توجه! حق انتشار و کپی رایت

سلام دوستان. ما طی این چند سال تلاشهای بسیاری کردیم که مطالب زبان آموزی رو غنی کنیم و بدون شک تالار زبانشناس و سایت زبانشناس بهترین در کل ایران هستش. چون تقریبا تولید محتوا، چ مقالات، ویدئو و کارهایی که ما اینجا می کنیم رو هیچ وبسایتی انجام نمیده.

اما تازگی یه موردی پیش اومد که لازم میدونم بهش اشاره کنم. دوستان اگر احیانا مطلبی رو از سایتی بر میدارید و کپی میکنید اینجا حتما ذکر منبع فراموش نشه. چون زحمت سایر تولید کننده های محتوای ایران نباید هدر بره. ما به عنوان همکار به همه گروه ها و سایتها احترام میزاریم و زحمتشون رو محترم میدونیم.
از شما عزیزان هم خواهش مندم اگر مطلبی رو از وب سایتها کپی کردید حق کپی رایت رو ادا کنید و سایت رو لینک کنید‌.

این موضوع دو طرفه هستش و اگه سایرین از مطالب ما هم استفاده کنن باید ذکر منبع کنن.

با تشکر از همکاریتون :rose::rose:

40 پسندیده

سلام.

من خیلی وقته میخواستم این رو مطرح کنم چون خیلی از مقالاتی که دوستان اینجا ارائه میدن بدون ذکر منبعه. ولی خب گفتم شاید به کسی بربخوره بیخیال شدم‌.

صد البته مطالبی هم که با ذکر منبع ارائه میشه، اعتبار بیشتری از لحاظ علمی داره.

مرسی بابت هشدار :pray:

20 پسندیده

سلام شبتون بخیر و شادی :rose::rosette::white_flower::cherry_blossom::bouquet::blossom::sunflower::hibiscus:
۱سوال داشتم خدمتتون وقتی مطلبی از چند سایت متفاوت برداشته میشه بعضی کلمات آبی هستند که اگه کلیک کنیم وارد صفحه سایتهای مورد نظر میشه بازهم در این حالت نیاز هست انتهای مطلب منبع ذکر بشه؟؟

ممنون از پاسخگویی شما :rose::rosette::white_flower::bouquet::tulip::blossom::sunflower::hibiscus::rose::bouquet::tulip::blossom::sunflower::hibiscus:

10 پسندیده

سلام بله. در هر صورت ذکر منبع باشه.
آخر مطلب بزنید که منابع:
فلان سایت. فلان منبع و…

13 پسندیده

سلام به روی ماهتون :sunflower::hibiscus::bouquet::cherry_blossom:آهان نمیدونستم فکر میکردم اینطوری کفایت میکنه.حتما رعایت میشه ۱دنیا تشکر از پاسخگوییتون :hibiscus::sunflower::rose::rosette::white_flower::white_flower::cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom::hibiscus::sunflower::rose::rosette::rosette::white_flower::cherry_blossom::cherry_blossom::tulip::tulip::blossom::tulip::tulip::sunflower::hibiscus::rose:

10 پسندیده

سلام @YoKambiz، حالتون چطوره
ببخشید منم یه سوال داشتم، وقتی روی وبسایتشون کلیک میکنیم و کپی نشانی پیوند را میزنیم، ک کافیه، بله؟

9 پسندیده

سلام
من خودم مقید به رعایت حق کپی رایت هستم اما فکر کردم شاید کپی پیست کردن مطالب سایر سایت ها همراه با ذکر منبع در تالار مجاز نباشه.
من شخصا اگه یک محصول تولید کنم و یه نفر اون رو کپی کنه آن قدر ناراحت نمیشم که اون رو به اسم خودش بزنه! این دیگه آتیش به دل آدم میزنه. فکر کنید مثلا اگه من مترجم شدم و ماه ها زحمت کشیدم و کتابی ترجمه کردم و حالا یکی اومده اسم خودش رو روی کتاب چاپ کرده!:sob::grimacing: و متاسفانه قانون کپی رایت تو کشور ما رعایت نمیشه.
جالب اینجاست که برخی ها که محصولشون رو کپی کردن شکایت نمیکنند چون خودشون اصلا نمیدونن کپی رایت چیه و باید رعایت بشه! و فقط ناراحت میشن😁

12 پسندیده

سلام آقا کامبیز
خیلی خیلی بابت راه اندازی این تاپیک ممنونم ازتون:pray::tulip::tulip: به نکته خیلی خوبی اشاره کردین

11 پسندیده

باشه ولی منظورم شما نبودین

7 پسندیده

سلام. زنده باشید.
آدرس همون لینکی که ازش مطلب رو برداشتید زیر پست بزارید.

