تالار زبانشناس

ارزیابی و بیان تجربه کاربران زبانشناس از دوره داستانهای واقعی

سلام به همه ی دوستان زبانشناس

دومین ارزیابی از دوره های مفید و ارزشمند زبانشناس اختصاص داده شده است به دوره ی داستانهای واقعی. بسیار سپاسگزار حضور و مشارکت شما عزیزان در تاپیک ارائه شده خواهم بود، تنها اگر تصور نقطه ی شروع خود را داشته باشیم که با انبوهی از سوالات در ابتدای مسیر استفاده از زبانشناس مواجه بودیم به طور قطع بسیار ارزشمند خواهد بود که تجربه ی خود را در اختیار دیگران قرار دهیم تا اندکی از ابهامات و سوالات رفع گردد.

پس بیایید تجربه هایمان را به اشتراک بگذاریم

evaluation%20(1)

01

برای ارائه نظرات لطفا پاسخگوی سوالات باشید

 • آیا این دوره را به دیگران پیشنهاد میکنید؟
 • نقاط قوت دوره ؟
 • نقاط ضعف دوره ؟
 • نحوه مطالعه شما در این دوره؟
 • اشتباهات شما در نحوه ی مطالعه؟
 • این دوره چقدر از انتظارات شما رو برآورده کرده است؟ لطفا با ذکر انتظارات.
 • چند وقت از این دوره استفاده کردید؟
 • امتیاز شما برای این دوره از 0 تا 20؟
 • و تجربه کامل شما از دوره

منتظر مشارکت شما در تبادل اطلاعات و تجربیاتتان هستیم.

برای دسترسی راحت تر به نظر دوستان بر روی نام عزیزان در زیر کلیک بفرمائید: :point_down:

mostafa.76
ehn.ehsan
hossein_mahmoodi
valishahi
pari
zo.bahrami58

9 Likes

ممنون از تاپیک بسیار کاربدی و بموقع لطف کردید

3 Likes

سلام
بنده با این دوره در حد ناخنک زدن کار کردم و زیاد تجربه ندارم. بعد از داستان های بچه گانه این دوره رو ففط داستانش رو گوش میدادم و بقیه آیتم ها رو نادیده میگرفتم. مسلما زود هم ازش رد شدم. این دوره از نظر سختی لغت به مراتب از دوره ی بچه گانه راحتتره.
اگر این دوره میخواد به طور جدی خونده بشه هر درسش یک هفته باید وقت گذاشته بشه که کلا میشه دوازده هفته.
از نقاط قوتش جذابیت داستان ها به خاطر واقعی بودنشون هست و همچنین مکالمه فعالانه و یاد دادن گرامر در قالب داستان.
نقاط ضعف هم احتمالا داره ولی چون بنده زیاد با این دوره کار نکردم بهتره در این باره نظری ندم.
نمره: 19

3 Likes

با سلام خدمت دوستان عزیز و تشکر از سرکار خانم نیکنام گرامی

پکیج داستانهای واقعی اولین پکیجی بود که من کارم رو با اون استارت زدم و خاطرات و تجربیات خوب و شیرینی ازش دارم و به جرات میتونم بگم که در صورت عمل به اصول و دستورالعمل هاش، کاملا میشه به اهداف تعیین شده از طرف طراحانش، دست پیدا کرد.

قطعا به دوستانی که این پکیج مناسب سطحشون هست، مطالعه ی اون رو پیشنهاد میکنم.

از نقاط قوت این پکیج میشه به نکات زیر توجه کرد :

 • استفاده از داستانهای جذاب و دوست داشتنی
 • توجه به پرسش و پاسخ از طریق درس مکالمه که معادل همون مینی استوری هاست و آموزش ناخودآگاه گرامر
 • توجه کامل به امر زمانهای مختلف که هیج جای سوالی رو باقی نمیذاره
 • توجه به ایجاد تسلط در امر speaking از طریق شتابدهنده ها که برای کسب این مهارت بسیار کاربردی هست

شاید بشه از طولانی بودن و زیاد بودن مطالب هر پکیج، بعنوان نقطه ی ضعفی خفیف یاد کرد و اینکه تنوع صداها زیاد نیست و ممکنه باعث خستگی اونایی بشه که انگیزه های کمتری دارن. ضمن اینکه متن دروس هم بیشتر سبک کتابی داره تا محاوره ای

