هنر دست به کار شدن - راز موفقیت زبانشناس چیه؟

سلام دوستان

امروز درباره موضوعی صحبت می کنیم که به شدت دست کم گرفته میشه و گاهی وقتا اصلا بهش فکر هم نمیشه.

دست به کار شدن.

خیلیا هستیم صبر میکنن، به اهدافشون فکر میکنن، منتظر بهترین امکانات و ایده هستند و کلی بهونه میارن… بهونه واسشون مثل نقل و نباته…

اه من تو ایران به دنیا اومدم!
اه من بابام پولدار نیست!
اه من اگه تو اون سن فلان کارو میکردم خوب میشد!
اه امکاناتی که دستمه به درد نمیخوره!
و…

بهونه زیاد هست. الان هم که ویروس کرونا رفیق شیش همه ما شده. و بهونه کردیم که زندگیمون پر از لجن کنیم. ناله کنیم و از بدبختیامون بیشتر بگیم.

اما یه گام به عقب بردارید. تمامی چیزهایی که تا الان بدست آوردید. همه موفقیت ها، خوشحالی ها همشون زمانی بدست اومدن که دست به کار شدید و کاری رو انجام دادید.

من اگه دو سال حسابداری نمیکردم متوجه نمیشدم که حسابداری برای من نیست.
اگه شروع به یادگیری زبان نمیکردم هیچوقت زبان یاد نمیگرفتم
اگه کتابی رو ترجمه نمیکردم، مقاله ای نمینوشتم هیچوقت نمیفهمیدم که نوشتنم خوبه.
اگه نرم افزارهای صدا رو امتحان نمیکردم هیچوقت یاد نمیگرفتم صدامو ضبط کنم و میکس صدا یاد بگیرم.
اگه با افترافکت و پریمیر کار نمیکردم هیچوقت، الان اینجا، جلوی دوربین نبودم که صحبت کنم.
همه یه نقطه شروع دارن، و اون دست به کار شدنه. میشه کلی - اگر - دیگه به این لیست اضافه کنیم. اما تهش یه چی مهمه. اینکه دست به کار بشی و کاری رو انجام بدی، چون خلاقیت، موفقیت، تجربه از انجام میاد. نه حرف، نه فکر، نه حتی بهترین ایده.

همین حالا توام از این لجن بیرون بیا و کاری که همیشه میخواستی رو انجام بده.

https://zabanshenas.com/uploads/zabanshenas/99/farvardin/the-act-of-doing.mp4

لینک این ویدئو در تلگرام
لینک این ویدئو در اینستاگرام

راستی دیروز هم برای بار اور تصمیم گرفتم تم ویدئومو تغییر بدم و کمی خلاق تر باشم. شاید اون چیزی نشد که فکرش رو میکردم اما مهم اینه امتحانش کردم و سعی کنم هر روز بهتر بشم. پس دست بکار شید…

41 پسندیده

عالی بود :slightly_smiling_face: :clap:

4 پسندیده

یه ایده زبان امروز به ذهنم رسید
شروع میکنم به ضبطش

منتظر یه کار جدید باشید :sunglasses:

5 پسندیده

سلام عمو کامبیز
خوبی؟؟؟
امیدوارم حالت عالی عالی باشه
ویدیو ات عالی بوددد فوق العاده عالی دمت جییلز :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::ok_hand::ok_hand::ok_hand::sunglasses:

4 پسندیده

عالییی استاد
مثل همیشه

4 پسندیده

سلام سلام :heart_eyes:
چه ویدیو باحالی بود :rose:
این انجام دادن ها اولش کار سختیه ولی وقتی چند قدم جلو بریم تازه از نتیجه کارمون لذت می‌بریم کلی انرژی میگیریم.
من از ویدیو کلی حس خوب گرفتم.
بازم از این ویدیو ها بزارید؛ برای ما که کسی رو نداریم تشویق مون کنه حداقل از حرف های شما انرژی و حس خوب رو دریافت کنیم.:rose::hibiscus::cherry_blossom::bouquet::blossom::sunflower:

