تالار زبانشناس

سطح بندی منابع آموزش زبان انگلیسی آکادمیک

سطح بندی منابع آموزش زبان انگلیسی آکادمیک
0

با سلام

توی کاتالوگ های ELT کمبریج و لانگمن و آکسفورد و …یه سری کتاب ها هست با عنوان Adult یا general و یه سری کتاب ها هست با عنوان academic به صورت کلی چیزی که می دونم اینه که خوب کتاب های آکادمیک مخصوص فضاهای آکادمیک هست همونطور که یه سری کتاب هست با عنوان professional and vocational یا business که برای فضاهای کاری و مشاغل هست…سوالی که دارم اینه که هم کتاب های adult سطح بندی CEFR داره و هم آکادمیک، سوالی که دارم اینه که وقتی ما یه کتاب adult رو سطح های a1 تا b2 رو خوندیم حالا اگه بخوایم کتاب academic رو بخونیم باید دوباره آکادمیک رو از همون سطح اول یعنی a1 شروع کنیم؟؟؟ اگه جواب بله هست علتش رو هم میشه توضیح بدین که چرا؟؟؟

مرسی…

درود بر شما دوست عزیز.

خیر دوست عزیز.
انگلسی تجاری و اکادمیک در سطوح تکمیلی به انگلیسی جنرال اضافه میشن.

یه سری جداول هست که توسط Oxford & Cambridge
تعریف میشه که میاد کلمات و گرامر و مدارک معتبر رو به سطوح A&B&C تقسیم بندی میکنه.
در این جدول یه قسمتهایی هست به عنوان General & academic & business که نوع مدرک رو مشخص میکنه، یعنی شما با توجه به سطح زبانتون چه مدرکی نیاز دارید
اصلا سطح زبان تحت عنوان زبان تجاری و اکادمیک نداریم وقتی سطح شما به b2 یا c1 جنرال میرسه میتونید به جای خوندن منابع جنرال از کلمات و اصطلاحات و گرامر رایج زبان تجاری یا اکادمیک استفاده کنید. کتب مخصوص زبان تجاری یا اکادمیک هم تا جایی که بنده مطالعه کردم اساس اون زبان جنرال هست.

1 Like

ممنون از پاسختون ولی من جوابم رو دقیق نگرفتم…
این که گفتید “خیر” … منظورتون اینه که وقتی که یه کتاب جنرال رو مثلا تا سطح b2 می خونم دیگه نباید کتاب آکادمیک رو از سطح a1 شروع کنم؟…فکر کنم شما منظور من رو درست متوجه نشدید…ببینید اگه کاتالوگ های کمبریج و لانگمن و آکسفورد رو نگاه کرده باشید خیلی از کتاب های آکادمیک سطح بندیشون از a1 شروع میشه اینطور نیست که از b2 شروع بشه…؟ امیدوارم سوال و منظور من رو متوجه شده باشید.

این نکته که میگید سطح آکادمیک نداره بله کاملا درسته من هم متوجه این نکته هستم کلا سطح بندی منابع زبان انگلیسی برا اساس همون CERF هست که همون A1,A2,B1,B2,C1,C2 هست می دونم این رو…

یه درخواست دیگه هم که داشتم اگه ممکنه…بهترین کتاب ها به نظرتون هم برای general english هم academic رو عنوان هاشون رو می گید لطفا؟…اگه ممکنه برای هر دو هم کتاب Integrate هم کتاب های مخصوص هر skill رو هم اگه بگید ممنون میشم…مرسی… .

درود بر شما دوست عزیز.

یکسال پیش من شروع به زبان خوندن کردم و هدفم انگلیسی تجاری بود ولی ابتدا با هیچکدوم از منابع انگلیسی تجاری نتونستم ارتباط برقرار کنم حتی سطح ابتداییش. دلیلش فقط ضعف در زبان عمومی بود پس باعث شد شروع به خوندن انگلیسی جنرال کنم و تا الان هنوز دارم زبان عمومی میخونم.
زبان تجاری یعنی شما قدرت چانه زنی یا متقاعد سازی داشته باشی یا ایجاد یک ارتباط قوی و موثر با طرف مقابل. زبان اکادمیک هم همینطور قواعد خاص خودش رو داره.
شما تا زمانی که دانش عمومی زبان مناسب و قوی نداشته باشید نمیتونید روی زبان تجاری و اکادمیک مناور بدی.

صد در صد زبان تجاری با اکادمیک و جنرال فرق داره ولی نه خیلی زیاد.
شما باید به یک سطحی از زبان جنرال برسید مثلا b2 تا راحت با زبان تجاری و اکادمیک کنار بیاید
من جایی سراغ ندارم زبان اکادمیک یا تجاری قبل از زبان جنرال تدریس کنن.

من زبانشناس رو پیشنهاد میدم برای انگلیسی جنرال و تجاری. ولی برای انگیسی اکادمیک منابع ایلتس و تافل خوبه.
من برای writing& reading & و… هیچ کتابی نمیتونم معرفی کنم شما اول باید زبان جنرال را تکمیل کنید بعد با توجه به ضعف هاتون با یه تعیین سطح یا ازمون ایلتس و تافل ازمایشی به یک استاد کارکشته برای معرفی کتاب مراجعه کنید.
حتما برای پیشرفت هر اسکیل لازمه با یک استاد خوب مشورت کنی من یه زبان اموز بیش نیستم نمیتونم نظری بدم .
سایت افرینش هم سایت بسیار خوبیه برای منابع اکادمیک. حتما بهش یه سر بزن.

1 Like

جواب به احتمال زیاد بله هست دوست عزیز نه خیر. :joy: