زبان‌پیچان Tongue Twisters: تمرین ششم

سلام دوستان عزیز.

یکی از اصواتی که تلفظش برای غیر انگلیسی زبان سخته، صدا s هست. زبان‌آموزان، معمولا قبل از این صدا یک “e” اضافی به اشتباه قرار می‌دهند، درحالی این صدا رو باید مثل “س” تلفظ کرد. این سختی، فقط مختص ایرانی‌زبانان نیست، من شنیدم فرانسوی ها هم با این صوت مشکل دارند. :grimacing:

نکات کلیدی تمرین ششم: نحوه‌ی صحیح تلفظ /s/.

عجله‌ای در کار نیست و اولویت با تلفظه.

عبارت رو سه بار پشت سر هم تکرار و ضبط کنید.

با احترام :cherry_blossom:

Six sticky skeletons (x3)

تمرین پنجم

24 پسندیده

سلام خانم عصرتون بخیروشادی :rose::tulip::blossom::blossom::sunflower::hibiscus::cherry_blossom::cherry_blossom:خیلی جالب دستمریزاد :clap::clap::clap::clap::rose::tulip::tulip::blossom::wink::wink::wink::wink::joy::joy::joy::joy::rose::tulip::tulip::blossom::sunflower::sunflower::hibiscus:این رو کجای دلم بذارم :joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil:

5 پسندیده

… زبان بود که از پیچش بسیار گره خورد

4 پسندیده

پری جون این شش اسکلت چسبنده رو میشه دونه دونه ۱بار تلفظ کنی والا من هرچی گوش میدم متوجه اش نمیشم دومین کلمه چطور به اولی چسبیده میشه که تلفظش کنم :persevere::persevere::persevere::persevere::persevere::persevere::cry::cry::cry::cry::cry::face_with_thermometer::face_with_thermometer::face_with_thermometer::face_with_thermometer::face_with_thermometer::mask::mask::mask::mask::mask::confounded::confounded::confounded::confounded::confounded::confounded::sweat::sweat::sweat::sweat::sweat::sweat::sweat:

2 پسندیده

عزیزم فقط سعی کن دو تا “s” رو به هم بچسبونی. آخر six و اول sticky. دو تا صوت رو ادغام می‌کنی طوری که انگار یک “s” رو با تشدید بگی.

الان بیرونم امکان ضبط ندارم. شرمنده :blush:

4 پسندیده

سلام پری جون. :smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts:من میخوام ویس بفرستم ولی اولین بارمه ، متاسفانه بلد نیستم .:disappointed_relieved::disappointed_relieved::disappointed_relieved: میشه راهنماییم کنید :pray::pray::pray:
همش یه لینک بلند بالا میاد :joy::joy::joy:

3 پسندیده

بین نوشته و لینک صوتتون یه فاصله قرار بدید درست میشه. اگه نشد، حذفش نکنید خودم ویرایشش می‌کنم

3 پسندیده

سلام دوستان

11 پسندیده

دشمنتون شرمنده خانم :heart::heart::heart::rose::tulip::blossom::blossom::hibiscus::hibiscus: من بد موقع مزاحم شدم تمام تلاشم رو میکنم عزیزدلم :muscle::muscle::muscle: ممنون از راهنماییتون ۱دنیاتشکر عزیزم :rose::tulip::blossom::sunflower::sunflower::hibiscus::cherry_blossom::bouquet::bouquet::heart::heart::heart::heart::kissing_heart::heart_eyes::kissing_heart::heart_eyes::heart_eyes:

3 پسندیده

پری جون ، من فایلم رو فرستادم ، :hugs::hugs::hugs:میشه برام درست کنید و نظرتون رو هم بدید ،یک دنیا تشکر:pray::pray::pray:

4 پسندیده

خسته نباشین خیلی خوب بود :clap::clap: @sama-golab
پری خانم @pari مرسی که با این چالشا تالارو و کاربرارو فعالتر میکنی :hibiscus::hibiscus::hibiscus:
من که فعلا با درسام چالش مغز پیچان دارم :joy::joy: شما موفق باشین :v::heart:

5 پسندیده

توصیه میشه باصدای بلند گوش ندید خیلی تو مخیه :joy::joy::joy::scream:

13 پسندیده

سلام مریم جون :smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts: بنظر من شما شکسته نفسی می فرمائید البته تا زمانیکه تو چالش زبان پیچان شرکت نکنید تو چالش به قول خودتون مغز پیچان موفق نمیشید :joy::joy::joy::muscle::muscle::muscle::star_struck::star_struck::star_struck:

6 پسندیده

عالی بود عزیزم.

نمیدونم چرا فایله درست نمیشه. قبلا با یه فاصله درست میشد :neutral_face:

خواهش میکنم گلم

به به فاطمه جان خیلی خوب بود. :clap:

ولی ناخواسته و ناخودآگاه بریتیش شدی ها :blush:
بریتیش‌دوستا بیان حسرت بخورن :joy:

6 پسندیده

درود پروین بانو
آفرین به شما برای زبان پیچان تازه :clap::heart_eyes:

یک دو سه… بریم!

13 پسندیده

سلام واقعا بریتیش شدم یا علیی نهههه :expressionless::expressionless::expressionless::joy_cat::joy_cat::joy_cat: آقا میرم تغییر لهجه بدم من امریکن فقط دوس :heart::heart::heart:

4 پسندیده

اشکال نداره عزیزم خودتون رو اذیت نکنید @pari همین که نظر مساعد شما رو گرفتم:star_struck::star_struck::star_struck: یه دنیا ارزش داره،:muscle::muscle::muscle: ممنون وقتتون رو برای من گذاشتید :pray::pray::pray:

4 پسندیده

این هم اولین ویس من در تالار،باشد که رستگار شویم :grimacing:

13 پسندیده

آفرین فاطمه بانو :clap::clap::clap: رستگار شدید :joy::joy::joy:

5 پسندیده

Fantastic, go towards success.

:joy::sweat_smile:

4 پسندیده