بچه ها مشورت بدین 😥

سلام دوستان
امیدوارم حال دلتون عالییییی باشه
رفقا من سر ی دوراهی خیلی خیلی عجیب گیرافتادم و نمی دونم چیکار کنم
تصمیم گرفتم مشکلم رو با شما درمیون بزارم تا شاید شما ها کمکم کنید
دوستان
من از نمایشگاه کتاب سال پیش ۵ جلد کتاب خریدم که تا پریروز ابدا میلی ب خوندنش نداشتم
ولی
از دیروز ب شدتتتت علاقه مند شدم ک بخونمش
اما ی مشکل بزرگ نمیزاره
اینکه من مطمئنم اگر این کتاب رو دستم بگیرم از وقت زبانم خیلی خیلی کم میشه
و حتی زمان درس و مشق
پس نمی دونم چیکار کنم
این کتاب رو بخونم ، نخونم ؟؟؟؟؟
و اینکه این کتاب زبان اصلیش انگلیسی نیست
چیکار کنم ؟
من چندنفر از دوستان رو هم منشن می کنم که اگر صلاح دونستن ب من جواب بدن
@YoKambiz
@pari
@Farzad_Poodineh
@elahehvelayati
@fdoosti
@a.bayani
@mehdi24666

:see_no_evil::see_no_evil::cold_sweat::muscle:

11 پسندیده

سلام
به نظرم اگه کارهای روزانه تون رو اولویت بندی کنید، برای هیچ کاری وقت کم نمیارید. :slightly_smiling_face:

در این رابطه هم یک مقاله ترجمه کردم که توصیه میکنم حتما بخونید.

10 پسندیده

دوست عزیز من فکر میکنم اگه این کتاب رو نخونی بهتره چون هم از درس و مشقت میوفتی و هم وقت زبانت رو هدر دادی ،بذار برا وقتای بیکاری

5 پسندیده

سلام زینب جان @zeinabss :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon:
ببین عزیزم احساس می کنم تو زبان خیلی عجله داری.
به قول آقای کشاورز، آهسته، اما پیوسته برو. بالاخره همه چیز که زبان نمی شه.
البته این حجم از علاقه و انگیزه، بی نظیره و جای تحسین داره. ولی تو هر چیزی، زیاده روی بشه، شاید ازش خسته و زده بشی. پس لازمه یه دوره های زمانی، یکم از میزان مطالعه انگلیسیت کم کنی و به کارهای دلخواهت بپردازی. چون تو الان تو سنی نیستی که اینقدر بخودت سخت بگیری.
پ.ن: اگر هم از نظر انگلیسی، من یکم به خودم سخت می گیرم، من قبلاً به این رویه عادت کردم و دوران دانشجویی ام همین کار رو همزمان با درس های دانشگاه انجام می دادم. الان که دیگه درسی ندارم. :blue_heart::blue_heart::green_heart::green_heart::yellow_heart::yellow_heart::two_hearts:

10 پسندیده

سلام
به نظر من در زندگی باید هر کاری رو از دیگر کار ها گلچین کرد و معیار اون هم اینه که باید ببینید کاری رو که وقتتون رو روش صرف میکنید چقدر در زندگی شما فایده داره. حال میخواد کتاب خودندن باشه، میخواد ورزش باشه، تحصیل باشه، کسب درآمد باشه هر چیزی.
1 روز 24 ساعت است که اگه یک سومش رو تو sleep :sleeping: یا dream باشیم میمونه 16 ساعت. هر دقیقه 60 دقیقه است. شد 960 دقیقه. حالا هر دقیقه 60 ثانیه باشه میشه چند؟ 57600 ثانیه!
خب میبینیم که کلی وقت داریم!
شما میتونید 2 ساعت با زبانشناس کار کنید و به هر کتاب حدود 1 ربع یا نیم ساعت وقت بزارید اما چیزی که هست اینه که اگه این کتاب ها رو با هم بخونید ممکنه خوب متوجه نشید تا اینکه اول یکی رو بخونید بعد که تمام شد بعدی رو بخونید. البته تعیین زمان برعهده و تشخیص شما و اولویت بندی شما بستگی داره.
نکته بعدی این که ببینید اگه اون موضوع کتابی که میخواهید مطالعه کنید در زیبوک موجود هست از زیبوت مطالعه کنید اگر نیست سعی کنید نسخه انگلیسی اون کتاب ها رو پیدا کنید که اگه کتاب ها ترجمه شده باشد معنیش اینه که تو اینترنت میتونید نسخه انگلیسی PDF رو پیدا کنید اگه اون کتاب نبود حتما یه کتاب های دیگه با همون موضوع هستش.

