معرفی کتاب های زیبوک 1984 از George Orwell 📱

سلام دوستان :rose:

در این تاپیک با معرفی 1984 همراه شما هستم

این کتاب رو میتونید تو اپلیکیشن Zbook در بخش رمان های متن اصلی پیدا کنید. یا در لینک زیر ببینید:

:blue_book: نام کتاب: 1984

:writing_hand: نویسنده این کتاب: George Orwell

:date: تاریخ انتشار اولیه: 1949

:books: صفحه ی Goodreads کتاب: لینک

:spider_web: سایت نویسنده: لینک

عکس روی جلد کتاب

در مورد کتاب

Among the seminal texts of the 20th century, Nineteen Eighty-Four is a rare work that grows more haunting as its futuristic purgatory becomes more real. Published in 1949, the book offers political satirist George Orwell’s nightmare vision of a totalitarian, bureaucratic world and one poor stiff’s attempt to find individuality. The brilliance of the novel is Orwell’s prescience of modern life–the ubiquity of television, the distortion of the language–and his ability to construct such a thorough version of hell. Required reading for students since it was published, it ranks among the most terrifying novels ever written.

۱۹۸۴ رمانی که در ژانر تخیلی، سیاسی و اجتماعی نگارش شده است شاهکار جرج اورول به شمار می‌آید. این کتاب به بسیاری از زبانهای دنیا ترجمه شده است و از زمان چاپ تاکنون در زمره‌ی کتابهای پرفروش و پرطرفدار شناخته شده است. اورول در این کتاب بر ضد نظامهای کمونیسم و توتالیتاریسم قلم می‌راند و به حدی زیرکانه این کار را انجام می‌دهد که اصطلاحات کتاب به زبان عامیانه راه پیدا می‌کنند.

قسمتی از داستان کتاب ۱۹۸۴: در این جامعه تمام رفتارها و گفتارهای افراد حتی در فضای خصوصی توسط دستگاههایی به نام تله‌ اسکرین نظارت می‌شود و در سراسر خیابانها تصویر بزرگی از رهبر حزب نصب شده است و جمله‌ی معروف “برادر بزرگ تو را می‌بیند” همه‌جا به چشم می‌خورد. در این فضا هرگونه مخالفت سیاسی سرکوب می‌شود و حتی چنین تفکراتی به شدت محکوم می‌شود و ذهن افراد نیز کنترل می‌شود.
وینستون اسمیت، شخصیت اصلی کتاب عضو رده پایینی از جامعه خود می‌باشد. وی درون خود احساس تنفر نسبت به حزب، برادر بزرگ و قوانین دست و پاگیر را دارد ولی به خود اجازه نمی‌دهد این تفکراتش شکوفا شود. همه‌ی افراد جامعه تظاهر به علاقه و پایبندی به حزب می‌کنند و حتی در برابر تحریفات تاریخی و زبانی حزب ساکت می‌نشینند. دختری از همکاران وینستون نظر وی را جلب می‌کند ولی از آنجا که اینگونه روابط جرم محسوب میشوند آن‌دو پنهانی با‌هم ملاقات می‌کنند و متوجه می‌شوند هر دو عمیقاً مخالف حزب هستند و در پی پیوستن به انجمن برادری یا اخوت بر ضد حزب برمی‌آیند.
ماجراهایی که در ادامه رخ می‌دهد نا‌امنی و عدم‌اطمینان موجود در فضای توتالیتر را نمایان می‌کند و اورول در به تصویر کشیدن خطرات اینگونه جوامع موفق ظاهر شده است.

خلاصه ی فارسی از سایت : ketabism.ir

:tv: فیلم مرتبط با این کتاب: لینک دانلود

سال اکران: 1984 :ok_hand: (در حالی که کتاب سال 1949 نوشته شده، یعنی 35 سال قبل از اکران فیلم :metal:)

امتیاز فیلم در سایت IMDB: 7.2

صفحه ی ویکیپدیای فیلم: لینک

کارگردان: Michael Radford ، مایکل رادفورد

بازیگران:

منتظر بازخوردهاتون هستم :heart:

16 پسندیده

لینک دانلود فیلم اضافه شد :rose:

4 پسندیده

چقدر خوب, ممنون اقا فرزاد

3 پسندیده

خواهش میکنم آتوسا خانوم :pray:

2 پسندیده

It’s an interesting book. I really enjoyed reading it. George Orwell had an inventive mind. I believe he knew very well about the circumstances of those countries that had/have Communist society. He served as a spy in M. I.6 for many years.

3 پسندیده

سلام آقا فرزاد
سوالی داشتم که آیا این کتابو خوندید؟
راستش من کتاب مزرعه حیوانات رو خوندم و خیلی لذت بردم. اما در مورد این کتاب مطالب ضد و نقیض زیادی شنیدم. چند نفر میگفتن این کتاب خیلی تاریک و کسل کنتدس و چهل صفحه اولشو خوندن و بیخیالش شدن. بعضی ها هم افسردگی موقت گرفتن. :grinning:
ممنون میشم در مورد تجربه و نظرتون در مورد این کتاب در صورت امکان توضیح بدهید. :pray:

2 پسندیده

سلام داداش
نه، من هنوز این یکی رو نخوندم
هنوز از افسردگی مزرعه حیوانات بیرون نیومدم :grin:

3 پسندیده

بنده در مورد این کتاب یه لتس تاک دادم و مفصل بحث کردم در موردش و نظرمو پیرامونش گفتم.
خوشحال میشم اگر تمایل داشتید بهش گوش بدید.

3 پسندیده

من مدت‌ها بعد از خوندن این کتاب دچار افسردگی بودم. هنوزم که بهش فک می‌کنم، ناخودآگاه غمگین میشم

خیلی دردناک بود.

2 پسندیده

واقعا؟
مگه توش چی گفته. خیلی ممنون که تجربتون رو گفتید. پس منم با این اوصاف نمیخونمش.

2 پسندیده

می‌دونین انسان با امید زنده است. این کتاب ناامیدی مطلقه
پایان فوق‌العاده ناامیدکننده‌‌ای داره

2 پسندیده

البته کتاب‌های اورول همه ارزش خوندن دارند. ولی توی کتاب‌هاش ناامیدی و یأس، موج میزنه

2 پسندیده

درسته. به قول معروف حقیقت تلخه. موندم چجوری اینقد محبوب شده.
بازم ممنون

2 پسندیده

خدایی کتاب‌هاش فوق‌العاده‌ن. خود اورول میگه: کتاب می‌نویسم، چرا که دروغی هست که می‌خواهم برملایش کنم.
واقعیات رو به تصویر می‌کشه، البته با پایان‌بندی وحشتناک :grimacing:

2 پسندیده

بله
قطعا این کتاب بره سرگرمی نوشته نشده و حقیقت محضه و حقیقت هم همیشه خواشایند نیست. اورول خیلی از زمانش جلوتر بوده. من که کتاب مزرعه حیوانات رو خوندم خیلی حال کردم. خیلی هم حرص خوردم. چون دیدم تاریخ داره تکرار مبشه.
ای کاش الآن هم یک اورول دیگه ظهور میکرد و با قلم تیزش دروغ و دروغ گویان فعلی رو رسوا میکرد.

3 پسندیده

ممنون، حتما گوش میدم

2 پسندیده