🌸زیبوک گردی در بهار 99📚

سلام مارسل و ستاره سفید و جادوگر آز رو خوندم، فصل اول افسانه های شهری رو هم خوندم، جالب نبود ولش کردم

12 پسندیده

سلام بانو

از این لحاظ که خوب بود فقط هیجان داستان کم بود :joy:

7 پسندیده

دو فصل اول داوسون کریک خوانده شد

17 پسندیده

منم فصل اول شو خوندم ، تو این فصل فقط داستان اون قسمتی که راجع به کتاب خونه هه بود جالب بود. همون داستانی که دنبال راه حل می‌گشتن کلی کتاب رو به ساختمون جدید منتقل کنن بدون هزینه زیاد.

10 پسندیده

اره اون قسمتش ایده ی خلاقانه ای بود، در کل من دوست دارم داستان یه موضوع واحد داشته باشه، این هرپاراگراف یه داستان کوتاه بود، معمولا هم داستان های دخترونه دوس دارم :sweat_smile:

7 پسندیده

کتاب جزیره افسونگر از داستانهای خیلی ساده مطالعه شد.
داستانش راجب یک مرده که تو کار ساخت و سازه و به افسون و جادو اینا اعتقادی نداره و…

17 پسندیده

سلام

فصل رایگان سوار رو هم مطالعه کردم خوب بود

اما عکسش آماده نیست! :grin:

16 پسندیده

قسمت VoA داستان های آمریکایی بسته چهارم
داستان شاهزاده مریخ ژانر فانتزی اکشن :alien:

داستان راجع به یه مرد سربازی که بعد جنگ دنبال طلا میگرده و طی اتفاقاتی وارد غاری میشه و از اونجا به مریخ میره و اسیر میشه و عاشق میشه و …

بعد مدتی بالاخره یه کتاب عالی خوندم .بهش ۸ :star: میدم. صدا گذاری ها عالیه ، صدای منفجر شدن و شلیک و آهنگی که هیجانیش میکنه رو هم داره. فقط یک راوی نداره .

دوتا لغت که به نظرم جالب بودن
spring به جز بهار معنی پرش و جهش هم میده .
rice به جز مسابقه معنی نژاد هم میده .

من فیلم شو چندین بار دیده بودم ، کتابو که می خونم خیلی راحت و تصویر سازی میکردم و لذت میبردم. :blush:

فیلم خیلی خیلی کامل تر و هیجان انگیز تره و کتاب آخرش کامل توضیح نمیده بعدش چی میشه ولی تو فیلم ادامه داره که باز چه جوری به مریخ بر میگرده.
اسم فیلم جان کارتر هستش.

این هم دو تا عکس از فیلم
این سگِ اسمش وولا س . خیلی بانمک و با معرفت.

20200609_225717

اینم مردم مریخ و حیوانات عجیب شونه

jcarter2

17 پسندیده

سلام کتابخونای عزیز نیمی از فصل ۳ داوسون کریک خونده شد :raised_back_of_hand:t2:

و یک جمله قشنگ از این بخش

A dream is something that nobody can take away from you. All great people start with nothing but a dream.

20 پسندیده

سلام بچه ها :butterfly:
من میخوام چند وقتی رو فقط با کتاب داستان های آمریکایی قسمت VoA بگذرونم ( تایم کتاب خونی )

از دیروز سه تا داستان کوتاه خوندم و امروز با دقت بیشتر باز همون ها رو خوندم و بعضی جملات رو بهتر متوجه شدم . :v:

داستان the gift of the magi از بسته اول ( همون داستان هدیه کریسمس معروفِ ) نصفه اش مونده بادقت بخونم .
تو این داستان ها اولش میگه نویسنده کتاب کیه
منم اسم نویسنده رو دیدم o henry بود بعد گفتم بزار برم تو نت ببینم ازین مدل کتاب ها بازم داره یا نه که دیدم اتفاقی پنج تا از داستان کوتاه های همین نویسنده رو به فارسی خونده بودم و دارمشون .

اگه طرفدار داستان هایی هستید که آخرش سوپرایز بشید همه داستان های o henry این مدلی هستند

تو قسمت VoA خیلی از داستان ها برای این نویسنده هستش. :smiling_face_with_three_hearts: و همین طور ادگار آلن پو که سبک جنایی تخیلی می نویسه ، اینم کتاب هاش باحاله.
من لیست همه رو نوشتم میخوام همه شونو بخونم.

داستان دوم که خوندم اسمش پس از بیست سال
آخرش باحال بود. :hugs: تو بسته اولِ.

