حقیقت جمله home from the war.. چرا این‌جمله فعل ندارد 😉 لطفا پیشکسوتان زبانشناس نظر خودشون رو بفرماین۱

با سلام
نویسنده: afshinshiba
عزیزی پرسید چرا home from the war فعل ندارد…

لازم به ذکر هست که دوستان باید دقت کنند بسیاری از داستانهای لاتین تحت تاثیر ادبیات غنی غرب نوشته میشه…
و لازمش اینه که از جملات کوتاه و شیرین و شاعرانه در بیان ادبیاتشون استفاده کنن…
خوب خیلی وقتها در شعر و نثر فعل حتی گاهی فاعل محل اعراب خودشون رو از دست میدن…
و شاعر یا قصه گو نیازی به تعریف فعل و فاعل نمیبینه…
جمله home from the war یک جمله مخفف برای بیان دلنشین یک قصه هست…
قصه ی سربازان خسته و دلداده و عاشق برگشته از جنگ…
سربازانی که کوله باری از غم و شادی رو با خودشون یدک میکشیدن…
و حالا با امید به فردا راهی خانه و کاشانه شدن تا به عشق و مقصودشون برسن…
جمله home from the war برای اولین بار در جنگ‌جهانی دوم برای سربازانی که از جنگ به خانه برمیگشتن با برپایی جشنی برای اونها به زبانها جاری شد…
و دوشیزه گان باجشن home from the war به استقبال سربازان بازگشته از جنگ میرفتن…
در این داستان نویسنده با زیرکی تمام و با الهام از خاطرات جشن home from the war از این جمله الهام گرفته تا فضایی شیرین و دلنشین به داستان خودش بده…
و ما باید بدونیم که پشت این جمله هزاران آرزو در گور خوابیده…
قصه سربازانی که رفتند و برنگشتند و معشوقه هایی که چشم انتظار اونها سر به بالین کوبیدند…
چه پر است متون انگلیسی از جملات کوتاهی که پشت اونها هزاران هزار حرف نهفته باقی است…

نکته: تکرار کلماتی مثل home در جایگاه فعل درطول سالیان باعث جاگزینی اسم به جای فعل شده وگاهی حتی مشاهده میشه این کلمات به عنوان نائب فعل به کار گرفته میشوند
و درواقع در این جمله هم home دجایگاه فعل قرار گرفته است

این هم کتابی نوشته شده در همین باب

این تاپیک مربوط به درس« هیاهوی بسیار برای هیچ » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « داستان‌های بچگانه » فصل: « بسته ی اول »31tz-qC3mlL.AC_SY400

21 پسندیده

@YoKambiz
@elahehvelayati
@sepide-str
@zeinabss
@eli-blithe
@a.bayani
@fdoosti
@pari
@p.A.5
سلام امیدوارم‌ وقتتون رو نگرفته باشم

7 پسندیده

عالی آقای @afshinshiba :clap::clap::clap::clap:
:hibiscus::rose::sunflower::tulip::blue_heart::green_heart:
دقیقاً یه آهنگ با مضمونی شبیه به این از کریس دِ برگ تو گوشیم دارم …‌. هر وقت که به این آهنگ گوش می کنم، حس غم اون رو بشدت درک می کنم. :broken_heart::broken_heart::broken_heart:
آهنگ Leningrad

6 پسندیده

سلام
والا من که پیشکسوت ب حساب نمیام ،خصوصا در مقابل استادان بزرگی چون
عمو ها ، خاله ها
عمه
و …

6 پسندیده

یادمه فرمودید سه سال در کلاسهای زبان شرکت کردید…

یکی دوسال هم هست که با برنامه زبانشناس آشنا شدید…

حالا به نظرتون شما پیشکسوت نیستید؟؟ :wink::wink:

5 پسندیده

مننننننن یکی دو سال :open_mouth::open_mouth::open_mouth::open_mouth::open_mouth::open_mouth::open_mouth::open_mouth::open_mouth::open_mouth::open_mouth::open_mouth::open_mouth::open_mouth::open_mouth::open_mouth::open_mouth::open_mouth:
نه بابا من ۴۶ روزه با زبانشناس اشنا شدم
ولی ۳ ۴ سال کلاس رفتم

6 پسندیده

خیلی دوست دارم اون ترانه رو بشنوم… حتما تو گوگل سرچ میکنم خانم ولایتی عزیز :kissing_heart:

5 پسندیده

خوب ۴سال هم کم نیست… البته با توجه به اطلاعات زیاد و درک مطلب بالاتون قطعا جز برترین دانش آموختگان زبان هستید…
چه افتخاری بالاتر از این که امثال بنده در کنار شما عزیزان از تجربیات شما دوستان استفاده کنن

6 پسندیده

وای خدا ، من و این همه خوشی
مرسی
خجالت زدم نکنید بابا
:blush::blush::face_with_hand_over_mouth::face_with_hand_over_mouth::face_with_hand_over_mouth:

6 پسندیده

بخدا من هم پیشکسوت نیستم :joy::joy::ribbon::ribbon::ribbon::dizzy::dizzy::dizzy:
من فقط به انگلیسی علاقه دارم :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

5 پسندیده

نه خواهر عزیزم… واقعا از صمیم قلب گفتم در هربخشی از شما و دیگر عزیزان سوالی میشه با خونسردی و رفتاری تحسین برانگیز و صبورانه جوابگو هستید واین مایه ی مباهاته

5 پسندیده

شما بزرگوارید
:heart::heart::heart::heart::heart::heart::hibiscus::hibiscus::hibiscus::hibiscus::cherry_blossom::cherry_blossom::cherry_blossom::blossom::blossom::blossom::sunflower:⚘:bouquet:⚘:bouquet:⚘:bouquet::sunflower::blossom:

6 پسندیده

پدربزرگ‌من همیشه میگفت علاقه روزی تبدیل به تجربه میشه و تجربه از انسان واقعا انسان میسازه

5 پسندیده

من همیشه دوست دارم خیلی مفید و مهربانانه جوابگو باشم
ولی افسوس کع یکسری از دوستان تعریفی از مودب بودن و محترمانه برخورد کردن رو در خودشون ندارن
واقعا حیف

7 پسندیده

نمیدونم چه برخوردی داشتن ولی بنده تا حالا برخورد بدی از کسی ندیدم از کوزه همان تراود که دروست

6 پسندیده

شاید خود دوستان این فکر رو نکنن ولی خب مدل صحبتشون کمی نادرست
البته من که اصلا ناراحت نمی شم ولی شاید ی دوست دیگه خیلی ناراحت بشه
:blush::blush::blush::blush::blush::smiling_face_with_three_hearts:

7 پسندیده

یکی بهم یه جمله گفت که خیلی بنده رو تحت تاثیر قرار دادو زندگیم‌ رو کاملا عوض کرد
بنده هم یادگاری به شما عرض میکنم:

سعی کن به همه خوبی کن و انتظار خوبی از هیچکی نداشته باش

:blush:

9 پسندیده

اسم آهنگ، Leningrad است
چون من متن آهنگ ها رو نگاه نمی کنم و فقط گوش می دم، خیلی بیشتر تاثیر می گیرم.

6 پسندیده

ای ول الان دارم دنبالش میگردم مهربون :yum:

5 پسندیده

سلام سلام
منو پیشکسوتان :sunglasses: چه ذوقی کردم من :sweat_smile:
دور از شوخی، خیلی عالی بود؛ عجب متنی، عجب قلمی دارید :ok_hand:

من اینو نمی‌دونستم ، ممنونم بابت این نوشته زیبا :rose:

6 پسندیده