آموزش تصویری اصطلاحات

شما با یک سرچ بسیار ساده در نوار جستجو تالار، لیستی از مطالب مرتبط با سوال خود را پیدا خواهید کرد.
از بین اون لیست، می توانید مطلبی را که بیشتر مد نظرتون هست، به راحتی انتخاب کنید و مشاهده نمایید.
ابن به نظم بهتر تالار کمک بزرگی خواهد کرد.

1 پسندیده

خیلی ممنون ببخشید تورو خدا وارد تاپیک شما شدم شرمنده

1 پسندیده

اختیار دارید.
قصد جسارت نداشتم خدای ناکرده :blush:
تالار متعلق به همه دوستان و هواداران است.
نکته بیان شده من فقط به جهت راحتی و دسترسی بهتر همگی است.
چون ماشاالله حجم اطلاعات مفید تالار بالاست و با نظم و ترتیب، دسترسی آسان خواهد تر بود😎

2 پسندیده

اصطلاح جدید :point_down:

11 پسندیده

9 پسندیده

سلام آقای منصور، ممنونم بابت تلاشی که انجام میدهید خیلی عالیه، فقط من جسارتا یه نکته خدمت تون عرض کنم شما این تاپیک رو دیده اید

یادگیری اصطلاحات انگلیسی پرکاربرد (Idioms) با کمک تصاویر

اگر موردی نداره این اصطلاحات رو اونجا قرار بدید چون کار مشترکی هست و مدت زیادی هست متاسفانه اون تاپیک غیرفعال شده و اینکه با این نکته ای که در بالا اشاره کردید سلسله مقالات انگیزشی تون ترکیب نشوند.

4 پسندیده

عذرخواهی میکنم اصلاح شد

3 پسندیده

7 پسندیده

آخر هفته خوشی داشته باشید.
شمارش جوجه ها یادتون نره :baby_chick: :hatched_chick: :bird: :hatching_chick::rooster:(آخر پاییزه)
:blossom: :four_leaf_clover: شب چله، شب یلدا، شب دور همی و شادی و خانواده هم مبارک :rose::tulip::sunflower::hibiscus:

8 پسندیده

سلام آقا منصور. وقت خوش و یلدای شما هم مبارک باشه:blush::tulip::tulip::tulip:
خیلی ممنونم. خیلی هم عالی👏 راستی معادل ضرب المثل جوجه رو آخر پاییز میشمارند توی انگلیسی چیزی هست? خوشحال میشم بدونم😊

2 پسندیده

سلام زهره خانم
سپاسگزارم

شاید این معادل خوبی باشه :
(Don’t count your chickens (until they’ve hatched
مثال :

• Next Friday I will finally be able to pay you back that money I owe you.

• I won’t count my chickens until they have hatched .

• جمعه آینده بالاخره می توانم آن پولی که به تو بدهکار هستم را پس بدهم.

• جوجه را آخر پاییز می شمارند (بعداً معلوم می شود).

سایت منبع فوق : لینک

سایت جالب برای ضرب المثل انگلیسی با معادل فارسی : لینک

5 پسندیده

poster_dont_count_chickens_p

7 پسندیده

مرررررسی آقا🌷 لطف کردید😊

1 پسندیده

سلام پری جون😊روز خوش🌷مرسی خیلی لطف کردید👏. ببخشید یه سوال شخصی! شما رشته تحصیلی تون زبان انگلیسیه? البته اگه دوست دارید پاسخ بدید! بخاطر تحلیل هاتون و نکته بینی شما پرسیدم😊

2 پسندیده

سلام عزیزم.
روز شما هم بخیر
اینکه من از مطالب سر در میارم زیاد ربطی به رشته‌م نداره. بیشتر بخاطر اینه که عاشق انگلیسی‌ام و زیاد مطالعه می‌کنم و تو نخ مطالب می‌برم. در کل مطالعه زبان‌ها رو دوست دارم ولی عشقم به انگلیسی یه چیز دیگه‌س

4 پسندیده

خیلی عالیه:clap::+1:موفق باشید:blush:بازم ممنونم

2 پسندیده

صبح آدینه شما دوستان زبان شناس به خیر و شادی :bouquet:
امروز، آخرین روز پاییز دلرباست🌹
شب چله، شب یلدا، این کهن رسم زیبا، مستدام، گرم و شاد باد :hibiscus::blossom::four_leaf_clover::sunflower:
دلتون شاد و لبتون خندان
:tulip::blossom::hibiscus::cherry_blossom::wilted_flower::rose::four_leaf_clover::sunflower::bouquet::rose::blossom:

8 پسندیده

مرسی عزیزم :smiling_face_with_three_hearts:

1 پسندیده

سلام دوستان
با توجه به بازخورد های شما عزیزان و توصیه های مربی عزیز @ala روال این تاپیک تغیرات مثبتی خواهد کرد تا مفید تر و بهینه تر شود و بیشتر مورد استفاده همگی قرار بگیره :wink:

1. اول هر هفته یک اصطلاح در تاپیک قرار خواهد گرفت. (اصطلاح پر کاربرد)
  2. در طول هفته با کمک دوستان ، مثال های خلاق و جالب و جذاب (تصویری ترجیحا) برای اون قرار خواهد گرفت
  3. در طول هفته اونو مرور میکنیم تا ملکه ذهن بشه
  4. در صورت نیاز با هم تبادل نظر خواهیم کرد.(جالب خواهد شد اگر تیکه های فیلم مرتبط بشه پیدا کنیم و در تاپیک قرار دهیم)

نهایتا اول هفته بعد، اصطلاح جدید. :blush:

برای شروع ، از همین هفته، همین اصطلاح آخر را بررسی خواهیم کرد.

(دوستان ، مشارکت همگی در این مجموعه بحث ها، آزاد هست .)

ear-big-listening
I’m all ears ----- سراپا گوشم

توضیح و مثال متنی : (سایت مرجع)
the act of attempting to tell someone you are willing to talk to them and listen to what they have to say

1. Monica : you wont talk with me!
    Me: Call me whenever,Im all ears.

2. There are going to be big changes around here. I heard Ben talking to the director.
    Really? I’m all ears.

3. Have you heard what Jerome said to Cindy?
    No. I’m all ears

توضیح و مثال تصویری : (سایت مرجع)

طرز بیان و تلفظ صحیح : (سایت مرجع)

امیدوارم که پست مفیدی باشه براتون، منتظر مشارکت و همراهی شما هستم :wink: :sunglasses:

12 پسندیده

Whenever my mother is speaking :
I’m all ears

9 پسندیده