من هفته ای یک پکیج رو مطالعه میکردم. به این ترتیب که هر شنبه پکیج جدید رو شروع میکردم. درس اصلی رو هر روز حداقل دو بار گوش میکردم و بعد به سراغ درس مکالمه فعالانه میرفتم و هر چند بار که وقتم اجازه میداد اون رو تکرار میکردم. دفعات اول فقط گوش میکردم و دفعات بعدی پاسخ میدادم. دروس مربوط به زمانها رو هم نه بصورت منظم اما در طول هفته بعضی روزها که وقتم بیشتر بود یک یا دو زمان رو یکبار گوش میدادم. در طول کل هفته دو سه باری هم دروس شتابدهنده رو گوش میدادم. اما تمرکز بیشترم روی درس اصلی و مکالمه فعالانه بود. اوایل از تکنیک سایه برای درس اصلی استفاده میکردم اما تا آخر پکیج این کار رو ادامه ندادم.

شاید بشه گفت چون حوصله نکردم تکنیک هایی مثل تکنیک سایه رو کامل روی این پکیج اجرا کنم و یا اینکه نتونستم وقت بیشتری اختصاص بدم تا صرف زمانها و شتابدهنده ها بکنم از نواقص کار من در امر مطالعه ی این پکیج بود.

زمانی که این پکیج رو شروع کردم سطح زبانم زیر متوسط بود و حتی از نظر listening مشکل داشتم. اما با توجه به قابلیت های این پکیج و توجه به این نکته که بعد از گذشت چند پکیج ابتدایی، بطور همزمان انگلیسی قدرت رو هم شروع کردم و با آشنایی با اصول کاربردی AJ عزیز، مطالعه ی این پکیج هم برام جذاب شد و هم کاربردی. دایره لغات کاربردی خوبی داره و از نظر شنوایی و اعتماد به نفس برای حرف زدن، گام خوبی، رو به جلو بود و انتظاراتم رو در زمینه های بالا برآورده کرد.

دوازده هفته ی کامل صرف مطالعه ی این پکیج کردم.

من به این پکیج از بیست، نمره ی 18 میدم.

داستانها و محتوای این پکیج رو دوست داشتم و شاید اگر بخوام چند تاشو نام ببرم، زندگی یا مرگ، برده داری کودکان، حمله ی آدم فضایی ها، موفقیت یعنی 99 درصد شکست و نابغه ی فراموش شده رو بیشتر دوست داشتم.
این پکیج، هم به افزایش دایره لغاتم کمک کرد و هم مهارت شنیداریمو ارتقا داد و در واقع من رو مشتاقانه در آغاز مسیری قرار داد که با انگلیسی قدرت ادامه پیدا کرد و باعث رشد و پیشرفتم شد.

14 Likes

سلام خدمت شما
من فکر کنم حدود 3-4ماه خودمو درگیر این دوره کردم.ولی تموم نکردم. بعد از استارت زدن دوره ی یادگیری زبانم با استوری های کودکانه و بالا بردن مقداری دایره لغات, حدود دو ماه بعد این دوره رو شروع کردم. از همون اول هم برام خیلی سخت نبود و مناسب سطحم بود نسبت به دایره لغاتی که داشتم.
داستانهای جالبی داره برای زبان آموزانی که تازه استارت زدن این دوره رو پیشنهاد میدم
نقاط قوت این دوره رو میشه گفت داستانهای جالبشه بعلاوه زمانهای مختلف برای درک زمانها در انگلیسی کمک میکنه و همچنین قسمت مکالمه.
نقاط ضعفش میتونم بگم میتونست قسمت توضیحی یا تفسیری هم داشته باشه. قسمت مکالمه شاید برای خیلیا خسته کننده باشه اون موقع البته اپلکیشن قابلیت فست و اسلو کردن نداشت و اون قسمت کند بود برام و بعضا خسته کننده میشد.
من حدود هفت الی ده روز روی هر درس وقت میزاشتم بعد از چند بار که درس اصلی رو گوش میدادم میرفتم سراغ مکالمه ها. زمانها و الف ب ج. تکنیک شادووینگ هم براش اجرا میکردم :sunglasses: ولی در کل چون هنوز به سطح مناسب نرسیده بودم یا سطح متوسط, برای مکالمه یا اینکه بخوام به انگلیسی ازشون استفاده منم عاجز بودم. شاید این دوره فقط همون برای استارت زدن مطالعه زبان خوب باشه.
عرض به خدمتتون که در مورد برآورده کردن انتظارت من همیشه دوست دارم تو زبان دایره لغات وسیعی داشته باشم به همون خاطر هیچ وقت نمیتونم جعبه لایتنر رو کمتر از هفت صد تا لغت بیارم پایین خیلی حریضم واسه لغات. و خود این باعث تنبلی در مرور روزانه همین جعبه لایتنر میشه ( ضرب المثل ترکی در این مورد داریم که میگه زیاد خوردن آدمو از کم خوردن هم باز میداره :crazy_face: )
ولی برای من در لیسنینگ تا حدی موثر بود.
من براش امتیاز 15 رو میدم
در مورد تجربه تجربه ی خوبی است چیزی که یک درس یا یک دوره یا کلا یک کتاب رو میتونه جذاب کنه در کنار جذاب بودنشون باید ذوق وعلاقه براش باشه. و گرنه این همه داستان انگلیسی این همه منابع انگلیسی هست واسه یاد گرفتن و گوش دادن. ولی در واقع یخرده ذوق و هوس رو چاشنی کار قرار بدیم بنظرم اون چیز در گوشه ی ذهنمون میمونه.
کلا دیپ انگلیش رو دوست دارم صدای دن و ارون رو دوست دارم مدتی هست که مگا داستان مطالعه میکنم اون چیزی که در پاور انگلیش و سبک آقای هوگ تجربه کردم یه چیز متفاوتیه این دوره. یجورایی چالش بر انگیز.و انگار یه چیز متفاوت از انگلیسی رو آدم یاد میگیره. برا من که اینطوریه
درسته ربطی به توضیح در مورد داستانهای واقعی نداره منظورم اینه دیپ انگلیش سبک خاص خودشو داره.و خیلی خوب طراحی شده مخصوصا مگا داستان ها

