چالش وبلاگ terme.javadi4878 چیست بالاتر از شادی ؟

این آی تاکی سایت هستش که ما بتونیم استفاده کنیم؟

1 پسندیده

یا خدا :grinning:
پس من برم آماده بشم.

3 پسندیده

سلام برادر
خب شاید وقتش شده از فضای مجازی نهایت استفاده رو داشته باشین چون مسلما در دنیای واقعی پیدا کردن یه استرالیایی تقریبا غیرممکنه که یکیشون سایت italki هستش
چالشم که خب دوستان می تونن کامل تر بگن ولی کلیتش اینکه یه محیطی ایجاد کنید تا توانایی ها و اطلاعاتتونو بیازمایید یعنی خودتونو مجبور کنید که ازشون استفاده کنید
حالا اینجا چالش وبلاگه پس باید سعی کنین مطالبی که مرتبط با زبان هستنو به تجربیات یا آموخته های شما مرتبط هستن در میون بزارین حالا اگر به انگلیسی که چه بهتر
نمی دونم منظورمو رسوندم یا نه

1 پسندیده

ممنون از شما خانم ترمه جوادی بابت به اشتراک گذاری تجربه هاتون در رابطه با مکالمه زبان انگلیسی
من موضوع مکالمه و داشتن پارتنر رو به شدت موافقم. خودم خیلی وقت نیست که پا به مکالمه گذاشتم تا فلوئنسی کار دارم
ولی متاسفانه همون موضوع همیشگی نبود وقتو نمیدونم حواس پرتی آدمو خیلی منسجم نمیکنه اما به قول کامبیز حداقل آدم 3-4 ساعت تو هفته رو بایستی مکالمه کنه تا رفته رفته مکالمش رونتر بشه.
من اولش مکالمه با یه خارجی زبان رو همین مدتها پیش با پسر ترکیه ایی که تو ماشین داشتیم از وان به یوکساکاوا میرفتیم داشتم. پسره فکر کنم 22 یا 23 سالش بود داشت خیلی صحبت می‌کرد در مورد شرایط اجتماعی انسانها میگفت. خلاصه اونقدر حرف زد رسید به موضوع زبان انگلیسی. ازش به ترکی پرسیدم این مسئله زبان چیه چطور میشه یاد گرفت تو خيلي خوب صحبت میکنی ایکاش منم مثل تو صحبت می‌کردم گفتش زبونو باید بشنوی با گوشات تا مثل یه بچه طبیعی یاد بگیری😀
خلاصه گفتم بیا یخرده مکالمه کنیم ببینیم چی به چیه.
باهاش انگلیسی صحبت کردم یه نیم ساعتی فکر کنم شد لهجش یخرده از من داغونتر بود ولی اینکه نزدیک هم بودیم یجوری باعث می‌شد با وجود نداشتن تجربه مکالمه جمله ها رو براحتی پشت هم بیاره.
بهرحال تجربه ی جالبی بود این پسره باعث شد یخرده باعث اعتماد به نفس بگیرم و موضوع مکالمه رو جدی بگیرم.
تو سایت های مکالمه هم کم و بیش با خارجیا مکالمه کردم یدونش اواخر اشتباه نکنم آقا آرمین بودن معرفی کردن :thinking: سایت جالبیه. یه افغانی بود باهاش صحبت کردم مکالمه خوبی بود نمیدونم دقیقا در مورد چه چیزی صحبت کردیم که باعث شد حس همدلی داشته باشیم تو مکالمه. این جور حس ها بنظرم تو مکالمه و ارتباط میتونه کمک کنه. شاید هم مهم نباشه.
در مورد مواردی که اشاره کردین موافقم. مثلا پارتنر دو نفره مکالمه راجع به موضوع پادکست، داستان و.غیره میتونه خوب باشه و باعث میشه مکالمه به موضوع آب و هوا سن، خانواده اینجور چیزا نکشه. یه پادکست انتخاب بشه بر فرض بعد گوش دادن، راجع بهش مکالمه و گفتگو انجام بگیره.
من این صحبت‌های دن و آرون رو خیلی دوست دارم خیلی خفن صحبت میکنن به هم دیگه تکه میندازن یعنی واقعا سبک مکالمه شون رو خیلی دوست دارم. و امیدوارم آدم به سطحی برسه که مثل اونا صحبت کنه. البته باید خارج رفت :thinking:

