این روزهای خونه نشینی چیکار کنیم 🔵

این روزایی که قرنطینه ایم چیکار کنیم؟
خیلی دنبال انگیزه و هدف می‌گشتم، تو تالار هیچ صحبتی از این روزا تو خونه چیکار کنیم که نداشت.
مجبور شدم خودم دست به کار بشم و شاید تلنگری بشه که به خودتون بیایید.
من اسمش نمیذارم قرنطینه به جاش «فرصت طلایی» یا «وقت برای خودت» انتخاب میکنم.

آیا براتون پیش اومده تا حالا یه کاری رو دوست داشته باشی وقت نداشتی بهش برسی؟
یا یه کاری یه مهارتی دوست داشته باشی و توجه نکردی و ولش کردی؟
دوست من الان فرصت بهت داده شده تا یه تکونی به خودت بدی.
به بیرون از زندگیت توجه نکن فقط به درون خودت توجه کن.
چه کاری رو دوست داشتی یاد بگیری؟

از یادگیریِ زبان شروع میکنم:
تاحالا سراغ زیبوک نرفتی؟ الان وقتشه به دنبال یه کتاب مورد علاقه ات بری و بخونی.
بسته قدرت رو خوندی و تموم کردی یه بار دیگه بسته قدرت رو بخون و مرور کن واقعا درس زندگی بهت یاد میده.
یه فیلم خوشگل دانلود کن نگاه کن.
از رویاهایی که داری به انگلیسی صحبت کن و یا بنویس.

یا مهارت کامپیوتری یاد بگیر:
یاد بگیر تایپیست حرفه ای بشی؛ آموزش رو از یوتیوب پیدا کن بشین تمرین کن.

مهارت هفت گانه ICDL یاد بگیر. مهارت خیلی راحتیه در کنار یادگیریِ زبان، این مهارت جز واجبات زندگی هست.

یا مهارت فتوشاپ رو یاد بگیر؛ حداقل بتونی عکس خودت و خانواده ات روتوش کنی یا بُرش بدی و قرارش بِدی در عکس منظره قشنگی که دوست داشتی تو اون منظره باشی.

طراحی و خوشنویسی:
چرا سراغش نمیری؟ بهترین فرصتیه که یه تکونی به خودت بدی.
یه طرح از اینترنت انتخاب کن و سعی کن مثل خودش بکشی. سایه زدن طرح رو یاد بگیر.
طرح پرسپکتیو رو یاد بگیر. (خیلی لذت بخشه امتحان کنید.)

تا حالا کیک پختی؟ چی میشه الان یه دستور از اینترنت دربیاری و بپزی، در کنار خانواده کیک با چایی بخوری و خنده رو لب همه بیاری. (کیک هویج و گردو عالیه البته روی گاز امتحان کردم برای اولین‌بار)
تاحالا آشپزی کردی؟ یه غذای جدید یا مورد علاقه ات رو از اینترنت پیدا کن و درستش کن، لذتشو ببر.

کتاب فارسی بخون؛ از زبان مادریِ خودتون غافل نشید؛ تو اینترنت یا اپلیکیشن های ایرانی کلی کتاب داریم.

یاد بگیر از کلمات منفی استفاده نکنی اون کلمه رو عوض کن مثلاً اَه از خونه موندن خسته شدم بگیم از زندگی کردن دارم لذت میبرم.

شعر بخون؛ یاد بگیر بتونی مشاعره کنی. البته اگه مثل من تازه واردی؛ سهراب سپهری، فروغ فرخزاد، فاضل نظری و شاعرهایی که سبک شعر نو هستند رو بخون.

ورزش های کششی انجام بده؛ برای راهنمایی کلی آموزش تو یوتیوب هست.

:hibiscus:با خودت مهربون باش تا دنیا گلبارونت کنه. :hibiscus:

این ها مهارت هایی بودند که تو ذهنم بود حتما نباید از بین اینا انتخاب کنید؛
خودت رو دریاب ببین دلت چی میخواست که بهش نرسیدی.
بیاییم جوری زندگی کنیم که حسرت اون چند ماهی که فرصت داشتیم و از دست دادیم رو نخوریم.
اگر سه ماه یا چهار ماه خونه نشین شدیم حداقل از خودمون راضی باشیم که خیلی چیزهایی که بلد نبودیم و یاد گرفتیم.
حتما بهش فکر کنید؛ ببینم چه میکنید :wink:

51 پسندیده

سلام سپیده جان ممنون از این همه ایده خوبی که دادی من خیلیاشو انجام میدم و الان هم که در فقط در تلاشم نبازم :joy::joy:
مرسی که برای بهتر کردن روزهامون قدم برداشتی عزیزم بهترین ها برات پیش بیاد تو این فرصت طلایی :heart_eyes::heart::tulip::heart_eyes:

13 پسندیده

سلام محدثه عزیزم :kissing_heart:
آفرین بهت :clap::clap: نمیبازی به خودت ایمان داشته باش.

