تالار زبانشناس

چه تفاوتهایی در زبان انگلیسی بریتانیایی و آمریکایی وجود دارد؟

در دو لهجه انگلیسی تفاوت های بسیاری وجود دارد

چهار تفاوت عمده بین این دو لهجه وجود داره. البته قبل از اینکه موارد رو بگم باید در نظر داشته باشید ما کلیت این لهجه ها رو در نظر گرفتیم و لهجه های محلی رو مدر نظر نداریم، چون ممکنه مثلا تو انگلیسی منچستر با انگلیسی لندن تفاوت هایی باشه.
پس یه جورایی مثل فارسی تهرانی در نظر بگیرید.

خب این چهار تفاوت:

1. واژگان
  2. لهجه
  3. املا یا هجی کلمات
  4. گرامر

برای توضیحات بیشتر ویدئو رو ببینید

برای توضیحات ویدئو رو ببینید

برای دسترسی به سایر پرسش و پاسخ ها اینجا کلیک کنید.

لینک این ویدئو در اینستاگرام
لینک این ویدئو در تلگرام

برای حمایت از ما کلیپ هارو در شبکه های اجتماعی به اشتراک بزارید و مارو دنبال کنید.

image تلگرام image اینستاگرام image آپارات image یوتیوب

26 Likes

سلام کامبیز جان
دست مریزاد بابت خلق این همه ویدیوی عالی و مفید.
همونطور که گفتی اینارو اصلا نباید حفظ کنیم. من یادمه کتاب تاریخ کوچکی از جهان رو تو زیبوک میخوندم گذشته ی learn رو میگفت learnt, بعد من فکر میکردم غلط املائیه!!! ولی الآن فهمیدم بحث تفاوت لهجه هاس.
دمت گرم انصافا :rose:

8 Likes

چقد عالی بود این ویدئو :+1::+1:
برا من بخش املاش و اون تفاوت های گرامری خیلی جالب بود. ی جورایی متوجه شدم که گاهی دارم از لهجه بریتانیایی قاطی آمریکایی استفاده میکنم :sweat_smile:
اینجا اهمیت صوت همراه متن بیشتر مشخص میشه
دمتون گرم :cherry_blossom::cherry_blossom:

راستی سه مورد دیگه ای هم که میشه به این لیست اضافه کرد یکی نوشتن تاریخه که داخل بریتانیایی کوتاه تر نوشته میشه
مثلا داخل آمریکایی معمولا ماه قبل از روزه و آخر هم سال به صورت کامل میاد: August 1, 2016
بریتانیایی: اول روز بعد ماه و سال هم گاهی خلاصه تر : یعنی به جای 2016 گاهی 16خالی رو مینویسن
یکی هم علائم نگارشیه
مثلا تو آمریکایی انتهای القاب خانم و آقا نقطه میزارن
Mr.
Ms.
و…
ولی بریتانیایی این نقطه حذف میشه

ی موردم have got تو بریتانیایی و haveخالی در امریکاییه

13 Likes

:joy::joy::joy::muscle::muscle::muscle:
من این ویدئو امتحانک تفاوت تلفظ ها رو برای اولین بار، امروز با صفحه خاموش گوشی (گوشیم تو شارژ بود) همزمان با انجام کار خونه گوش دادم و همه رو درست گفتم. :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile::grin::grin::grin:
ولی نمی دونم چرا نفرتم از انگلیسی بریتیش کم نمی شه؟؟؟!!! :upside_down_face::neutral_face::expressionless:
من نمی دونم این بریتیش اسپیکر ها چه دشمنی عجیبی با حرف R دارند؟؟؟!!! :roll_eyes::smirk:

2 Likes

:joy::joy::joy::v::v::v:
پس همون لیاقتت هست که لهجه بریتیش رو یاد بگیری!!! :upside_down_face:
اصلاً شما رو چه به لهجه اَمریکن؟؟؟!!! :grin::grin::grin:
مرا با بریتانیایی میونه ای نیست … اعظم خانم!!! :smirk::roll_eyes::blush::heart::two_hearts:

2 Likes

الان لهجه اَمریکن بیشتر فراگیر شده و تقریباً همه جای دنیا این لهجه رو می تونند درک کنند و بفهمند.
بعدش، چون این لهجه به املای انگلیسی خود کلمات نزدیک تره، یاد گرفتنش برای ما ایرانی ها راحت تره.
و در آخر، تو ایران کسایی که بریتیش صحبت می کنند، خیلی هاشون واقعاً خیلی بد این لهجه رو صحبت می کنند، یعنی من مخم قشنگ هنگ می کنه وقتی به صحبت هاشون گوش می دم.

کافیه عزیزم؟! :joy::heart::blue_heart::hibiscus::rose:

2 Likes

چون از اول فقط بریتیش گوش دادی. هر دو لهجه رو گوش کن.
در ثانی شما اول مثل من به این ویدئو گوش بده، بعد نظر بده عزیزم …

می تونی در این زمینه نظر مربی ها رو بپرسی. ایرانی ها، لهجه اَمریکن رو خیلی راحت تر از لهجه بریتیش یاد می گیرند و صحبت می کنند.
بعدش انتخاب لهجه یه چیز کاملاً سلیقه ای است!

2 Likes

خییییلی عالی بود @Yo_Kambiz خوشششم اومد :blush::sunglasses:
بسیار برای من مفید بود :clap::clap:
متشکرم :pray::pray:

2 Likes

:joy::joy::joy: تو خودت اول شروع کردی و اومدی رو تاپیک من ریپلای کردی که حواست باشه من طرفدار لهجه بریتیش هستم!!!

:joy::joy::joy:
خود من ویس الهام خانم رو گوش دادم و خیلی قبل ترش نظر آقای کشاورز و افراد بسیار دیگه رو تو جاهای دیگه دیدم!

:joy::joy::joy:
مثل من ببین و خودت رو امتحان کن!!!

وای …! کل کل زبانی شد که! :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:
بیخیال عزیزم :blue_heart::heart::two_hearts::hibiscus::rose:

2 Likes

بله ولی بی احترامی نکردم :smiley:

:rofl::rofl::rofl: دقیقا :+1::+1::+1::kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart:

3 Likes

سلام چه جالب بود.
ممنون بابت گذاشتن این ویدیو

2 Likes