تالار زبانشناس

توجه کردید The وقتی قبل از حروف صدادار میاد "دی" تلفظ میشه وقتی قبل از حروف بی صدا میاد "دِ" تلفظ میشه؟

نه نه؛ هرگز هرگز :no_entry_sign: :no_entry_sign:

به عنوان یه تجربه شیرین این نکته و کشف تا ابد در ذهن تون خواهد ماند چرا باید این شیوه ی موثر رو تغییر بدید من وقتی تاپیک تون رو دیدم فکر کردم یه کلیپ دانلود شده ی آموزشی باشه. اینکه خودتون متوجه بشید خیلی بهتر هست تا فرمول وار پیش برید بخصوص در مکالمه؛ چون ذهن تون فکر نمی کنه حالا بعد این کلمه حرف صدا دار هست یا بی صدا.

8 Likes

Wow!خیلی ممنون
کامنت پر انرژی بود واسم

4 Likes

خواهش می کنم من خودم به شخصه این تجربه ها رو بیشتر دوست داشتم. مثلا من اون اوایل یادگیری یه کتاب داشتم نکات تلفظی داشت اصلا یادم نمی آمد چی بودن موقع کاربردشون اما خیلی نکات الان دارم توی فایلهای آموزشی نگاه می کنم اصلا باورم نمیشه من خودم مثلا could’ve رو قاعده اش با دو بار تقلیل میشه coulda از قبل به قولی کشف کرده بودم.
این که این نکته رو خودتون متوجه شدید یعنی خوب گوش می کنید و صحیح دریافت می کنید و با بیشتر گوش کردن کوله باری از یافته ها خواهید داشت.

6 Likes

نظر لطفتونه خیلی ممنونم
امیدوارم همینطور باشه و بتونم در کنار بزرگواران زبانشناس به اون چیزی که میخوام در زبان برسم :rose:

4 Likes

سلام. ببخشید این حروفی ک گفتین درسته اما همیشه صدق نمیکنن… ما می‌گفتیم ک اگر این حروف اول صداشون صدا های کشیده مثل آ، ای، اوُ و… بده اونوقت حروف صدا دار هستن و در غیر این صورت حروف بی صدا هستن
مثلا توی University
u حرف صدا دار نیست. چون صدای “یو” میده و تلفظش با حرف بی صدای “ی” شروع میشه
ولی مثلا توی umbrella
u حرف صدا داره. چون صدای “آ” میده

5 Likes

دیگه اینا جز ریز نکات تخصصی و استثنائات میشه خیلی ممنون گفتید استفاده بردم :ok_hand::rose:

4 Likes