قانونهای یادگیری زبان - حواس پرتی ممنوع

تمرکز بدون شک یکی از مهم ترین فاکتورها برای موفقیت در زبان انگلیسیه.

سلام به همه دوستان.

قصد داریم هفته ای یک بار به بحث چگونگی یادگیری صحیح زبان بپردازیم.

این هفته درباره تمرکز صحبت می کنیم. بار ها شده که خیلی از زبان آموزا رو ببینم که همزمان هنگام مطالعه انگلیسی یا هر زبان دیگه خودشون رو مشغول انجام کارهای مختلف میکنن. حالا این کارها میتونه چک کردن اینترنت باشه، می تونه بازی کردن و تماشا فوتبال و… باشه.

در این ویدئو به این موضوع خواهیم پرداخت.

برای دسترسی به سایر قوانین اینجا کلیک کنید

لینک این ویدئو در آپارات
لینک این ویدئو در اینستاگرام
لینک این ویدئو در یوتیوب
لینک این ویدئو در تلگرام

برای حمایت از ما کلیپ هارو در شبکه های اجتماعی به اشتراک بزارید و مارو دنبال کنید.

image تلگرام image اینستاگرام image آپارات image یوتیوب

57 پسندیده

تمرکز واقعا موضوع مهمیه. که نداشتنش یکی از آفتای زبان خوندنم بود.
نه تنها چک کردن هم زمان شبکه های اجتماعی رو انجام میدادم بلکه اگه گوشی به دست هم نبودم انگلیسی رو پلی میکردم و همزمان باهاش کارای دیگه انجام میدادم.
که خب حالت پرواز راه حل خوبیه ولی در کنارش پاک کردن برنامه هایی که زیاد حواس پرتی ایجاد میکنه هم میتونه تا حدی موثر باشه. :v:
مرسی از ویدیوی خلاق گونتون تشکر از شما و آقا شایان گرامی @shayan_parvizi :clap::clap::clap::clap::clap:
اون ویدیوی پشت صحنه عالی بود :joy::+1::rose::rose:
همیشه میگفتم کاش هر چند وقت یکبار یه شمارش معکوس آخر ویدیوهاتون بود بعد پشت صحنه پخش میشد.
خیلی جذابیت داره پشت صحنه :grimacing::grin:

15 پسندیده

بسیار ممنون از شما دو دوست گرامی :grin::cherry_blossom::cherry_blossom:
هم ویدئو جذاب و باحال شده و هم محتوای خوبی داره :clap::clap:
عامل حواس پرتی اینجانب اینترنت میباشد :expressionless::sweat_smile:
الان جدیدا گوشی رو رو حالت پرواز میزارم و استفاده از فضای مجازی رو به حداقل ممکن کاهش دادم :v:

12 پسندیده

این حواس پرتی یه معضلی شده که خودم درگیرشم
یعنی عالی بود :ok_hand::ok_hand::ok_hand:
خسته نباشید :rose::rose:

12 پسندیده

سلام
به به ویدئو عالی بود. دست مریزاد آقا کامبیز. من با اینکه به این موضوع کاملا واقفم ولی متاسفانه با این شبکه های اجتماعی همش تمرکزم بهم میخوره ولی الان با دیدن این کلیپ، خیلی به خودم اومدم و راه حل به این سادگی رو اصلا بهش توجه نکرده بودم. با دیدن این ویدئو تصمیم گرفتم منبعد موقع خوندن زبانشناس گوشیمو روی حالت هواپیما بذارم. واقعا ممنون از وقتی که میذارید و اینقدر عالی مارو راهنمایی میکنید و اشتباهاتمون رو متذکر میشید. موفق باشید.

