عدم تمرکز در مهارت شنیداری

دوستان گرامی با درود من در هنگام گوش دادن به هر موضوعی مرتب پرش افکار دارم و متمرکز نیستم و دقیقا مهارت شنیداری ام خیلی ًضعیف است و حتما باید تقویت کنم.اگر بر حسب تجربیات خود پیشنهادی برای کمک به من دارید لطف کنید با من در میان بگذارید. سپاس.:thinking:

6 پسندیده

سلام اینکه میگید موقع گوش‌دادن حواستون پرت‌میشه اگه در همه‌‌زمینه ها‌اینطوری‌استید که باید بگم‌مثل‌ خودم من آدم‌ شنیداری ای‌ نیستید و‌ شنیدارتون ضعیف‌تر از بقیه حساتونه‌
ولی من‌ب شخصه به‌مرور‌ زمان لیستنینگم بهتر از همه شد…شما هم قطعا به زمان و روش درست احتیاج دارید و همیشه مدنظر‌داشته باشید که باید برای تمرکزتون بیشتر انرژی بذارید و اکتسابی بهترش کنید…این لینک رو هم‌مطالعه بفرمایید

8 پسندیده

ما برای تقویت لیسنینگ باید یه چیز رو در نظر بگیریم و اون فشرده شنویه. اینکه ما یه صوت انگلیسی رو بزاریم پخش شه و هیچ دقتی بهش نکنیم فایده ای نداره، چرا که ما داریم گسترده شنوی میکنیم.
اما فشرده شنوی یعنی اینکه شما یه مطلب کوتاه رو بر میدارید، متنشم موجوده. با متن قشنگ میشینید میخونیدش. هر چی بلد نیستید دیکشنری میزنید و در میارید. بعد همون فایل صوتی رو بارها و بارها وبارها گوش میدید تا حسابی مسلط بشید.
اینجوریه که هم دایره لغاتتون بهتر میشه و هم واقعا درک شنیداریتون افزایش پیدا میکنه.
برای اطلاعات بیشتر در این رابطه میتونین کلیپی که دوست عزیز لینک دادن ببینین.

11 پسندیده

ممنون عزیزم دقیقا درست می فرمائید باید تلاش کنم کمی راه بیافتم.

6 پسندیده

تشکر دوست گرامی من در لحظه هم زمان که به متن نگاه میکنم و گوش میدهم اصلا مشکل ندارم حتی ساعتها کاملا متمرکز هستم ولی متاسفانه فقط وقتی که گوش میدهم حواسم میره .

6 پسندیده

اول از داستان های بچه گانه شروع کنید .چون متنش آسونه و خیلی زود یاد میگیرید . و باید خیلی تمرین کنید که گوشتون به انگلیسی عادت کنه

6 پسندیده

گفتی ها رو دوستان عزیزمون @sarabagheri @afarkhani گفتن

حتما هم ویدئویی که اشاره شد رو ببینید.

و همینطور که دوستمون @sobhe_bahar از منبعی بهره ببرید که براتون قابل فهم باشه.

7 پسندیده

صادقانه بگم من اخبار فارسی هم بخوام گوش بدم باید حتما صورت گوینده را هم نگاه کنم تا مطلب از دستم در نره. .ولی شما درست میفرمایید باید حوصله کنم.سپاسگزارم

5 پسندیده

هیچوقت قبول نکنید که شخصی یا کاری از شما قوی تر یا بهتر هستش

6 پسندیده

داداش بحث قبول کردن نیست. یهو یکی پیدا میشه دو متر قد داره 150 کیلو وزن. اون موقع قبولم نکنی باید در بری :joy:

خانومی که تاپیک رو زدید ( متاسفانه اسم شریف شما رو نمیدونم)

این ویدئو رو هم حتما یه نگاهی بندازید

8 پسندیده

انشالله ک موفق میشید:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

5 پسندیده

داداش حالا که اینطور شد .روح الله داداشی رو یه پسر جوون لاغر مردنی کشت:man_facepalming::joy::joy::joy:

6 پسندیده

به نظر من یه ساعت قبل خواب ک ذهن آدم آرومه به مطالبی ک براتون جالب و دوست داشتنیه گوش بدید مثلا داستان یا آهنگ انگلیسی مورد علاقتون

5 پسندیده

به نظرم ریتم های شبانه روزی زو بهش توجه کنید که کی بیشترین انرژی رو دارید
به شخصه من بعد غذا خوردن تمرکز ندارم
دیگه اینکه یه قراری که به نظرم با خودتون ببینید اینه که اگه قراره اینو با پرش فکر گوش بدید اصلا گوش ندید ، اینطور یه هیجانی بهتون وارد میشه که حیفه گوش ندم سعی در تمرکز می کنید و هم اینکه پادکست اینطور خراب نمیشه :rofl::expressionless:
درضمن از قهوه هم. میتونید کمک بگیرید !

4 پسندیده

من دو راه پیشنهاد می کنم
۱:در موقع گوش دادن به یک جای دور از زاویه دیدتان خیره شدید تا حواستان پرت نشود
۲:زمان یادگیری هرکسی فرق دارد مثلا بنده قبل خوابیدن بهتر زمان یادگیری را دارم ،چون حواسم کمتر جذب مشکلات کاری است

4 پسندیده