5 Likes

سلام خدمت مربیان محترم و زبان آموزان عزیز
من این دوره را دو ماهی هست که دارم کار میکنم و بعد از دو ماه قسمت ششم را تموم کردم
برنامه اش خوب و جزابه و جذابیتش به خاطر واقعی بودن داستانشه
من توی مکالمه خیلی ضعیف بودم و الان بعد از دوماه به نسبت پیشرفت با برنامه بهتر شدم
این دوره چهار زمان فعل را بدون درگیری قواعد گرامری یاد میده
من روی هر درس یک هفته کار کردم
و در آخر سعی کردم داستان را برای خودم بازگو کنم
امیدوارم برای سایر دوستان مفید باشه

4 Likes

سلام، بسیار سپاسگزار هستم از حسن نیت و توجه تان به تاپیک.

سلام حضور شما، بسیار توضیحات مفصل و مفیدی ارائه دادید، بسیار بسیار سپاسگزار لطفتان هستم.

سلام و درود بر شما، خدا قوت توضیحات مفصل و ارزشمندی ارائه دادید، امیدوارم دوستان که از این دوره استفاده می کنند از تجربیات شما دوستان بهره کافی را خواهند برد. بسی بسیار سپاسگزارم

مشخص شد اگه معلم بودید معلم سخت گیری می شدید و براحتی نمره نمی دادید با این همه تعریف و 15 :sweat_smile: . بسیار هم عالی

سلام خدمت شما دوست عزیز، بسیار سپاسگزار شما هستم که تجربه ارزشمندتان را در اختیار قرار دادید امیدوارم این دوره را با نهایت موفقیت و رضایت به اتمام برسانید. و موفقیتهای بیشتر را به اشتراک قرار دهید.

6 Likes

:smiling_face_with_three_hearts::heart_eyes::star_struck: Perfect

2 Likes

من این دوره رو صرفا تفننی گوش دادم و نمیتونم نظر تخصصی درموردش بدم. اسم تاپیک آدم رو به خودش جذب میکنه.
فقط خود داستان اصلی رو گوش دادم
تا جایی که میدونم میشه این دوره رو به صورت مکمل کنار دروس پایه خوند. چون لغات خوبی داره. به نسبت درسای دیگه فهمش راحت تره. دروس گرامر هم به نظرم یکی از نقاط قوت این دوره ست

5 Likes

سلام خانم پری، خواستم تشکر کنم بابت همراهی تون در این تاپیک، نظرتون ارزشمند هست. خیلی خوبه شما تقریبا همه ی دوره ها رو حتی تفننی مطالعه کردید. انشالله از نظر تون در دوره های آتی بهرمند شویم :rose:

2 Likes

سلام خانم نیکنام عزیز
خواهس میکنم نیازی به تشکر نیست :pray:
اگه مشکل زمان نبود همه‌ی دوره‌های زبانشناس رو میخوندم چون همه‌شون واقعا خوبن.

