نمونه روش یادگیری زبان با دیدن سریال و فیلم حتما ببینید

با سلام
یک ویدیو جالب از قسمتی از سریال فرندز که نشان میدهد چطوری با دیدن فیلم یا سریال میتوان زبان را یاد گرفت

ویدیویی از سریال How I Meet Your Mother

29 پسندیده

خیلی آموزنده بود. از این ویدئو ها بیشتر بذارین.

البته اگه مثلا اون pdf ای که داخل ویدئو میگه رو هم پیدا میکردین میذاشتین خیلی خوب بود.

5 پسندیده

واقعا از اینکه ویدئوها رو آپلود می‌کنید ممنونم. :pray:
دیگه لازم نیست با هزار بدبختی برم یوتیوب ببینم :grimacing:

فرندز فوق‌العاده‌س
تا الان، چهار بار از اول تا آخر دیدمش. یه بار با زیرنویس فارسی، دوبار با زیرنویس انگلیسی، و یه بارم بدون زیرنویس.
البته اینم بگم زیرنویس فارسیش واقعا افتضاحه. انگار کسایی ترجمه‌ش کردن که هیچی از انگلیسی نمی‌دونن

6 پسندیده

البته دوستانی که سریال یا فیلم زیرنویس میکنن یکم محدودیت دارن که باید حد و حدود ها رو رعایت کنن ولی بعضی ها هم واقعا الکی زیرنویس میکنن طرف یک چیزی میگه ولی زیرنویس یک چیز دیگه رو بیان میکنه

3 پسندیده

پی دی اف هاش فکر کنم مثل مجموعه englishclass101 که اونم پی دی اف های جالب و خوبی داره واسه خرید هست ویا باید اشتراک داشت

2 پسندیده

توی ترجمه‌‌ی اصطلاحات و اسلنگ‌ها این موارد زیاد دیده میشه. طرف زحمت اینو به خودش نمیده یه جایی دنبال معنی بگرده و میاد ترجمه‌ی لفظ به لفظ انجام میده. مترجمی حرفه‌ای خطیر و حساسه متاسفانه بعضیا هنوز به این درک نرسیدن و دست به ترجمه‌هایی می‌زنن که آدم وقت خوندنش میخواد موهاشو بکنه

6 پسندیده

من سالها پیش سریال big bang رو که می‌دیدم یادمه دنبال اسکریپتش می‌گشتم که یه اپ اندروید پیدا کردم حاوی تمام دیالوگ‌های فیلم. خیلی عالی بود واقعا

4 پسندیده

اصلا این جور فیلم ها رو از کجا میشه پیدا کرد؟؟
خودمون بریم دانلود کنیم…

2 پسندیده

در یوتیوب موجود است

میتونی learn english رو در یوتیوب سرچ کنی و چنل هایی که سابسکرایپ بالای یک میلیون رو دارن رو گلچین کنی

6 پسندیده

سلام ویدیوی اموزنده ای بود. منم می خواستم یه ویدیوی اموزشی رو که از یوتیوب دانلودش کرده بودم تو سایت اپلودش کنم ولی متاسفانه به خاطر حجم بالاش نشد و حتی حجمشم حدود چهل مگ کم کردم ولی بازم تاثیری نداشت. ولی لینک چنلشو تو یوتیوب براتون قرار میدم چون ویدیوهاش واقعا ارزش دیده شدن دارن :slight_smile:
linguamarina

4 پسندیده

چنل خوبی هست قبلا دیده بودمش ولی تمام ویدیو ها مربوط به زبان انگلیسی نیست بعضی هاش برای زبان های دیگه هست

1 پسندیده

یه استادی داشتیم که می گفت هرکی از مادرش قهر کرده رفته مترجم شده
اصرار داشت که کتاب های ترجمه شدمونو بندازیم سطل آشغال و زبان اصلی بخونیم
البته ما که اهمیتی به حرفش ندادیم
خدایش بیامرزد

5 پسندیده

البته با این وجود مترجم‌های قوی هم داریم که فک نکنم دیگه اینا تکرار بشن:

محمد قاضی، نجف دریابندری، قاسم صنعوی، سروش حبیبی، جلال بایرام، مهدی سحابی، صالح حسینی، عباس میلانی، عبدالله کوثری، احمد گلشیری، لیلی گلستان و…

لازمه قبل خرید کتاب حتما ببینید مترجمش کیه

7 پسندیده

دوست عزیز ممنونم که به اشتراک گذاشتید:blush: مفید بود و استفاده کردم:clap::clap::clap::rose::rose::tulip::tulip::tulip::tulip:
چند سال پیش چند سیزن از فرندز رو دیدم ولی هدفمندانه برای یادگیری زبان نبود!! حسرت روزهای رفته آزلر دهنده است!!! ولی من دیگه سوار کشتی زبانشناسم و از هیچ طوفانی نمیترسم!!! وقتی مدیر کشتی آقای ناصری عزیز و ناخدای کشتی آقا کامبیز فداکار باشه که اینهمه برامون وقت میذاره مقاله تهیه میکنه خیالم راحته! و همچنین از پروین خانم فوق العاده خانم که مربی و منتقد خوبی هستش، و بقیه دوستای گلم که بهم انرژی میدن قدردانی میکنم:clap::clap::clap::rose::rose::rose::rose::rose::rose:

7 پسندیده

من خیلی وقته که این چنل رو دنبال میکنم. محتوای ویدیوهاش در حد متوسطه. ولی انگلیسی روان و خوبی داره

3 پسندیده

@Abolfazl_Rastin
خیلی خیلی ممنون بسیار روش خوبیه :pray:t4:

2 پسندیده

That was amazing, thanks for sharing.

2 پسندیده

ویدیویی جدید به پست اصلی اضافه شد

2 پسندیده

توی کانال Exciting English هم ویدئوهای کوتاهی از انیمیشن ها و فیلم های معروف هست.

این ویدئو ها چهار قسمت داره، پلی شدن یک تکه خیلی کوتاه از فیلم، پلی شدن دوباره اون با زیرنویس، آموزش لغات کلیدی ، پلی شدن دوباره فیلم.

6 پسندیده

سلام.
خب، در این موارد چکار باید کرد؟ چون خیلی خیلی وقت گیر میشه خود شخص نوآموز بخواد دنبال تک تک اصطلاحات و … بگرده

من این سریال رو از یکی از دوستام گرفته بودم قبلا. متاسفانه اینقدر کیفیت خود فیلم و زیرنویس انگلیسیش پایین بود/فارسی که بماند که نشد تا الان نگاش کنم (تنبلی و فراموشی هم مانع از دانلود یه کیفیت بالاتر از سریال و زیرنویس شد)

خوبه امکانش باشه یه تاپیک درست کنیم که توش اصطلاحات به کار رفته تو سریال/فیلم ها رو بذاریم. حتی اگه بشه برا هر قسمت جداگونه این کار رو کرد که بشه راحت فیلم/سریال رو متوجه شد؛ حتی اگه بد ترجمه شده باشه
هم مرور میشه برا کسایی که اون سریال رو دیدن و هم کمک بزرگی میشه به کسایی که می خوان شروع کنن.
تو دسته “واژگان” هم قرار می دیم که راحت پیدا شه.
نظرتون چیه؟
هم در رابطه با پیشنهاد یه سایت خوب برا دانلود زیرنویس انگلیسی/فارسی خوب برا این سریال

و هم در رابطه با پیشنهاد دوم؛ خودم قبلا how I met your mother و once upon the time رو صرفا با زیرنویس فارسی یه فصلش رو دیدم اما الان می خوام با هدف زبان اموزی این کار رو کنم

بازم ممنونم که وقت گذاشتید :bouquet::apple:

5 پسندیده