مترجم ایرانی مقیم آمریکا که خواب انگلیسی ندیده

ابراهیم سلطانی از مترجمان به‌نام حوزه فلسفه در تویترش نوشت “به من گفته بودند چند سال بعد از مهاجرت، وقتی زبان انگلیسی‌ام روان شود، به زبان انگلیسی خواب خواهم دید. هرگز به زبان انگلیسی خواب ندیدم. همهٔ شخصیت‌های خواب‌های‌ام فارسی زبان‌اند. یا زبان‌ام به اندازهٔ کافی روان نشده، یا درِ ضمیر ناخودآگاه‌ام به روی انگلیسی زبانان بسته است.”

اگر به انگلیسی خواب ندیدیم ناامید نشویم، خواب ندیدن به معنای انگلیسی ندانستن نیست :stuck_out_tongue_winking_eye::joy:

23 پسندیده

من دیدم :crazy_face:

8 پسندیده

ولی چه جالب میشه همیشه خواب انگلیسی ببینه ادم :grin:

6 پسندیده

بهرام مشیری تو یکی از برنامه هاش داشت راجب آمریکا حرف میزد میگفت من از ۲۵ سالگی اومدم امریکا ۴۰ ساله اینجام و تا حالا ی خواب ندیدم که تو آمریکا باشه تمام خواب هام تو محله ای که بزرگ شدم.

9 پسندیده

والا من خوابای این درسای زبانشناس رو میبینم، دوره های آموزشی همش تو مغزم دعوا می‌کنند اونم انگلیسی :grin:

10 پسندیده

عه ناسزا ام میگن ؟ :joy: :joy:

5 پسندیده

آره :joy:‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌‌‌ ‌

4 پسندیده

فکن مثلا اون آقاهه ارون موهای ای جیو میکشه :joy::joy:

6 پسندیده

:joy::joy::joy::joy:
استفاده از واژه ناسزا به‌جای فحش خیلی بامزه بود.

4 پسندیده

ای جی با پاپا ، فکر کن بهم دیگه ناسزا میگن پاپا نقاشی ای جی بکشه، ای جی هم داستان پاپا رو بگه :joy:

5 پسندیده

اوایل نصب زبانشناس خواب انگلیسی دیدم ولی الان دیگه نمیبینم

5 پسندیده

منم اوایل همینطور بودم :joy:
شب بیدار میشدم برم آب بخورم ، میدیدم مغزم داره تکنیک سایه میزنه

5 پسندیده

بعد ما یه رفیق داریم سه ساله توی ایران داره زبان می خونه ، میگه من انگلیسی حرف میزنم راحتترم نسبت به فارسی !
گفتم آره انصافا ، نه اینکه ما زبان دوم کشورمون هم انگلیسیه و بقال و راننده تاکسی و کاسب و… همه انگلیسی مسلطن ، شما راحت تری :joy:

8 پسندیده

سلام به همگی
منم یبار به انگلیسی خواب دیدم که با ای جی قرار دارم و داشتیم حرف میزدیم :grimacing:
یبارم برای عربی خواب دیدم به این صورت که دیدم تو یکی از کشورهای عربی اپلای کردم و تو دانشگاه قسمت اداریش بودم برای تکمیل فرم و اینا. همونجا بود که حس غربت دور از وطن بودن رو حس کردم :joy:

10 پسندیده

:grin:

3 پسندیده

به 20کاراکتر رسید ؟ :joy:

7 پسندیده

آره من راهشو بلدم :smile:

7 پسندیده

اینایی که راهشو بلدنو اون دنیا سر پل سراط ولشون نمیکنم من :joy::joy::joy:

6 پسندیده

راهشو گفتم قبلا آخه :grin:
به اندازه ای که 20 تا حرف بشه نقطه میذارید
بعد دکمه ی پاسخ