8 پسندیده

ممنون از عمو فرزاد و عمه جان و اقا عرفان و هبنطور زهرا جون که نظر دادین
باید برم یه برنامه بچینم نمیشه :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

6 پسندیده

شما تو برنامه چیدن استادین :sparkles::sparkles::fireworks::fireworks::confetti_ball::confetti_ball::confetti_ball:
۱۰۰ درصد موفق و پیروز میشین :rose::rose::rose::rose::rose:
به امید روزای بهترو بهتر

3 پسندیده

سلام منم فکر میکنم مشکلی نیس که کتاب بخونید. بزارید براتون مثالی بزنم

فرض بگیریم یه شخص خوشتیپی به نام کامبیز کشاورز میخواد بدنی فوق العاده بسازه. این شخص سه ماه رژیم میگیره و هفته ای چهار بار میره باشگاه.

اما بعد این سه ماه ( که خب بدنشم حسابی خوب شده) یهو سریال بریکینگ بد رو بهش معرفی میکنن و تصمیم میگیره امتحانش کنه.

خب این سریال چون خیلی خفنه دهن این شخص رو آسفالت میکنه و نمیزاره به باشگاه مثل گذشته بره. ( میره ها ولی خب همش ذهنش درگیره اینه که قراره تو سریال چه اتفاقی بیوفته) در نتیجه تغذیه و تمرینش هم افت میکنه.

اما چون این کارکتر داستان ما بچه باهوشیه، میگه من باشگاهمو ول نمیکنم، تهش چهار روزم بشه دو روز ولی باید برم. باشگاهشو میره ولی ضعیف تر تا اینکه این علاقه جدیدش رو به سر انجام برسونه.

وقتی بریکینگ بد تموم میشه احساس فوق العاده ای داره چون هم دیگه فکر و ذکرش مشغول سریال نیست ( یا حداقل کم تره) و هم اینکه یه استراحتی از اون همه فشاری که قبلا به خودش آورده کرده.

حالا کامبیز به خودش قول میده برگرده باشگاه و دوباره مثل قبل تمرین کنه. چون کامبیز بچه متعهدیه.

این استراحت باعث افت مقطعی بدن کامبیز شد، اما بهش این امکان رو داد که انرژی بگیره و حالا بیشتر از قبل تلاش کنه.

خلاصه داستان اینه که هیچ اشکالی نداره شما گاهاً استراحتی به خودتون بدید. پس کتابتونو بخونید و ازش لذت ببرید. روزی به جای اینکه 1 ساعت زبان بخونید، حالا بکنیدش 20 دقیقه. یا ده دقیقه.

هیچ مشکلی در این نیست، به شرط اینکه مثل کامبیز به برنامتون متعهد باشید و بدونید بعد این کتاب با انرژی بیشتری به مطالعه میپردازید

20 پسندیده

خیلی ممنون عمو کامبیز @YoKambiz
وای عمو اسم باشگاه اوردی داغ دلم تازه شد
من بیچاره قبل این کرونا دوروز والیبال و دو روز باشگاه می رفتم ولی الان نمی تونم
و این بدترین بیچارگی دنیا برای ی ورزشکاره
ورزشکارا حال من رو خیلی خوب درک میکنن :sob::sob::sob::sob:

7 پسندیده

سلام عزیزم.

منم با عمو‌ کامبیز خوشتیپ موافقم. :joy:

با الهه جان هم موافقم که خیلی با عجله جلو میری.

