معرفی کتاب های زیبوک 1984 از George Orwell 📱

زیبوک
zbook
معرفی کتاب های زیبوک 1984 از George Orwell :iphone:
0

#1

سلام دوستان :rose:

در این تاپیک با معرفی 1984 همراه شما هستم

این کتاب رو میتونید تو اپلیکیشن Zbook در بخش رمان های متن اصلی پیدا کنید. یا در لینک زیر ببینید:

:blue_book: نام کتاب: 1984

:writing_hand: نویسنده این کتاب: George Orwell

:date: تاریخ انتشار اولیه: 1949

:books: صفحه ی Goodreads کتاب: لینک

:spider_web: سایت نویسنده: لینک

عکس روی جلد کتاب

1788282361

در مورد کتاب

Among the seminal texts of the 20th century, Nineteen Eighty-Four is a rare work that grows more haunting as its futuristic purgatory becomes more real. Published in 1949, the book offers political satirist George Orwell’s nightmare vision of a totalitarian, bureaucratic world and one poor stiff’s attempt to find individuality. The brilliance of the novel is Orwell’s prescience of modern life–the ubiquity of television, the distortion of the language–and his ability to construct such a thorough version of hell. Required reading for students since it was published, it ranks among the most terrifying novels ever written.

۱۹۸۴ رمانی که در ژانر تخیلی، سیاسی و اجتماعی نگارش شده است شاهکار جرج اورول به شمار می‌آید. این کتاب به بسیاری از زبانهای دنیا ترجمه شده است و از زمان چاپ تاکنون در زمره‌ی کتابهای پرفروش و پرطرفدار شناخته شده است. اورول در این کتاب بر ضد نظامهای کمونیسم و توتالیتاریسم قلم می‌راند و به حدی زیرکانه این کار را انجام می‌دهد که اصطلاحات کتاب به زبان عامیانه راه پیدا می‌کنند.

قسمتی از داستان کتاب ۱۹۸۴: در این جامعه تمام رفتارها و گفتارهای افراد حتی در فضای خصوصی توسط دستگاههایی به نام تله‌ اسکرین نظارت می‌شود و در سراسر خیابانها تصویر بزرگی از رهبر حزب نصب شده است و جمله‌ی معروف “برادر بزرگ تو را می‌بیند” همه‌جا به چشم می‌خورد. در این فضا هرگونه مخالفت سیاسی سرکوب می‌شود و حتی چنین تفکراتی به شدت محکوم می‌شود و ذهن افراد نیز کنترل می‌شود.
وینستون اسمیت، شخصیت اصلی کتاب عضو رده پایینی از جامعه خود می‌باشد. وی درون خود احساس تنفر نسبت به حزب، برادر بزرگ و قوانین دست و پاگیر را دارد ولی به خود اجازه نمی‌دهد این تفکراتش شکوفا شود. همه‌ی افراد جامعه تظاهر به علاقه و پایبندی به حزب می‌کنند و حتی در برابر تحریفات تاریخی و زبانی حزب ساکت می‌نشینند. دختری از همکاران وینستون نظر وی را جلب می‌کند ولی از آنجا که اینگونه روابط جرم محسوب میشوند آن‌دو پنهانی با‌هم ملاقات می‌کنند و متوجه می‌شوند هر دو عمیقاً مخالف حزب هستند و در پی پیوستن به انجمن برادری یا اخوت بر ضد حزب برمی‌آیند.
ماجراهایی که در ادامه رخ می‌دهد نا‌امنی و عدم‌اطمینان موجود در فضای توتالیتر را نمایان می‌کند و اورول در به تصویر کشیدن خطرات اینگونه جوامع موفق ظاهر شده است.

خلاصه ی فارسی از سایت : ketabism.ir

:tv: فیلم مرتبط با این کتاب: لینک دانلود

سال اکران: 1984 :ok_hand: (در حالی که کتاب سال 1949 نوشته شده، یعنی 35 سال قبل از اکران فیلم :metal:)

امتیاز فیلم در سایت IMDB: 7.2

صفحه ی ویکیپدیای فیلم: لینک

MPW-31588

کارگردان: Michael Radford ، مایکل رادفورد

بازیگران:

منتظر بازخوردهاتون هستم :heart:


#2

لینک دانلود فیلم اضافه شد :rose:


#3

چقدر خوب, ممنون اقا فرزاد


#4

خواهش میکنم آتوسا خانوم :pray:


#5

It’s an interesting book. I really enjoyed reading it. George Orwell had an inventive mind. I believe he knew very well about the circumstances of those countries that had/have Communist society. He served as a spy in M. I.6 for many years.