چگونگی خواندن دروس

سلام
دروس زبانشناسو باید چطوری خوند چه دستور عملی دارند
من تاحالا بیشتر گوش میکردم ولی میخام از امروز روزی دوسه ساعت وقت بزارم
سطحمم داستان های واقعی رو تا80 درصد متوجه میشم مگا داستانها هم تا 50 60 درصد
برای روزی2ساعت چه برنامه ای میدید خودم بنظرم مگا داستان برای سطح من خوبه(بعنوان درس اصلی) حالا بقیه درسام کنارش چقدر داستان گوش کنم چقدر بقیه دروسش که تمرینی هستند…

6 پسندیده

و درکل کسی اگه بطور کلی تجربه داره چطور زبانو یادبگیریم بطور کلی 4مهارتو اگه بگه ممنون میشم{بیشتر هدفم ریدینگ و لسنینگ هست…}

5 پسندیده

چرا از بسته های
AJ استفاده نمیکنید

همون که نوشته دروس بدون تلاش
ترتیب و منابع اصلی و فرعی موجود در برنامه ی زبانشناس (از کجا شروع کنیم؟)

4 پسندیده

سلام . تا به حال چه چیزی در زبانشناس مطالعه کردین ؟
در مورد تاریخچه زبانیتون و سطحتون توضیح بدید ( نه با درصد لغات ) که بهتر راهنمایی کنیم

مخالفم . هر منبعی که انتخاب میکنید باید بالای 80 درصدش رو بلد باشید تا هم لغات رو بهتر یاد بگیرید و هم گرامر و ساختار ها رو
ضمن اینکه مگا داستان ها سطحشون بالاست و شما اول باید هسته ی زبانیتون شکل گرفته باشه
حداقل انگلیسی قدرت و یا داستان های واقعی رو مطالعه کرده باشید و نتیجه گرفته باشید

8 پسندیده

برای ردینگ باید کتاب بخونید ، لغات یاد بگیرید و درک مطلبتون رو قوی کنید که همش با تکنیک گسترده خوانی بدست میاد اینجا کلیک کنید
این تاپیک رو هم مطالعه کنید

برای لسنینگ هم باید منابع مناسب برای سطح خودتون رو گوش بدید
اول از لهجه های استاندارد و متن های سر راست شروع کنید
بعد که قوی شدید می تونید برید سراغ انگلیسی که بومی زبان ها صحبت میکنن توی مکالمات روزمرشون
کلا باید پادکست گوش بدید ، انیمیشن و فیلم هم با کمک زیر نویس انگلیسی خوبه

پادکست های all ears english شاید یه کم سنگین باشن و برای مرحله دوم کار خوبن
پادکست های ساده تر مثل پادکست های آقای ای جی و ESL هم خوبن و پادکست های دیگه

7 پسندیده

قدرت و بچه گانه و واقعی رو یاد دارم تا حدودی…

5 پسندیده

سلام ajرو یک مدت گوش میدادم یکی دو دور رو گوش دادم ولی زیاد باهاش حال نکردم😪

5 پسندیده

سلام انیمیشن و فیلم با زیرنویس (انگلیسی) هم تابستان میدیدم توی یک دوره یک چیزی میخام بازدهیش بالا باشه چون دیگه وقتم محدوده

4 پسندیده

سلام من توی دبیرستان زبانم ضعیف بود(دانشجو ام) فیلم.انگلیسی یک تابستون(90روز) روزی پنج شیش ساعت دیدم فیلمو یک دور میدیدم ولی بر نمیگشتم کلمات مهمشو ببینم ولی درکم بالا رفت از لسنینگ یعنی فیلما هالیوودیو میدیدم با زیرنویس انگلیسی… زبانشناسم از پارسال عید از بچه گانه و واقعی و ای جی هوگ شروع کردم(2_3ماه) رفتم مگا داستان اولاش یکم برام سخت بود (درک 20/30درصد) مثلا هر درسو 10بار گوش میکردم بعدش درسو میفهمیدم ولی بازم نه کامل همه درساش نه ها بعضی سختاش… بعد اومدم دانشگاه زبانو ول کردم تا پریروز…

