تالار زبانشناس

دیگه نگو you're welcome - به جاش اینا رو بگو

وقتی کسی از شما تشکر میکنه باید در جوابش چی بگید؟ آیا you’re welcome بهترین گزینست؟

سلام به دوستان عزیز.

حالتون چطوره؟ یکی از مواردی که هممون بهش عادت کردیم گفتن عبارت you’re welcome در برابر تشکر یه خارجیه.

اما واقعاً این بهترین گزینست؟

امروز به بررسی 5 روش دیگه خواهیم پرداخت که می تونیم جایگزین این عبارت کنیم:

No problem - مشکلی نیست
It’s my pleasure - باعث افتخار منه [ که به شما کمک کردم]
Thank you - من از شما مچکرم
you’d do the same for me - توام بودی همین کارو واسه من می کردی.
don’t mention it - بیخیال کاری نکردم.

لینک این ویدئو در آپارات
لینک این ویدئو در اینستاگرام
لینک این ویدئو در یوتیوب
لینک این ویدئو در تلگرام

برای حمایت از ما کلیپ هارو در شبکه های اجتماعی به اشتراک بزارید و مارو دنبال کنید.

image تلگرام image اینستاگرام image آپارات image یوتیوب

36 Likes

thank you mr kambiz :pray::tulip:

3 Likes

شما از افتخارات زبانشناس هستید آقا کامبیز گرامی. خیلی متشکرم از آموزشهای تاثیر گذارتون. مرسی :pray:
موفق و سلامت باشید. :cherry_blossom:

3 Likes

خسته نباشید واقعا ویدیو عالی بود٬ البته یه سوال دارم میشه بعلاوه اینا یه کلمه دیگه هم گفت مثل it was my duty یعنی وظیفم بود یا مثلا بگیم sure؟

2 Likes

کامبیز جان، از شما به خاطر ویدئوهای خلاقانه ای که برای بچه های زبانشناس تهیه می کنید سپاسگزارم. زحمات تون واقعاً ستودنیه. :clap: :bouquet:

یک مورد دیگه هم که اخیراً باهاش آشنا شدم و در جواب تشکر میشه ازش استفاده کرد، اصطلاح any time هست.

A: “Thanks so much for the help!”
B: “Sure, any time!”

6 Likes

سلام
یه مساله ی که هست بعضی از اصطلاحات عام نیستند و گاها فقط متعلق به فرهنگ خاصی هست. خیلی ساده بخواهیم دسته بندی کنیم که اون هم آنچنان ساده نیست
همان بریتیش و امریکن هم تفاوت وجود دارد.
به طور مثال cheers در بریتیش معادل thank you هست.
این کار خودش در نوع خود ارزشمند هست. ولی جسارتا به عنوان پیشنهاد میشه اطلاعات فرهنگی اصطلاحات اضافه بشه
گاها بعضی لغات و اصطلاحات برای فرهنگی معادل بی فرهنگی هست.

11 Likes

Screenshot_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B9-%DB%B0%DB%B9-%DB%B1%DB%B1-%DB%B2%DB%B2-%DB%B5%DB%B1-%DB%B4%DB%B2-1

http://www.youtube.com/watch?v=F99JNqsfxlQ

7 Likes