مثل این شخص که کتاب منو بدون اجازه داره میفروشه.

12 پسندیده

ببینید دوستان credit دادن چیز بدی نیست. یعنی مثلا یه وبلاگی هست که مطلب خوبی نوشته ولی خب ترافیک کافی دریافت نمیکنه. یه نفر میاد این مطلب رو بر میداره و میزاره تو تالار و credit میده به وبلاگ.
با این کار در واقع دارید از نویسنده حمایت میکنید چون ترافیک میدید بهش.

دقیقا کاری که من با کتاب ایوان اوتینگر انجام دادم و خودش اومد و تشکر کرد تو تالار.

15 پسندیده

سلام دوباره
در این صورت چگونه میتوان شکایت کرد؟ آیا به مدیر سایت پیام دادین؟
ببخشید این واسم قبلا هم یه سوال بود
وقتی کتابی رو ترجمه میکنیم چگونه و کجا باید اون رو به نام خودمون ثبت کنیم و بعدا اگه یکی اومد و کپی کرد بتونیم ثابت کنیم که مال ما بوده و شکایت کنیم. و شکایت رو چگونه و کجا مطرح میکنن؟

8 پسندیده

بله پیغام دادم چند باری ولی بر نداشتن

والا من کتابم رسمی نبوده. کتابهای رسمی که انتشارات به چاپ میرسونن رو میشه پیگیری کرد. در غیر این صورت آدمای بی وجدان سو استفاده خواهند کرد

8 پسندیده

ببخشید من نمیدونم رسمی غیر رسمی چیه لطفا میشه توضیح بدین؟ اگه بخوایم رسمی بشه چکار باید کرد؟ کجا ثبت میکنن :slightly_smiling_face:

6 پسندیده

سلام، آخه برادر کتاب به این خوبی رو چرا رسمی نکردید؟

با یه انتشارات هماهنگ می شید طی قرداد رسمی اونها کتاب تون رو بعد از مرحله ویراستاری و دریافت مجوز چاپ می کنند.

7 پسندیده

خب کتاب هایی که قرار نیست چاپ بشن یعنی الکترونیکی مثل کتاب آقای کامبیز که چاپ نکردن اونارو چه میشه کرد. کجا باید ثبت کرد؟

6 پسندیده

صرفا الکترونیکی مراتب دقیقش رو نمی دونم. ولی فرق نمیکنه قطعا یه روند مجوز نیاز هست و همچنین ویراستاری. البته فکر کنم اپ های کتابهای الکترونیکی رو سرچ کنید راهنما داشته باشه مثل فیدیبو

6 پسندیده

حقیقتش هدف من ارائه رایگانش بود. دوستای زیادی گفتن بفروش ولی خب به خودم نگاه کردم دیدم وقتی خواستم زبان بخونم راهنمایی نبود که بهم یاد بده چطور زبان یاد بگیرم.

واسه همین تصمیمم بر این شد رایگان ارائه بدم.

از اونورم پشیمون نیستم. چون تمام مقالات و کتاب هایی که نوشتم و ترجمه کردم منو به موفقیت الانم رسوندن ( اگه بشه اسمش رو موفقیت گذاشت)

ولی خب یه سری جاها واقعا باید سخت گرفت. شاید کتابهایی که در آینده روشون کار کردم رو به این صورت انجام دادم که یه نفر مفت 19 تومن نفروشه، بابت چیزی که صفر درصد زحمت کشیده بابتش

16 پسندیده

نمیشه ب خود طرف بگین؟ادم خیلی حرصش میگیره

7 پسندیده