5 ترفند ساده برای سریع و روان صحبت کردن (پارت دوم)

سلامی دوباره به زبانشناسی های عزیز
حالتون چطوره؟؟ :smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts: :heart_eyes:

برای رفتن به بخش دوم ترفند های سریع صحبت کردن آماده اید؟؟ پس بزنید بریم :running_woman: :running_man:

قانون دوم: intrusion

این حالت به زمانی گفته میشه که یک صدای اضافی بین دو تا کلمه که اولی به حرف صدادار ختم و دومی با حرف صدادار شروع میشه، قرار میگیره . به عنوان مثال ، اضافه کردن صدای جزئی /w/ ، /j/ و /r/ بین حروف صدادار ، یک روش مفید برای تلفظ واضح هر دو مصوت است.

در تصویر بالا مشخص کردم که چه زمانی، هر کدوم از این صداها به کلمات اضافه میشه

مورد اول: صدای /j/ یا y

اگر حرف آخر کلمه اول به صداهایی با فونتیک مشخص کرده در تصویر که باعدد 1 نشون دادم ختم بشه صدای اتصال دهنده /j/ است.

مثال:

We all play out: Weyall playyout

He asked: Heyasked

She answered: sheyanswerd

The end: Theyend

They are here: Theyyare here

مورد دوم: صدای /w/

اگر حرف آخر کلمه اول به صداهایی که در تصویر با عدد 2 نشون دادم، ختم بشه صدای اتصال دهنده /w/ است.
چند تا مثال گوش بدیم:

Do it: Dowit

Go out: Gowout

Put your shoe on: Put your shoewon

I want to eat: I wanttoweat

Please do it: Pleasedowit

مورد سوم: صدای /r/

اگر حرف آخر کلمه ای به صدایی که در تصویر با عدد 3 نمایش داده، ختم بشه و ابتدای کلمه بعد با حروف صدادار (مصوت) شروع بشه، صدای /r/ بین این دو حرف اضافه میشه.

مثال:

There is: Thereris

Better alone: Betterralone

Law and order: Lawrandorder

امیدوارم که این قسمت هم به دردتون بخوره :smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts: :heart: :rose:

تا قسمت بعدی خدانگهدار :heart_eyes: :heart_eyes: :smiling_face_with_three_hearts: :rose:

پارت اول

19 پسندیده

شما خیلی کارت درسته :wink: :rose:

4 پسندیده

فوق العاده مفید
ممنون

4 پسندیده

سلام حنا جون :blush::blush::rose::rose:
ععععجب چیزایی میذارین :grinning::grinning::grinning: کیف کردم :kissing_heart::kissing_heart:
راستش منم این چیزا را می شنیدم ولی علتشو نمیدونستم یعنی فک میکردم اشتباه نوشته :face_with_hand_over_mouth::face_with_hand_over_mouth::face_with_hand_over_mouth:
برا من ک خیلی مفیده :star_struck::star_struck::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::heart_eyes::heart_eyes:

4 پسندیده

آقا فرزاد و حنای عزیز ممنون بابت زحمتی که برای این مقاله کشیدین :rose::rose::rose:

4 پسندیده

عه…
این صدای تیم بود؟!

تشکر بابت این مطلب… :hibiscus:

3 پسندیده

سلام خانم خانمااااا :tulip::rose::hibiscus::hibiscus::sunflower::sunflower::cherry_blossom:شبت پرستاره خانم :tulip::rose::hibiscus::hibiscus::sunflower::sunflower::cherry_blossom:
بابا ایولا کولاک کردی خانم :tulip::rose::hibiscus::sunflower::sunflower::cherry_blossom::blossom::bouquet::bouquet::rosette:به کجا چنین شتابان عزیزم :tulip::rose::hibiscus::hibiscus::sunflower::cherry_blossom::cherry_blossom::blossom::bouquet::bouquet::rosette::rosette::white_flower::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::kissing_heart::heart_eyes::kissing_heart::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
هزاران بار تشکر :tulip::rose::hibiscus::hibiscus::sunflower::sunflower::cherry_blossom:
هم شما خانم گل و هم‌جناب @Farzad_Poodineh حسابی خسته نباشید دست هرجفتتون درد نکنه :tulip::rose::hibiscus::hibiscus::sunflower::sunflower::cherry_blossom::cherry_blossom::blossom::bouquet::bouquet::rosette::tulip::rose::hibiscus::hibiscus::sunflower::sunflower::sunflower::cherry_blossom::cherry_blossom::tulip::rose::rose::rose::tulip::tulip::hibiscus::hibiscus::hibiscus:

2 پسندیده

:heart: :heart: :cherry_blossom: :bouquet: :bouquet:

خوشحالم عزیزم که مفید بوده :tulip: :heart:

قربونت عزیزم، مثل خودم بودی فقط استفاده میکردی :wink: :heart:

فدای شما آجی :kissing_heart: :kissing_heart:

آره آره خودشه :slightly_smiling_face:

خواهش میکنم :tulip: :tulip:

زنده باشید میترا بانو :kissing_heart:

5 پسندیده

:rofl::rofl::rofl::rofl: إ شما هم :grin::face_with_hand_over_mouth:

3 پسندیده

آره آجی، همین شد که به دنبالش برم و کشفش کنم :wink::wink:

2 پسندیده

@maryam
Hi miss atie
Thanks for sharing :rose::rose:

3 پسندیده

واقعا مفید وعالی بودن دستتون درد نکنه خسته نباشید

4 پسندیده

خوشحالم که براتون مفید بوده :pray::rose: @barab

3 پسندیده

بسیار کاربردی دوست عزیز:cherry_blossom::cherry_blossom::cherry_blossom::cherry_blossom:

4 پسندیده

خوشحالم که خوشتون اومده @bethoven :rose::pray::blush:

3 پسندیده