اشتباه گرامری در جمله ی what Jim had to do?

زمان بیان داستان گذشته‌ است. باید did بیاد
ربطی به do و does نداره. جواب سوال هم نمیشه jim. جواب میشه to find out

1 پسندیده

یک مثال دیگه میزنم بهتر متوجه بشین

Ali loves Mary. >>> Who loves Mary? چه کسی مری رو دوست دارد؟

Ali loves Mary. >>> Who does Ali love? علی چه کسی را دوست دارد؟

در مثال اول who فاعلی داریم.(معنی میشه چه کسی)
در مثال دوم who به صورت مفعولی به کار رفته.(معنی میشه چه کسی را)

2 پسندیده

بله تو صوتم همینو میگن

1 پسندیده

سوال و جمله درسته اگه اشتباه باشه باید فعل had to به صورت ساده بیاد وقتی did/does در جمله باشد که مثلا در جمله از قلم افتاده

2 پسندیده

احتمالا فراموش کردن did رو بیارن

2 پسندیده

همانطور که @pari خانم گفتند:

3 پسندیده

این جمله(what Jim had to do) هم درسته چون بعد از یک جمله خبری اومده
ولی منم جایی ندیدم سه تا فعل رو در یک جمله بیارن مثل این جمله (what did Jim have to do)

2 پسندیده

الان این دلیل دلیل درسته ؟؟؟؟

1 پسندیده

اینم شاید به کار بیاد واسه اطلاعات

واسه بحث این موضوع و سوالات خبری
که به صورت فاعلی یا مفعولی در جمله میاد

2 پسندیده

چرا این یه جمله‌ی کاملا درسته. Have to از اون فعلاییه که باید با فعل کمکی سوالی بشه.
فعل‌ها با استفاده از ساختارهای خاص پشت سر هم میان.

2 پسندیده

در درستی این‌ها که بحثی نیست. حرفم اینه که جمله‌ی بالا مفعول رو مورد پرسش قرار داده، نه فاعل. و یک اشتباه اونجا رخ داده.
آقا کامبیز @YoKambiz خودشون توضیح بدن بهتره. رفع ابهام میشه

2 پسندیده

با سلام

منم واسه توجیح اون جمله بالا مطلب رو با مثال نوشتم که واسه هر کسی که میخونه قابل فهم باشه
البته شما واسه منه مبتدی حکم استاد رو دارین هر چی باشه با تجربه تر هستین ولی من برعکس حرفتونو قبول دارم که همون اول هم میتونستم از معنی فارسی جمله توضیح بدم که
به نظر من معنی جمله میشه : جیم چه چیزی باید(مجبور) انجام دهد؟(فاعل مورد پرسش قرار گرفته) تا اینکه بگیم جیم چه چیزی را (مجبور) انجام دهد؟(مفعول مورد پرسش قرار گرفته)
حالا بازم دوستان دیگه مشارکت میکنن در این موضوع

2 پسندیده

انواع subject داریم که یکی از اون‌ها agent هست یعنی انجام دهنده‌ی کار. اینجا وقتی jim توی جمله هست شما چطور میگید که فاعل مورد پرسشه؟
مفعول هم قرار نیست فقط در جواب چه چیزی را یا چه کسی را بیاد.
اینجا میگه جیم چه کاری باید انجام بده؟
اون چه‌ کاری می‌شه مفعول جمله.
اون دو تا معنی هم که ارائه دادین قرار نیست فاعل رو تبدیل به مفعول کنه یا برعکس. دوتاش یکیه و در دو تاش مفعول مورد پرسش واقع شده.

3 پسندیده

فکر کنم من منظورمو بد بهتون رسوندم
به جواب این دو جمله دقت کنید

ببینید کدوم با جواب سوال
جور تر هست 1.اونی که با حرف را میاد(مفعول هست) 2.اونی که بدون حرف را میاد(فاعل هست)تاکید میکنم از طرز گفتن جواب است که میگم مقصود فاعلی یا مفعولی)

با تشکر

2 پسندیده

سلام دوستان. اینجا مشکل گرامری ای وجود نداره و از قصد بنده این سوال رو به این شکل نوشتم.

وگرنه منم میدونم برای سوالی کردن باید چطور نوشت.

اگه بخوایم طبق قواعد پیش بریم میشه:

What did Jim have to do?

اما گاهاً میشه به جای did شما با استفاده از فعل ( که در اینجا به گذشته تبدیل میشه) و همینطور اینتونیشن ( سوالی کردن تحت لفظی) سوال بپرسید که میشه

What Jim had to do?

این موارد زیاد استفاده میشه و هدف من هم از این شیوه پرسیدن سوال انتقال این موضوع به مخاطب بود. حالا میشد همه چیو مو به مو صحیح زد ولی بومی زبان ها واقعا همه چیو مو به مو صحیح نمیگن.

پس اشتباهی رخ نداده بلکه عمداً به این شکل نوشته شده و حدس @pari خانوم صحیح بوده.

10 پسندیده

سلام آقا کامبیز. ممنون برا توضیح کاملتون. تمام شبهه‌ها برطرف شد و علما به توافق رسیدن :grimacing:

4 پسندیده

خیلی ممنون لطف کردید :heart::pray::relaxed:

1 پسندیده

:joy::joy::joy: والا
ممنون از پیگیری شما :kissing_heart:

3 پسندیده

خواهش میکنم :blush::sunflower:

1 پسندیده

اینجا هم همین‌ طوری شده؟
What happened in 2003? In 2003, he was almost killed by an avalanche while skiing

1 پسندیده