6 پسندیده

راستی پارسال زبانم در حد صفر بود یک دور نصرت دیدم تاثیر نچندان خوبی داشت برای شروع
خلاصه زبانو تاالان برای تفریح میخوندم میخام از الان اصولی بخونم

5 پسندیده

کاش که انگلیسی قدرت رو می خوندید و تموم میکردید چون برای مکالمه و یادگیری ناخودآگاه گرامر خیلی مهمه
بازم پیشنهاد میدم بخونیدش و زمان بدید تا با روشش و مطالبش آشنا بشید و حتما علاقه مند میشید به ای جی
اما اگه بازم اصرار دارید که نخونید
چون داستان های واقعی رو هم تا حدی بلد هستید و حتما اونا رو هم قصد تموم کردنشو ندارید :grin:
پیشنهادم دوره ی انگلیسی واقعی را یاد بگیر هست
هم به لسنینگ کمک میکنه و هم به اسپیکینگ
یه درسش رو امتحان کنید
برای هر درس هم حداقل یک هفته وقت بگذارید
روزی دوبار مینی استوری و دیدگاه ، روزی یه بار هم متن اصلی ،بار در کل چها پنج بار هم درس نامه لغات رو بخونید
امتحان کنید ببینید چطوره

5 پسندیده

همین توضیحاتی که عرض کردم به اضافه ی گسترده خوانی
استمرار داشته باشید و هر روز بخونید ، توی پنج شیش ماه نتیجه ی خوبی میگیرید

4 پسندیده

من هر درسو درس اصلیشو گوش میدم بقیشو زیاد توجهی نداشتم…

4 پسندیده

قدرت رو هم نگاه میکنم میانگین هر درسو 7.8بار گوش دادم درس اصلیاشو اون مکملاشو یکی دوبار

5 پسندیده

خب اشتباهه :neutral_face:
مهم مینی استوری ها هستن که مخصوص یادگیری ناخودآگاه گرامر هستن
پس برید همون قدرت رو بخونید :grin:
اگه نه که دوره انگلیسی واقعی را یاد بگیر رو امتحان کنید
اگه سنگین نبود ادامه بدید
اگه سنگین بود برگردید انگلیسی قدرت

4 پسندیده

سنگین نیستن صدای اقای هوگ یک طوریه ادم خوابش میبره مگاداستانها برام جذابتر هستن بااین که چیزی نمیفهمم،:sweat_smile::sweat_smile:
باشه چشم حرف اساتید رو باید گوش داد
ممنون ولی

5 پسندیده

و برای همین مگا داستانها چطوری باید بخونم(نمیتونم ازش بگذرم)… و یک مشکل دیگه دارم که مثلا کل یک جمله همه کلماتشو معنیشو میدونم نمیتونم جمله رو معنی کنم و
بجز زبانشناس منبع (کتبی) معرفی میکنین برای ریدینگ و افزایش دایره لغات

4 پسندیده

من راهنمایی که از دستم بر میومد رو انجام دادم
اجرا کنید حتما نتیجه می گیرید

متاسفانه اطلاعی ندارم . من فقط با زبانشناس کار کردم

5 پسندیده

حیف نیست اینجوری فیلم نگاه کردی، تو سایت زبان شناس کامل توضیح داده برا استفاده درست از فیلم دیدن چجوری باید پیش برید

6 پسندیده

سلام دوست عزیز
همونطور که دوستان اشاره کردند اگر دوره ای رو که زیر 80 درصد لغاتش رو نمیدونید انتخاب کنید اشتباهه لذا طبق گفته خودتون که داستان واقعی رو حدود 80 درصد متوجه میشید باید دنبال کنید چون وقتی منبع سخت رو انتخاب میکنید و میبینید متوجه نمیشید چی میگن و 40 درصد لغاتش رو میزنید نمیدونم کلا اعتماد به نفستون پایین میاد، بهتره با داستان واقعی و طبق توضیحاتی که در لینک زیر گفته شروع کنید:

درسته که شروع با هر دوره ای که منو جذب کنه و برام جذاب باشه خوبه اما در این در صورتی که من بین دو تا دوره هم سطح و مناسب سطح خودم گیر کرده باشم، اگر میخواین نتیجه خوبی با اپ بگیرید حداقل قدرت یا داستان واقعی رو قبل مگاداستان ها کار کنید

7 پسندیده