راهنمایی برای خواندن زبان انگلیسی با زبانشناس

ببخشید قصد جسارت نداشتم. من زبانشناسو با پکیج ساده و داستانهای کودکانه شروع کردم برای هر درس چند روز زمان نیازه؟ ایا نیازه تمامی بخش هارو در هر قسمت بخونم؟ نحوه خوندن من اینطوریه که اول صوت به همراه ترجمه فارسی میبینم بار دوم صوت با متن انگلیسی هر لغتی که بلد نیستم هایلایت میکنم بهد همینطور ادامه میدم تا اخر درس. چند بار صوت را به همراه متنش گوش پیدم‌ا ونقدی که کاملا متنو متوجه بشم. بعد مرحلا بعدی صوت بدون‌متن گوش میدم بحدی کا متوجه بشم و گوشم با تلفظها اشنابشه و با سرعتهای مختلف گوش میدم. حالو میخوام بدونم بعد این مرحله کار دیگه ای باید انجام داد یا نه برم سراغ درس بعدی یا حتی پکیج بهدی مثلو داستان واقعی؟ ممنون میشم راهنماییم کتید و فکر میکنم سوال خیلی از تازه کارها هم همینه. ببخشید طولانی شد

4 پسندیده

سلامی دوباره

برای هر درس باید به قدری تکرار داشته باشید که درس رو کاملا مسلط بشید. با توجه به سطحی که دارید باید خودتون اینو تصمیم بگیرید.

مثلا اگه دروس خیلی براتون آسونه دو تا سه روز

اگه متوسطه 4 تا 5 روز و اگه خیلی سخته میتونه یک هفته و بیشتر زمان گذاشته بشه.

چون دروس دو دقیقه ای هستند تکرار آسونه پس روزانه تعداد بالا تکرار کنید که یاد بگیریدش.

اگر شروع کننده هستید بهتره تمامی فصول کودکانه رو تموم کنید. اگه منظورتون تمامی دوره های سادست خیر نیازی نیست. میتونید بعد از اتمام یک یا دو دوره ساده به بخش متوسط برید.

استراتژی خوبیه اما تعداد تکرار داخلش خیلی کمه.

ضمنا اگر به ترجمه نیازی ندارید، میتونید حذفش کنید. سعی کنید کمتر از ترجمه استفاده کنید.

درباره تغییر دوره هم همون مورد قبلی که خدمتتون عرض کردم. باید ببینید چقدر به تسلط دوره رسیدید. اگه مسلط نشدید به نظرم نباید برید دوره ای سخت تر مثل واقعی چون به مشکل میخورید.

7 پسندیده

ممنون تز شما که وقت گذاشتید جواب دادید ولی منظورتون از مسلط شدنو متوجه نشدم. یعنی باید اونقدی تکرار کنم‌که بتونم موضوع داستانو از حفظ خودم بگم یا غیر اینه منظورتون. و اینکه ایا باید ترفند سایه و تکرار بعد از گوینده که برای یادگیری تلفظه استفاده کنم؟

2 پسندیده

مسلط یعنی لغات داخلش رو فهمیده باشید. اگه فردا روز چهار تا جای دیگه دیدیدش بدونید چیه.

نه که فکر کنید بلدید. بلکه واقعا بلد باشید.

هر موقع احساس کردید چیزی رو بلدید پیشنهاد میکنم یه چند باری بیشتر گوش بدید.

برای سطح شما بله لازمه. بهتره انجام بدید.

به مرور به سطح متوسط رسیدید میتونید بیخیالش شید. ( مثل من)

5 پسندیده

خیلی متشکرم ازشما واقعا با وجود ادمهای باتجربه ای مثله شما اقا کامبیز که خیلی راحت تجربیاتشونو دراختیار دیگران قرار میدند جای شکر داره امیدوارم بتونم طی چندماه شاهد پیشرفتم باشم و حتما صوتمو تو تالار زبانشناس میگذارم

3 پسندیده

ایشالا. منم براتون ارزوی موفقیت دارم. منتظر وویستون هستم :rose::rose::rose:

از حالا با تلاش جلو برید :+1::+1:

4 پسندیده

:+1::+1::ok_hand::ok_hand:خیلی ممون از دلگرمیتون

2 پسندیده

سلام من داستان واقعی رو امروز شروع کردم درس اصلی که خوندم ۸۵ درصد لغاتو بلد بودم البته طبق درصد نرم افزار ولی احساس میکنم تعداد لغات زیادی بود که رنگ زرد کردم. سوال من اینجاست ایا این پکیج مناسب من هست؟ و روش خوندنش چطوریه لطفا راهنمایی کنید

2 پسندیده

البته من پکیج کودکانه رو فقط فصل اولش خوندم کامل با تکنیک سایه بنظر شما زود رفتم سراغ داستان واقعی؟ البته متن درس اصلی خوندم ۸۵ درصد بلد بودم و موضوع داستانو فامیده بودم لطفا راهنمایی کنید اقا کامبیز

2 پسندیده