🌸زیبوک گردی در بهار 99📚

نه…من که وضعیت آواتار و البته لایتنرم کاملا مشخص کننده ی سطحمه
مونده حالا حالاها

من فقط تجربه ی خوندن اثر مرکب رو دارم و یه کتاب دیگه رو…بقیه همه سطح بندی شده ن

منم تقریبا…ولی اونا بیشتر از من

امن از شما…چرا خب، وحشت نداره که…ان شاءالله به وقتش بهترین تصمیمارو بگیرید

بستگی به طرف مقابل هم داره…پس، بجنبیدو بها بدید به اونی که لایق پدرخوب شدن برا بچه هاتونه و بله رو بگید (فکر کنم باید این نوشته رو کلا قیچی کنید)

امیدوارم به زودی زود

من صبح م رو مفید شروع می کنمو ادامه می دم…همه ی این اشک ریختنا مال بعد از غروبه :joy:

8 پسندیده

5 posts were merged into an existing topic: محل انتقال گفتگوهای موقت

کتاب “تفریح تا سر حد مرگ” از قسمت “کتاب های غیر داستانی”.
لغت های آبی متن کتاب ها رو دست نمی زنم. چون تو روند مطالعه و فهم متن، اختلال ایجاد می کنه.

12 پسندیده

چقدر خوبه ک مطالعتون انقدر زیاده ماشاالله :clap:t2::clap:t2::clap:t2:
کتابای غیرداستانی برامن جذاب نیستن حوصلم سر میره سرانجام ندارن
رمز اینکه میتونین کتابای آموزشی یا روانشناسی و پیچیده رو انتخاب کنین چیه؟

8 پسندیده

راستش منم کیمیاگرو میخونم از زیبوک و لغاتشو آبی نمیکنم چون یکم برام دشواره میخوام بعدا دوباره برای بار چندم بخونم بعد سفیدشون کنم
ولی شما چرا سفید نمیکنید شما ک سطح زبانتون بالاعه
منظورتون ازینکه تو فهم متن اختلال ایجاد میکنه چیه؟
بمنم بگو :sweat_smile: همیشه توصیه هات مفیده :heart_eyes::smiling_face_with_three_hearts:

8 پسندیده

سلام خانم @maria-ghrmn :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon:
اتفاقاً سرانجام دارند … اونم چه سرانجامی …! :joy: چون متنشون سخته، حتماً اینطور فکر می کنی :hugs::hugs::hugs:
من که کیف می کنم از مضمون این کتاب ها. کتاب های “رمان های متن اصلی” هم که انتخاب می کنم، همیشه سعی می کنم یه ربطی به خودم داشته باشه …
وا لله یه کتاب روانشناسی تونست منو از یه بحران نجات بده …! پس لازم شد شات اون کتاب رو با توضیحات، اینجا برای دوستان بزارم :rose::rosette::blossom::tulip::sunflower::hibiscus:

کلاً عادت کردم که به همه چیز به طور علمی نگاه کنم. خوب این کتاب ها بیشتر به رشته تحصیلی ام مرتبط هستند و یه تعدادی شون، کاملاً مرتبط هستند.

خوب وقتی کتاب داره با صوت پیش می ره، هی لغات رو چک کنم و تصمیم بگیرم که از آبی درش بیارم یا نه، هی روند مطالعه قطع می شه و ماجرا و سیر کلی کتاب، از دستم می پره … شما فکر کن هر ده پانزده ثانیه یک بار، صوت کتاب قطع بشه … آیا دیگه از مطالعه لذت می بری؟

لطفاً این تاپیک رو نگاه کن. :yellow_heart::purple_heart::green_heart::blue_heart::two_hearts:
در مورد کتابخوانی تو بخش زیبوک، بچه ها کامنت گذاشتند. خودم هم تجربه ام رو گفتم.

