How to learn English words?

دوستان عزیز سلام
من میخواستم از تجربیات شما برای یادگیری هر چه بیشتر لغات انگلیسی کمک بگیرم
ممنون میشم اسم کتاب یا حتی اسم نرم افزارهای آموزشی را که استفاده کردید و بسیار کمک کننده هست برای ارتقا و افزایش یادگیری لغات نام ببرید .
سپاس فراوان‌🙏

1 پسندیده

سلام به شما
اگه منظورتون نرم افزار برای مرور لغات هست من انکی رو بهتون پیشنهاد میدم
روش نصب و کار باهاش هم تو این تاپیک هست

3 پسندیده

سلام
این مقاله هم میتونه مفید باشه:

3 پسندیده

بهترین روش یادگیری لغات توی پروسه شنیدن اتفاق میفته. یادگیری لغات به تنهایی و با استفاده از کتاب، پروسه‌ای طولانی مدت، طاقت فرسا و با بازدهی بسیار کم است.

2 پسندیده

سلام دوست عزیز، برای زیاد شدن دایره لغاتت باید فیلم ببینی و کتاب زیاد بخونی… و حتما کاربرد لغت رو در مکالمه و جمله بلد باشی، برای شروع داستان کوتاه خوبه بعد که یکم راه افتادی رمان انگلیسی بخر جلد فارسیش رو هم بخر بخون… بیشتر لغات قطعا یه کاربرد ندارند درست شبیه فارسی پس باید همه ی معانی رو بلد باشی اینجوری راحت تر میتونی استفاده کنی ازش. نرم افزار و app زیاد معرفی کردم و کردند دوستان بگردید پیدا میکنید…

2 پسندیده

سلام
این تحلیل در گسترده خوانی هم صحیحه؟
یعنی لیسنینگ به کلی از ریدینگ در یادگیری لغات کارایی بیشتری داره یا منظورتون از کتاب، صرفا کتابهای لغت هستن؟
ممنون

2 پسندیده

سلام
نه صرفا یادگیری لغات
البته این نکته حائزه اهمیت هست که لغات را در جملات باید یاد گرفت
من تمام نرم افزارها یا اپلیکیشن ها و یا کتابهایی که ما رو در یادگیری لغات جلوتر می اندازه رو میخوام بدونم و از تجربیات خوبتون استفاده کنم

2 پسندیده

به نظرم همین نرم افزار زبانشناس یا زیبوک که کتابهای زیادی داره رو باهاشون کار کنید خیلی خوبه. خصوصا که قابلیت جعبه لاینتر هم دارن

3 پسندیده

سلام آقا مصطفی
خیر منظورم فقط کتاب‌های لغته. در گسترده‌خوانی بستگی به خود شخص داره که لغات رو یادداشت کنه یا نه. اگه فیلم باشه که بهتر یاد گرفته میشه، زیادم نیاز به مرور نیست. مثلا من عبارت vouch for someone رو توی فیلم هری پاتر یاد گرفتم و همون بار اول حفظم شد.
در هرحال من نظرم اینه که همیشه یک دفترچه همراهمون باشه. چه وقت فیلم و پادکست دیدن، چه کتاب خوندن

4 پسندیده

همین نرم‌افزارهای زبانشناس واقعا عالی‌ان. قصد تبلیغ ندارم، به عنوان کسی که چیزهای زیادی رو تجربه کردم اینو می‌گم. درمورد ضرورت داشتنشون به نظر من زبانشناس صد در صد لازمه نصب بشه و باهاش کار بشه برا تقویت شنیداری و گفتاری، زیبوک نود درصد لازمه چون تکمیل‌کننده‌ی زبانشناس هست برا تقویت رایتینگ. زوم هم بسته به شخص داره و کسی که به دنبال این نوع محتواها باشه بهترین اپ هست. چون مطالب یه جا جمع هستند و لازم نیست مدام توی سایت‌ها بچرخیم و وقتمون تلف شه. من خودم از زوم استفاده نکردم. دوستانی که استفاده کردن بهتر می‌تونن راهنمایی کنن

2 پسندیده