چالش وبلاگ Mostafa.76

چالش کتابخوانی من

سلام دوستان عزیز.
امیدوارم حالتون خوب باشه.
یادمه تو یکی از پادکستهای انگلیسی با حس خوب بحثی بود که گفتن اهداف، انگیزه ی انجام دادنش رو کم میکنه. اما مطلب دیگه ای که اینجا غلبه میکنه اینه که تو جایی از کتاب اثر مرکب دارن هاردی میگه که کاری رو که میخاید انجام بدید به چند نفر بگید تا براتون تعهد و التزام ایجاد کنه. منم تصمیم گرفتم از برنامم تو این تعطیلات دانشگاهی براتون بگم.
راستش قصد دارم رمانهای ادبی معروف رو به فارسی و غالبا با فیدیبو مطالعه کنم و مخصوصا آثار مشهور داستایفسکی مدنظرمه و در اینجا هم معرفی کوتاهی از کتابهایی که میخونم رو با شما دوستان به اشتراک بذارم.
خلاصه اینکه وبلاگم رو زیر نظر داشته باشید که خبرهای خوبی در راهه.
دم همگیتون گرم :rose: :rose: :pray: :pray:

10 پسندیده

من واقعا کتابای داستایوفسکی رو دوس دارم بیشتر هم چون تو برنامه کتاب باز درباره خودش و زندگیش و کتاب هاش حرف زده شده ازش خوشم اومد :blush:

4 پسندیده

سلام و خسته نباشید، امیدوارم برنامه ای که دارید رو بتونید به بهترین شکل پیش ببرید.
کنجکاو شدم بدونم چطور شد رفتید سراغ رمان های ترجمه شده؟

6 پسندیده

سلام. سپاسگزارم :pray:

در واقع همونطور که در این لینک توضیح دادم رمان های قرن نوزدهم سرشار از مسائل روان شناسیه که در زندگی می توان به کار برد و من هم از اونجا که اکثر این کتابها در زیبوک موجود نیستن و آثار داستایفسکی هم در اصل به روسی نوشته شده اند تصمیم گرفتم مطالعه ی رمان های ادبی معروف رو در کنار زیبوک و به فارسی شروع کنم.

7 پسندیده

خیلی عالیه، در حال حاضر تایم مطالعه آزاد زیاد ندارم ولی به لطف شما یه لیستی از کتاب هایی که معرفی کردید تهیه کردم و بی صبرانه منتظر فرصتی هستم براشون وقت بذارم.
من همیشه پیگیر وبلاگتون هستم. ما رو در جریان مطالعه تون قرار بدین :rose:

7 پسندیده

خیلی ممنونم ازتون. چشم حتما :rose:

5 پسندیده

سلام آقا مصطفی عزیز :tulip::hibiscus::sunflower::blossom::rose:ظهرتون سرشار از مهر و محبت :hibiscus::sunflower::blossom::rose::rose::rose::blossom::sunflower:عزیزم چه خوردنی خدا محافظش باشه و برای خانواده ی گلتون نگه اش داره :revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::tulip::hibiscus::sunflower::sunflower::blossom::blossom::rose::blossom::sunflower::sunflower:انشاالله همه ی عزیزان کادر بهداشت و درمان در سلامتی کامل به جمع گرم خانواده هاشون برگردند و همه مریضان هم شفای عاجل عنایت بفرماید :pray::pray::pray::pray::pray:الهی آمین :tulip::hibiscus::sunflower::blossom::rose::rose::blossom::white_flower::hibiscus::hibiscus::blossom:

7 پسندیده

سلام آقا مصطفی ای جان قربونش برم ماشالله خدانگهش داره خدا مواظب پدرشون باشه انشالله دست مریزاد دستشون درد نکنه ما بهشون افتخار میکنیم من خودم حاضرم برم طی بکشم تو بیمارستان و به مردمم کمک کنم :grinning::grinning:

7 پسندیده

چِقَد نازه :relaxed::heart_eyes:
خُدا حِفظِشون کُنه آقا مُصطَفی :rose::rose:

اَجرِشون با خُدا باشه :pray:
وَ خُدا حافِظ وَ نِگَهدارِشون باشه :rose:
اُمیدوارَم بِ زودی خَبَرایِ خوب بِشنَویم :rose::bouquet::rose:

7 پسندیده

@mitra9
@fatemeh74
@Nzi

خیلی ممنونم از لطف و محبتتون. :rose: :rose: :pray: :pray:

6 پسندیده

نَ دگ انقدَم خود شیفته نیستم :wink::relaxed:

5 پسندیده

سلام آقا مصطفی
ماشاالله به خواهر زاده گلتون خداحفظش کنه :heart_eyes:

ما همیشه و هر لحظه دست به دعا هستیم برای دکترا، پرستاران و مریض های بد احوال و… :pray:
به امید خدا این ویروس رو هر چه زودتر محو خواهیم کرد :muscle:

6 پسندیده

سلام آقا مصطفی دایی :smile:
خدا حفظ کنه کوچولوی نازنین رو زیر سایه پدر و مادر، دایی و همه ی عزیزانش.
انشالله روزهای خوب و آسایش بزودی خواهد آمد و همه مون ارزش تمام نداشته های این روزها مون رو که عمری چشم رویشان بسته بودیم رو بیشتر از قبل خواهیم دانست.
ممنون از عکس سرشار از زندگی، دوست داشتن و محبت :rose:

5 پسندیده

@sepide-str
@ala

سلام دوستان.
بسیار ممنونم از لطف و محبت بی کرانتان :rose: :rose:. امیدوارم که به زودی همه این شرایط رو با موفقیت پشت سر بذاریم. :pray: :pray:

6 پسندیده

جنایت و مکافات

سلام مجدد حضور دوستان.
این چند روز مشغول خواندن رمان جنایت و مکافات بودم که نه فقط شاهکار داستایفسکی بلکه یکی از شاهکارهای تاریخ ادبیات است.
داستان این کتاب همانطور که از عنوانش می شود حدس زد درباره جنایتی است و مکافاتی؛ و نویسنده به طرز حیرت انگیزی ذهن و روان قاتل را پیش و پس از جرم واکاوی می کند و به نمایش می گذارد. همچنین این کتاب با این سؤال اساسی که آیا هدف وسیله را توجیه می کند یا خیر؟ دست و پنجه نرم می کند.

خلاصه که داستان و شخصیت پردازی فوق العاده ای داشت و چه پایانی!
برای درک بهتر این رمان خوب است کتاب کوتاه “یادداشتهای زیرزمینی” از داستایفسکی را هم پیش از آن خواند.

12 پسندیده

سلام جناب @mostafa.76 گرامی :blossom::rose::cherry_blossom::rose::blossom::sunflower::hibiscus:ظهرعیدانه تون بخیر و شادی ومبارکی :cherry_blossom::rose::blossom::sunflower::hibiscus::hibiscus::tulip::hibiscus:تشکر بخاطر معرفی این کتاب عالی :cherry_blossom::blossom::blossom::hibiscus::tulip::blossom:خود کتاب و متن نوشتاریش واقعا قشنگ اما فیلمش افتضاح و اعصاب خردکن توصیه میکنم فیلمش رو اصلا نگاه نکنید من خودم اولین بار فیلمش رو دیدم و به نویسنده اش کلی فحش دادم اخه این چه داستانی زمانی ۱دوستی کتابش رو بهم داد و دیدم چقدر فرق هست دقیقا مثل کتاب دون کیشوت
بنظرمن کتابهای به این سبک واقعا نباید به فیلم تبدیل می شدند :blush::blush::blush::blush::blush::wink::wink::wink::wink:بازهم ممنون بخاطر کتابهای بسیار عالی که معرفی می کنید :ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::tulip::hibiscus::sunflower::blossom::blossom::rose::cherry_blossom::cherry_blossom::rose::blossom::hibiscus::hibiscus::tulip::sunflower::blossom::rose::cherry_blossom::rose::sunflower::tulip::hibiscus::sunflower::blossom::rose:

5 پسندیده

سلام خانم @mitra9
ممنونم از لطفتون. :rose: :pray: من نمیدونستم از روش فیلم ساختن. ولی کاملا موافقم که خیلی از کتابهای ادبی رو نمیشه فیلم هم ارشون ساخت.

4 پسندیده

سلام به روی ماهتون :hibiscus::sunflower::blossom::cherry_blossom::cherry_blossom::rose::blossom::sunflower:بله هم فیلم و هم سریال هرجفت هم مزخرف و اعصاب خردکن :pensive::pensive::pensive::pensive::pensive:اما کتابش واقعا چیز دیگه ایست. :ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::tulip::hibiscus::sunflower::blossom::blossom::rose::cherry_blossom::cherry_blossom::rose::hibiscus:

3 پسندیده

دیوار زبان!

لنی اول با عِزّی که یک کلمه هم انگلیسی نمی‌دانست رفاقت به هم زد، و به همین دلیل روابطشان با هم بسیار خوب بود. اما سه ماه نگذشته بود که عزّی شروع کرد مثل بلبل انگلیسی حرف زدن و فاتحه دوستی شان خوانده شد. دیگر دیوار زبان میانشان بالا رفته بود. دیوار زبان وقتی بین دو نفر کشیده می‌شود که هر دو به یک زبان حرف می‌زنند، آن وقت دیگر نمی توانند یک کلمه از حرف‌ های همدیگر را بفهمند.

خداحافظ گری کوپر، اثر رومن داری

8 پسندیده

سلام آقا مصطفی

می‌بینم که رفتید سراغ رومن گاری دوست داشتنی. :+1:

زندگی در پیش رو (ترجمه لیلی گلستان) فوق العاده است. پرندگان می‌روند در پرو می‌میرند بی نظیره. مخصوصا داستان آخرش “کهن‌ترین داستان جهان”.

کتاب “لیدی اِل”، آخرش کاری می‌کنه که به دیوونگی برسید. :see_no_evil:

9 پسندیده