7 پسندیده

سلام حسین آقا
خوش به حالتون چه کیفی می کنین شما هرروز یه جای جدید میرین
مرسی از به اشتراک گذاشتن تجربیاتتون
بله گوش دادن خیلی مهمه و اینطوریه که اگر در محیطش قرار بگیری و گوش کنی خیلی سریع تر یاد می گیری
نمونشو می تونیم در خانواده های آذری زبان که عروس یا داماد غیر آذری دارن پیدا کرد.
بعد از یه مدت کاملا متوجه زبان آذری می شن و بعضا هم صحبت می کنند
ان شاا… که شما هم به این مرحله می رسین و به خوبی یه نیتیو حرف می زنین :tulip::tulip::tulip:

5 پسندیده

دقیقا
این موضوع در کل در مورد تهرانی ها خیلی بارزه.خیلی خوب ترکی یاد میگیرن و صحبت میکنن.
آدمای دوره اطراف و در کل جو خیلی مهمه واسه یادگیری زبان :ok_hand:

3 پسندیده

منم عاشق این دوتام. واقعا فوق‌العاده‌ن
اصلا جدا از بحث زبان، مکالماتشون گرم و شیرینه. طنز توی کارشون دارن. من یکی از برنامه‌های تابستونم گوش دادن تمام مکالمات دن و آرنه

3 پسندیده

Where is this topic?

1 پسندیده

مگاداستان. توی قسمت سطح پیشرفته‌ است ولی به نظرم سطح متوسط به بالا هم می‌تونند بخونن

4 پسندیده

سلام به همگی
و تشکر از خانم جوادی بخاطر راه انداختن این تاپیک
بعد از خوندن همه ی پیام ها تصمیم گرفتم منم تجربیاتم رو درباره پارتنر،مخصوصا از نوع خارجیش بگم
اولا،کاملا کاملا با آقا کامبیز موافقم اول تاپیک همه به این نتیجه میرسیدند که داشتن پارتنر خیلی هم خوب نیست ومن که مخالف بودم جرات نداشتم مخالفتم رو بیان کنم :sweat_smile: که خداروشکر آقا کامبیز اومدن و بحث برگشت
من از همون بچگیم عاشق ارتباط با دیگران بودم و الان کمتر که نشده بیشترهم شده خیلی برنامه ارتباط جمعی داشتم و گشتم اما خیلی هاشون به دلایلی که بچه ها گفتند بدردم نخوردندتا اینکه باسایت polyglot اشنا شدم وباتلاش های زیاد تونستیم ازطریق این سایت با چهارنفر دوست بشم که خداروشکر هم سطح زبانشون ازمن بالاتره وهم تجربشون، بخوام خلاصه ای ازشون بگم
1 یه پزشک ژاپنی هشتاد ساله با تسلط بربیش از ده تازبان و درحال یادگیری فارسی وتقریبا نصف کره زمین رو دیدن
2 یک مهندس هندی که تو قطر کارمیکند یکم فارسی بلد است
3 یه دختر سی ساله پاکستانی که فارق التحصیل شده است
4 یک زبانشناس حرفه ای امریکایی که کارش یادگیری زبان است فارسیش خوبه، وبه دوازده زبان کاملا مسلط است

