حداقل مقدار گوش دادن به داستان ها و پادکست ها؟

سلام.
حقیقتش من به داستان های کوتاه (منظورم انگلیسی بدون تلاش نیست) که بین 1 تا 3 دقیقه هستن 15 بار گوش میدم. و به پادکست ها که زمانی بین 10 تا 20 دقیقه دارن 9 بار. و دارم اثرش رو هم تو اسپیکینگم و لسنینگ و ریدینگم میبینم. ولی همیشه یه جسی بهم دست پیدا میکنه که کم دارم گوش میدم و باید شاید دو برابر این مقدار گوش کنم. میخواستم ببینم نظر شما درباره مقدار گوش دادنم چیه. متاسفانه حس کمال گرایی زیاد سراغم میاد ولی ایندفعه سعی کردم بهش غلبه کنم و سعی کنم با تمام پستی و بلندی ها به داستان ها و پادکست ها گوش کنم. و با همین مقدار گوش دادن ادامه بدم.

7 پسندیده

ببینید هر کسی هر چقدر که میتونه و اینکه چقدر وقت داره میتونه گوش کنه … این بستگی به شما داره ولی هر چی بیشتر گوش کنی مباحث رو بهتر یاد میگیری ولی نه اینکه خودتون رو مجبور کنین زیاد گوش بدین همینقدر هم عالیه

6 پسندیده

سلام.
من بهتون یه پیشنهاد می کنم
به بخش زیر بریدو صحبتای Mr Aj Hoge رو در مورد تکرار و یادگیری عمیق بشنوید.
امیدوارم براتون مفید باشه

انگلیسی قدرت :arrow_left: تکرار :arrow_left: درس اصلی

مطمین باشید از تکرار کردن ضرر نمی کنید…تکرار هوشمندانه با درنظر گرفتن distinction ها

موفق باشید

5 پسندیده

سلام
به نظر من ماهایی که از توانایی های شما خبر ندارم نمیتونیم جواب این سوالو بدیم
شما خودتون با توجه به شناختی که از خودتون، از سطح توانایی هاتون دارین میتونین این تصمیمو بگیرین
در ضمن تکرار تا وقتی میتونه خوب باشه که احساس خستگی نکنید،وقتی که روی یه مطلب بیش از حد بمونید،باعث خستگی میشه و برای ادامه مسیر انرژی قبلی رو ندارین

7 پسندیده

سلام شما میدونید از کجا میشه تنظیم کنم که یک درس چند بار پشت سر هم پخش بشه گاهی سخته هی بخوام پلی و بزنم ممنون

3 پسندیده

سلام @hamideh18
روی این قسمت بزنین

وقتی به این شکل در اومد بعد از تموم شدن درس دوباره از اول شروع میشه

و وقتی به این شکل در بیاد، همان جمله ای که خوانده میشه دوباره تکرار میشه

3 پسندیده

ممنونم.

حتما دارم گوش میکنم.

مسلما بر اساس شرایط روزانم در حال گوش دادن به داستانای کوتاه و پادکست ها هستم تا دایره لغت فعال انگلیسی بالاتر و بالاتر برن. اما همونطور که گفتم بعضی اوقات اون حس کمالگرایی میاد سراغم که باید از اول شروع کنم و بیشتر گوش بدم مثلا 30 بار داستانای کوتاه و 20 بار پادکست ها! و میدونم این فکر چقدر برای من خطرناکه! دوباره از اول گوش دادن و… برای همین سعی میکنم بهش غلبه کنم بگم بر اساس شرایط همین مقدار مقادر مناسبیه و بعدا که سطح بالاتری رفتم و باید وقت بیشتری بزارم سعی میکنم بیشتر گوش بدم.

3 پسندیده

پیشنهاد میکنم این ویدئو اقا کامبیز ببینید

4 پسندیده

بله این ویدیو رو دیدم و همین ویدیو یکی از دلایلی بود که تصمیم گرفتم با منابع کم شروع بکنم و به هیچ وجه بخاطر چندتا پستی بلندی توی بعضی از روزها که ممکنه ایجاد بشه و نشه کل برنامه گوش دادن اون روز رو اجرا کرد انگلیسی رو ترک نکنم و نخوام از اول شروع کنم!

3 پسندیده

ممنوووووون خیلی لطف کردید

2 پسندیده

سلام.

موفق باشید…حتما منتظر شنیدن خبرای خوبتون در این مورد هستیم