تالار زبانشناس

لهجه امریکن بهتر است یا بریتیش؟ (us و uk)

با سلام خدمت زبان شناسان فعال و باانگیزه.
برای شروع بهتره متون با لهجه us گوش بدیم یا uk؟

3 Likes

سلام
من با لهجه امریکن شروع کردم و اوایل به بریتیش ترجیحش میدادم
ولی به نظرم هیچ تفاوتی رو سادگی یا ارزششون وجود نداره
شما با یادگیری هرکدوم از لهجه ها میتونید با هر شخص انگلیسی زبانی صحبت کنید و به سادگی هم متوجه حرف های یکدیگر خواهید شد :slight_smile:

4 Likes

سلام.
می تونید مطالب کوتاه مفیدی که زبان آموزای دیگه تو پستای مشابه گذاشتند رو هم (با جست و جوی لهجه در تالار) ببینید:

موفق باشید.

3 Likes

سلام به این پست بروید
من هم مثل شما این سوال را داشتم
و نهایتا با اطلاعاتی که پیدا کردم امریکن را برگزیدم.

2 Likes

سپاس از همگی به خاطر اینکه وقت گذاشتید و کمک کردید. متشکرم، جوابمو گرفتم. موفق باشید

2 Likes

تفاوتها و شباهتهای موجود میان دو لهجه بریتانیایی و آمریکایی :

لهجه آمریکایی : اگر به این لهجه صحبت کنید ، انگلیسی زبانان شما را خواهند فهمید . در صورت یادگیری این لهجه می توانید به منظور تمرین و روان گویی در این بخش به منابع بسیاری همچون ماهواره ها ، فیلم ها و موسیقی دسترسی داشته باشید .قسمت اعظمی از مقالات موجود در فضای مجازی به لهجه آمریکایی است و در واقع تعداد افرادی که به لهجه آمریکایی تکلم می کنند ۱۰ برابر آنانی است که به لهجه بریتانیایی صحبت می کنند . پس در صورتی که شما از لحاظ تلفظ مشکلی داشتید ، منابع بیشتری در اختیار خواهید داشت ولی مردم در انگلیس نسبت به لهجه آمریکایی بی توجه هستند .

لهجه بریتانیایی : بهترین فرهنگهای لغت در جهان به این لهجه نوشته شده اند . مردم آمریکا لهجه بریتانیایی را دوست دارند و هنگامی که فردی به این لهجه سخن می گوید ، آمریکایی ها او را به عنوان فردی دانا خطاب می کنند .این مساله حتی در خصوص مسائل اجتماعی مانند رابطه مردان و زنان با یکدیگر نیز دخالت دارد .

انگلیسی بريتانيايی تمايل دارد که املای بسياری از کلماتی که ريشه فرانسوی دارد را حفظ کند ، در حاليکه آمريکایی‌ها بيشتر سعی می‌کنند کلمات را همانطور که تلفظ می‌کنند بنويسند . علاوه بر اين ، آنها حروفی را که مورد نياز نيست ، حذف مي‌کنند . اگر چه هر دو نسخه‌ی آمريکايی و بريتانيايی زبان انگلیسی صحيح هستند ، اما املای آمريکايی معمولاً ساده‌تر است . بنابراين بهتر است بطور کلی از املای آمريکايی استفاده کنيد ، مگر اينکه بخواهيد برای خوانندگان بريتانيايی چيزی بنويسيد .

منبع:
http://hcot.ir/لهجه-بریتیش-بهتره-یا-امریکن؟/

4 Likes