داستان سوم the count and the widding gust
این بعضی جملات برام نامفهوم بود بااینکه هیچ کلمه ای هم هایلات نکردم یه مدلی بود چندین بار خوندم و گوش کردم تا تقریبا درکش کردم
راوی وقتی میخواست به جای کاراکتر دختر حرف بزنه اونم با لحن گریه ای ، واقعا خنده دار بود
اولین بار خیلی بدم اومد گفتم وای چه دختر داغونیِ ، بعد چند بار خوندن خنده دار شد واسم . حرف های دختره شبیه بعضی جملات نمایشنامه های تئاتری بود :grin:
تو بسته چهارمِ.
the count منظورش کُنتِ ( لقب اشرافی ) ، بعد من هی معنی شو شمارش میخوندم کلی گیج شده بودم یعنی چی آخه چه ربطی داره :thinking::see_no_evil:

18 پسندیده

سلام مری خوشگلم :smiling_face_with_three_hearts:

این نویسنده‌ها همه جز فرهیخته‌های ادبیات هستند.

سبک خوندنتو دوست دارم. بازدهیش بالاست این نوع خوندن. سعی میکنم از این روشت برا آلمانی استفاده کنم :blush:

14 پسندیده

خیلی به اسم ها شون تا حالا توجه خاصی نکرده بودم فقط سبک نوشته هاشون و مدل داستان ها شون برام آشنا بود.
من از نویسنده های داستان های کوتاه بیشتر خوشم میاد مخصوصا برای انگلیسی خوندن :blush:

بعد چون هدف اصلی امم از زبان یاد گرفتن ۸۰ درصد به خاطره کتاب خوندن و وب گردیِ ، برای همین بیشتر ترجیح میدم کتاب بخونم مخصوصا اگه خوشم بیاد مدام تکرار شون کنم .

امیدوارم این روش به اضافه روش های خودتون برای زبان آلمانی بهترین نتیجه رو در پی داشته باشه پری خانم عزیزم :kiss::kiss::kiss:

9 پسندیده

سلام. روز و روزگار همگی به خیر

این چند روز یکی دیگه از کتابای سطح بندی شده ی زیبوک رو خوندم.
عنوانش هست: بافی، قاتل خون آشام ها/ Buffy, the vampire slayer
کتابی ساده با مدت زمان حدود 2 ساعت و شامل دو داستان کاملاً مجزا
داستان اولش “هالووین” بود که :no_mouth:
ولی داستان دومش “اینکا، دختر مومیایی” جالب ولی کوتاه بود:
ناپدید شدن مومیایی درون تابوت/sarcophagus و پسر نوجوونی که به عنوان Cultural Exchange student وارد آمریکا میشه.

14 پسندیده

سلام جمعه همگی به خیر
دوتا کتاب مرگ در یخچال و شواهدی در مورد آقای والدمار رو خوندم از سری کتای های خیلی ساده، دوتاش برام خیلی جذاب بود

13 پسندیده

مجموعه داستان داوسون کریک
واقعا داستان خیلی ساده و شیرینی دارد با راوی خوب و لهجه آمریکن

12 پسندیده

سلام.

داشتم کتاب‌هامو جمع می‌کردم که این کتابو پیدا کردم.

اصلا هیچی ازش یادم نمونده. هرچند نسخه‌ی simplified هست اما سعی میکنم دوباره بخونمش.

در حین جمع کردن کتابام کلی کتاب گرامر و رایتینگ و ریدینگ گذاشتم کنار ببرم بدم کتابخونه.

چند تا کتاب تافل دست نخورده هم هست بدم یکی استفاده کنه.

یعنی دریغ از یه بار خوندن این کتاب‌ها.

زنده باد زبانشناس :star_struck:

13 پسندیده

پری خانم simplified منظورش چیه ؟ یعنی نسخه ساده شده !!! ؟؟؟
من خیلی ازین داستان خوشم میاد

7 پسندیده

آره عزیزم.

این کتاب جز شاهکارهای سبک تخیلیه :ok_hand:

7 پسندیده

سلام. عصر همگی به خیر

دو سه روز اخیر، سرگرم خوندن یکی دیگه از کتاب های سطح بندی شده ی زیبوک بودم…مرد عنکبوتی/spiderman

مجموعه ای 3ساعته شامل سه داستان مجزا…که البته باید به ترتیب خونده شه!

سطح واژگان بالایی نداشت…فکر می کنم برا سطح کمی پایین تر از متوسط هم چندان چالشی نباشه.
به هر حال، متن و صوت خوبی داشت…امیدوارم شما هم از خوندن کتابای انگلیسی تون نهایت لذت رو ببرید

11 پسندیده

سلام پروین خانم :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon: @pari
خوبی؟ :smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts:
اگه محبت کنی و وقت داشته باشی، تا یه چند روز دیگه، تاپیک “زیبوک زدی در فصل تابستان” :books: رو شما ایجاد کنی … :pray::pray:
و از همه مهم تر، یه سری قوانین، برای اون تاپیک بزاری … که مثل کامنت های چت و اسپم این تاپیک نشه. :rose::rosette::tulip::hibiscus::sunflower:
:blue_heart::green_heart::heart::sparkling_heart::two_hearts:

5 پسندیده