دوزبانه شدن کودکان

من توی اسپیکی از ادمهای مختلف چند زبانه اینو پرسیدم
یکی بود اهل پاکستان زبان مادریش اردو بود و با پدر مادرش توی خونه اردو حرف میزد
توی کویت بدنیا اومده بود و رشد کرده بود و توی کویت به مدرسه فارسی زبان رفته بود و همکلاسیاش فارسی بودن
توی دانشگاه مجبور بود عربی و انگلیسی حرف بزنه
به 4زبان تسلط کامل داشت
وکوردی و ترکی هم بلد بود جدا از اینها
ازش پرسیدم به چه زبانی فکر میکنی پیش خودت گفت فارسی :crystal_ball:
این شخص خیلی برام جالب بود حتی به فارسی و با کیبورد فارسی باهام چت میکرد بعضی وقتها

از هندی ها هم این سوال رو کردم گفتند به هندی فکر میکنیم ولی انگلیسی فول بودن…
زبانی که توی ادارات و اموزش پرورش و مکاتبات هند استفاده میشه انگلیسی هست تا جاییکه من میدونم

6 پسندیده

2 پسندیده

چرا امکانش هست. من الان بیشتر اوقات به انگلیسی فکر میکنم. بعد از یه مدت که مدام باهاش سروکار داشته باشیم این اتفاق میفته. درمورد خواب انگلیسی نمیدونم، چون ادم خیلی از خواباشو بعد ازینکه بیدار میشه فراموش میکنه.

2 پسندیده

منم اکثراً به انگلیسی فکر می‌کنم (به خودش :sweat_smile: نه با زبونش)
یادم هم نمیاد آخرین بار کی خواب دیدم؛ انگار مدار خوابم خراب شده؛ یه جا می‌خوندم آدم چرخه‌ی خوابش کامل نشه خواب نمی‌بینه؛ با این حرف حس می‌کنم انگار چند ساله من درست نخوابیدم.

3 پسندیده

من اتفاقا همین صبح خواب دیدم ولی اصلا یادم نمیاد چی بود :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

3 پسندیده

به رخم نکش دیگه! :joy:

3 پسندیده

سلام دوست عزیز. این موضوع خیلی مورد بحث قرار گرفته و خیلی مخالف داره ازاین جهت که بچه نباید ساعتها در معرض دید تلویزیون باشه بخاطر آثار مخربی که روی سلامت روحی وجسمی گذاشته میشه. البته این نظر من نیست فقط نظر افراد مخالف این رویه رو عنوان کردم. موفق باشید

1 پسندیده

سلام دوست عزیز.
شما چه بخواین چه نخواین بچه های امروزی ساعت ها یا پای تلوزیونند یا گوشی و تبلت پس چرا ازش استفاده مفید نشه؟
اما در روز ساعت ها هم لازم نیست فقط روزی ۴ ساعت کافیه که در معرض دید کارتون ها باشه که میشه در ساعت های مختلف روز اون رو تقسیم کنیم :wink:
این هم یه انتخابه هرکسی میخواد این راه رو پیش بگیره قطعا اول تحقیق میکنه با چند نفر که تجربه کردن صحبت میکنه از بدی ها و خوبی هاش اگاه میشه بعد تصمیم میگیره :blush: چون فقط به دیدن ۴ تا کارتون ختم نمیشه :wink:
من کسی رو میشناسم انقدر راضی بود و نتیجه گرفت که الان زبان سوم رو برای بچش شروع کرده
خیلی ها هم ممکنه باشن که وسط راه رهاش کنند درست مثل خودمون که زبان خوندن رو ممکنه بارها رهاش کنیم شاید چون از نتیجش اونقدر که باید مطمعن نیستیم

3 پسندیده

درسته عزیزم. من خودمم کارتون های زبان اصلی برای دخترم میذارم اما گفتم شاید بعضی ها زیاده روی کنند و اجازه بدن ساعتها بچه پای تی وی باشه که این واقعا مخرب هست ساده ترینش همون تاثیرش روی چشم هست که خیلی خطرناکه وکلی بچه شناسایی شدن که مشکل براشون پیدا شده. باید دقت کرد حتما زمانبندی بشه براشون. انشاالله که تمام فرزندان سرزمین سالم وشاد و موفق باشند

2 پسندیده

بنظرم کسی اگه بخواد این روش اموزش رو در پیش بگیره باید با همچی اشنا باشه من خودم چند ماه پیگیر پیج دکترو مادرایی که بچشون تحت اموزش بودن شدم تحقیقامون رو کردیم
باید با همه جوانبش اشنا باشن و بعد شروع کنند :wink:

انشاالله. :blush: :tulip:

3 پسندیده