قانونهای یادگیری زبان - تا لازم نشد، گرامر نخونید!

یکی از دلایلی که بسیاری از زبان آموزان به موفقیت نمی رسند اینه که بیشتر به تئوری می پردازند نه تجربه مهارت

سلام به دوستان عزیز. در این هفته به بررسی یکی از قوانین مهم یادگیری زبان می پردازیم. یعنی تجربه مهارت به جای تئوری اون.

معمولا در روش تکست بوکی زبان آموزان حداکثر تمرکزشون رو به یادگیری گرامر اختصاص میدن و این باعث میشه زبان رو بیشتر بشناسند تا اینکه درست یادش بگیرن و ازش استفاده کنن.

برای این موضوع در آینده که میخوان ازش استفاده کنن با دو دلی رو به رو میشن و فشار زیادی رو مجبورن که تحمل کنن.

در این ویدئو درباره این موضوع صحبت میشه و تکنیکی جایگزین برای یادگیری گرامر رو معرفی خواهیم کرد.

برای دسترسی به سایر قوانین اینجا کلیک کنید

لینک این ویدئو در آپارات
لینک این ویدئو در اینستاگرام
لینک این ویدئو در یوتیوب
لینک این ویدئو در تلگرام

برای حمایت از ما کلیپ هارو در شبکه های اجتماعی به اشتراک بزارید و مارو دنبال کنید.

image تلگرام image اینستاگرام image آپارات image یوتیوب

45 پسندیده

خیلی خوب بود اقا کامبیز
من همین چند روزه رفته بودم سراغ زمان کامل، از کتاب english Grammer in use ، نتیجش این بود که هیچی! هیچی یاد نگرفتم ، شاید تونستم تمریناشو حل کنم اما میدونم و مطمئنم که حتی یبار هم تمیتونم استفاده کنم ازشون، و اینبار دیگه واقعا مطمئن شدم که هیچ راهی بهتر از TPRS نیست! همون راهی که زمان حال ساده و گذشته و استمراری رو باهاش عالی یاد گرفتم و خیلی خیلی راحت بدون فکر کردن دارم ازش استفاده میکنم.
دمتونم گرمممم

13 پسندیده

عااااااااااااااااالی :ok_hand::ok_hand::ok_hand:
آخ که چقد به دلم نشست این قانون :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
فکر کنم بیشتر فراری های زبان از همین گرامر فرار میکنن :grimacing::grimacing::grimacing::grimacing:

13 پسندیده

سلام آقا کامبیز
خسته نباشی خیلی خیلی عالی بود. واقعا گفتن این مطالب لازمه.
من با اجازت برم اینو به دوستام بفرستم.
بازم ممنونم. دمت گرم :ok_hand:

7 پسندیده

سلام آقا کامبیز گرانقدر
دمتون گرم
عالی هستین :clap::clap:

6 پسندیده

سلام دوست من.

نمیشه قاطعانه گفت جز تی پی آر اس چیز دیگه ای نیست. چون خب خیلی ها هم هستند بدون مطالعه گرامر و تنها با گوش دادن به انگلیسی زبان یاد گرفتن. تی پی آر اس یه روش شبیه سازه که خب حسابی هم جواب میده.

باید ببینید چی براتون واقعاً جواب میده و اون رو پیاده کنید. یادتون نره زبان آموزی یه مهارت خود آموزه. و کلمه " خود" گواه اینه که باید مسئولیت یادگیری کاملا به عهده شما باشه. پس ببینید چی برای شما جواب میده.

براتون آرزوی موفقیت دارم :rose::rose:

یا متاسفانه خیلیا هستند که به گرامر برای پنهان کردن ضعفشون رجوع میکنن. چون خب گرامر و آنالیز کردن راحت تر از مکالمست. قبول دارید؟

ارادتمندم آقا مصطفی گل.

حتما نشون دوستات بده :+1::+1:

ارادتمندم فاطمه خانوم عزیز.

