قانونهای یادگیری زبان - از بومی زبان ها هر سوالی را نپرسید

یکی از اشتباهات مرسوم زبان آموزان درخواست راهنمایی برای یادگیری زبان از بومی زبان هاست

سلام به دوستان عزیز. حالتون چطوره؟

قصد داریم هفته ای یک بار به بحث چگونگی یادگیری صحیح زبان بپردازیم.

این هفته درباره انتخاب مربی صحبت می کنیم. ما در یادگیری زبان یه سری پروسه ها رو رد می کنیم تا به موفقیت برسیم و این مسیر مستلزم داشتن تجربه یادگیریه.

وقتی کسی تجربه کافی در یادگیری زبان نداشته باشه مشخصاً نمیتونه برای یادگیری زبان راهنمای خوبی باشه. دقیقاً این موضوع در بومی زبان ها صادقه.

اونها زبان رو از بچگی یاد گرفتن و اصلا نمیدونن چطور و با چی یاد گرفتن. فقط میدونن که زبان رو بلدن.

اگه اون بومی زبان زبان دیگه ای بلد باشه بحثش جداست چون لااقل تجربه یادگیری زبان دیگه ای داشته اما باز هم نمیتونه منبع خوبی برای یادگیری زبان خودش معرفی کنه. دقیقاً مثل من، الان یکی از من بپرسه چطور فارسی یاد بگیرم من نمیتونم بهش منبعی معرفی کنم ( با اینکه من زبان انگلیسی رو به عنوان زبان دوم یاد گرفتم)

برای دسترسی به سایر قوانین اینجا کلیک کنید

لینک این ویدئو در آپارات
لینک این ویدئو در اینستاگرام
لینک این ویدئو در یوتیوب
لینک این ویدئو در تلگرام

برای حمایت از ما کلیپ هارو در شبکه های اجتماعی به اشتراک بزارید و مارو دنبال کنید.

image تلگرام image اینستاگرام image آپارات image یوتیوب

34 پسندیده

قاقالی :laughing::laughing:

اون تغییر رنگ پس‌زمینه هم برا تغییر کاراکتر عالی بود :clap:

3 پسندیده

چه جالب. یه نفری از من هم بپرسه چطور فارسی یاد بگیریم جوابی براش ندارم :thinking:

5 پسندیده

دقیقا خیلی عالی بود فوق العاده بود :dizzy::dizzy:

4 پسندیده

عالی بود
خدا قوت دلاور :ok_hand:

فقط، زیرنویس فارسی برای چیه؟؟

5 پسندیده

سلام وقتتون بخیر :rose::rose::rose::rose::rose:
بسیار بسیار عالی خداقوت :bouquet::rose::bouquet::rose::rose:

3 پسندیده

افراد ناشنوا و کسانی که دوست دارن فقط متن رو بخونن. بدون صوت

12 پسندیده

آقا کامبیز با پونصد تومن قاقالی میدن؟ :thinking::joy:
ویدیو عالی بود، کارتون حرف نداشت خداقوت :clap:

4 پسندیده

ماشالله اقا کامبیز گل.منتظر ویدیو های اینده هستیم قطعا

3 پسندیده

دمتون گرم بهترین مربی زبان شناس :rose::rose::grin:

4 پسندیده

سلام آقا کامبیز. ویدئو بسیار عالی بود. جالبه بدونید دو سه هفته پیش من تو پیج اینستام یه درخواست از یه آقای آمریکایی داشتم، منم دقیقا به خاطر پیشرفت مکالمه ام سریع تایید زدم و ازشون خواستم تو زبان کمکم کنند و ایشون هم به قول خودشون با کمال میل و خوشحالی قبول کردن و نکته جالبش این بود که دقیقا روز دوم از من تقاضای کمک ۲۵۰۰ دلاری برای واریز به حساب بچه هاشون کردن چون میگفتند توی افغانستان در حال گذراندن ماههای آخر ماموریت سربازیشون هستند و امکان واریز پول از طریق حساب خودشون به آمریکا برای بچه هاشون رو ندارن… :thinking::open_mouth: و بقیه داستان اینکه من درخواستشون رو قبول نکردم و گفتم من تو ایرانشم همچین مبلغی رو به راحتی نمیتونم به کسی قرض بدم چه برسه به شما اونم تو دنیای مجازی…! نمیدونم چه فکری پیش خودشون کرده بودند.‌… خب البته ایشون هم دیگه تو پیشرفت زبان به من کمک نکردن :joy::joy::joy: ولی انصافا لهجه شون آمریکایی اصل و بسیار زیبا بود و نوشتارشون هم واقعا عالی و بومی بود. اینم از شانس ما…:joy::joy::joy:

6 پسندیده

آقا کامبیز عموهام بیست ساله آمریکان از دختر عمو بخوام بگم باهام انگلیسی حرف بزنه؟ پررویی نیست ؟ :upside_down_face: مکالمه ام در حد hello فقط :joy: آبروم نره :upside_down_face:

3 پسندیده

عالی بود اقا کامبیز سپاسگزارم

3 پسندیده

چه زشتی داره عزیزم …بهش بگو دارم زبان میخونم و نیااز دارم با یکی صحبت کنم کی بهتر از تو … حتما باهاش صحبت کن خیلی کمکت میکنه
راستی خیلی ایده خوبیه من یادم خاله م افتادم منم میتونم به دختر خاله م بگم سوئدی بهم یاد بده .تا الان به این فکر نکرده بودم که یه زبان دیگه رو میتونیم از دیگران یاد بگیریم یعنی کمک کنن یاد بگیریم

3 پسندیده

اول یه ذره زبانمو تقویت بکنم بعد بهش بگم ، همینجوریشم چت میکنیم ولی فارسی حرف میزنم :upside_down_face:
چه خوب که یاد خاله ات انداختم الان خاله ات باید دعا به جون من بکنه :wink:

3 پسندیده

اتفاقا الان شروع کن به چت کردن انگلیسی باهاش بعدها مکالمه
خاله م هر روز که باهاش در ارتباطیم ولی یادم نبود که بتونم از طریقشون یه زبان دیگه رو یاد بگیریم

2 پسندیده