چندتا نکته که باعث میشه این ارتباط ها دایمی یا اینکه به راحتی قطع نشه این است که همه اونها عاشق ایران هستند و فارسی رو دوست دارند و دوست دارند بافرهنگ ما مخصوصا ماشیرازیا آشنا بشوند پس چون رابطه دوطرفه هست یعنی هم اونهاسود میبرند(فارسی+فرهنگ+جاهای دیدنی یادشون میدم)هم من سود میبرم(به جرات میتونم بگم یه سطح کامل زبانم ارتقا یافت و در مکالمه یه جهش داشتم)
از کجا شروع شد از عید امسال وقتی درسایت با یه مهندس هندی اشنا شدم اون از من ایدی تلگرام خواست وقتی بهش دادم فورا بهم زنگ زد،وقتی زنگ زدنش رو دیدم هنگ کردم وسریع قطع کردم چون اولین بارم بود اما به اصرار اون برداشتم از تجربه اولین مکالمه ام بگم که دقیقا مث اقا رامین 59دقیقه داشتم تلاش میکردم تا یه دقیقه منظورم رو برسونم
و یک ساعت هم فقط گوش میکردم ببینم چی میگه
در آخر بخوام یک ارزیابی داشته باشم 10درصد از منظورم رو رسوندم و60درصد از حرفهایش رو درک کردم
شاید در نگاه اول نتیجه افتضاحی بود اما برای من فوق العاده بود چون این تروما(truma)شکسته شد بعد این روند ادامه پیدا کردتا همین دیشب که حدود سه ساعت تماس تصویری با پیتر (زبانشناس امریکایی)داشتم
وبخوام یه ارزیابی درباره این مکالمه بکنم به جرات میتونم بگم 50درصد از منظورم رو درست رسوندم30درصد رو تکه پاره رسوندم
و تقریبا90درصد از منظورش رو فهمیدم
اما مشکلات،بله مشکلات هست خیلی هم زیاده ولی بنظرم ارزشش رو داره
یکی از بزرگترین مشکلات پیدا کردن پارتنر خوب است که خیلی خیلی سخته ومن سه ماه تلاش کردم تا چهارتاش رو پیدا کردم و دوم اختلاف زمانی هست که واقعا مشکل بزرگی هست مخصوصا برای من که یکی از دوستام توی توکیوبااختلاف زمانی +4:30 و یکی دیگه تو آمریکا با اختلاف -8:30است اما این مشکل با برنامه ریزی حل میشود مثلا از چند روز قبل هماهنگ میکنیم که سه شنبه هشت صبح باژاپنی و 12شب با امریکایی حرف بزنم و تاالان هم تا حدود زیادی موفق بودیم
از ویژگی های پارتنر خوب(ازنظرمن)اینه که اول سطح انگلیسیش از تو بالاترباشه(بهترین حالتnative)
دوم هدفش دوستی باشه نه چیز دیگه ای
سوم اون هم از مکالمه سود ببره نه فقط خودمون چون رابطه یکطرفه خیلی خیلی زود قطع میشه
ببخشید که طولانی شد

12 پسندیده

اولا که هیچکس با پارتنر داشتن مخالف نیست. ما منظورمون رو بد رسوندیم ظاهرا. پارتنر خوب پیدا کردن مخصوصا برا ما دخترا مشکله. جدای از این مشکلات دیگه هم داره

دوما ( که ربطی به بحث نداره) زبانشناس (برخلاف اونچه که همه توی تصورشون دارن) کسی نیست که چند تا زبان رو بلد باشه.
زبانشناسی علم بررسی اخص زبان هست، نه زبان خاصی بلکه خود زبان، اون چیزی که توی مغز وجود داره. زبانشناسی شامل آواشناسی، واج‌شناسی، واژه‌شناسی، نحو (که گرامر توی این حوزه‌ست)، معنی‌شناسی، کاربردشناسی و میان‌رشته‌ای‌ها شامل، روانشناسی زبان، جامعه‌شناسی زبان، عصب‌شناسی زبان و… کسی که با این‌ها سر و کار داره میشه زبان‌شناس.
کسی هم که دو یا چند تا زبان رو بلده میشه multilingual یا polyglot.

6 پسندیده

Oooh
There are really bad experiences and all of us have experiences same as u but i am sure we have nice reactions on our life even less than bad experience but i think people shouldn’t stope the kindness.

