تالار زبانشناس

انتخاب درس

انتخاب درس
0

سلام
در کنار داستان‌های بچگانه داستان دیوالی روز محبوب من و نیمچه داستان‌ها مایک آشپز است کدام درس رو اضافه کنم .
البته بگم مایک آشپز است داره برایم سخت می‌شود . دایره لغاتم پایین است . شاید فعلاً لازم نباشه مایک آشپز است رو ادامه بدهم .
دارم زده میشم از روش یادگیریم .

روش یادگیریم رو می‌نویسم کسانی که این دوره (شروع یادگیری) رو گذراندن کمکم کنند :

درس رو حداقل ۲۰ تا ۳۰ بار گوش میدم بعد ، لغاتی که متوجه نمیشم رو هایلایت میکنم و میگم نمیدونم .تا زرد بشه تا به چشم بیاد. دوباره شروع میکنم به گوش دادن حداقل ۲۰ تا ۳۰ بار با این تفاوت ، این بار جمله به جمله (یا پاراگراف) گوش میدم با تکنیک سایه و معنی لغاتی که هایلایت کرده بودم رو نگاه میکنم ولی حفظ نمیکنم چون حفظ کردن بعد از مدتِ کوتاهی از حافظه کوتاه مدت پاک می‌شود (لغات رو باید از طریق جعبه لایتنر وارد حافظه‌ی بلند مدت کرد) . وقتی که معنی لغاتِ یک جمله (پاراگراف) رو درک میکنم یا متوجه میشم ، به جمله‌ی بعدی رجوع میکنم . تا درس تمام بشه . و حالا وقت آن رسیده که لغات هایلایت شده رو به جعبه لایتنر وارد کنم و از این بعد درس رو مرورِ کوتاهی کنم و البته بدون صدای گوینده .

با تشکر

2 Likes

سلام

من یه سوال از شما داشتم
در رابطه با همون قسمت اول؛ با توجه به اینکه گفته بودید دایره لغات تون پایینه

وقتی درس رو 20-30 مرتبه گوش می دید برا اولین بار، مفهوم کلی ماجرا و جزییات مهم اون رو متوجه می شید؟
با اینکه هنوز معنی لغات رو از دیکشنری ندیدید؟

1 Like

منظورم اینه‌که ۲۰ تا ۳۰ بار گوش میدم تا با لغات آشنایی پیدا می‌کنم بعد می‌ریم سراغ معنی

1 Like