تالار زبانشناس

درس vip آقای ای جی هوگ در رابطه با جلوگیری از اسراف در زندگی

دوستان عزیز از این به بعد خودم درسهای آقای ای جی رو میذارم. این درس در رابطه با جلوگیری از اسراف در زندگی برای رسیدن به امنیت مالی هست. در درس قبلی که @masiha گذاشته بود آقای ای جی هوگ در رابطه با آزادی مالی صحبت کرد که این درس هم تا حدی ادامه ی اون مبحث میشه.

نکته ی خیلی مهمی که در این درس میبینم و تا حد زیادی هم بهش معتقدم این هست که ما همیشه خرج کردن رو به این دید نگاه میکنیم که یه پولی هست دستمونه و بایستی خرجش کنیم و بره. اما بایستی این ذهنیت رو اینطور تغییر بدیم که پولی که داریم چطور خرج کنیم که مثل سرمایه گذاری باشه و بعد از مدتی، با توجه به تغییراتی که ایجاد میکنه سرمایمون برگرده. آقای ای جی هوگ اسم این تفکر رو investment mindset (ذهنیت سرمایه‌گذاری) میگذاره.

=================

ویدئوی اصلی درس:

فایل صوتی ویدئوی اصلی درس:

فایل صوتی گفتگوی درس:

فایل صوتی تفسیر درس:

فایل صوتی داستان کوتاه:

فایل صوتی داستان از دیدگاه‌های متفاوت:

فایل پی‌دی‌اف درس:

7 Likes

خیلی هم عالی
یه سوال آقا حسین؟ تو ماه مارس ای جی ظاهرا یه درس از گفته های تونی رابینز درست کرده
تو اپ ما هست؟
ادیت: پیدا کردم

1 Likes

تو اپ بود؟ کدوم درسه؟

1 Likes

اشتباه گرفتم نیست
خیلی دوست داشتم ببینم چیه.

1 Likes

سلام!
ممنون آقای ناصری. حرفاش جالب بود. البته من هنوز پولی ندارم که خرج کنم و در موردش استرس داشته باشم ولی فکر کنم موقعی که کار کردنو شروع کنم قراره خوب پولامو خرج کنم! چون در حال حاضر هم موقع خرید با پول تو جیبیم خیلی با دقت قبلش فکر میکنم که این چه فایده ای واسم داره و چه مزیتی نسبت به بقیه چیزای مشابه داره و کلا خیلی د ختر خوبی ام. :grin:
ولی من بیشتر از این هیجان زده شدم که اکثر حرفاشو تونستم بفهمم! البته یه نمه آقای هوگ اینجا نچسب شده بود. تو سایتش بهتر بود حرف زدن و قیافش.:yum:

ضمنا یه چیزی هم بگم اصراف از صرف میاد یه جورایی به معنی برگردوندنه و برای اینجا اسراف کلمه مناسبیه.

ممنون که خارج از نرم افزار هم این چیزا رو واسمون میذارین. خعلی خوبه:blush:

2 Likes

آفرین همین تفکر هم خیلی خوبه. یکی از مطالبی که ای جی گفت و برام خیلی جالب بود اینه که یه لباس داره که ۲۰ سال داره ازش استفاده میکنه :open_mouth: این موضوع فکر کنم برای اکثر افراد هموطنمون عجیب باشه. بایستی روی این نوع تفکر بیشتر وقت بذاریم.

وای چقدر من غلط املائی دارم! :grinning:

3 Likes

آره منم خیلی تعجب کردم. فکر کردم لابد بد متوجه شدم! ولی خداییش 20 سالم دیگه خیلی زیاده آدم از خودش تو اون لباس خسته میشه! :face_with_raised_eyebrow:

1 Likes

مطالب جالبی بود ولی من هنوز شروع نکردم انگلیسی رو ولی مطالب رو دنبال میکنم:blush:.هنوز نتونستم زبان دیگه ای ک میخونم تموم کنم و خوبه خوب یاد بگیرم :neutral_face:
میخاستم بگم کاملا شدنی لباس رو تا چندین سال استفاده کرد چون همسرم تا الان ۱۰ سال لباس هاشون رو دارن و باید بگم همه شون نو و تمیز هستن :slight_smile:مگر اینکه واقعا دموده شده باشه یا اندازه نباشه که خودم بندازمش دور .منم تغریبا ۵ سال میشه ک اینکار رو انجام میدم :hugs:
شمام امتحان کنید :sweat_smile:

3 Likes

دیشب داشتم عکسامو چک میکردم
متوجه شدم یه سوئیشرتو من 7 ساله که میپوشم و هنوز دارم
چیزی که سالمه و باید پوشید.
هر چند باید حرف مردمم تحمل کرد که هیچوقت دهنشونو نمیبندن

7 Likes