خبر راجع به ته دیگ ما ایرانیا ، تو یه سایت خبری انگلیسی زبان

امروز ظهر خواستم یه گشت تو سایتهای خبری بزنم ، همین طوری یه سایتی که رو صفحه گوگول ام بود انتخاب کردم اخه گاهی اوقات که حس میکنم کلمات جدید یاد گرفتم میرم یه دوری تو صفحات وب میزنم ببینم چه قد متوجه میشم . بعددددد یهووو
چشمم به عکس ته دیگ افتاد ، همین عکس :flushed: منم رژیمم :drooling_face::drooling_face:

گفتم وااااا عکس غذای ایرانی اینجا چه میکنه :smile:
رفتم متن رو خوندم دست پا شکسته ولی از خودم راضی بودم :smiling_face_with_three_hearts:
حالا گفتم متن خبر رو براتون بزارم و همین طور لینک صفحه خبر رو ، اگه خوشتون اومد ، برید بخونید خیلی جالب بود واسم .
Overview

In contemporary Iran, rice is served at almost every meal. But it hasn’t always been that way. Years ago, rice was considered a luxury ingredient served only at important gatherings and feasts. Its scarcity gave birth to the phrase “lebase polo khori,” which translates to “the outfit you wear to eat rice.”

Numerous legends abound on how tahdig was born, and here’s one: To make sure diners could scoop up the last grains out of the pot so that nothing, not a single grain, went to waste, Iranians started to line the bottom of the pot with bread to prevent rice from burning and possibly being ruined. The covering was to protect precious rice, and that covering is how tahdig, which in Farsi means “bottom of the pot,” was born.

اینم لینک صفحه
https://www-washingtonpost-com.cdn.ampproject.org/v/s/www.washingtonpost.com/news/voraciously/wp/2020/04/14/with-persian-tahdig-the-fluffy-rice-crispy-bottom-classic-practice-makes-perfect/?amp_js_v=a2&amp_gsa=1&outputType=amp&usqp=mq331AQFKAGwASA%3D#voraciously-recipe-steps=&ampshare=https%3A%2F%2Fwww.washingtonpost.com%2Fnews%2Fvoraciously%2Fwp%2F2020%2F04%2F14%2Fwith-persian-tahdig-the-fluffy-rice-crispy-bottom-classic-practice-makes-perfect%2F

27 پسندیده

همه با دیدن آلوچه و گوجه سبز دهنشون آب میفته ،من با دیدن ته دیگ سیب زمینی! کلا نابود شدم الان… :sweat_smile: :joy: این چه تاپیکی بود خانمِ @miss_mary ؟!!!

13 پسندیده

خووودددمم همین طور :drooling_face::drooling_face::drooling_face::smile::smile::smile::smile:
تازه من رژیمم هستم :grin::grin::grin:

خدا کنه امیدوارم :grin: خود خارجی ها هم وقتی این غذا ها رو میبینن دلشون آب شه ، نمیشه که ما همش عکس غذاهای اونا رو سیو کنیم که :rofl::rofl:

13 پسندیده

من باشم رژیم نباشم،برام مهم نیست!کلا دربرابر این مورد تسلیمم در همه حالت :sweat_smile:

یبار تست کنن قطعا میشن!

10 پسندیده

مریم خانم @miss_mary :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon:
اتفاقاً من خیلی از این تاپیک خوشم اومد :joy::heart_eyes::ok_hand::ok_hand::ok_hand:
بازم از این کارها بکن :blue_heart::green_heart::purple_heart::yellow_heart::heart:
:stew::ramen::curry::spaghetti::burrito:

8 پسندیده

چشبببب :smile::smile:
آقا محسن به شوخی گفت اخه عاشق ته دیگه.
:rofl::rofl:

8 پسندیده

من خوشم نیامد! نابود شدم خانم دکتر!!! الان وضعیتمو کسی میفهمه که هم دردم باشه!!!

8 پسندیده

عشق او(ته دیگ) باز اندرآوردم به بند کوشش بسیار ناامد سودمند!!! :sweat_smile:

8 پسندیده

به مامانتون بگید فردا حتما ته دیگ ماکارونی درست کنه :yum:

6 پسندیده

خدا رحمتش کنه، خودم باید دست بکار بشم…

7 پسندیده

:joy: آقا محسن :joy: زیر دیپلم صحبت کن :joy: همچین شاعرانه نوشتی، دوبار خوندم تا متوجه شدم :joy::joy:

5 پسندیده

دیپلم ردیم خانم دکتر…این حس عاشقانه ی من و ته دیگ باعثش شد :sweat_smile:

6 پسندیده

:cherry_blossom::cherry_blossom::pray::pray::pray::pray::pray::pray::sunflower::pray::pray::pray::pray::pray::hibiscus::hibiscus:

یه خوشمزه اش رو درست کنید پ :hugs:

6 پسندیده

کلاً از شعر و شاعری، هیچی بارم نیست. اعتراف می کنم.

5 پسندیده

چشم ،البته ته دیگ سیب زمینیِ برنج رو بیشتر دوست دارم!

5 پسندیده

بقول دوستان یه فلش بک بزنید به عقبتر ها،دوران دبیرستان یا دانشگاه…یبار دبگه کتابای ادبیاتو بخونید…مطمعنا اون حس برانگیخته میشه(منظورم چاپ های قدیمه واگرنه این جدیدیا که …)… یکمم استاد شجریان گوش بدهید،آلبوم درخیال …فوق الادست…(کلا در حد پیشنهاد بیان کردم…)

7 پسندیده

تو دبیرستان و پیش دانشگاهی که زیاد خوندم. ولی تو دانشگاه، یه درس “ادبیات فارسی” تو ترم دوم لیسانس بیشتر نداشتیم و تمام.

5 پسندیده

شایدم این حس به تنهایی با کتاب خواندن برانگیخته نشه(بیشتر بر حسب تجربه خودم گفتم)…شاید نیاز به یک جرقه ای چیزی داشته باشه که ممکنه برای همه پیش نیاد! اما آلبوم در خیال استاد شجریانو حتما گوش دهید…عالیه…مریم خانم @miss_mary شما هم گوش کنید…

5 پسندیده

من خیلی آهنگ سنتی دوس ندارم .
یه آهنگ خیلی خوب از استاد شجریان بهم بگید اونو دانلود کنم .

5 پسندیده

همشون خوبن مخصوصا همین آلبوم…چشم اجازه بدین معرفی میکنم…اگه به اسم ندونم آپلود میکنم…چند دقیقه فرصت بدین لطفا…

5 پسندیده