با عمو فرزاد و آقا عرفانم موافقم.

این همه توافق یه جا ندیده بودم :laughing:

کتابتو بخون، زبانتم بخون و سعی کن بینشون تعادل برقرار کنی.

تو خونه ورزش کن. من که دو ماهه این کارو می‌کنم. محدودیت در ذهن ماست. نباید بهش دامن بزنیم.

13 پسندیده

اصلااینطوری فکر نکن هر انسانی که به یه جایی رسیده کتاب خون بوده به قول بیل گیتس شما اکنون به کتاب روی می آورید و بعد مردم به شما روی میاورند کتاب ذهنت رو باز میکنه لازم نیست کتاب رو تو یک روز تموم کنی من روزی ده صفحه کتاب میخونم واقعا حالم رو خوب میکنه کتاب دوست آدمه من نظر خودمو گفتم عزیزم تو هر کاری دوست داری بکن

6 پسندیده

سلام به داداش کامبیز حرفت درسته ولی مگه یه سریال یا یه کتاب چیه که بخواد تلاش آدم رو واسه رسیدند به هدفش مخطل کنه ??من هم سریال میبینم کتاب میخونم موسیقی گوش میدم اما تاثیری تو برنامه ی زبانیم نزاشته تازه ٻیشرفت هم کردم اگر بخوایم برای رسیدن به هدفمون بقیه ی چیزا رو تو زندگی تعطیل کنیم نمیتونیم به خیلی از کارامون برسیم این نظر من بود حالا شما نظرت چیه??@YoKambiz

4 پسندیده

سلام زینب جان روزت بخیر.
اولین نکته ای که من برداشت کردم اینه ما آدما قبل از اقدام همیشه نگران اتفاقات نیفتاده هستیم. اینکه میگی من اگه کتاب دستم بگیرم از بقیه کارام میمونم یه احتماله. پس اولین کاری که باید بکنی اینه اقدام کنی، تایمر رو پلی کن و شروع کن به مطالعه، مثلا میبینی 1 ساعت گذشته و تو غرق در مطالعه بودی. و بازم دوست داری ادامه بدی.
اینجا قدم بعدی میاد جلو. و اون چیه؟
اینکه از این علاقه یه استفاده عالی کنی و اونو به عنوان جایزه درنظر بگیری و با خودت بگی حالا میرم 1 ساعت درس میخونم و اگه تیک بخوره این کارم به خودم 1 ساعت دیگه مطالعه کتاب هدیه میدم.
برای سایر کارات و زبان هم همینطور. اینطوری لذت کتاب خوندن رو برای خودت به یه پاداش تبدیل کردی. چون یادت باشه از تکنیک برتری خفیف هرگز غافل نشی، حالا شاید نتونی مثل گذشته 1ساعت زبان بخونی اما میتونی تعهد روزانتو به هر میزان بود حفظ کنی چون به هر حال یه هدف دراز مدت برات محسوب میشه.
یادت نره زندگی به رعایت تعادلش قشنگه، هر گاه که وزنه ها به یه سمت سنگین شن، خیلی زود آدمو خسته میکنه.
موفق باشی :rose:

8 پسندیده

سلام پیام داستان من اینه که گاهاً خوبه استراحتی به خودتون بدید. البته سریال بریکینگ بد کار منو به مدت یک هفته کامل مختل کرد و این تقریبا یه داستان واقعیه.

حالا من نمیدونم زینب خانوم شرایطشون چطوریه. نمیتونم خودمو جاشون بزارم. من بدترین شرایط رو در نظر گرفتم. مثلا فرض بگیریم ایشون برای کنکور میخوان بخونن و مدرسه و کلی کار دیگه دارن و برنامشون بهم بریزه.

کاری رو تعطیل نمیکنیم. در واقع فقط برای مدتی فاصله میگیریم.

