برنامه ریزیممم

سلام دوستان شبتون خوش
یه مشکلی که دارم اینه که برنامه ریزی که میکنم بعضی روزا واقعا نمیشه بهش عمل کنم برنامعه ریزیم فقط مربوط به زبان نیس کلی میگم
رو دیوار اتاقم یه چند تا جدول کشیدم مثلا بالای یکیش نوشتم" کتاب خوانی"
اگه کتاب خوندم باید توش ضربدر بزنم ولی امروز نتونسم بزنم واقعا خیلی ناراحتم حتی وارد اتاقم نشدم
نمیدونم با این وقفه های بین برنامه هام چیکار کنم چون دوس دارم تو همه چی ثبات خیلی خیلی منظمی داشته باشم ممنون میشم کمکم کنید :blush:

11 پسندیده

سلام فاطمه جان شب بر شما نورانی.
دلیل عدم التزام به برنامه ریزیامون میتونه ریشه در عدم برنامه ریزی درست باشه.
پیشنهادم اینه اولین کاری که می کنید برید و این دو اپیزود که تو عکس هست رو گوش بدین. راجع به برنامه ریزیه. و بعد اپیزود 16.
مطمعنم به نتایج بهتری می رسین.

11 پسندیده

با برنامش مشکلی ندارم مشکل اینه که مثلا حتما باید جایی برم و اون روز برنامم میمونه
این وقفه ها اذیت کنندن

7 پسندیده

سلام . من نظرم اینه که برنامه ای انتخاب کنید که بتونید تحت هر شرایطی بهش پایبند باشید ، حتی بلانسبت هنگام مریضی و مشکلات و مشغولیاتی که بدون برنامه پیش میان
بعد برنامه رو انعطاف پذیر کنید که مثلا وقتی مشکل خاصی نبود و وقت آزاد داشتید بتونید پا رو فراتر بذارید و قدم های بزرگ تری بردارید برا اهداف

همچنین صبح و شب خودتون رو در کنترل داشته باشید
اتفاقات در طول روز رو نمیشه کنترل کرد ، ولی شروع شدن روز و تموم شدنش رو میشه به دلخواه برنامه ریزی کرد

ضمن اینکه کارایی که قصد انجامشو دارید و خیلی مهمه رو از شب قبل براش آماده بشید که تحت هر شرایطی انجامش بدین

و در نهایت واقع بین باشید و برنامه ای بریزید که با عادات و زندگی روزمرتون در تداخل نباشه
به قول دارن هاردی ، اگه آدمی هستید که رفت و آمد براتون سخته ، باشگاه دور تر از خونه ثبت نام نکنید چون بعد یه مدت نمیرید
یا مثلا اگه آدم شب زنده داری هستید ، برا صبح زود برنامه نریزید😁
و خودتون دیگه بهتر میدونید

موفق باشید

11 پسندیده

ببخشید میشه توضیح بیشتری بدید
مثلا برنامه ریزیای من اینطوریه که باید روزی نیم ساعت کتاب بخونم روزی نیم ساعت حلقه بزنم روزی به تعداد ساعات دلخواه درس بخونم به دلخواه کار خونه انجام بدم و نیم ساعت زبانشناس کار کنم…الان من اینارو چجور انعطاف پذیر کنم
امروز فقططط کار خونا انجام دادم به هیچکدوم نرسیدم :expressionless:

6 پسندیده

اتفاقا بابت همین نگرانی وقفه ها گفتم که باید تجدید نظر در امر برنامه ریزیتون داشته باشید.
گاها اونقدر لیست انجام کارامون رو طولانی میکنیم که قابلیت انعطاف نداره و با شرایط غیر قابل پیش بینی بهم میریزیم.

خیلی هم سنگین نیست برنامتون مگر اینکه تو اون سه نقطه … کارها گنجونده شده باشه :wink:
نیم ساعت کتاب رو بزازید شبا قبل خواب
یا صبحا
نیم ساعت حلقه بعد از ظهرا
نیم ساعت زبانشناس تایمی که میتونید متمرکز باشید.
باقیشم که بستگی به روند شخصی خودتون داره.

