تجریباتم از کنار گذاشتنِ زبانشناس!

درود همگی
بعد از چند روز حضور در تالار و گپ با دوستان گرامی و همچنین مطالعه و شنیدن تجریبات دیگر دوستان که چه بسا بسیار هم مفید بودند، بر آن شدم تا منم تجربه خودم رو از زبان شناس به اشتراک بگذارم.
اما ازونجایی که سخنوری وچیره زبانی دوستان را نداشتم و نوع تجربم کمی متفاوت از دیگران بود پیشاپیش خرده گیری ها رو به جان و دل میپذیرم، امید است مورد توجه قرار بگیرد.
17 مهر 97 نرم افزار زبان شناس رو نصب کردم تقریبا بلافاصه اشتراک طلاییش رو خریدم و به کمک آقای ناصری و توضیحات نرم افزار شروع کردم به گوش دادن و کار کردن با نرم افزار.تقریبا زنجیره من 179 روز شد.
اما به یکباره قطع و ادامه ندادم.از اون زمان تقریبا یکسال گذشت حتی نرم افزار هم از روی گوشیم پاک کرده بودم تا اینکه از اواخر اسفند و اوایل فروردین99 نرم افزار رو دوباره نصب کردم و میخواستم شروع کنم به کار. اما هیچ انگیزه ای نبود چند روزی تو تالار مشغول مطلب خوندن و پست گذاشتن و گپ با دوستان توانمند بودم که کم کم تحریک شدم شروع کنم نرم افزارو باز کردن و کار کردن با آن.
ازونجایی که قبلا چند تا بسته آموزشی کار کرده بودم آخریش هم داستان های واقعی بود که تقریبا کامل گوش داده بودم بهش.
برای شروع ابتدا رفتم سروقت داستان های واقعی و داستان رو پلی کردم.با کمال تعجب دیدم (شنیدم) که بطور تقریبا کامل (بیش از95 درصد) رو متوجه میشم بدون اینکه به متن نیگاه کنم!!! و جالبتر اینکه بیش از 90 درصد واژه هارو هم معنی شون رو میدونستم(بعد از یکسال)!!!

این یک انگیزه بسیار بالا بهم داد بطوریکه تونستم با سرعت خیلی بالا مابقی داستان ها رو نیز گوش بدم …
اگه از لغات بخوام براتون بگم و جعبه لایتنر، تقریبا میشه گفت بین 80تا90درصد معانی واژه گان رو هم بلد بودم!!!و یروزه جعبه رو که تقریبا 150تا واژه داشت رو خالی کردم!!!

برام بسیار جالب بود که بعد از این مدت تقریبا میشه گفت هیچی رو فراموش نکرده بودم(در حالیکه در بین همکارام و خانواده بنده معروفم به فراموشکاری!!) و صد البته ناگفته نماند قدرت شنیداری زبان رو من اونجا بود که فهمیدم …
حالا شما یدونه سوال گرامی از من بپرسید با اینکه همون موقع ها برای گرامر چند جلسه کلاس رفتم، حتی یک ذرش یادم نیست!!!
اینم نتیجه امروزم:

در انتها اینو میخوام بگم به دوستان :
بهترین روش یادگیری زبان همین شنیدن هستش الکی دنبال کلاس و کتاب های گرامری نباشید( یه مدت خودم قبلنا اینارو امتحان کردم و اصلا جواب نداد!)،
با برنامه ریزی و تلاش و پشت کار خیلی راحت میتونید فیل سوار ذهنتون بشین بشرطی که به یکباره از فیل ذهنتون نخوایین که زبان رو فول بشه!
کمی هم بهش فرصت و خوراک بدهید.
با آرزوی موفقیت برای شما.

45 پسندیده

بانو فاطمه @fdoosti متن تون بسیار تاثیرگذار بوده و خواهد بود :slightly_smiling_face:

جناب @mohsen130 ممنون از ارائه تجربه تون خودش حکایت چندین کتاب موفقیت هست :ok_hand: موفق باشید

13 پسندیده

عالی آقای @mohsen130 :clap::clap::clap::clap::clap:

اگه می شد، اینجا چند نفر رو منشن می کردم که همش دنبال کلاس و گرامر هستند. :blue_heart::blue_heart:
اینم نمونه عینیش، گفته شما :hibiscus::sunflower::blossom::rosette::rose:

11 پسندیده

And That’s the POWER OF DEEP LEARNING

13 پسندیده

بسیار تاثیر گذار بود…مقاله بسیار جالبی بود.پیشنهاد میکنم دوستان حتما بخونن…

خواهش میکنم بانو…امیدوارم گره گشایی کوچیک برای دوستان باشه…دوستانی که مثل خودم تازه کار و کمی هم ممکنه ناامید باشند…

11 پسندیده

ممنونم بانو الهه.

اشکال نداره منشن کنین ببینن! :sweat_smile:

8 پسندیده

:sunflower: :blossom: ،بزودی

8 پسندیده

خیلی خوشحال شدم براتون آقا محسن :slightly_smiling_face::hugs::grin: خیالمم راحت کردین که با خیااااااال راحت به خوندن و گوش کردن درس های زبانشناس ام ادامه بدم :sweat_smile::v:

11 پسندیده

ممنونم بانو @miss_mary :hibiscus: :sunflower: :slightly_smiling_face: با قدرت ادامه میدیم… :sunflower: :hibiscus:

10 پسندیده

بسیار عالی بود :slightly_smiling_face::ok_hand::clap::clap:
آرزوی موفقیت روزافزون را براتون دارم :sunglasses:

10 پسندیده

ممنونم بانو @azam-123:hibiscus:

9 پسندیده

احسنت به شما. این جملتون برای من خییلی با ارزش بود :rose::rose:
دمتون گرم :clap::clap::clap:

خدا رو شکر . امیدوارم همینطور باشه :heart_eyes::rose::rose:

11 پسندیده

خواهش میکنم بانوی گرامی @fdoosti …به لطف مقاله ی زیبای شما بود که این جملات و متن شکل گرفت.سپاسگزارِ شمام. :hibiscus:

10 پسندیده

آفرین به این متن فوق العاده کاربردی

4 پسندیده

عالی
خیلی ممنون آقا محسن
روحیه و انگیزم چند برابر شد
:muscle::muscle::muscle::muscle::muscle::muscle::muscle:

6 پسندیده

خواهش میکنم :hibiscus: لطف دارید

3 پسندیده

عالیه، خوشحالم ازینکه مفید بوده…

4 پسندیده

خُب! ۸روز پس از ایجاد تاپیک و نگارشِ تجربیات کنار گذاشتن زبان شناس ، حالا ۱۰ روز پس از شروع مجدد زبان شناس(یعنی دوروز قبل از ایجاد این تاپیک و یکسال دوری از زبان شناس) بر آن شدم که نتایج پیشرفت این چند روز رو هم به اشتراک بگذارم…

8 پسندیده

Wow
خیلی خوبه
نه
عالیهههه
ادامه بدین

4 پسندیده

یه انگیزه ، یه حالِ خوب…خیلی میتونه موثر باشه…

5 پسندیده