زبان‌پیچان Tongue Twisters: تمرین یازدهم

سلام دوستان

آخر هفته‌تون به‌ خیر و شادی

از اونجایی که مدتی نمی‌تونم زیاد بیام تالار، این زبان‌پیچان رو فعلا داشته باشید تا بعد.

همونطور که قبلا گفتم، توی این تمرین قراره روی تلفظ ing یا ng کار کنیم که یه صوت nasal یا دماغی هست. به هیچ عنوان آخر این صوت “گ” رو تلفظ نکنید. البته این صورت هر جایی به این صورت تلفظ نمیشه پس تعمیمش ندید به تمام جایگاه‌ها. مثلا توی کلمه‌ی finger باید “گ” رو تلفظ کنید.

متن: :point_down:

The “king” likes to “sing” in the “evening”.

Does the “king” like to “sing” in the “evening”?

If the “king” likes to “sing” in the “evening”,

where does the “king” like to “sing” in the “evening”?

دوستان دقت کنید که فعل like در چهار جایگاه اومده که دو تاش خبریه و s گرفته، دوتاش سوالیه و فعل ساده است. هنگام ادا کردنش ممکنه این‌ها رو قاطی کنید. پس دقت کنید که توی جملات سوالی like رو بدون s تلفظ کنید. اگه متن رو حفظ کنید کارتون راحت میشه.

وویس در سه ورژن مختلف: :point_down:

پ.ن: عجله‌ای در کار نیست و اولویت با تلفظه.

تمرین دهم

26 پسندیده

سخت بود :roll_eyes: نمیدونم درست تلفظ کردم یا نه نهایت تلاش رو کردم ک تو دماغی بگم :slightly_frowning_face:
اگه اشتباه گفتم تصحیح کنید برام
ولی بازم نیازه تمرین بشه تا به صورت ناخوداگاه گفته بشه چون همش ذهنم تمایل داشت به شدت گ رو تلفظ کنه

این یکم تندتره فک کنم یکم از کنترل خارج شد :unamused:

15 پسندیده

اِ تُندِ خیلی خوب بود سارا جون :clap::+1: من ک تو دماغی شنیدم
:grin::+1:
عالی :blue_heart:

10 پسندیده

مرررسی نازنین جون لطف داری عزیزم:heart_eyes::heart: بسی فشار به مغزم وارد شد گفتم شاید زدم جاده خاکی:smiley: نمیدونم اسمتون رو درست گفتم یا نه؟ :roll_eyes:

9 پسندیده

آره خوشگلم درست گفتی نازنین ۲ ساله از تهران :grin::wave:

9 پسندیده

:smiley::smiley: :heart_eyes: :heart_eyes: :smiling_face_with_three_hearts:

9 پسندیده

خیلی خوب بود سارا جان. :+1:

یعنی مشخص بود که چقد به دماغتون فشار آوردین. :joy: ولی خب درست تلفظ کردین

با وجود اینکه ما تو زبان کردی این صوت رو داریم، باز تلفظش برامون سخته.

10 پسندیده

ممنونم :smiling_face_with_three_hearts:

اره خیلی :joy: ولی خدا رو شکر نتیجه بخش بود و مورد تایید شما واقع شد :crazy_face: :heart_eyes: :raised_hands:

9 پسندیده

سلام عزیزدلم @sara-rbt :kissing_heart::heart_eyes::hibiscus::rose::cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom::sunflower:عصرآدینه ات پرفروغ نازنیینم :bouquet::tulip::blossom::sunflower::hibiscus::hibiscus::rose:بسیار عالی بود لذت بردم خانم :cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom::sunflower::hibiscus::hibiscus::rose:تبریک عزیزم :cherry_blossom::bouquet::blossom::blossom::hibiscus::hibiscus::rose:

7 پسندیده

درووود بر شما میترا خانم مهربون و پر انرژی :heart_eyes: :heart_eyes: :heart_eyes:
عصر شما هم پر فروغ و نورانی :hugs:
ممنون از شما ک گوش دادین :heart:
@mitra9

7 پسندیده

سلام پری جان عزیز و دوست داشتنی :cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom::kissing_heart::heart_eyes::hibiscus::rose::sunflower::hibiscus::rose:عصر جمعه تون دل انگیز و پرشور و نشاط :kissing_heart::heart_eyes::kissing_heart::heart_eyes::cherry_blossom::bouquet::tulip::hibiscus::hibiscus::rose::hibiscus::rose::cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom::sunflower:
خیلی ممنون بخاطر زبان پیچان در کنار مشغله هاتون باز هم زحمت این چالش جدید رو کشیدیند هزاران هزار بار تشکر خانم :cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom::blossom::sunflower::blossom::tulip::bouquet::cherry_blossom::cherry_blossom::bouquet::hibiscus::rose::hibiscus::rose::hibiscus::blossom::tulip::bouquet::bouquet::bouquet:

8 پسندیده

ارادتمند شما خانم گل :cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom::sunflower::blossom::tulip::bouquet::cherry_blossom:انجام وظیفه است و باعث خوشحالی من هست که صدای شما عزیزان دلم رو بشنوم :ok_hand::ok_hand::ok_hand::heart::heart::heart::heart:موفق و پایدار باشیند نازنیینم :cherry_blossom::bouquet::tulip::tulip::sunflower::tulip::bouquet::bouquet::cherry_blossom::hibiscus::rose::hibiscus::rose::hibiscus::rose::blossom::tulip::bouquet:

6 پسندیده

چقد شما خوووبین میترا خانم :heart_eyes: :heart_eyes:
زندگیتوننن مث این استیکرایی ک میزارین همیشه رنگی رنگی و گل گلی و شاد و سالم و بر وفق مراد باشه
ادم پیاماتون رو میبینه دلش باز میشه :smiley: :heart_eyes:

7 پسندیده

همچنین برای شما عزیزم :hibiscus::rose::rose::cherry_blossom::bouquet::bouquet::tulip::blossom::sunflower::heart::heart::heart::kissing_heart::heart_eyes::kissing_heart::heart_eyes:خوبی از وجود و قلب مهربونت نشات میگیره که من هم مثل خودتون میبینید :ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::hibiscus::rose::cherry_blossom::cherry_blossom::tulip::tulip::blossom::blossom:من هم صدای شما و پیامهای شما دوستان گل رو میبینم روحم تازه میشه فدایی داری خانم خانمااااا :hibiscus::rose::rose::bouquet::tulip::tulip::sunflower::blossom::tulip::cherry_blossom::cherry_blossom::rose::hibiscus::hibiscus::rose::bouquet::bouquet::tulip::heart::heart::heart::heart::kissing_heart::heart_eyes::kissing_heart::heart_eyes::kissing_heart::heart_eyes:

8 پسندیده

سلام

پس علامت سوال آخر جمله سوم چ میکنه؟!

11 پسندیده

اون باید ویرگول باشه به اشتباه علامت سوال گذاشتم، چون جمله‌ی شرطیه و جواب شرط باید در ادامه‌ش بیاد.

مرسی بابت یادآوری :+1:

11 پسندیده

خواهش میکنم ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌

10 پسندیده

سلام دوستان صبح همگی بخیر و خوشی
:smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts:
اینم از زبان پیچان و دماغ پیچان بنده :see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil:

همگی موفق باشید :palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together:

12 پسندیده

سلام :tulip: مرسی بابت زحمتی ک میکشید
نتونستم از پوشه ضبط شده هام بفرستم اشتباهی اهنگ فرستادم :sweat_smile: دیگه همینجا ضبط کردم :grimacing:

16 پسندیده

15 پسندیده