لهجه بریتیش یا امریکن یا هردو

خب پس دوستداران بریتیش زیادن ولی رو نمیکنن :blush::upside_down_face:، اوکی، ممنون از اینکه نظر دادید :pray::pray::pray:

بله با توجه ب سایتی ک در بالا زدم خودمم همین فکرو کردم، ممنون از اینکه نظر دادید :pray::pray::pray:

5 پسندیده

سلام
من یه سوالی داشتم یادم رفته بود بپرسم.
شما صدا از خودتون در تالار گذاشتید ؟ میشه لطفاً منو راهنمایی کنید که کجا صداتون هست؟
خیلی کنجکاو شدم صدای شما رو بشنوم

5 پسندیده

ممنون :pray: من درحال حاضر که درس قدرت رو شروع کردم و گاهیم درسنامه های تلفظ aj رو تمرین میکنم احتمالا تو اینده انتخاب اولم لحجه امریکن باشه ، امیدوارم بتونم یاد بگیرم. تو این سایتم که رفتم دیدم تفاوت گرامری هم دارن مثل اینکه :thinking::tired_face: ولی به قول اقای aj لطفا گرامر نخونید :grinning_face_with_smiling_eyes:
بااین حال لحجه بریتیش به نظرم شیرین تر میاد :smiling_face_with_three_hearts:

4 پسندیده

صدای انگلیسی منو یا فارسی؟ من که لهجه انگلیسیم آمریکایی (یا دقیق‌تر کالیفرنیایی جنوبی :joy:) و که لهجه فارسیم افغانیست. اصلا نمیدونم چطور فایل صوتی بفرستم در این برنامه

7 پسندیده

:joy: باشه مریم جون، خوشحالم ک تو تصمیمتون ب یه نظر ثابت رسیدید :smiley::rose:

6 پسندیده

مطالعه کنید

7 پسندیده

دقیقا منم چون هدف بعدیم گوش دادن به دوره ی انگلیسی قدرت هست تصمیمم انتخاب امریکن شد

دوستداران بریتیش هم زیادن که :heart_eyes:
واقعیتش من هر دوتاش رو دوست دارم ولی اگه بگن کدوم رو بیشتر میپسندی قطعا جوابم بریتیشه
کلا از قبل از اینکه بفهمم کدوم بریتیشه و کدوم امریکن گرایشم به سمت بریتیش بود بدون اینکه بدونم اون لهجه بریتیشه همش میگفتم چقد راوی داره بامزه بیان میکنه، ک بعدا فهمیدم تفاوتش رو با امریکن
اصن یه وضی وقتی بریتیش گوش میدم انقد لذت میبرم ک دیگه نگم براتون :smile:
در حال حاضر لهجتون کدوم یکی هست؟

4 پسندیده

انگلیسی لطفا ⁦☺️⁩
صداتون رو ضبط کنید و بعد فایل صداتون رو اینجا بزارید.
فایلتون رو از اینجا پیدا کنید و بزارید

5 پسندیده

لهجه بسیار شیرین افغانی رو شنیده بودم دوست دانشجویی داشتم از افغانستان بود اصلا لهجه نداشت چون بزرگ شده ی ایران بود ولی سر به سر من که میذاشت با لهجه افغانی با من صحبت میکرد

7 پسندیده

الان آمریکنه
البته من زیاد صحبت نمی کنم

5 پسندیده

سلام @R.min شما نظری در این باره ندارید؟
خوشحال میشم بشنوم :blush:

4 پسندیده

فداتون، ممنونم از لطف تون :rose:

خوب من تجربه ام رو در قالب ویس ارائه دادم چون لازم بود گاها تلفظ داشته باشم اما امان از سرفه زیاد و ناراحتی ریه و پیری :joy: و ویروس کرونا :grin: ؛ دو سه بار ویسهام متوقف می شد دیگه آخریش همین شد به بزرگی خودتون ببخشید کمی طولانی شد.

جهت شفاف سازی لغات زیر و دسته بندی فونتیکی که ناخودآگاه و با گذر زمان متوجه آن خواهید شد لطفا لغات زیر رو در لانگمن یا کمبریج گوش کنید

البته باز عرض کنم با شنیدن بیشتر و دیدن در حد دقت نه حفظ کردن متوجه تفاوت های بیشتر خواهید شد

11 پسندیده

سلام اعظم خانم عزیزو گرامی.
والا نظرات تخصصی رو که دوستان دادن.
به نظر من نمیشه به طور قطع به دو لهجه در حال حاضر فکر کرد چون اول باید به جایی برسید که بتونید راحت صحبت کنید.
در مرحله بعد میرسیم به لهجه.
بسته به نیازها هست که ادم به یک سمتی کشیده میشه.بعضی مواقع ادم یه چیز دیگه رو دوست داره ولی نیاز که عکسش رو یاد بگیره.
در ضمن برای انگلیسی زبانها لحجه خیلی مهم نیست فقط کافیه که بفهمنت.
ولی در نهایت شما به سمت نیازتون کشیده میشید.
همین الان اون بیرون کسانی هستن که به هزار لهجه فارسی رو صحبت میکنن.شما به کدومشون جذب میشید.
کسی که اهنگ صحبت کردنش زیبا باشه.
من یه رفیق دارم همدانیه و کامل فارسی صحبت میکنه و وسطش یهو یکسری لهجه همدانی و اصطلاحات همدانی به کار میبره و اینقدر باحال میشه که ادم دوست داره همش اون صحبت کنه.یا نثلا لحجه فارسی قاطی شده با ترکی، لحجه فارسی قاطی شده با یزدی یا بقیه ترکیبات لهجه ها.هرکدومشون زیبایی خودشون رو دارن.و کسی حتی در بالاترین مقامات از اینکه اینجور لهجه داشته باشه مورد سرزنش قرار نگرفته
ایا برای زبانهای دیگه هم این اتفاق میوفته؟
جواب بله هست.پس حگران لهجه نباشبد و فقط به فکر اهنگ صداتون باشید.

11 پسندیده

ممنونم بخاطر راهکارهایی که ارائه دادید :pray::pray::pray:
بله حتما همه را سعی میکنم که انجام بدم، :blush::rose::rose::heart_eyes:

4 پسندیده

خیلی خوب بود :ok_hand: و ممنون از نظراتتون :pray::pray:
بله درسته اول باید خوب به زبان واقف بشم بعد تعیین لهجه کنم، اما گفتم اگه از همین اول بتونم یه لهجه را انتخاب کنم شاید کارم بیشتر جلو بره، :blush:

4 پسندیده

دلیل خاصی داره؟؟؟

خانم نیکنام عزیز بسیار سپاسگزارم از وقتی ک گذاشتین تجربیاتتون بسیار عالی و مفید بود
دقیقا دلیل انتخاب من برای امریکن همین منابع عالی زبانشناس بویژه بسته قدرت هست
و جالب بود این حرفتون که فرمودین زمانی ک میخواستین با اقا کامبیز مکالمه کنید بخاطر اینکه امریکن هم به شنیده هاتون اضافه ه شده بود یجورایی موقع مکالمه ذهنتون درگیر تلفظ لهجه ها میشد و این روند باعث کندی مکالمه میشد دقیقا برای من مبتدی هم همین مسئله پیش اومده زمانیکه ک میخوام صدامو ضبط کنم بین تلفظ کردن میمونم چونکه همیشه هر کلمه ای رو ک میخوام تلفظ دقیقش رو یاد بگیرم چندیدن بار توی دیکشنری دو تا تلفظ رو گوش میدم و تکرار میکنم.
ولی الان با استفاده از تجربه شما بیشتر تمرکزم رو میزارم روی امریکن بخاطر زیاد بودن منابع امریکن وسعی میکنم بیشتر از اینکه حساسیت نشون بدم برای انتخاب لهجه از گوش دادن لذت ببرم تا مانعی برای پیشرفت نباشه
باز هم سپاس بسیار بخاطر وقت ک در اختیارمون قرار دادین و ما رو قابل دونستین ک تجربیات ارزشمندتون رو با ما به اشتراک بزارید :heart: :two_hearts: :heart:

5 پسندیده

فرصتش پیش بیاد صحبت می کنم
اهل Monologue نیستم

4 پسندیده

جالبه…
ولی این باعث نمیشه ک مکالمه ضعیف بشه؟
نمیدونم چرا فک میکردم شاید شماها و دوستان دیگر ک سطحتون بالاتره و فعالیت زیادی دارین پارتنر نیتیو هم داشته باشین

5 پسندیده

نه خیلی مهم نیست، با یکم صحبت کردن و تمرین میشه به کیفیت قابل قبول رسید.

من یه پارتنر اسپانیایی و دارم که سطحش قابل قبوله، ولی بیشتر با هم چت میکنیم تا صحبت
و تو فیسبوک هم همه ی Friend هام استرالیایی، انگلیسی و امریکایی هستن

6 پسندیده

:ok_hand: خیلی خوبه

پس حدسم درست بود اخه من همین الانشم همش میگم کاش یکم سطحم بهتر بود و با نیتیو ها میتونستم راحت ارتباط برقرار کنم
من یه دوست فرانسوی داشتم که برای چند روز اومد خونمون، جهانگرد بود از این بک پکرها ،
البته رفیق شوهر دوستم بود ک از توی کوچ سرفینگ آشنا شده بودن.
برای یه مدت طولانی هم بیچاره همش اون بهم پیام میداد و حال خودم و خانوادم رو میپرسید ولی من خیلی پیگیرش نبودم.دیگه اونم ناپدید شد البته تو ایسنتام هست ولی فک میکنم فعلا برام زوده و تمرکزم الان روی تقویت زبانم باشه بهتره

4 پسندیده