معرفی کتابهای زیبوک، تاریخ کوچکی از جهان نوشته ی ارنست گامبریج

سلام دوستان
امیدوارم حالتون خوب باشه. امروز با شما هستم با معرفی کتاب تاریخ جهان از ارنست گامبریج که به تازگی در زیبوک قرار گرفته و خوندش رو به همه ی شما دوستان توصیه میکنم. شما دوستان میتونید این کتاب رو در قسمت کتاب های غیر داستانی زیبوک مطالعه نمایید:

نویسنده: Ernst Gombrich

تاریخ انتشار: 1935 (به آلمانی)، 2005 (ترجمه به انگلیسی)

صفحه گودریدز کتاب: Goodreads

من این کتابو دو سال پیش نسخه ی فارسیشو خوندم اما دوست دارم به انگلیسی هم بخونمش. همونطور که میدونید دونستن تاریخ بره هر کسی ضروریه ولو اندک، خوبی این کتاب هم اینه که در عین جامعیت به صورت کوتاه و مختصر به تاریخ بشر از ابتدا تا الآن میپردازه. راوی کتاب هم بسیار دلنشینه.
مسلما خیلی از ما به خاطر مدارس از تاریخ زده شدیم ولی من به شما قول میدم بعد از خوندن این کتاب جذاب نظرتون نسبت به تاریخ عوض خواهد شد.

SL500

کتاب «تاریخ جهان» نوشته‌ی ارنست گامبریج کتابی است از تمام آن‌ چه بر روی کره‌ ی زمین اتفاق افتاده، از عصر حجر تا همین قرن اخیر، از دوران انسان غارنشین تا غرور او برای کشف آن‌ چه در هسته‌ی اتم روی می‌دهد. در این کتاب شما با تاریخ، درست مثل داستانی یک‌پارچه و جریانی منسجم روبه‌رو خواهید شد، بزنگاه‌های تاریخ را پیدا می‌کنید و به اتفاقاتی برمی‌خورید که می‌توانند تاریخ را به قبل و بعد از خودشان تقسیم کنند. از جنگ‌های زیادی می‌گذرید و با آدم‌ های بزرگی آشنا می‌شوید، به دلایل به وجود آمدن بعضی از عقاید و آیین‌ها پی می‌برید و درباره‌ی اتفاقات کشورهای مختلف اطلاعات مفیدی کسب می‌کنید. ولی این تمامِ چیزی که این کتاب به شما می‌دهد نیست، چرا که جزئیات جذابی وجود دارند که هر چند بی‌اهمیت اما در شکل‌گیری حوادث پس از خود موثر بوده‌اند.
خوبی «تاریخ جهان» در این است که به این سو و آن سوی جهان سرک می‌کشد و تنها بر روی نقطه‌ی جغرافیایی و زمانی خاص تمرکز نمی‌کند، با این‌همه شما از بسیاری از مهم‌ترین وقایع تاریخی مطلع می‌شوید. دانستن تاریخ برای هر کسی می‌تواند شروع یک شیوه‌ی تازه برای زندگی باشد، چنان‌ که نویسنده می‌گوید: «اگر بخواهید هر کار جدیدی انجام بدهید لازم است که ابتدا با اطمینان بدانید که دیگران در گذشته چه کوشش‌ هایی به عمل آورده‌اند.
منبع: وبسایت نوار

امیدوارم از خوندن این کتاب لذت ببرید. :pray:
موفق باشید.

19 پسندیده

سلام آقا مصطفی ممنونم از معرفی کتاب ، من حتما میخونم ولی فارسیشو :grin:

3 پسندیده

خیلی هم عالی
ممنون آقا مصطفی
اگه چند تا لینک (مثلا ویکیپدیای نویسنده و سال انتشار (شاید برای بعضی ها ادبیات استفاده شده در کتاب مهم باشه)) و هایپر لینک هم اضافه کنی هم عالی تر میشه

5 پسندیده

سلام. خواهش میکنم. :pray:

ممنونم آقا فرزاد بزرگوار.

الآن اضافه کردم. ممنونم بابت تذکر این نکته ی مهم :pray:

4 پسندیده

اینم فهرست عناوین فصول:

1. Once Upon a Time
  2. The Greatest Inventors of All Time
  3. The Land by the Nile
  4. Sunday, Monday
  5. The One and Only God
  6. I C-A-N R-E-A-D
  7. Heroes and Their Weapons
  8. An Unequal Struggle
  9. Two Small Cities in One Small Land
  10. The Enlightened One and His Land
  11. A Great Teacher of a Great People
  12. The Greatest Adventure of All
  13. New Wars and New Warriors
  14. An Enemy of History
  15. Rulers of the Western World
  16. The Good News
  17. Life in the Empire and at its Frontiers
  18. The Storm
  19. The Starry Night Begins
  20. There is No God but Allah, and Muhammad is His Prophet
  21. A Conqueror who Knows how to Rule
  22. A Struggle to Become Lord of Christendom
  23. Chivalrous Knights
  24. Emperors in the Age of Chivalry
  25. Cities and Citizens
  26. A New Age
  27. A New World
  28. A New Faith
  29. The Church at War
  30. Terrible Times
  31. An Unlucky King and a Lucky King
  32. Meanwhile, Looking Eastwards…
  33. A Truly New Age
  34. A Very Violent Revolution
  35. The Last Conqueror
  36. Men and Machines
  37. Across the Seas
  38. Two New States in Europe
  39. Dividing Up the World
  40. The Small Part of the History of the World Which I Have Lived Through Myself: Looking Back
4 پسندیده

یکی از بهترین کتاب های تاریخی که خوندم

4 پسندیده

معرفی بسیار خوبی بود :white_check_mark:

1 پسندیده

خواهش میکنم.
خیلی برام ارزشمنده که این تاپیکهای قدیمی و خاک خورده همچنان برای کاربران تالار قابل استفاده ست.
یادی هم از گذشته شد. :hibiscus: :rose:

2 پسندیده

خواهش :pray:t4:
راستش دنبال مطلبی می گشتم که قبلا خودم در مورد این کتاب نوشته بودم که پست شما رو دیدم
اما گاهی برلی خودم هم پیش میاد که یک پست قدیمی دوباره مورد توجه قرار میگیره

1 پسندیده

پرسش جالبیه. و اینکه چی میشد اگه حکومت ساسانیان به دست تازیان از میان نمیرفت؟

2 پسندیده