How to pronounce "ing" and "ng"

As you may know, the "ing" or "ng" sound is one of the most controversial sounds for a non-native English speaker. Not just for Iranians, for most people it's hard to pronunce it correctly. Actually it's not that much hard, most of the learners just don't know how to pronunce it. I have seen many advanced learners who pronounce it wrong. They say "ing", such as in reading, sing or singing, hang or hanging, wrong, amazing, boring and so on. This pronunciation is completely wrong. It is a nasal sound at the end which is articulated with the back of the tongue, there is no "g" at the end. You never hear a native speaker saying "ing", they say "iŋ". We can also pronounce it as "in" or "ən", very short version of "in". For example somethin, or somethən. British people pronounce it "in", and Americans usually say "iŋ". So we don't say writing, going, something, anything, building, boring, sing or singing, hang or hanging, wrong, tongue, song. Instead we should say writiŋ or writin, goiŋ or goin, somethiŋ or somethin, anythiŋ or anythin, buildiŋ or buildin, boriŋ or borin, siŋ, siŋiŋ or siŋin, haŋ, haŋiŋ haŋin, wroŋ, toŋ, soŋ.
I have prepared some sentences with which you can practice the "ŋ" sound. I hope it will be useful for you. First I read the wrong version of the sentence, then I read it in the right way so you could pay attention to their differences.

1a. She is watching a boring movie.*
1b. She is watchiŋ a boriŋ movie.

2a. I am reading an interesting story.*
2b. I am readiŋ an interestiŋ story.

3a. They are living in an amazing building.*
3b. They are liviŋ in an amaziŋ buildiŋ.

4a. I am enjoying being here.*
4b. I am enjoyiŋ beiŋ here.

5a. Will you sing a song at the spring fling? *
5b. Will you siŋ a soŋ at the spriŋ fling?

6a. The king wore a large signet ring on his finger.*
6b. The kiŋ wore a large signet riŋ on his finger.

7a. You are wearing too much bling for the wedding.*
7b. You are weariŋ too much bliŋ for the weddiŋ.

8a. I like to play ping pong.*
8b. I like to play piŋ poŋ.

9a. There is one thing I’d like to know.*
9b. There is one thiŋ I’d like to know.

10a. The king likes to sing in the evening.*
10b. The kiŋ likes to siŋ in the eveniŋ.

P. S. * indicates the wrong pronunciation.
“ŋ” is the IPA symbol for “ng” sound.

23 پسندیده

سلام.خیلی خیلی عالی بود.حیف که نمیشه چند تا لایک دادبجاش اینجا 5تا لایک .:+1::+1::+1::+1::+1:

6 پسندیده

خیلی ممنونم لطف دارید :pray:

3 پسندیده

Hi miss parvin.
Thank you alooooot.that was really great and awesome.I havn‘t paid attention to it yet and pronounced it completely wrong.
And also now, it‘s a little hard for me to pronounce the correct form,specially in words like singing.
BTW TNX alot :rose::rose::rose:
It‘s so great to have members like you here from whom we can learn alot.

6 پسندیده

Hello dear Kimia
You’re welcome.

It is a bit difficult and just needs more practice.

It’s very nice of you :hibiscus::hibiscus:

6 پسندیده

بسیار عالی بود پروین خانوم. خود من هم به شخصه اشتباهات زیادی داشتم که با این آموزش سعی میکنم برطرف کنم. ممنونم ازتون که وقت گذاشتید و اینو آماده کردید.

تو کانال هم قرار گرفت که دوستان همگی از این آموزش خوب با خبر باشند. :rose::rose::rose:

7 پسندیده

عالی بود پروین خانم؛ بانوی پرتلاش و با معلومات :rose:
اینکار شما رو دیدم، اول لازم دونستم تشکر کنم. اما تا حدی من رو هم شرمنده کرد چون میبینم دلسوزانه در تالار حضور دارید و به دانش دیگران اهمیت میدهید جای تقدیر و ستایش داره، نسبت به خود من که به دلیل مشغولیت و هدفهای مختلف و تا حدی تنبلی گاها یکسری ایده ها که برای ارائه در تالار دارم از انجام آن منصرف میشوم و امیدوارم شرایطم زودتر مساعد بشه برای حضور بیشتر در تالار. قطعا با پیشرفت و موفقیت بیشتر خودتون پاسخ این محبتهایتان رو خواهید گرفت. :rose: :rose::rose::rose:

6 پسندیده

سلام
خیلی ممنون پری خانم
نکته کاربردی بود

4 پسندیده

سلام پروین خانم عزیز
روز خوش و به شادی
ممنون ازتون که زحمت کشیدید
مرسی:+1::purple_heart:

4 پسندیده

ممنون از شما آقا کامبیز :hibiscus::hibiscus:

اختیار دارید خانم نیکنام. آدم که متاهل باشه به‌ویژه اگه بچه هم داشته باشه دیگه وقتی براش نمی‌مونه
شما حضورتون تو تالار باعث دلگرمی همه‌ است.