9 پسندیده

سلام ویدیوی عالیی بود :heart_eyes::heart_eyes:
حیف که اینستامو پاک کردم دیگه نمیتونم کامنت بذارم و با مردم دعوا کنم
دست مریزاد خاله :joy:

8 پسندیده

خیییئیلی زیبا و به جا بود…
دقیقا منم جدیدا این مشکل برام پیش اومده بود…
امیدوارم که از این به بعد همگی بتونیم با تمرکز عالی ادامه بدیم:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
دست مریزاد آقای کامبیز بابت این ویدیوی خوبتون:rose::rose::rose:

8 پسندیده

درسته
یا باید کلا پاک کرد یا یکم سلف دیسیپلین ایجاد کرد و کلا استفاده نکرد

ارادتمندیم :tulip::tulip:

پشت صحنه خاصی نبوده تا الان. اگر ایشالا در آینده بود شاید اگه لازم شد استفاده میکنیم.

ارادتمندیم :tulip::tulip::tulip:

میشه گفت تقریبا همه این مشکلو دارن. :+1::+1:
مخصوصا من ک کارم اینترنتیه

احسنت به شما :+1:

ارادتمندیم :tulip::tulip::tulip::tulip:

درباره این موضوع من قبلا یه توضیح کوتاهی در قالب وویس داده بودم.

شما هم گوش بدید شاید کمکتون کرد

ارادتمندیم :tulip::tulip::tulip:

ایشالا. براتون آرزوی موفقیت دارم :tulip::+1::+1::tulip:

8 پسندیده

سلام خداقوت و سپاس فراوان آقا کامبیز و آقا شایان گرامی :pray::pray::pray:
خیلی ویدیو خوبی بود من تا الان نمی‌دونستم اینا عامل حواس پرتی هستن پس از همین الان برای دوساعت زبانم اینترنت خاموش و گوشی در حالت پرواز قرار میدم

4 پسندیده

به نکته خیلی خوبی اشاره کردین :ok_hand::ok_hand::ok_hand:، من خودم چون نتم از صبح فعاله تاشب صدای دیلینگ دیلینگ تلگرام و واتساپ و اینا وسط زبان گوش دادن اذیتم میکنه کاری که میکنم این دو تا اپ رو خفه میکنم :joy::joy: یا درسی که میخونم رو دانلود میکنم بعد نت رو به مدت زمان لازم برای مطالعه اون درس قطع میکنم و گوش میدم حتی شده برا 6 دقیقه خوندن یک کتاب هم همین کار رو میکنم
عالی بود و دست مریزاد به هر دو بزرگوار :clap::clap:
انشالله تو مسیر خیلی ازش استفاده کنیم

7 پسندیده

عااالی مثل همیشه …منم دقیقا مشکلم شبکه های اجتماعی بود که خوشبختانه حدود ۵ ماه میشه هم اینستاگرام و هم تلگرام رو حذف کردم چون بیشتر وقتم رو میگرفت … الان بهترم و تنها جایی که میام تالار و وات اونم زیاد نه

8 پسندیده

خدا قوت @YoKambiz و دوست بزرگوارشان @Shayan_Parvizi

می دونید مهمترین نکته ای که ارزش کار رو بیشتر از همیشه می کنه چی هست؟
مساله ی حواس پرتی ارتباطی به سطح نداره. هر کجای مسیر باشی باهاش برخورد کنی رسیدن به هدف رو به تاخیر می ندازه
ممنون و سپاسگزار تلاش بی دریغ تون هستم :rose:

8 پسندیده

فک کنم همه مشکل حواس پرتی رو دارن، لطفا راه کارهای بیشتری برای بالابردن تمرکز بزارین :sob::sob:

