تالار زبانشناس

زبان‌پیچان Tongue Twisters: تمرین ششم

سلام دوستان عزیز.

یکی از اصواتی که تلفظش برای غیر انگلیسی زبان سخته، صدا s هست. زبان‌آموزان، معمولا قبل از این صدا یک “e” اضافی به اشتباه قرار می‌دهند، درحالی این صدا رو باید مثل “س” تلفظ کرد. این سختی، فقط مختص ایرانی‌زبانان نیست، من شنیدم فرانسوی ها هم با این صوت مشکل دارند. :grimacing:

نکات کلیدی تمرین ششم: نحوه‌ی صحیح تلفظ /s/.

عجله‌ای در کار نیست و اولویت با تلفظه.

عبارت رو سه بار پشت سر هم تکرار و ضبط کنید.

با احترام :cherry_blossom:

Six sticky skeletons (x3)

تمرین پنجم

24 Likes

سلام خانم عصرتون بخیروشادی :rose::tulip::blossom::blossom::sunflower::hibiscus::cherry_blossom::cherry_blossom:خیلی جالب دستمریزاد :clap::clap::clap::clap::rose::tulip::tulip::blossom::wink::wink::wink::wink::joy::joy::joy::joy::rose::tulip::tulip::blossom::sunflower::sunflower::hibiscus:این رو کجای دلم بذارم :joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil:

5 Likes

… زبان بود که از پیچش بسیار گره خورد

4 Likes

پری جون این شش اسکلت چسبنده رو میشه دونه دونه ۱بار تلفظ کنی والا من هرچی گوش میدم متوجه اش نمیشم دومین کلمه چطور به اولی چسبیده میشه که تلفظش کنم :persevere::persevere::persevere::persevere::persevere::persevere::cry::cry::cry::cry::cry::face_with_thermometer::face_with_thermometer::face_with_thermometer::face_with_thermometer::face_with_thermometer::mask::mask::mask::mask::mask::confounded::confounded::confounded::confounded::confounded::confounded::sweat::sweat::sweat::sweat::sweat::sweat::sweat:

2 Likes

عزیزم فقط سعی کن دو تا “s” رو به هم بچسبونی. آخر six و اول sticky. دو تا صوت رو ادغام می‌کنی طوری که انگار یک “s” رو با تشدید بگی.

الان بیرونم امکان ضبط ندارم. شرمنده :blush:

4 Likes

سلام پری جون. :smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts:من میخوام ویس بفرستم ولی اولین بارمه ، متاسفانه بلد نیستم .:disappointed_relieved::disappointed_relieved::disappointed_relieved: میشه راهنماییم کنید :pray::pray::pray:
همش یه لینک بلند بالا میاد :joy::joy::joy:

3 Likes

بین نوشته و لینک صوتتون یه فاصله قرار بدید درست میشه. اگه نشد، حذفش نکنید خودم ویرایشش می‌کنم

3 Likes

سلام دوستان

11 Likes

دشمنتون شرمنده خانم :heart::heart::heart::rose::tulip::blossom::blossom::hibiscus::hibiscus: من بد موقع مزاحم شدم تمام تلاشم رو میکنم عزیزدلم :muscle::muscle::muscle: ممنون از راهنماییتون ۱دنیاتشکر عزیزم :rose::tulip::blossom::sunflower::sunflower::hibiscus::cherry_blossom::bouquet::bouquet::heart::heart::heart::heart::kissing_heart::heart_eyes::kissing_heart::heart_eyes::heart_eyes:

3 Likes

پری جون ، من فایلم رو فرستادم ، :hugs::hugs::hugs:میشه برام درست کنید و نظرتون رو هم بدید ،یک دنیا تشکر:pray::pray::pray:

4 Likes

خسته نباشین خیلی خوب بود :clap::clap: @sama-golab
پری خانم @pari مرسی که با این چالشا تالارو و کاربرارو فعالتر میکنی :hibiscus::hibiscus::hibiscus:
من که فعلا با درسام چالش مغز پیچان دارم :joy::joy: شما موفق باشین :v::heart:

5 Likes

توصیه میشه باصدای بلند گوش ندید خیلی تو مخیه :joy::joy::joy::scream:

13 Likes

سلام مریم جون :smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts: بنظر من شما شکسته نفسی می فرمائید البته تا زمانیکه تو چالش زبان پیچان شرکت نکنید تو چالش به قول خودتون مغز پیچان موفق نمیشید :joy::joy::joy::muscle::muscle::muscle::star_struck::star_struck::star_struck:

6 Likes

عالی بود عزیزم.

نمیدونم چرا فایله درست نمیشه. قبلا با یه فاصله درست میشد :neutral_face:

خواهش میکنم گلم

به به فاطمه جان خیلی خوب بود. :clap:

ولی ناخواسته و ناخودآگاه بریتیش شدی ها :blush:
بریتیش‌دوستا بیان حسرت بخورن :joy:

6 Likes

درود پروین بانو
آفرین به شما برای زبان پیچان تازه :clap::heart_eyes:

یک دو سه… بریم!

13 Likes

سلام واقعا بریتیش شدم یا علیی نهههه :expressionless::expressionless::expressionless::joy_cat::joy_cat::joy_cat: آقا میرم تغییر لهجه بدم من امریکن فقط دوس :heart::heart::heart:

4 Likes

اشکال نداره عزیزم خودتون رو اذیت نکنید @pari همین که نظر مساعد شما رو گرفتم:star_struck::star_struck::star_struck: یه دنیا ارزش داره،:muscle::muscle::muscle: ممنون وقتتون رو برای من گذاشتید :pray::pray::pray:

4 Likes

این هم اولین ویس من در تالار،باشد که رستگار شویم :grimacing:

13 Likes

آفرین فاطمه بانو :clap::clap::clap: رستگار شدید :joy::joy::joy:

5 Likes

Fantastic, go towards success.

:joy::sweat_smile:

4 Likes