4 پسندیده

به تجربه شخصی بنده اگه با کسی صحبت کنید که اولا نیتیو باشه و دوما بخواد فارسی یاد بگیره خیلیییییی عالیه
من دوتا پارتنر اینجوری دارم و وقتی باشون حرف میزنم کاملا اعتماد به نفسم میره بالا
بخصوص اینکه وقتی فارسی حرف زدن اونا رو میبینم خیلی برام خنده داره و یه جورایی دارم هم انگلیسی حرف میزنم و هم تفریح

7 پسندیده

its good to hear that.thanks.I have one friend like yours.ok I will try more

4 پسندیده

سلام دوباره
بله زبان شناس کسی نیست که چنتا زبان بلد باشه اگه به جمله سازی من دقت کرده باشین

گفتم یک زبانشناس که به دوازه زبان هم مسلط است
نمیدونم منظورم رو درست رسوندم یانه اما منظورم این بود علاوه اینکه زبان شناس هست به چندزبان دیگر هم تسلط دارند

ایشون یک زبانشناس واقعی هستند(نه فقط یک چند زبانه) نمیدونم علمشون دقیقا در کدام از بخش هایی که گفتید هست ولی مطینم زبان شناس هست مثلا دیشب داشت تلاش میکرد واج شناسی و اوا شناسی ق و خ رو با تجزیه وتحلیل ومقایسه بابقیه زبان ها به من امورش بدهد یا اینکه به من بفهمونه که چگونه ریاضی و فیزیک یامثلا(فیزیک بدن و…) در زبان تاثیر دارند

که صد البته من نفهمیدم :sweat_smile: (از لحاظ علمیش)وگرنه منظورش رو می فهمیدم

5 پسندیده

بله شما کاملا درست میگویید من فقط گفتم جو اینجوری بود که

دقیقا من این هم گفتم :point_down:

البته برای پسرا هم اصلا راحت نیست چون اگه با یه دختر پیام بدیم فک میکنه خیالاتی در سر داریم و جواب نمیده
واگر هم به یه پسر پیام بدیم،میبینه پسریم بلاکمون میکنه :rofl:
کلا کار اسونی نیست مخصوصا برای دخترا :+1:

4 پسندیده

دن و آرن تو کدوم قسمت هستن ؟ من ندیدم

2 پسندیده

واااای عاشق این عکس استقلال شدم بهم انرژی داد …تا دیدم گفت اوه فامیلامو پیدا کردم😁

3 پسندیده

سلام ترمه خانم
من از همین تالار و از آقا کامبیز با سایت Italki آشنا شدم.
و همینطور از یکی از دوستان در همین تالار (که اسمشون در خاطرم نیست) با شبکه اجتماعی Tandemآشنا شدم.
هر کدومشون ویژگی خاص خودشون رو دارن.
در Italki با دو نفر از رومانی و برزیل رفیق شدم و با هم بعضی وقتها چت می کنیم.
ولی شبکه Tandem یه ذره متفاوت تره. وقتی که ثبت نام می کنی تقریبا به مدت یه هفته معطلت میکنه و بعد تو رو وارد اون شبکه می کنه. من در این شبکه هم با یه فیلیپینی رفیق شدم و بعضی اوقات باهاش چت می کنم.
در توییتر هم بعضی اوقات متن انگلیسی میزارم و بازخوردهای جالبی میبینم.

در کل تجربه حضور در این دو تا سایت و توییتر برام خیلی جالب بوده.
خارجیها بر عکس ما ایرانیها خیلی دنبال ایراد گرفتن و معلم بازی نیستند و فقط دنبال ارتباط گرفتن و تقویت زبان شون هستند.
و نکته مهم دیگه اینکه در هر دو سایت بحث language Exchange خیلی مهم هست.
به این صورت که بیشتر پارتنرها دنبال مبادله زبان مادری خودشون با یه زبان دیگه هستن

4 پسندیده

دقیقا
منم این مشکل رو دارم
مثلا یه پیام میدن چند ساعت بعد جواب میدم
و بالعکس برا اونا هم همینطوره :grin:

5 پسندیده