6 پسندیده

خانم @maria-ghrmn :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon:
منظورم این کتاب است:
کتاب “خود را برهان” از قسمت “کتاب های غیر داستانی”
اتفاقاً فصل آخر این کتاب، تکان دهنده ترین فصلش برام بود … پس این کتاب ها سرانجام خودشون رو دارند …

این هم شات نظر من، بلافاصله بعد از خوندن این کتاب تو تاپیک ارزیابی خود کتاب:

این هم یه کتاب کاملاً مرتبط به رشته خودم که تازه شروعش کرده بودم … کتاب “سلاح های آموزش جمعی” از قسمت “کتاب های غیر داستانی”. ولی یکم که ازش خوندم، دیدم دیگه نمی تونم حقایق تلخش رو تحمل کنم!!! بشدت ناراحتم کرده … قعلاً نصفه نیمه رهاش کردم … همیشه هم اینطور نیست که از هر کتابی لذت ببرم …
یه روحیه دوباره می خوام برای برگشت به این کتاب …

11 پسندیده

عالی هستی مثل همیشه :heart_eyes::heart_eyes::clap:t2::clap:t2:

6 پسندیده

بله دقیقا. من تو فارسی اینجور کتابا موندم :joy:

7 پسندیده

سلام . وقت بخیر . امیدوارم که حال همگی دوستان خوب باشه :rose::rose:
مطالعه ی مجموعه داستان «کتاب های پیدایش» تموم شد
به علاقه مندان به ژانر فانتزی خوندنشو به شدت پیشنهاد میکنم

مجموعه ی پیتر و ستاره یاب ها رو شروع کردم
با تشکر از پروین خانم @pari بابت معرفی

18 پسندیده

سلام بر اقا مهران کم پیدا. بسیار عالی که همچنان مطالعه رو ادامه میدید. موفق باشید :rose:

دوستان عزیز من هم تقریبا کتاب دوم گرگ و میش تمام. من صرفا این کتاب رو گوش میدم و فقط جنبه فان داره تا یکم ذهنم استراحت کنه از بمباران اطلاعات :grin:

16 پسندیده

سلام دوستان… امروز کتاب بیگانه آلبر کامو رو تموم کردم
برخلاف انتظارم متن روان و ساده ای داشت و داستان به نسبتِ کتابهای دیگه، کوتاه بود. البته منظورم از ساده سطح زبانشه نه محتوا
ترجمه فارسی این کتاب رو داشتم اما نخونده بودم چون فکر میکردم سنگین باشه اما وقتی شروع کردم جذاب بود برام… خصوصا متفاوت بودن شخصیت اصلی داستان در عین حال که انگار شبیه بقیه بود، فقط تظاهر نمیکرد.

15 پسندیده

ماشالا خوب به توصیه‌های من عمل می‌کنیدا باریکلا :slightly_smiling_face: تا الان هرچی کتاب بهتون معرفی کردم خوندین. جای بسی افتخاره برام. :white_flower:

من تصمیم داشتم تمام کتاب‌هایی رو که جیم دیل روایت کرده و توی زیبوک موجوده، بخونم. فقط یکیش مونده که اونم می‌خونم اگه همچنان قرنطینه ادامه پیدا کنه.

12 پسندیده

سلام اتاق قفل شده رو خوندم از مجموعه داستان های خیلی ساده، بخاطر صدای بد راوی فقط میخواستم زودتر تموم بشه

13 پسندیده

کتاب the picture of Dorian Gray
همین الان تمومش کردم . سری کتاب های متوسطه ، لحجه بریتیش. ویس خوبی نداشت خودم خوندمش. ( پیشرفت کردم :wink:)
چه کتاب عجیبی بود، نمیتونم خودم درباره اش بنویسم پس یه کپی پیس از ویکی پدیا میزنم ، که خودتون بهتر متوجه بشین.
فقط اگه کسی خواست بخونه سطح اش بالاس ، رمان متن اصلی شو بخونه . کامل تره. :wink: ولی اینم خیلی خوب بود.

