5 ترفند ساده برای سریع و روان صحبت کردن (پارت سوم)

سلام خدمت همه زبانشناسی های عزیز

امروز با قسمت سوم از ترفندهای سریع صحبت کردن انگلیسی در خدمتتون هستیم

قانون سوم: elision

به حذف صداها ، هجاها یا کلمات در گفتار گفته می شود. اغلب زمانی که صدای t یا d بین دو حرف بی صدا (صامت) قرار می گیرد، این قانون استفاده می شود.

Next door: Nexdoor

Dad, take me to school : Datakeme to school.

Diamond ring: Diamonring

Most common: Moscommon

I want to go: I wanna go

I am going to go: I’m gonna go

I can’t swim: I canswim

Dad take the dog out: Datake the dog out

Worst job I’ve ever had: Worsjob I’ve ever had

Just one person: Jusone person

حالا تمرین های خودمو میزارم :wink: :wink:

پارت اول

پارت دوم

26 پسندیده

مرسی دوست عزیزم عالی بود موفق باشی مرسی بابت زحمتی ک میکشی :tulip::rose:

6 پسندیده

قربونت بانو @Mohad7774 :heart: :rose: :rose:

7 پسندیده

سلام
اینو یه برسی کنید
به نظر درست نمیاد
تمرین های خودتونم عالی بود :wink::wink:

9 پسندیده

راستش منم یک شک کردم @mht0017 ولی تو ویدیو گفته بود و راجبش جستجو میکنم، اگه دقت کرده باشید تو تمرینامم نذاشتم ولی خب چون تو ویدیوها بود دیگه اصلش رو گذاشتم :see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil::sweat_smile:

7 پسندیده

اون a وسطشو پاک کنید درست میشه
یعنی Gonna بشه
بهش میاد گبی والس باشه مدرسش
درست میگم؟؟

8 پسندیده

نه این قسمت برا اون نبود، مدرسش یکی دیگس، ترکیبی کار کردم که جامع تر باشه

8 پسندیده

چ ععععب، حنا جون بالاخره قسمت سوم را زدین،
خیلی منو منتظر گذاشتینا :neutral_face::frowning:

:smiley::smiley::smiley::clap::clap::clap::clap::rose::rose::rose::rose:
خیلی عالی بودن، ممنونم حنا جون

8 پسندیده

سلام خوشگل خانم خودم @afarkhani :rose::tulip::hibiscus::sunflower::blossom::bouquet::bouquet::cherry_blossom:شبت ستاره باران عزیزم :rose::tulip::hibiscus::sunflower::blossom::blossom::bouquet::cherry_blossom::cherry_blossom::white_flower::rosette::rose::tulip::hibiscus::sunflower::sunflower:بسیار عالی بود قشنگم حسابی خسته نباشی وویسهای خودت هم عالی و درجه یک بود :rose::tulip::hibiscus::hibiscus::sunflower::blossom::bouquet::bouquet::cherry_blossom::white_flower::rosette::rose::tulip::hibiscus::sunflower::sunflower::blossom::blossom::cherry_blossom::kissing_heart::heart_eyes::kissing_heart::heart_eyes::kissing_heart::tulip::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::rose::tulip::hibiscus::sunflower::blossom::blossom::blossom::bouquet::cherry_blossom::white_flower::rosette::rose::tulip::hibiscus::sunflower::blossom::bouquet::cherry_blossom:

9 پسندیده

حنا جون یه سوال، میگم اینا ک برای زبان انگلیسیه برای لهجه ها فرق نمیکنه؟ منظورم بریتیش و امریکنه

7 پسندیده

سرم خیلی شلوغ بود :see_no_evil::see_no_evil::pray:

ممنون خوشگل بانو :heart::heart::rose:

ببین عزیزم من هر دو لهجه رو گوش میدم و اکثرا تو دو تا لهجه یکیه و اگر فرق داشته باشه میزارم اون موارد رو

8 پسندیده

سلام حنانه خانم عزیز؛ من هم احساس کردم منتظر یه تاپیکی بودم نگید که این تاپیک بوده. فاصله زمانی با تاپیک قبلی زیاد شده بود فراموش کرده بودم. ممنون بخاطر کار ارزشمند تون‌
بابت سوال: من هم وقتی قواعد تلفظ سرچ می کردم در گذشته شاید شخص آموزش دهنده با عنوان قواعد تلفظ امریکن درس رو میداد اما متوجه می شدم در بریتیش هم همان قواعد حاکمه‌ تفاوت بیشتر در همان بیان فونتیکهایی که در دیکشنری ها هم شاهد هستیم مربوط میشه‌

10 پسندیده

سلام :blush:
مرسی که اینارو به اشتراک میزاری حناجونم :grin::rose::rose:
بسی مفید بود :partying_face:

7 پسندیده

دقیقا درسته :ok_hand::ok_hand::ok_hand:

7 پسندیده

قربونت عزیزم :heart_eyes::heart_eyes:
شما که دیگه استادی :star_struck::heart::heart::rose:

8 پسندیده

ممنون بابت توضیحتون :pray::pray::blush::blush::rose::rose:

8 پسندیده

اومد یکیشو بگم زبونم پیچ خورد باید برم گچ‌ بگیرمش:expressionless::joy:ولی عالی بود چیزای خوبی یاد گرفتم:ok_hand:

3 پسندیده

عالی بود بانو
ممنونم
:pray:t2::pray:t2::pray:t2:

2 پسندیده

خوشحالم که براتون مفید بود :rose::rose:

@Mohammad.P
خواهش میکنم دوستم :rose::pray:

3 پسندیده