2 Likes

سلام من این فصل رو امروز شروع کردم درس اصلی که خوندم ۸۵ درصد لغاتو بلد بودم البته طبق درصد نرم افزار ولی احساس میکنم تعداد لغات زیادی بود که رنگ زرد کردم. سوال من اینجاست ایا این پکیج مناسب من هست؟ و روش خوندنش چطوریه لطفا راهنمایی کنید

1 Likes

سلام مدتی پیش من از آقا کامبیز سوال کردم که گرامر را شما چطوری با زیان شناس یاد گرفته اید.
جوابی که دادن تکرار و استفاده از دروس زبان شناس بود با این حال این برای من غیر قابل هضم بود بازهم ولی زمانی که این قسمت را شروع کردم
گرامر ۴ زمان را یادگرفتم اون هم در قالب تکرار و در جملات و داستانهای مختلف
توصیه میکنم به دوستانی که در گرامر زمانها ایراد دارند حتما این پکیج را کار کنند
برای یادگیری لغت هم هیچ روشی بهتر از داستان و تصویر سازی ذهنی فکر نمیکنم اینقدر موثر باشه
پس با کارکردن این پکیج هم میتونید دامنه لغات بالا ببرید هم گرامر ۴ زمان را یاد بگیرید

3 Likes

سلام من دقیق متوجه این آمار لغت نشدم، یعنی نتیجه نتونستم بگیرم از صحبت تون، اما بخش دوم سوال تون، هدف این تاپیک هم رسیدن به پاسخ سوالاتی از قبیل سوال شما هست. به نظرم تجربیات دوستانی که محبت کردند و مشارکت کردند می تونه کمک و راهگشا باشه

سلام خدمت شما

ممنونم تجربه تون رو در میان گذاشتید، من هم فقط دو درس اول رو سریع خوندم اون روزهای اول و دیدم که دقیقا برای گرامر زمان این شیوه عالی هست.

2 Likes

یعنی درصدی که خود نرم افزار زبانشناس محاسبه میکنه اینکه چنددرصد لغاتو بلد هستی از هر درس. درس اول داستان واقعی کاملا متوجه شدم جز ۱۵درصد لغات برام تازگی داشت که خب با چندبار مرور درس اون لغات زرد رنگ هم یاد گرفتم. الان بحث من این هست که هر درس رو چند بار باید بخونیم؟ تکنیک سایه واقعا سخته واسه این درس چون داستان طولانیه نمیشه حفظش کرد اخه چطور ممکنه داستان حفظ شد و بازگویی بکنیم؟ من داستانهای کودکانه رو تونستم سایه بزنم و بازگویی کنم ولی این مطلبش زیاده ایا راهی هست راهنماییم کنید ؟

2 Likes

من به شخصه داستانهای طولانی را برای تکنیک سایه نمی پسندم این دوره برای افزایش لغت و تقویت گرامر به نظرم مفید هست. اگر کسی قصد صحبت کردن روان داره در کنار این دوره (که روش تکرار، استفاده از لغتهای یادگرفته و گرامر… مثلا لغتها رو در دیکشنری های مختلف سرچ کنید تا با جملات راحت آن کاربرد لغت رو یاد بگیرید) از پادکستهای نه چندان سخت ESL استفاده کنید و تکنیک سایه را آنجا پیاده کنید مثلا یک درس در خصوص تایم غذا درست کردن هست: دقیقا خط به خط درس رو کامل گوش کنید، بعد یکبار هم فقط قسمت story که بخش اصلی درس هست رو خط به خط در نرم افزار تکرار رو فعال کنید و تکنیک سایه را پیدا کنید. و بعد از تسلط خودتان تصور کنید آشپزی می خواهید کنید و از جملات درس استفاده کنید. این رو من برای همه کسانی که در دوره های ابتدایی هستند پیشنهاد می کنم تا در کنار تقویت لغت با مکالمات روزمره آشنا شوند، قطعا در ابتدا وقت گیر هست اما بعد از مدتی آنقدر حذاب خواهد بود و خودتان از پیشرفت تان تعجب خواهید کرد. و به سرعت پیشرفت خواهید کرد.

4 Likes

پادکستهای esl تو زبانشناس هست یا جای دیگه باید پیداکنم؟

1 Likes

بله
این مجموعه داخل اپلیکیشن زبان شناس با عنوان پادکست ESL هستند.

3 Likes

ممنونم از راهنماییتون شما این مجموعه رو خوندید لطفا نظرتون بفرمایید

1 Likes

من متاسفانه فرصت نکردم این دوره رو مطالعه کنم ولی یکی دو درسشو گوش دادم محتوای مفیدی داره
داخل تاپیک زیر در بخش کامنت ها آقای محمودی زحمت کشیدن و یک توضیح مفصل از این مجموعه ارائه دادند. فکر میکنم براتون مفید باشه

1 Likes