5 پسندیده

چند وقت پیش مطلبی رو میخوندم در خصوص مهارت هایی که خیلی در عصر حاضر نیاز داریم بهش. یکیش همین قدرت تمرکز بود. چون با پیشرفت تکونولوژی و یجورایی فراگیری زندگی مدرن، اسباب حواس پرتی زیادتر میشه. برای همین اکثر مردم بدون اینکه حواسشون باشه قدرت تمرکزشون کم کم کاسته میشه و یجورایی میشه عادتشون. واسه همین تمرکز واقعا یه چالشه. اینترنت فقط یکی از عوامل حواسپرتیه که شاید تا مدتی حالت پرواز و حذف برنامه ها براتون کارساز باشه ولی همیشه کنترل شرایط به همین راحتی نیست.گاهی عوامل حواسپرتی از درون ادم میاد، مثلا فکرایی که همیشه موقع درس خوندن رژه میره تو سرمون، یا پارازیت هایی که در محیط حضوری ممکنه توسط اشخاص براتون ایجاد شه.
یسری تمارین برای بالا بردن قدرت ذهن و تمرکز موجوده در دنیای نت.
اما کلا تمرکز نیاز به تمرین داره که مرحله به مرحله افزایشش بدین.
پس بخوام جمع بندی از حرفم داشته باشم.
عوامل حواس پرتی :
1- درونی : افکار
2- بیرونی : نت و محیط
راهکار :
1- برای حواسپرتی درونی : من بشخصه همیشه کاغذ و قلم دم دستمه و سریع اون افکار رو یادداشت میکنم و میندازم کنار. اوایل ممکنه خیلی درگیرش شین ولی کم کم یاد میگیرین بین درس یا کارتون حتی ورود افکار رو کنترل کنید. من تا حدی بهش رسیدم با اینکار.

2- بیرونی : قطع نت - حذف اپ ها - حالت پرواز.
من تقریبا هر سه رو انجام دادم. ولی اینکار یه حالت شرطی در من ایجاد کرده بود که دوسش نداشتم. که حتما باید نت رو می بستم تا مطمعن بشم حواسم پرت نمیشه.
راه حل : تصمیم گرفتم خودمو به چالش بکشم. یعنی نت روشن باشه و پیامم دریافت کنم اما چک نکنم. و صد البته گوشیم رو سایلنت می کنم. این مثل وزنه زدن تو بدنسازیه اولش خیلی سخته، هی کنجکاو میشی بری ببینی و چک کنی اما رفته رفته یه حالت بی حسی در تو ایجاد میکنه. و کاملا بی تفاوت میشی به این حواسپرتیا.
میدونید یسری راه حل ها مثل پادزهر باید باشه یعنی از خود زهر برای درمانش استفاده کنیم. من از خود حواسپرتی برای درمانش استفاده می کنم. و واقعا هم تاثیر داشته طوری که گاهی تا 3 روز نوتیفیکشن پیامم بالای صفحس ولی چکش نکردم. :face_with_hand_over_mouth:
ببخشید طولانی شد . امیدوارم مفید باشه براتون

15 پسندیده

خب بعله :+1::+1::joy:
میبینم که جمع ورزشکاران و مثال های ورزشکاری جمه :joy:

درود بر تو بانو :tulip::tulip:

4 پسندیده

:sunglasses::joy::joy: دفعه بعدی ایشالا با هالتر سر شانه یه مثال مییاریم.

4 پسندیده

ممنونم بابت توضیح کاملتون، من خیالم راحته کسی پیام نمیده مگر اینکه کار داشته باشه، ولی ذهن خودم شلوغه متاسفانه

3 پسندیده

من راهکارم برا این مشکل اینه که هر درسی رو هر بار به هدف خاصی گوش میدم. مثلا بار اول فقط برا فهم درس، بار دوم واژگان و عبارات و اصطلاحات، بار سوم ترکیب عبارت و ساختار جملات، بار چهارم صرفا گوش میدم و لذت می‌برم و همینطور الی آخر. اینجوری می‌تونم حواسم رو جمع کنم

16 پسندیده

عالی این همون نکته ای بود که ای جی در درس 7 انگلیسی قدرت بهش اشاره کرد.

6 پسندیده

در برابر این حافظه سر تعظیم فرود میارم :blush:

6 پسندیده