بهترین زمان برای شروع مکالمه زبان انگلیسی

سلام

دوستان بنظرتون چه زمانی مناسبه برای شروع مکالمه، من در حال حاضر درس 3 از بسته قدرت ای جی هستم ولی خودم حس میکنم فعلآ مناسب نیست برای شروع مکالمه هنوز اون تفکر ترجمه تو ذهنم هست یعنی ترجمه از فارسی به انگلیسی و بالعکس نظرتون چیه ؟

دوستانی که دروس بالاتر بسته قدرت هستند فکر میکنن آماده هستن برای شروع مکالمه یا در حال حاضر دارن مکالمه میکنن؟

2 پسندیده

من هر فرصتی باشه برای مکالمه استفاده میکنم
زیر مطالبی, پستی چیزی ببینم نظر میدم
مدتیه مکالمه تکی نداشتم به خاطر کمبود زمان ولی سعی میکنم از انگلیسی تا جایی ک بشه استفاده کنم واسه همین تاپیکهای تعاملی رو زدم که همه از انگلیسی به نوعی استفاده کنیم
ولی زمان مناسب برای مکالمه زمانیه که شما به قدر کافی به انگلیسی گوش داده باشی و ذهنت انگلیسی رو به قدر کافی شنیده باشه.
استیو کافمن میگه سطح beginner نباید مکالمه کنن
ولی وقتی به سطح متوسط رسیدن باید از زبان زیاد استفاده کنن تا به اصطلاح اون واژگانی که یاد گرفتن رو روشن کنن
پس هر کسی که انگلیسی قدرت رو میخونه و باهاش یکمی مچ شد میتونه شروع به مکالمه و اشتباه کردن کنه
به نظر من ده تا درسو خوندی کم کم شروع کن که راه بیوفتی
که با برنامه شما میشه ۳ ماه اگه اشتباه نکنم.
سه ماه گوش دادی مغزت آماده شده حالا کم کم خیلی ریلکس و آماده برای اشتباه کردن شروع میکنی به مکالمه چه به صورت نوشتاری چ گفتاری
البته باز اینم بگم که اینا تقریبیه امکان داره یکی زمان شروع انگلیسی قدرت واقعا سطحش بالا باشه امکان داره یکی پایین باشه
بهترین کسی که میتونه تشخیص بده خودتی
با ارائه انگلیسیت به بقیه و دریافت فیدبک هم میتونی شرایطت رو ارزیابی کنی که آیا آماده ام یا نه
البته این ارزیابیو زیادم عقب ننداز که مثلا بعد دو سه ماه هم نخوای از انگلیسی استفاده کنی دیگه این نا آمادگی نیست اسمش ترس از مکالمست.
پس با توجه به شرایط خودت بهترین تصمیم و درست ترین تصمیمو بگیر

6 پسندیده

کامبیز جان خیلی ممنون از پاسخت

حقیقتش من تاپیک بباییم اشتباه کنیم تو رو نخونده بودم بعد از اینکه اون رو خوندم خیلی تآثیر داشت روی تفکراتم الان هم هرجا ببینیم تو اینترنت که بشه با یکی صحبت کرد میرم وسط صحبت تو گروه ها تو فروم ها هر جا بشه بابا طرف که نمیخواد بخوره ما رو تهش میخوایم اشتباه کنیم دیگه خوب طبیعیه این زبان اصلی من نیست که قرار نیست روان و سلیس از همون اول صحبت کنم.راستی اینم بگم که چند روز پیش با یه شخص از کشور پرو و یه شخص از آمریکا بود صحبت کردم خیلی هم عالی بود من هم تا دلتون بخواد اشتباه و سوتی داشتم ولی خوب خوبیش این بود که حس میکردم اینطوری چقدر خوب میشه زبان رو یاد گرفت مثلآ با اون شخصی که از کشور پرو بود در مورد خدمت سربازی صحبت کردم و فهمیدم تو کشور اون ها سربازی اجباری نیست :grin: و یه کلمه mandatory رو هم یادگرفتم به معنی اجبار هستش.خلاصه آقا / خانم برید صحبت کنید چت کنید اشتباه کنید یاد بگیرید.

و این رو هم اضافه کنم که این شعار رو برای خودم ساختم:

گوش بده ، تکرار کن ، بکارببر (یعنی همون مکالمه کردن)

5 پسندیده

تاپیک بیاین اشتباه کنیم برای افرادی که نخوندن:

5 پسندیده