تو مقوله بدنسازی فاصله گرفتن بد نیست. اصطلاحا میگن شوک دادن به بدن. تو درس خوندن و سایر مهارت ها هم همینطوره. نمیشه هر روز تمرین کرد و هر روز اوج بود. گاهی وقتا میزاریم کنار.

مثلا فوتبالیست های حرفه ای مصدوم میشن یا تعطیلات خاص خودشون رو دارن و دوباره بر میگردن به تمرینات و مسابقات. چون از لحاظ روانی و فیزیکی بدن و ذهن ما ممکنه نکشه و نیاز به استراحت باشه.

من خودم به شخصه همیشه درباره ثبات قدم صحبت کردم و بدون شک کلید موفقیت خیلی مهارت هاست ولی گاهی وقتا اگه استراحت کنید کسی نباید بهتون خرده بگیره.

7 پسندیده

خوبه که شما یکی هست تو خونه غذا درست کنه. من گاهی تو طول یه سریال قشنگ وزن کم می‌کنم‌. :joy:

3 پسندیده

سلام زینب جان
من میگم کتابی که خریدی رو بخون، به این فکر کن که تو اکثرا موقعیت ها از ارادت استفاده کردی و ی جاهایی هم باید به احساست اجازه بدی که چیزی رو که دوست داره انجام بده
اینطوری انگیزت برای زبان خوندن و سایر کارات هم بیشتر میشه
چون خیلی سخت نگرفتی و احساست در نهایت برات جبران میکنه چون میدونه حواست بهش هست :hugs:
برگرفته از مقاله فیل و فیل سوار :grin:

8 پسندیده

عمو من اگ کنکور داشتم الان اینجا نبودم :sweat_smile::sweat_smile:
البته می دونم شما مثال زدید
البته از کنکور سخت تر اینکه خودت مجبور باشی نصف باقی مونده کتابات رو بخونی و معلما هم هیچی ب هیچی
@pari
خیلی ممنون خاله ک نظر دادین
و فاطمه جون @fdoosti از شما هم خیلی ممنونم و از مقالتون هم ممنونم
و خواهر عزیزم عاطفه جان @a.bayani که هروقت مم مشکلی دارم با نظرات و نصیحت های زیباشون کمکم می کنن و ایندفعه هم مثل همیشه
و ممنون از اقا عرفان @erfan23 ممنون
.
.
ولی انصافا چقدرررررر برنامه ریزی سخته
از وقتی این تاپیک رو زدم و جواب دوستان رو دیدم تصمیم گرفتم ی برنامه بچینم
الان ۳۰ دقیقس دارم علون می خونم ، بعدش می خوام ۱ ساعت انگلیسی قدرت رو بخونم ، بعدش اون کتابم رو بخونم و…

7 پسندیده

@erfan23
@Farzad_Poodineh
@elahehvelayati
@a.bayani
@fdoosti
@pari

مشکل من اینه و میدونم هم ک خیلی بده
من از اون دسته ادم ها هستم ک اگر کتابی ک دستم میگیرم من رو جذب کنه باید یکوب بخونم تا حدی که چند وقته پیش کتاب vilet از شارلوت برونته رو که ۱۰۰۰ خورده صفحه بود رو تو ۲ ۳ روز خوندم تا این حد
اگر من این مشکل رو نداشتم خیلی وضعیتم بهتر بود
و این من رو اذیت میکنه
خب با این حال
نظرتون چیه ک من کتابم رو از ۱ ۲ شب ب بعد شروع کنم ؟!
پ.ن . فک کنم بعد این کرونایی باید پیش ی روانشاس برم نمیشه :woman_facepalming::woman_facepalming:

6 پسندیده

کتاب خواندن خیلی خوبه اطلاعات عمومی بالا میبره ولی برای کتاب خواندنت ساعت بزار مثلا روزی سه صفحه بیشتر نمیخوانم اسم کتاب میشه بگین .

3 پسندیده

مجموعه رمان خانه عنکبوت اثر صالح مرسی
سیاسی جاسوسی و واقعی هس
افراد کمی از این مدل کتاب خوششون میاد
@mahnaz113

2 پسندیده