حتما ایده‌های عالی دارید. می‌تونیم این‌ها رو گروهی کار کنیم. ما مجردها وقتمون بیشتره، میشه از وقتمون تو این موارد استفاده کنیم.

ممنونم ازتون خیلی لطف دارید

سلام دوستان. خیلی ممنونم ازتون لطف دارید. امیدوارم که مفید باشه

5 پسندیده

خواهش میکنم. ممنون از بزرگواریتون، چالشهایی که هست و آقا کامبیز زحمتش رو میکشند واقعا فوق العاده هستند برای رایتینگ من خیلی دوست دارم که فرصتی برام پیش بیاد تا نکات رایتینگ کم کم اضافه بشه حالا بر اساس تجربه و یا منابع موجود که واقعا این مهارت در همین تالار تقویت بشه؛ یا گرامر در مدتی که من حضور داشتم خیلی گرامرها مکرر پرسیده میشه آنها رو دسته بندی کرد.و ایده ی دیگه که احتمالا روزهای آتی عملی کنم ارائه تاپیک بیان تجربه و نظر خواهی برای هر دوره زبانشناس تا کاربران بتونن بهتر بهره ببرند.

8 پسندیده

سلام.کاش اینکارتون رو هفته ای یکبار انجام بدید .مثلا تلفظ wh یا th و بقیه ترکیبها.تشکر.

4 پسندیده

بسیار ایده خوب و عالی ای هست.
خوبه که اینو سازمان دهی شده کنیم.
مثلا برای مورد تجربیات یه تمپلت در نظر بگیریم
یه فرمی چیزی تعیین کنیم دوستانی که میخوان تجربه هاشون رو بگن اون فرم رو پر کنن

مثلا چند مدته دوره رو میخونی؟
آیا این دوره رو به دیگران پیشنهاد میکنی؟
خوبی های این دوره چیه؟
بدی های این دوره چیه؟
چطور این دوره رو میخونی؟
نمره ای ک میدی چنده؟
و تجربتو کاملا شرح بده

اینجوری هم سازمان دهی شدست و یه نفر میتونه همون بخش های اول رو بخونه بعد اگه براش جذاب بود بره بخش بلند تر که آخرین خط رو بخونه.

تازه همه چی تر تمیز هم میشه :grin:

9 پسندیده

چون من وقتم دست خودم نیست نمی‌تونم این قولو بدم. ممکنه یه هفته نرسم انجام بدم و این میشه بدقولی. اما قول میدم که تمام صوت‌هایی رو که تلفظشون سخته پوشش بدم. همین تلفظ thها، تفاوت صوت w و v، نحوه‌ی تلفظ s در ابتدای کلماتی که چند هجای مشابه دارند و…

7 پسندیده

سلام.اشکال نداره همین تاپیک رو مرتب سر میزنیم

2 پسندیده

سلام؛ این رو چطور میشه عملی کرد با زدن تاپیک یا از طریق خود نرم افزار؟

برای رایتینگ؛ پیشنهادم این هست که از خلاصه داستان نویسی داستانهای کوتاه شروع کرد؛ مثلا داستان جوجه اردک زشت که چند پاراگراف هست در حد دو سه خط خلاصه نوشت و اگه پیام اخلاقی داره چی هست. با اینکار ترغیب به نوشتن ایجاد خواهد شد بعد داستانهای طولانی و در نهایت موضوع نویسی رو ادامه داد. بیشتر منظورم این هست از منابع زبانشناس به عنوان منبع رایتینگ استفاده بشود

6 پسندیده

ممنون پروین جان :rose::rose:
اموزش بسیار خوبی بود :clap::clap:

5 پسندیده

سلام دوستان.

این مطلب رو بالا آوردم که مطالعه‌ش کنید چون زبان‌پیچان‌های بعدی به این تلفظ اختصاص داره. پیشاپیش می‌تونید تمرینات رو انجام بدید که آمادگی بیشتری داشته باشید.

7 پسندیده