اسکار فینگل اُ. فلاهرتی ویلز وایلد در سال ۱۸۵۴ در ایرلند به دنیا آمد. او برای جملات هوشمندانه و طنزآمیزش مشهور است ولی مردم سده هشتاد او را زیاد بامزه نمی‌دانستند. وقتی وایلد تصویر دوریان گری را نوشت، بیشتر مردم آن را کتابی شیطانی که ایده‌های شیطانی‌ای را به ذهن می‌دهد، خواندند ولی وایلد این موضوع را تکذیب کرد و جایی نوشت: «کتاب‌ها نمی‌توانند اخلاقی یا غیراخلاقی باشند. آن‌ها یا خوب نوشته شده‌اند یا بد.» وقتی وایلد در ۱۹۰۰ درگذشت، کمتر کسی او را می‌شناخت؛ هیچ‌کس نمی‌دانست که سال‌ها بعد قرار است مردم به ارزش واقعی کارهای او پی ببرند. گویی رابطه وایلد و کتابش، تصویر دوریان گری ، مثل رابطه دوریان گری و تصویرش بود: تا وقتی یکی وجود داشته باشد، دیگر امکان وجود داشتن نخواهد داشت.
تصویر دوریان گری به سبب تازگی موضوع و شاید نیز به سبب آنکه چهره خود نویسنده را منعکس می‌کند، شهرتی عظیم یافت. وایلد با این اثر تمثیلی قصد داشته‌است نشان بدهد که تغییر شکلی که از هنر بر امور واقعی پدید می‌آید، تا چه حد می‌تواند نیرومند و نافذ باشد. مقاله‌های تحقیقی و انتقادی وایلد در مجموعه‌ای با عنوان نیتها در اصول زیبایی‌شناسی و هنر محض، شامل چهار مقاله است که وایلد در آن‌ها خواسته ثابت کند که مسائل بی‌شماری که حل آن به وسیله مذهب و اخلاق میسر نمی‌گردد، به وسیله هماهنگی در هنر حل می‌شود و همچنان‌که هر قطره‌ای در دریا به مروارید خالص [تغییر شکل]می‌دهد، در عالم هنر نیز هرچه وارد می‌شود، به زیباترین حالت تبدیل می‌گردد.

این رمان سال ۱۸۹۰ نوشته شده‌است؛ یعنی ۱۰ سال قبل از مرگ اسکار وایلد.
نمیتونم خلاصه اش بنویسم چون داستان لو میره. :wink:
دوتا فیلم هم ازش ساختن .

20 پسندیده

خیلی ام عالی. من سری قبلی یکسری کتاب زیبوک خوندم اما خب سطحشون نسبتا ساده بود، نمیدونم چرا بیشتر اونها هم وویسِ بدی داشتن!

11 پسندیده

بعضی از کتاب های زیبوک سطح بندی شده ویس های خوبی ندارن ، متاسفانه . :thinking: من خودم اگه از کتابی خوشم بیاد تو گوگل سرچ میکنم یه ویس جدید ازش دانلود میکنم.

9 پسندیده

البته این تجربه ی یکسال پیشم بود، نمیدونم الان شاید بهتر شده باشن. فعلا که درگیرِ زبانشناسم و درسهای قبلی رو مرور میکنم تا تموم بشن برم سروقت دوره های جدیدتر…درکنارشون کتابهای زیبوک هم عالین…

9 پسندیده

بله منم کتاب های زیبوک رو خیلی دوس دارم . :slightly_smiling_face::relaxed: کلا کتاب خوندن رو بی نهایت دوس دارم. :blush:
موفق باشید‌ .

10 پسندیده

زیبوک گردی فقط اونجاش که یه کتابو بخونی بدون اینکه به متنش نیگاه کنی و معنی بیشتر واژه هاشو بدونی…اینجوری خیلی لذت بخشه!

12 پسندیده