قسمت آخرش رو مطمئن نیستم

9 پسندیده

من هستم :+1::grin:

5 پسندیده

دقیقا :ok_hand::ok_hand::ok_hand:
من الان میبینم خیلیا میگن گرامرم خوبه نمیتونم حرف بزنم تازه خیلی ادعاشون میشه :grimacing::grimacing::grimacing:

8 پسندیده

سلام آقا کامبیز بزرگوار :tulip:
خسته نباشید خیلی هم ممنون :tulip::pray:

7 پسندیده

سلام …@YoKambiz
سلام دستتون درد نکنه عاالی بود
ولی یه سوال داشتم الان که درس هشتم انگلیسی قدرت هستم متاسفانه کلا گرامر گذشته ست نمیگم این بده ولی خب زمانهای دیگه رو چطور یاد بگیرم؟؟مثلا من با دوستم صحبت میکنم خیلی اوقات همه رو گذشته بکار میبرم . جالبه بیشترش گذشته ساده ست که در انگلیسی قدرت بکار رفته

5 پسندیده

سلام آقا کامبیز.
این بحث موضوع مهمی بود که با توضیحات رسا و عالی شما روشن شد. ممنونم. خدا قوت به شما :clap::clap::v:

5 پسندیده

ببخشید من جواب میدم
دوره داستان واقعی زمان ها رو کامل میگه برا هر درس

8 پسندیده

دوره داستان واقعی عالیه ، من قشنگ زمانهارو یاد گرفتم
تیمچه داستان رو هم خیلی دوسش دارم :heart_eyes::heart_eyes:

از نظر خودتون مطمئن نیستین، اما از نظر ما شما واقعا عالی هستین :blush:

7 پسندیده

مرسی ویدیوی عالی ای بود
خدا قوت شاه :ok_hand:

5 پسندیده

زنده باشید :tulip:

از درس نهم دروس پی او وی میان. میتونید از اونا یاد بگیرید.
درباره استفاده از زمان گذشته. زمان گذشته مرسوم ترین زمان مکالمست.

ارادتمندیم :tulip:

درسته.

جالب اینه برخی ار دروسش برای منم سخته :grin:

ممنونم ازتون
اما جدی گفتم، تا زمانی که خودمو راضی نکنم نمیتونم از این تعریف ها لذت ببرم.
بازم تشکر از لطفی که شما دوستان عزیز دارید :tulip::tulip:

مرسی داداش :tulip::tulip::tulip:

8 پسندیده

سپاسگزارم…

2 پسندیده

سلام
خدا قوت آقای کامبیز
کار ارزشمندی هست و سرشار از نکات مفید و کاربردی.
امیدوارم این وسواسیت های گرامری برای زبان آموزان رفع بشه و خودشون بواسطه ی تکنیک هایی از قبیل tprs با ساختارها آشنا بشوند و اونها رو بکار ببرند.
وقتی این روش به طور جدی بکار گرفته بشه هر چند وقت گیر، اما نتیجه بخش خواهد بود.
امروز اتفاقا حین جمع آوری وسایل خونه برای اسباب کشی تونستم بالاخره کوهی از جی برگ های زبانم رو دور بریزم و از دست تکست بوکها راحت بشم. چون این دو سال که زبانشناس کار می کنم هیچ گونه ارجاعی به آنها نداشتم. هر چند زمان خودش برام ارزشمند بودند ولی الان زبانشناس دور نیانداختنی ترین منبع یادگیری هست برام.

12 پسندیده

صد البته تو جیب هم جا میشه :grimacing:
همه جا زبانشناس :muscle:

7 پسندیده

سلام آقا کامبیز
مثل همیشه عالی
فقط یه سوال
دلیل اینکه فیلماتون زیرنویس داره حتی برای حرفای فارسی شما چیه ؟

3 پسندیده

به‌خاطر ناشنوایان، زیرنویس فارسی گذاشتن

5 پسندیده