ترجمه درس «چرا نباید مکالمه انگلیسی را زورکی تمرین کنید»

ممنونم
واقعا مفید بود

4 پسندیده

خواهش میکنم خانوم قربانی بزرگوار :rose:

3 پسندیده

این مطالبی که میذارید
خیلی روی تفکر غالب ،که یادگیری زبان سخته تاثیر داره
حداقل برای من که اینطوریه
واقعا کم کم دارم باهاش دیگه کیف میکنم
تا اینکه خودمو مجبور کنم و کلی باید به خودم بگم
سپاس،سپاس،سپاس

3 پسندیده

دمتگرم داداش
استفاده کردم
این مطلب هایی که ترجمه می کنی ناخودآگاه فارسیمونم خوب میکنه :smile:

3 پسندیده

خواهش میکنم
کلا این کتاب، از نظر من یکی از کامل ترین راهنماها برای یادگیری زبانه. این کتاب رو به زودی برای دانلود میزارم دانلود کنید و از مطالبش استفاده کنید.
چون یادگیری هر چیزی فرقی نداره زبان باشه ورزش باشه هر چیزی… نیاز داره توش لذت باشه. نباید خودمون رو هل بدیم توش چون بازده خوبی نداره. با درست دونستن حقایق زبان راحت تر میشه زبانو خوند. خیلیا زبانو وحشتناک میدونن که درصد زیادیش تقصیر مدارسه.
البته یه سری کتاب های دیگه هم هستند که شاید در آینده اونها هم ترجمه کردم ولی مشخص نیست کی. فعلا باید یه مدت به خودم استراحت بدم چون این چند وقت یکم استرسم زیاد شده کار کردن بدون حقوق و استرس زندگی و… زیادی فشار آورده، ایشالا از حالت اومدم بیرون رو ترجمه کتاب استیو کافمن کار میکنیم.

مرسی داداش. کلا این مطلبو خیلی دوست دارم.
با کسی که واسه مکالمه بیاد با آدم حرف بزنه نمیشه ساخت. الان همه یاد گرفتن دنبال language partner هستند. در صورتی که عذاب آوره این قضیه. چند باری شده بعضیا که سطحشون خیلی خیلی ضعیف بوده اومدن با من انگلیسی صحبت کنن. انصافا نمیشد فهمید طرف چی میگه و معلوم بود فقط برای تمرین با من اومده بود. واقعا این لذتی توش نیس. نه از شهر من می پرسید نه از کارم نه روزم نه از علایق. اصلا هدف دوستی نبود فقط میخواست یه چی به انگلیسی بگه تا رایتینگش بهتر شه.
در نتیجه منم مثله ای جی فرار میکردم :joy:
خدایی اگه هدفش چت کردن بود حتی با اون سطح انگلیسی هم لذت مکالمه داشت. ولی سوء استفاده از شخص خیلی بده.

10 پسندیده

آره واقعا، کار بیخودیه آدم بخاطر منفعت خودش وقت یکی دیگه رو بگیره
واقعا دم ای جی گرم که خودش همه چیزو تجربه کرده و بعد اومده این درسا و کتابارو منتشر کرده

4 پسندیده

سلام این قسمت تقریبا همون تکینیک سایه است درسته؟ و اینکه به گفته ای جی که در پایین اوردم اگر در سطح پیشرفته نیستیم فعلا وارد تمرین تلفظ نشیم . پس اینطوری ما که داریم بسته قدرت رو میخونیم و سطحمون پیشرفته نیست خیلی فوکوس و حساسیت رو تکنیک سایه نداشته باشیم؟درسته؟

1 پسندیده

نه منظورش این نیست
تمرین تلفظ باید همیشه باشه.
اون قسمت تلفظ رو اضافه بر سازمان تو تمرینش آورده که یه مرحله دیگه به تمرین اضافه کنه تا بازده تمرین بالا بره و جذابش کنه.
منظور ای جی از تمرین نکردن مکالمه به اون شکلیه که اول گفتش. یعنی بری سمته یه نفر به زور فقط به خاطر خودت مکالمه کنی طوری که طرف عصبی بشه.
اگه هدف ارتباط باشه مشکلی نداره چون ارتباط هدفه مکالمست نه سوء استفاده از شخص خاصی
البته داشتن یه سطح قابل قبول هم شرطه چون انگلیسیتون خوب نباشه بخواید با یکی حرف بزنید هم خودش عذاب آور میشه.
واسه همین استیو کافمن تاکید کرده اول به سطح متوسط برسید بعد سعی کنید مکالمه کنید
اون تمرینی که ای جی گذاشته رو واسه این گفته که پیشرفته باشید چون نمیخواد به ساختار آگاهانه فکر کنید میخواد اول همه چی ذاتی بشه بعد مراحل جدید رو به شکل اکسترا انجام بدید تا سریع تر شید

5 پسندیده

دقیقا درسته.

حالا من تو همون یباری که وارد اون سایت مکالمههه شدما. یکیشون که ادعا میکرد نیتیوه. یبار مکث کردم تا جوابشو بدم. نوشته بود دارید از گوگل ترنزلیت استفاده میکنید:joy::joy: قشنگ معلوم بود اگه طرفشون ضعیف باشه یا با مکث جواب بده چقدر حوصله سر بره براشون

6 پسندیده

مطلب بسیار جالبی بود. عنوان رو تغییر کوچیکی دادم که کژتابی نداشته باشه.

3 پسندیده

کژتابی رو هم اگه ترجمه کنید ممنون میشم :joy:

4 پسندیده

نوشتار بسیار گیرایی بود،دگرگونی کوچکی بر سرنویس پدید آوردم که کژتابی نداشته باشد.
:relaxed:

2 پسندیده

سرنویس دیگه چیه؟ :smiley:
همون تیتر خودمونه؟

2 پسندیده

بله و همون title
باید یک بخش سواشده نیز درباره آموزش واژه های پارسی پدید آورده شود. :sunglasses:

hosein has changed the title of the article because he
thought the english word and the fari word don't go with eachother
1 پسندیده

بهترین گزینه واسه مکالمه با خارجیا همین Italki هستش
verbling هم هست
اینا بیشتر بومی زبان پیدا میشه تا جاهای دیگه
تو گوگل اینارو سرچ کنید لینکشو بهتون میده. ثبت نام کنید با بقیه مکالمه کنید

3 پسندیده

ممنون از مطلب بسيار عالي تون و وقتي كه گذاشتيد.
من واقعا به اين نتيجه رسيدم مكالمه اجباري زبان مخصوصا توي بچه ها نتيجه حالبي نداره و باعث دلسردي شون ميشه .

2 پسندیده

بله همینطوره

این بخشی از کتاب ترجمه شده ای جی هوگه
میتونید کاملشو اینجا بگیرید

3 پسندیده

ممنون عالی بود واقعا برای یادگیری انکلیسی بزرگترین انگیزه عشق به زبان انگلیسی هستش برای هدفی که دنبال میکنیم.
مرسی

2 پسندیده

خیلی عالی بود اکه صداتونو ضبط می کردین و اینجا همراه متن قرار می دادین بهتر بود.

1 پسندیده

سلام صبحتون شیک ☉☉ :tulip::blossom::sunflower::hibiscus::rose::cherry_blossom::bouquet:بسیار استفاده کردم از مطلبتون مرسی :rose::cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom::sunflower::hibiscus::ok_hand::ok_hand::ok_hand::clap::clap::clap::rose::cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom::sunflower::hibiscus:

1 پسندیده