5 ترفند ساده برای سریع و روان صحبت کردن (پارت اول)

سلام دوستان عزیز
حالتون چطوره؟ امیدوارم که ایام به کامتون باشه :heart_eyes: :heart_eyes:
در این آموزش قصد دارم 5 تا قانون مهم بهتون یاد بدم که بتونید همانند بومی زبان ها سریع و روان صحبت کنید.

قسمت اول

قانون اول: Catenation linking

شاید با خودتون بگید یعنی چی؟ یعنی اتصال دو تا کلمه به هم موقع صحبت کردن، حالا این دو تا کلمه چه شرایطی باید داشته باشند؟ :thinking: :thinking: الان میگم بهتون، وقتی که کلمه اول به حروف بی صدا یا صامت (Consonant) ختم بشه و کلمه دوم با حروف صدادار (vowel) شروع بشه ما این اتصال رو داریم. حالا بریم چند تا مثال ببینیم:

An Orange Anorange

This Orange Thissorange

That Orange Thadorange

This afternoon Thissafternoon

Cats or dogs Catsserdogs

Switch i****t off Switchitoff
I don’t want to listen to this music. Could you switch it off, please?

Run away Runaway
You can’t run away from your problems.

Stop it Stopit
Come on. You two! Stop it.

Walk away Walkaway
She can’t walk away from a successful career in business.

Believe in Believein
Believe in yourself. Or you’ll never succeed.

Get on Geton
I get on well with my in-lows.

Put on puton
He tried to put on a brave face.

ادامه دارد …

ممنون از دوست خوبم @Farzad_Poodineh به خاطر مشارکتش :heart: :rose:

59 پسندیده

واقعا خوبه
منم باید وقت بذارم (که نمی ذارم😑)رو اینا همشو مسلط بشم

10 پسندیده

من خودم توجه کردم هر چی بیشتر گوش میدم ناخودآگاه استفاده میکنم ولی وقتی چند تا ویدیو دیدم با خودم گفتم عه پس اینا دلیل داره :wink: :wink:

14 پسندیده

دستتون درد نکنه :clap::clap::clap:
واقعاً عالی :rose::rose::tulip::tulip::sunflower::sunflower:
من این نکات تلفظی رو خیلی با خودم تمرین می کنم.
حتی موقعی که دارم به دروس زبانشناس گوش می دم.
همش درس رو متوقف می کنم و تلفظ کلمات سخت رو تمرین می کنم.
بازم ممنون :purple_heart::sparkling_heart::two_hearts:

9 پسندیده

خیییییلی عاااالییییه :grinning: برا من ک مفید بود :ok_hand::ok_hand::rose::rose::rose:
حنا جون منتظر ادامش هستم زود بقیه را بهمون یاد بدین لطفا :star_struck::star_struck::star_struck::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes: البته از دوستتونم تشکر میکنم :pray::pray::pray:

7 پسندیده

حنا جون مرسی همین الان چند مرتبه هر ویس رو گوش دادم :purple_heart:
و مِن بعد بیشترم به این موارد توجه میکنم وقتی یه نکته ای رو میفهمم با دقت بیشتری به جزییات توجه میکنم
ممنونم بابت این تاپیک ارزشمند :rose:

8 پسندیده

دیدم همه از حنا خانوم @afarkhani تشکر کردند گفتم منم علاوه بر ایشون از تلفظ های خوشگل و خوبه آقا فرزاد @Farzad_Poodineh تشکر کنم :sweat_smile:

9 پسندیده

سلام بر عزیزجان دل @afarkhani و جناب @Farzad_Poodineh گرامی صبحتون به شادی و دلتون گرم :tulip::rose::hibiscus::sunflower::cherry_blossom::blossom::tulip::rose::hibiscus::sunflower::cherry_blossom::blossom:
خداقوت :tulip::rose::hibiscus::sunflower::sunflower::blossom::tulip::rose::hibiscus::sunflower::cherry_blossom:
بسیار عالی بود خیلی خیلی عالی بود :tulip::rose::hibiscus::sunflower::cherry_blossom::blossom::bouquet::rosette::rosette::tulip::rose::hibiscus::sunflower::cherry_blossom::blossom:

9 پسندیده

@asobhani-lte
@mitra9
خواهش میکنم دوستان :rose::rose:

10 پسندیده

خسته نباشید.امیدوارم ادامه داشته باشه و استفاده کنیم از این پست مفید.
یه مثال هم من بزنم با اجازه شما:
Did you به صورت dij you تلفظ میشه و ج به جای د در dدوم تلفظ میشه.

