس در یک روز به مدت هفت ساعت خواهید داشت.

در مقابل یکی دیگه از فاکتور هایی که میتونید به کار بگیرید، فاکتور متغیر هستش. یعنی انتخاب یک دوره دلیل بر متکی شدن بر اون نیست.

اگر کسی قدرت میخونه مثلا 4 ساعت مشکلی نیس. اما اگه 2 ساعت قدرت بخونه و دو ساعت دیگر رو به منبعی دیگه اختصاص بده ( منبعی که بهش نیاز داره) بازده بهتری خواهد گرفت.

مثلا ترکیب انگلیسی قدرت + مطالعه کتاب های سطح بندی شده یا ترکیب انگلیسی قدرت + فیلم های مناسب سطح ( تکه تکه شده به روش درست) و…

برای حمایت از ما کلیپ هارو در شبکه های اجتماعی به اشتراک بزارید و مارو دنبال کنید.

7 پسندیده

سلام.

زبانشناس شامل دوره هایی میشه که دقیقاً برای یادگیری زبان طراحی شدن و مدرسان زبان اونارو تدریس میکنن. مثل effortless english و deep english و ESL pod و All Ears English و…

این نرم افزار برای تقریباً همه سطوح خوبه مخصوصاً سطوح پایین و متوسط.

اما در زیبوک شما به گسترده خوانی میپردازید. گسترده خوانی یکی از مهم ترین کارهاییه که یه زبان آموز برای غوطه وری در زبان بهش نیاز داره. شما اگه هر روز کتاب بخونید دایره لغاتتون افزایش پیدا میکنه، گرامر ناخودآگاهتون بهتر میشه و انگلیسی رو در کل زندگی خواهید کرد.

در زیبوک برای شما کتاب های بسیاری تهیه شده و با ژانر ها و دسته بندی ها متفاوت مناسب برای هر سطحی. تمامی زبان آموزان میتونن ازش لذت ببرن چرا که برای هر سلیقه و سطحی و تجربه ای ساخته شده و کتاب داره.

اما زوم دوست ویدئویی شماست. اگه از اون دسته زبان آموزایی هستید که دوست دارید کلی ویدئو ببینید این انتخاب شما می تونه باشه. تو این اپلیکیشن همه جور ویدئو هست. از آموزشی تا سرگرمی و… شما با استفاده از ویدئو ها میتونید زبانتون رو به سطحی دیگه برسونید.
این اپ میشه گفت برای سطوح پایین مناسب نیست ( فعلا) ولی برای سطوح بالا تر چرا.

حالا سوال پیش میاد که آیا نیازه هر سه تا رو همه داشته باشن؟

براتون مثالی میزنم. وقتی شما به باشگاه بدنسازی میرید نیاز دارید که وزنه بزنید، خوب استراحت کنید و غذای خوب بخورید. در واقع غذای خوب خیلی خیلی مهمه تا بتونید بدنی زیبا داشته باشید. وقتی این سه فاکتور رو خوب رعایت کنید حتما حتما پیشرفت خواهید کرد. اما میشه پیشرفت رو سریع تر کرد؟ بله. چرا که دریافت پروتئین کافی از غذای روزانه میتونه کمی دشوار باشه. پس شما خوبه که در کنار غذاتون یه مکمل هم داشته باشید تا بتونید به خوبی ریکاوری شید و عضله سازی کنید.

حالا اینا چه ربطی به این اپلیکیشن ها داشتند؟

اپلیکیشن زبانشناس مثل عادی باشگاه رفتنه. شما از زبانشناس استفاده می کنید و پیشرفت هم خواهید کرد. اما اگه طلبه پیشرفت سریع تر و بیشتر هستید پس زیبوک و زوم رو میتونید به عنوان مکمل تهیه کنید تا برای زبانتون یه پیشرفت سریع ارمغان بیاره.

آیا الزامه؟ خیر اما آیا اگه باشه بهتره؟ بله.

کی برید سراغشون هم بستگی به شما داره. سوال این نیست که کی برید. بلکه سوال اینه که آیا باید رفت یا خیر؟ چون مروبط به هدف میشه نه زمان.

چرا بجز زیبوک؟ وقتی داستان اینجا هست چرا جاهای دیگه؟ :grinning:

والا من سایتی سراغ ندارم. معمولا کتابهایی که میخوام رو دانلود میکنم بعد تو زیبوک میخونم.

منظورتون انیمیشنه؟

داستان ویدئویی نشنیدم تا حالا :grin:

اینجا دوستمون آقا مصطفی زحمت کشیدن انیمیشن های خوبی معرفی کردن:

خیلی وقته برنامه رو شروع کردیم. در تالار زبانشناس، کانال تلگرام و پیج اینستاگرام و آپارات و یوتیوب همشون قرار گرفتند.

میتونید با آدرس zabanshenas_com پیداشون کنید.

