نگارش فارسی

واقعا ناراحت کننده است اون از کتابهای دبستان بعدش راهنمایی و… اصلا آموزش رو از ریشه زدند نابود کردند هر نسل از نسل قبلی را بیسوادتر بار آوردند آخه چه وضعش :pensive::pensive::pensive::pensive::pensive::pensive::pensive::pensive::angry::angry::angry::angry::angry::angry:واقعا بچه های دهه های اخیر واقعا گناه دارند و جای افسوس داره :pensive::pensive::pensive::pensive::pensive::pensive::pensive::pensive:موافقم که از موهبت با عشق ادبیات خوندن محروم‌شدند :ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::pensive::pensive::pensive::pensive::pensive::pensive::pensive:خدا همه رو به راه راست هدایت بفرماید الهی آمین :pray::pray::pray::pray::pray::pray::pray::pray::pray:والا بخدا :pensive::pensive::pensive::pensive:

6 پسندیده

ممنونم :grin: آره این دوتا رو هم شنیده بودم :ok_hand:

5 پسندیده

خواهش میکنم، منم عاشق ادبیات بودم…قصه عینکم خیلی جالب بود وقتی میخوندمش سرگذشتِ خودم برام تداعی میشد…اونجایی که فکر میکرد همه مثل خودش نمیبینند(استادیوم آزادی بودم طبقه دو، بغل دستم اونی توپ زیر پاش بود رو نام برد وتشویقش کرد،بعد بهش گفتم مگه تو چهره شو میبینی؟ گفت آره! بهم گفتش مگه تو نمیتونی ببینیش؟ گفتم نه! اونجا بود که فهمیدم چشام چقدر ضعیفه :sweat_smile: یا لحظه ای که بار اول عینک گذاشت رو چشاش دنیا رو یجور دیگه دید…چه داستان های زیبایی بودند…چه شعرهای قشنگ و نابی … دلم میسوزه برای نسلی که سیاست، قهرمانهای زورکی رو میخاد براشون بسازه و بهشون غالب کنه و اسطوره های اصیل و شاعران بزرگمون رو کم کم حذف کنه… :pensive:

4 پسندیده

درود @mitra9 بانو. ظهرتون بخیر… یادش بخیر چه دورانی بود…دلمون به همین چیزا همین شعرو داستانا خوش بود…قصه عینکم تداعی گرِ داستان خیلی از ما عینکی ها بود…هر لحظش انگار داستان خودمون بود باهاش گریه کردیم،خندیدیم ذوق کردیم…چه حسو حالی بود…یادش بخیر… روز وصل دوستداران یاد باد

یاد باد آن روزگاران یاد باد

کامم از تلخی غم چون زهر گشت

بانگ نوش شادخواران یاد باد

گر چه یاران فارغند از یاد من

از من ایشان را هزاران یاد باد… من هنوزم بعد از تقریبا۱۶_۱۷ سال کتاب های ادبیات رو نگه داشتم…وهرازگاهی نیگاهی میندازمشون…

5 پسندیده

واقعا ناراحت کنندست…افسوس میخورم… . تلاششون برای زدودن ریشه ی فرهنگِ ایرانی بر همه هویداست… و مهمتر از همه بیسواد و بیخیال و بی تفاوت بار آوردن نسل جدید نسبت به فرهنگ ،تمدن و سرزمین ایرانی که میراثِ پدران مان از هزاران سال پیش بود…

6 پسندیده

سلام به روی ماهتون :hibiscus::sunflower::blossom::tulip::tulip::rose::rosette::white_flower::cherry_blossom::bouquet:عصربهاریتون مملو از شادی و لبخند :hibiscus::sunflower::blossom::tulip::rose::rosette::rosette::white_flower::cherry_blossom::bouquet::hibiscus::bouquet:واقعا یادش بخیر :ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand:من کتابها و دفاترم رو ۳سال پیش ریختم رفت که بعدش خیلی افسوس خوردم که چرا اینکاررو کردم :pensive::pensive::pensive::pensive::pensive::sob::sob::sob::sob:اما الان رو با اون سالها مقایسه میکنم متوجه میشم اون موقعها چقدر درس خوندن و کتابهام برام شادی آفرین بود :ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand:حیف که هرگز تکرار نمیشه و فقط خاطرات خوبش برام مونده کلا برای هم نسلیهای خودم :blush::blush::blush::blush::blush::blush::hibiscus::sunflower::revolving_hearts::hibiscus::sunflower::blossom::tulip::cherry_blossom::white_flower::white_flower::hibiscus::sunflower::blossom::blossom::bouquet::white_flower::white_flower::tulip::rose::rosette::tulip:

5 پسندیده

انشاالله همه چیز درست میشه :ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::hibiscus::sunflower::blossom::blossom::tulip::tulip::rose::bouquet::cherry_blossom::white_flower::hibiscus::sunflower::hibiscus::blossom::tulip::rosette::rose:

4 پسندیده

انگار ما هم مثل فوتبالیستا که پایان دوران فوتبالیشون،کفشاشونو اصطلاحا آویزون میکنن،ماهم انگار میبایستی بعد از پایان دوران دبیرستان همین کارو میکردیم… :pensive:

4 پسندیده

دقیقا :joy::joy::joy::joy::joy:مثل پدرها و مادرها و پدربزرگ و مادربزرگهامون :joy::joy::joy::joy::joy::joy::hibiscus::sunflower::blossom::tulip::tulip::rose::rosette::tulip::sunflower:

4 پسندیده

کیجا رو منم نشنیدم تاحالا، برای گویش کدوم شهره؟

6 پسندیده

همونظور که شاهنامه خواندن و حافظ خوندن رو از میان ما زدودن،احتمالا میخوان همین چنتا قطعه شعر ایرج میرزا و … رو هم بتدریج حذف کنند تا قشنگ از گذشتمون فقط در حد جنگ احد و صلح حدیبیه بدونیم…و فکر کنیم اینا مال ماست!

5 پسندیده

http://www.vajehyab.com/?q=کیجا

لهجه مازندرانی

5 پسندیده

مازندران، یکمی هم گرگان و اینا

4 پسندیده

وای من این داستانو خیلی دوست داشتم :star_struck:

همه اینا به کنار آخه چرا پتروس و دهقان فداکار رو حذف کردن :woman_facepalming:

6 پسندیده

چون فرهنگِ ایثار و فداکاری داره کم کم یه معنی دیگه به خودش میگیره. این دو موردی که فرمودین اولا بد آموزی داشته دوم اینکه با تعریف جدید منافات داشتن!!!

3 پسندیده

قصه عینکم رو آخرین بار همین چند ماه پیش خوندم،رسول پرویزی،شلوارهای وصله دار… :slightly_smiling_face:

3 پسندیده

چه معنی بدی داشته ؟؟؟
چراا؟

4 پسندیده

ما که نمیگیم معنی بدی داشته، ظاهرا اینگونه بوده که حذف شده! البته بنده کمی به طنز نوشتم، واگرنه میتونستن این دوتا رو داشته باشن در کنارش اضافه کنند داستان های دیگه رو لزومی نبود حذف بشه.

4 پسندیده

دوست عزیز، گاهی یادآوری آنچه بر ما گذشته بسیار مهمتر از اونچیزیه که شما در این شکواییه نگاشتید! خیلی وقتها همین صحبت ها میشن چراغ روشنایی بخش به نسلِ بعد.شاید همیشه شرایط به گونه ای نباشه که زبان بگشاییم و اعتراض کنیم اما همیشه باید گفت، از آنچه بر ما گذشت و بیدار نمودن آنها که در خوابند. مهم اینست که بی تفاوت نباشیم. و اینکه این تاپیک ربطی به تزریق انرژی مثبت ندارد، شما میتوانی در این تاپیک حضور نداشته باشی یا مطالب را نخوانی. کسی شما را وادار به خواندن و آزردن احوالتان نکرده.سپاسگزارم.

4 پسندیده

من فک نمیکنم چیز منفی تو این تاپیک بوده باشه که اینجوری عصبانی میشید‌! داریم بحث می‌کنیم و مسائل روز رو به چالش می‌کشیم. وقتی از رو مساله‌ای به راحتی بگذریم خیلی راحت عادی میشه و همانندش تکرار و تکرار میشه. شما نقد و تحلیل رو با گله و شکایت اشتباه گرفتین.

و اینکه شما نمیدونید که ما کاری کردیم یا نکردیم و دارید قضاوت می‌کنید که این خودش انرژی منفیه متاسفانه.

:thinking:

++++
یکی از دلایلی که هر ساله یاد هیروشیما رو گرامی میدارن اینه که دیگه اتفاقی مانند هیروشیما تکرار نشه.

7 پسندیده