10 پسندیده

چه راهنمایی خوبی کردینن😍ممنووونممممم
یه سوال دیگه وقتایی که خونه نبودم چی؟

7 پسندیده

انعطاف پذیری یعنی مثلا بگید در هفته حداقل 5 بار ، حداکثر و ایده آل 7 بار ( هر روز )
که اگه اون هفته ایده آل نبود ، حداقل روتین و ریتم رو حفظ کرده باشید و اون حداقل حفظ شده باشه
و در اصل چیزی که مهمه همین روتین هست ، اینکه یه کاری انجام بشه به یه تعدادی و تکرار بشه
حالا اگه یه روز نشد ایرادی نداره

مثلا شما تصمیم می گیری هر روز کتاب بخونی
مهم اون کتاب خوندن هست ، مهم اینه که شما سال آینده نگاه کنید و بگید من یک ساله که دارم منظم کتاب می خونم
مهم نیست که حالا هر هفته یا هر ماه چند روزشو هم نتونستم مطالعه کنم

11 پسندیده

چه جالب ممنونم :blush:شما خیلی با تجربه اید همیشه کمک کردین :blush:

6 پسندیده

اگه برنامه از پیش تعیین شده است. یعنی میدونید فردا خونه نیستی پیشنهادم اینه کارایی مثل کتاب خوندن و زبان گوش دادن رو بزارید همون تایم بیرون. (درسته شاید کیفیت مطالعه پایین باشه ولی بازم تعهدتون حفظ میشه ) و به جاش اون تایمی که هنوز خونه اید بزارید رو اولیتایی که نمیتونید خارج خونه انجام بدید مثل درس خوندن یا حلقه زدن.
اگرم یهو کاری پیش اومد که بخواید برید بیرون اصلا ایرادی نداره. به این فکر نکنید وای برنامه هام موند نه سعی کنید اونو روزای بعد جبران کنید.
الیته کتاب خوندن و زبان خوندن رو واقعا میشه با تلاش تعهد رو در هر شرایطی حفظ کرد.

9 پسندیده

مچکرم بابت توضیحات قشنگتون :blush:

6 پسندیده

منم پیام بازرگانی هستم :grimacing: :point_down:

10 پسندیده

ای بابا نرم ینییی اخع دوس دارم :expressionless:

4 پسندیده

به نظر من که ضررش بیشتر از منفعته. به جاش کارهای دیگه بکنید. رقص، پیاده‌روی و…

9 پسندیده

بهترین گزینس به نظرم.
از اپ های گام شمارم میشه استفاده کرد.
من هر شب تعداد قدم هام رو میبینم حس جالبیه. مثلا یه روز بالای 5000تاس. یه روز میبینی به زور 1000تا شده :joy:

8 پسندیده

پیاده‌روی خیلی خوبه. من میزان استفاده از تاکسیم به ۵ درصد رسیده. حتی کرمانشاهم میرم با وجود طولانی بودن مسیرها سعی می‌کنم قسمتیش رو پیاده برم و بیام

9 پسندیده

سلام‌
بنده تو روز تقریبا همه کارامو میکنم تقریبا میشه گف مشکلی ندارم
و رمز این امر
برنامه ریزی بر عادت کردن هست
وقتی ک کاری روتین روزانم بشه دیگه لازم نیست بهش فکر کنم و ناخودگاه انجامش میدم
و خود عادت کردن مساله ی پیچیده ای و نعمتی از سمت خداس هرچند عادت خوب و بد داریم
این کتاب رو حتما مطالعه کنید

7 پسندیده

خخخخخ.یاد ایام قدیم افتادم.
خدایی رقص خیلی خوبه مخصوصا زومبا

7 پسندیده

سلام میشه بهم توضیح بدید در مورد سبک برنامه ریزیتون البته اگه شخصی نیس :blush:

5 پسندیده

سلام.

تو یکی از پادکستای کوتاه انگلیسی با حس خوب هم در مورد این نوع برنامه ریزی توضیحاتی داده شده.

بتونم پیدا کنم براتون می فرستم آدرسش رو…کوتاه, مختصر و مفید

پادکست های زبان شناس…فایل چهارم…آیا سرتان برای یادگیری انگلیسی شلوغ است

خلاصه یکی از عادت های مردان موثر از کتاب استفان کاوی…۱۰ دقیقه س

003 - Too busy for English ? Prioritize the RIGHT tasks in your day

, The Seven Habits of Highly Effective People by the author, Stephen Covey

موفق باشید

7 پسندیده