5 پسندیده

سلام و خسته نباشید خدمت شما
ممنون بابت راهنمایی در خصوص استفاده مفید از دوره های زبان شناس
یک‌سوال داشتم
آیا میشه بجای کار کردن یک دوره، همزمان دو یا چند دوره را با هم کار کرد یا خیر آیا نتیجه میده؟
مثلا دوره power را با دروس پایه با هم کارکنیم .

1 پسندیده

6 پسندیده

سوال:

#سلام_کامبیز ببخشید من کلاس نهم هستم میخوام برم دهم زبانم خیلی ضعیف هستش و خیلی دوست دارم زبان بلد باشم که تو کلاس های زبان مدرسه بتونم زبان حرف بزنم الان همه بچه های کلاس زبان بلدن من خیلی دوست دارم ولی اعتماد ندارم فکر میکنم نرسم چون من میخوام هر سه زبون یاد بگیرم آلمانی ، فرانسه و انگلیسی بلد باشم که وقتی میخوام برم دانشکاه بتونم برم به کشور های اروپایی اما فکر نکنم برسم به نظر شما من چیکار کنم

گاهی اوقات میگم تابستون فشرده بخونم بعد موقع مدرسه ها نمیه فشرده کنم به نظرتون روش خوبیه

پاسخ

5 پسندیده

سوال:

#سلام_کامبیز
وقت بخیر
سوال من در مورد آزمون آیلتس هست ،خواستم بپرسم شما برای موفقیت در آزمون آیلتس چه منابعی رو پیشنهاد میدید ؟ خیلی ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.
من از اپلیکیشن زبانشناس استفاده میکنم و از همون سطح ابتدایی داستان های کودکانه رو شروع کردم ،الان بسته چهارم و به داستان هیولای دریاچه لاخ نس رسیدم.
و تا حالا سعی کردم به روشی که توضیح دادین داستان ها بخونم البته فقط تکنیک آخر که خلاصه گویی هست رو اجرا نکردم چون دیدم تمام اجرای این روند خیلی زمان میبره و تا اجرای تکنیک سایه اکتفا کردم

پاسخ:

6 پسندیده

سلام اقا کامبیز گل
بابت چالش خوبی که گذاشتید ممنونم هم میتونیم از تجربیات شما و هم دوستان زبانشناس استفاده کنیم
من از اواسط دیماه پارسال با این برنامه اشنا شدم قبلا زبان کار میکردم ابتدا از داستان های بچگانه شروع کردم بعد رفتم سراغ داستان واقعی و الان انگلیسی بدون تلاش که بیشتر دارم رو تکنیک سایه و مکالمه تمرکز داشته باشم متاسفانه اون پیشرفتی که مدنظرم بود بهش دست پیدا نکردم من میخاستم تا تیرماه امسال حداقل سطحم بالای intermediate باشه تو ازمونای تعیین سطح که خودم تو اینترنت میزنم یا pre inter یا interبه نظرم مکالمه و لیسینینگ البته تقصیر خودمم هست بعضی مواقع دلسرد میشم انگیزم میره مثلا ۱۳ یا ۱۴ روز میخونم زنجیرم قطع میشه شما چه تکنیکایی برای سطح بنده و اینکه دلسرد نشم پیشنهاد میدید؟شاید مشکل خیلی دوستان باشه و توی روز چه اندازه باید مطالعه داشته باشیم تا به سطح adv برسیم وکلاسایielts بتونیم شرکت کنیم و چقدر زمان میخاد؟با تشکر از راهنماییتون:tulip::tulip::tulip:

1 پسندیده

به اون آزمون‌ها اعتماد نکنید. معیارهاشون خیلی مسخره است. شما خودتون بهترین سنجش رو میتونید انجام بدید.

5 پسندیده

حالا چه کاری کنم که لهتر بشم و سریعتر پیشرفت کنم؟

3 پسندیده

قبل از هرچیز شما باید برنامه داشته باشید. اینکه میگید میخوام به سطح فلان برسم باعث میشه شما همیشه درجا بزنید. چرا؟ چون مدام میخواید ببینید آیا به اون سطح رسیدید یا خیر. اصلا سطح رو فراموش کنید و از پروسه‌ی یادگیریتون لذت ببرید. من الان زنجیره‌م ۲۷۷ روزه. به نظرتون چه چیزی باعث میشه این زنجیره تداوم داشته باشه؟
عشق. من عاشق زبانم. عاشق انگلیسی‌ام
طوری که دیگه نمیتونم کتاب فارسی بخونم، نمی‌تونم فیلم فارسی ببینم.
پس هدفتون رو تعیین کنید. هدف بزرگ داشته باشید. با زبان میخواید چه چیزی رو تغییر بدید؟ هدف غاییتون از یادگیری انگلیسی چیه؟ وقتی این مشخص شد، براش برنامه‌ریزی کنید و با عشق و علاقه پیش برید. از شنیدن لذت ببرید تا بتونید توی مسیر بمونید.

7 پسندیده