مرسی :pray::pray:
برای هممون بهترین فرصت باشه

13 پسندیده

سلام
ورزش خانگی رو نگفتید! میتونیم تمرینات ورزشی خانگی مثل حرکات کششی و اینا انجام بدیم واسه ذهن و یادگیری خوبه :raised_hands::pray::raised_hands::pray::raised_hands::pray::muscle::muscle::person_gesturing_ok::person_gesturing_no::person_gesturing_ok::person_gesturing_no::person_gesturing_ok::person_gesturing_no::person_gesturing_ok::person_gesturing_no::person_gesturing_ok::person_gesturing_no::person_gesturing_ok::person_gesturing_no:

13 پسندیده

سلام
ممنون که گفتید :rose:

10 پسندیده

عجب ایده های عالیی گفتین خیلی ممنون :clap:t2::clap:t2:
بنده روزا ۲ ساعت زبان میخونم یک ساعت زبانشناس یک ساعت تکست بوک ها :books::books:
بقیش هم پای PS4 یا کامپیوترم :joy::joy::joy: ورزش هم که تعطیل شده تو خونه حالشو ندارم چون تنبل شدم :grin::grin:
از خدا میخوام همه چی برگرده به روزای قبل همه چی عادی بشه :pensive::pensive::pensive:

12 پسندیده

من بعد از شروع قرنطینه ۲ تا کیک و یه کاپ کیک پختم :sunglasses:

15 پسندیده

خیلی دوست دارم این کارها رو انجام بدم ولی خسته ام:expressionless::neutral_face:

9 پسندیده

خدا قوت
امیدوارم با انرژی مثبت دوستان شما هم خستگیتون در بره :grin:

(#انرژی مثبت)

12 پسندیده

چه جالب، منم دقیقا دارم همینکارو میکنم :grin: :clap:

تاپیک خیلی جالبی نوشتید، خداقوت
من خیلی ها رو دیدم از بس نمیدونن چیکار کنن، فقط خیره میشن به تلویزیون :sweat_smile:

13 پسندیده

سلام سپیده جان
مرررسی بابت ایده های خوبت :ok_hand::ok_hand::ok_hand::heart_eyes::heart_eyes:

8 پسندیده

خدا هم میخواد که تو خونه نشینی تنبل نباشید. از تو حرکت از من برکت

عالیه :ok_hand::yum:

ماساژتون بدم
یه کتابی خونده بودم «پنج ثانیه» وقتی حال چیزی رو ندارید تا پنج بشمارید یه کارتون برسید
شما الان بگید ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ من عالیم چقدر انرژی دارم :wink:

من هنوز درس پنجمم :grin:

بچه ها فقط انرژی و انگیزه لازم داشتن گفتم تقدیم کنم
تو خونه ما فقط صدای اخبار میپیچه ولی خب چیکار کنم پدر من عاشق اخباره :face_with_hand_over_mouth:

11 پسندیده

سلام عزیزم :kissing_heart::kissing_heart:
قابل شما رو نداشت خوشگل من :rose::rose:

8 پسندیده

هزار بار ممنون :rose:

پدر من هم

9 پسندیده

سلام مهربون :heart_eyes:
وای خدا همیشه از تک تک جملاتت لذت میبرم اخه چقد خوبی شمااا :bouquet::bouquet::bouquet::bouquet:ماهی اصا ، امیدوارم منم مث شما شم :v::v::v::v:

8 پسندیده

من دارم با تموم وجودم زندگی میکنم :hugs:
هر کاری که مدت ها بود در حسرت انجامشون بودم رو دارم پیش میبرم. واقعا فقط وقتی دائم سر کار میری قدر روزهای تعطیل رو میدونی :grin:
× البته خدارو به خاطر همه چیز شکر :heart:

13 پسندیده

سلام سپیده جان
مرحبا به مواردی که اشاره کردی :relieved::cherry_blossom::ok_hand:
بنظرم که دوران بسیار عالی هست‌ برای انجام کارای نکرده یا تکمیل کارای به تعویق افتاده :ok_hand::ok_hand:
و نهایت لذت را داریم می‌بریم خدارا شکر :smiling_face_with_three_hearts:

10 پسندیده

سلام گلم :kissing_heart: خوبی از خودته عزیزم :rose:

مثل خودت باش، خودتو دوست داشته باش :rose:

چقدر خوب :star_struck:

دقیقاً، قبلاً خیلی کارای ادارای میرفتم یه روز با خودم میگفتم یعنی میشه فقط یه روزش مال من باشه.
یا من بیرون بودم یا خونه مون خدای شلوغ بود.

شکر :pray:

سلام نسیم جون
ممنونم خجالتم نده ⁦☺️⁩

آره واقعاً وقت های باارزش رو نباید الکی هدر بدیم من بااینکه مانیتورم سوخته و هنوزم نخریدم، با کارای دیگه سرگرم میکنم.
بازم با این حال راضیم از زندگیم :grin:

11 پسندیده

منم یه پیشنهاد بی ربط به تاپیک، بدم صرفا جهت تقویت روحیه :grimacing:

عصر یخ‌بندان ۲ رو با دوبله‌ی فارسی ببینید.‌ اونوقت برای یه ساعت هم شده کرونا و همه چیزو فراموش می‌کنید.

16 پسندیده

سلام پری جونم
دمتون گرم عجب تقویتی بود :grin: عصر یخبندان تاحالا ندیدم ولی با دوبله :thinking:

7 پسندیده