:zap::heavy_plus_sign:

6 پسندیده

:clap::clap::clap::clap::clap:
عجب ایده خوبی آقای کشاورز @YoKambiz
:rose::hibiscus::sunflower::blossom::tulip:

واقعاً ها … من بیشتر می گم لوس بازی …! :joy::joy::joy:

:+1::+1::+1:

اینکه گفتید سعی کن از فرایند لذت ببر، من تو همه کارهایی که تا الان انجام دادم، همین جوری رفتار کردم و سعی کردم بیشتر از فرایند کار لذت ببرم تا اینکه به نتیجه کارم فکر کنم و همش نگران اون باشم.
:blue_heart::yellow_heart::green_heart:
زیبوک که عالی هست. :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes: من الان بشدت تو زیبوک غرق شدم و از توش هم بیرون نمی یام. :closed_book::green_book::blue_book::notebook::books:

8 پسندیده

مثل همیشه عالی
فقط اونجاش که گفتی
حالا وقتشه :heart_eyes:
@YoKambiz
:heart::heart::heart::heart::heart::heart:

4 پسندیده

زنده باد تونی رابینزهای وطنی :clap:

این کلیپ‌هاتون بی نظیرن. :+1:

بیش باد

6 پسندیده

ممنونم آقا کامبیز :rose: :rose: :rose: من یه نکته خیلی عالی دیگه هم از شما یاد گرفتم قبلا و اینکه برای موفق شدن در هر کاری در حد توان باید دیده هم بشی، حالا دست به کار شدن رو هم به اون اضافه میکنم.
دوست عزیزم این رازهای موفقیت واقعا مثل گنجه چه بسا از کسانی که با این رازها به هدف رسیدن بشنوی شیرین تر هم میشه.
پس فراموش نکنید دست به کار بشید و به سمت خواسته های قلبی حرکت کنید مطمئنا دیده هم میشید و آرزوتون عملی میشه. :relieved:

5 پسندیده

چه حس خوبی منتقل کرد :clap::clap:
ماشالله استاد :rose::rose::rose::clap::clap:

3 پسندیده

Wow, smooth spoken

هر روز بهتر از دیروز …

3 پسندیده

عالی و آموزنده ممنونم :ok_hand::ok_hand::rose:
اینم بخشی از کتاب کار عمیق در خصوص اقدام کردن.:grin:

16 پسندیده

چه جمله قشنگی
بعضی جملات رو ما فقط میخونیم و رد میشیم ولی بعضیاشون رو که حس و تجربه کردیم عمیق ترین تاثیر رو در ما ایجاد میکنن
این جملت منو یاد دوره طرحم انداخت :hugs:
استفاده از نهایت ظرفیت اونم به صورت داوطلبانه :clap::clap:

9 پسندیده

دقیقا همینطوره :ok_hand::ok_hand::ok_hand:

4 پسندیده

عالی بود :clap::tulip:
گرفتن نتایج بزرگ از قدم های کوچک

4 پسندیده

خیلی عالی بود.
من چند وقتی بود به خاطر حجم وحشتناک کارهام فرصت نمیکردن یه برنامه دقیق و مدون برای خودم بریزم.
و از این فرصت پیش اومده نهایت استفاده رو کردم.

4 پسندیده

عالیییی بود خیلی حالمو عالییی کرد این ویدیو حق کاملا با شماست هر شروعی یه نقطه ای داره.
باید دست به کار بشیم :facepunch:t2:
:afghanistan:/:iran:

5 پسندیده

سلاااام😍 مثل همیشه حرفاتون به من کلی انگیزه داد موفق و پیروز باشید

3 پسندیده

بسیار عالی و کاربردی بود ممنونم

2 پسندیده