چالش کتابخوانی آذر ماه 1398 🍁

اینو نخونید ، خلاصش توی تالار هست
همون خلاصه رو بخونید ، یه ویدئو یوتیوب هم داره اونم ببینید کفایت میکنه و ایده ی کلی مل رابینز رو بهتون میده
منم میخواستم بخونم ، بررسی کردم دیدم ارزش این همه وقت رو نداره و نکات خاصی هم غیر ایده ش نداره
کتاب اثر مرکب به مراتب کاربردی تر و مفید تره
خیلی عالیه مباحثش

خواهش میکنم :blush::rose:

8 پسندیده

دقیقا منم نظرم همینه.من ترجمه فارسیش رو خوندم ولی ارزش وقت گذاشتن زیاد رو نداره.همون که اقا مهران گفت انجام بدید عالیه

6 پسندیده

باشه مرسی
پس بعد از این مجموعه، اثر مرکب و گوسبامپس رو میخونم

خلاصه اش کجاست؟

7 پسندیده
9 پسندیده

سلام دوستان
از مجموعه داستان های گوسبامپس مجموعه ی اول رو خوندم (به خانه ی ارواح خوش آمدید)
داستانش واسه من زیاد جذاب و ترسناک نبود
و بیشتر واسه نوجوانان بود فک کنم
از نکتات مثبتش هم بگم که راوی خیلی خوبی داشت و تقریبا واسه هر شخصیت یه صدا داشت و خیلی با حس داستان رو روایت میکرد
داستان پر قیده
به صورتی که بعد هر فعل برای اینکه حسش رو بیان کنه یه قید میاره از این نظر خوب بود و کلی قید یاد گرفتم(که البته یکم سخت بود چون قبلا خیلی با قیدا سر و کله نزده بودم! )
فک نکنم دیگه حوصله داشته باشم بقیه ی داستاناش رو بخونم
اگه میشه چنتا کتاب داستانی که واسه رنج سنی بالاتر باشه معرفی کنید :pray:

13 پسندیده

سلام . نانسی درو هم خوبه ولی بازم خیلی اون طوری که باید هیجان نداره یا منطق روایت داستان که همراه با حل معما هست ، خیلی خفن نیست و کاملا معمولیه . ولی جالبه

از کتابای سطح بندی شده هم ، فوق متوسط : الیور توئیست ، بلندی های بادگیر
متوسط : شازده کوچولو ، کوهستان سرد ، اودیسه فضایی ، کنت ِِ مُنت کریستو

کلا سطح بندی شده ها ، کتابای قشنگی دارن که مناسب زبان آموزی هم هستن

8 پسندیده

ترسناک که نیست . ولی جالبه . من با قلم نویسنده و راوی ها حال میکنم
اگه با کتاب اول جذب نشدید ، احتمالا با بقیه هم جذب نشید
چون کتاب اول بهترین کتاب این مجموعه هست به نظر من

برا زبان آموزی به این مسائل دقت نکنید ، سطح زبانی ما مهمه که هنوز اندازه یه بچه ی 12 ساله ی انگلیسی زبان هم نیست :grin:
این کتابا برا همون رده سنی 10 تا 12 ساله

8 پسندیده

نه بحث ترسناک بودن مد نظر نیست. بیشتر شیوه نگارش داستان و از همه مهم تر راوی پر شور و هیجانش مطرحه. البته راوی عروسک و زنده و همون داستان اول مد نظرمه

7 پسندیده

راستی اقا مهران شما چند مدته از زبانشناس استفاده میکنید؟ چون شیوه پاسخگوییتون به دوستان و طریقه راهنمایییتون کامل و جامعه. احسنت به شما :grin: :dizzy:

7 پسندیده

160 روز در مجموع ، 149 روز اخیر و 11 روز هم هفت هشت ماه پیش که با زبان شناس آشنا شدم . ولی هدف مشخصی برای یادگیری نداشتم ، رها کردم

واقعیتش تمام اطلاعات ناقصی که دارم از مقالات ناب و کامل شما دوستان قدیمی تالار و مجرب هست و البته استفاده از تجربیات شما دوستان و مشاهده سیر پیشرفتتون که در مطالب تالار به خوبی به چشم میاد هم بسیار مفیده :blush:
من فقط توانایی نسبتا خوبی توی انتقال مطالبی دارم که یاد میگیریم و همچنین علاقه به کمک و راهنمایی دیگران.
فکر کنم باید معلم میشدم :joy:

ممنونم :grin::rose:

11 پسندیده

بسیار عالی

انتقال پیام خیلی مهارت مهمیه. شما حتما از این مهارت در مقاله نویسی بهره ببرید. :grin:

10 پسندیده

بله . حتما :blush::rose:

6 پسندیده

سلام دوستان . فصل دوم از کتاب سوم مجموعه بدبیاری ها به پایان رسید
چه مجموعه ی جذاب و خوبیه واقعا
نویسنده هم لغات و اصطلاحات یاد میده و هم اخیرا گرامر :joy: خیلی هم فانه

10 پسندیده

سلام شب همگی بخیر
من سه بخش دیگه از کتاب اول مجموعه بدبیاری ها خوندم

12 پسندیده

Hello everyone I studied this book as that about diary of one girl and she lived in th Germany its very good I hop you enjoy about stadying this book as I enjoyed

11 پسندیده

ممنون بابت معرفییی آقا مهرانن :pray:

احتمالا همین رو بخونم

اره کتاب خوبیه و خوب هم نوشته شده
ولی اونطور که باید لذت نمیبرم از خوندن

اصلش باید این کار رو بکنم ولی خوب یکم سخت میشه ادامه ی کار
حالا واسه فعلا گوسبامپس بسه شاید بعدا دوباره برگشتم و یه کتاب دیگش رو خوندم

از شیوه ی نگارش و راوی کاملا راضی بودم

این کتاب چطوره آقا مهران؟

7 پسندیده

خیلی عالیه ، میشه گفت طنزه ولی خب اینم برا همون رده ی سنی دوازده تا 14 ساله هست :grin:

8 پسندیده

شما فک کردین بچه‌های این دوره اصلا گوش میدن؟ :joy:
دومادمون که معلم ریاضیه بعد چندین سال افسردگی گرفته از بس که دانش‌اموزا بی انگیزه‌ن. اون زمان که معلم خود من بود با چه شور و شوقی درس میداد. البته ما هم بچه زرنگ بودیم ولی بچه‌های این دوره نه به درس توجه می‌کنن نه به چیز دیگه‌ای.

10 پسندیده

کسایی که هدفی ندارن اینطورن بیشتر ولی الان ما تو کلاسمون اصلا کسی نداریم که به درس اهمیت نده چون همه تجربین همه هم هدف دارن ماشالله
ولی خب برو کلاس کار و دانش دارن خط چشم میکشن :joy::joy::joy:

9 پسندیده

تازه میارن میفروشن :joy:

اینو به طور کلی میگم. خیلی چیزا تو این موضوع دخیله

یکیش ورود ناگهانی تکنولوژی به زندگی مردم بدون بسترسازی‌های لازم‌.

ارزش‌ها هم تغییر کردن.

صدالبته تربیت والدین از همه مهمتره و این روزها اهمیت خیلی کمتری بهش داده میشه.

7 پسندیده