10 پسندیده

سلام
خسته نباشید
@afarkhani
@Farzad_Poodineh
عاللی :smiley::smiley:

8 پسندیده

دم هر دو دوست گرامی گرم. پاینده باشید. :revolving_hearts::clap::clap:

5 پسندیده

قربون شما بانو :heart: :rose: :rose:

این عالیه، با تکرار گوش دادن هم تاثیر میزاره :ok_hand: :ok_hand:

خوشحالم :heart_eyes: :heart_eyes: و حتما ادامش رو هم میزارم :rose: :rose:

قربونت بشم سارا جون، خوشحالم که برات مفید بوده، موقع آماده کردن همش شما و اعظم جان تو ذهنم بودین چون اول راهی بدونید عالی میرید جلو هر چند الان هم عالی هستین :smiling_face_with_three_hearts: :kissing_heart:

انصافا این بشر حرف نداره حیف که نمیخواستم اذیتش کنم وگرنه صدای گوینده مرد هم میدادم به ایشون و مهم تر از اون همیشه به من لطف داشتن و کمکم کردن :star_struck:

ممنون از شما که گوش دادین :rose: :rose:

قربونت بشم میترا جون :kissing_heart: :kissing_heart:، شرمنده مون کردی با این همه گل های رنکارنگ بانو :rose: :heart:

زنده باشید :rose: :rose: :rose: :rose:، انشالله ادامه دار خواهد بود.

خوشحال میشیم از کمک شما هم بهره مند شیم، مثال تون رو حتما تومورد خودش استفاده میکنم :rose: :rose: :rose:

زنده باشی عزیزم :heart: :heart: :heart: :smiling_face_with_three_hearts: :crazy_face:

:heart: :rose: :rose:

7 پسندیده

سلام عزیزم :tulip::rose::hibiscus::sunflower::cherry_blossom::blossom:خدانکنه نازنیینم و دشمنت شرمنده عزیزم :tulip::rose::sunflower::sunflower::cherry_blossom::cherry_blossom:تاج سر و نورچشمی خانم :tulip::rose::hibiscus::sunflower::sunflower::cherry_blossom::cherry_blossom::blossom::bouquet::rosette::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts:بیش از اینها گرانبها هستی عزیزدلم :tulip::rose::hibiscus::hibiscus::sunflower::sunflower::cherry_blossom::blossom::bouquet::rosette::white_flower::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::kissing_heart::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::kissing_heart::heart_eyes::kissing_heart::heart_eyes:

4 پسندیده

عزییییییزم مرسی گلم ک ب فکر مایین :pray::pray::rose::rose::rose::kissing_heart::kissing_heart::smiling_face_with_three_hearts::star_struck::heart_eyes::heart_eyes::star_struck::smiling_face_with_three_hearts:

4 پسندیده

خیلی خیلی ممنونم حنا جون ک به فکر پیشرفت ما هستین
واقعا بودن با شماها باعث افتخاره :blue_heart: :purple_heart: :heart:

6 پسندیده

ممنون
یک سوال cata or dog چرا تلفظش شده catsserdog و نه catssordog ؟

3 پسندیده

من خودمم اتفاقا وقتی دیدم برام سوال بود ولی نوشته اش دقیقا همینه که من نوشتم و خودم چند بار که تلفظ کردم حس کردم چون سریع میگیم این o اینجا e تلفظ میشه بازم میگردم اگر دلیل خاصی داشت در جریان میزارمتون

4 پسندیده

سلام دوست با انرژیم حنانه خانم :slightly_smiling_face:
خدا قوت عزیز، تاپیک ارزشمند هست عزیزم‌
فقط یه نکته ای با توجه به اینکه تمام این قواعد در دوره های مختلف امریکن و بریتیش زبانشناس که در خصوص تلفظ کار شده مثل خانم لوسی و ورکشاپ تیم و … قابل مشاهده هست. یادگیری تلفظ بر اساس قواعد واقعا تمرین زیاد مطلبه واین حجم قاعده ذهن رو موقع استفاده دچار سردرگمی می کنه
جسارتا این پیشنهاد رو دارم که مثل کار پروین خانم @pari که تاپیک زبان پیچانشان هر چند کند اما موثر پیش میره این گونه تاپیک هم آهسته آهسته توام با دوره های مختلف زبانشناس که تصویری هم هستند در هر دو لهجه( که این قواعد مشترک هم هستند) چرا که هم تکرار بیشتر میشه و هم امکان مشارکت هم ایجاد میشه. ببخشید بابت جسارت اظهار نظر

7 پسندیده

سلام خانوم نیکنام عزیز

بله اتفاقا این رو مد نظر دارم اما گفتم بهتره اول تمام قواعد رو بگم بعد انشالله بزنیم تو خط چالش :wink::heart::rose:

5 پسندیده