یادگیری زبان با A J Hoge

ای جی و رابرت و دکتر فرانکل و تونی رابینز از مهترین افرادی بودن که البته توی زمینه های مختلف زندگی منو عوض کردن شروعش از حدود ده سال پیش… کارم اقماری بود… جالبه یادمه یک شب تا صبح که کار اضطراری تو محل کارم پیش اومده بود و بیدار بودیم تماما ای جی هم گوش میدادم… روزها که یا پای کامپیوتر رکورد بازی گردش پول میزدم و داخل سایت ای جی…
سر فرصت مروری میکنم بر زندگی نامه ای جی و ( هم رابرت) تا جایی که بر اساس صحبت‌ها و سمینارها و منابع خودشون متوجه شدم… شاید براتون جالب باشه… به اشتراک میذارم… راستی خانم دکتر شما استیو کافمن و lingQهم آشنا هستید؟… زبان دیگه ای هم کار می‌کنید؟…

6 پسندیده

متاسفانه من دیر آشنا شدم.

من هم خیلی از این کارها می کنم. کلاً شب ها رو با زبان می گذرونم. اونم بیشتر مثل رادیو، فقط به ویس ها گوش می دم. زبانشناس، مهارت شنیداری ام رو خیلی بالا برده.

من هم هر موقع وقت کنم، تو سایت های انگلیسی زبان، دنبال این مطالب می رم. دقیقاً، تو زبان فارسی، هیچی نیست! :joy:

خیلی خیلی ممنون :hibiscus::hibiscus::blue_heart::green_heart::two_hearts:

استیو کافمن بله. LingQ نه متاسفانه.

فعلاً فقط انگلیسی. واقعاً هم وقت نمی کنم. ولی اگه بشه و بعد ها بتونم، زبان آلمانی رو هم دوست دارم کار کنم.

ولی یه چیزی، تا حالا هیچ کسی رو راستگو تر از اِی جِی، تو زندگیم ندیدم. :dizzy::dizzy::dizzy:

5 پسندیده

برای استارت زبان آلمانی(و نه فقط آلمانی) از صفر و بصورت Basic آپ دولینگو رو که لینکش توی کانال تلگرام AJhogeIRAN گذاشتم و اینجا هم میذارم نصب کنید یه نگاهی بندازید شاید شگفت زده بشید (البته زبان فارسی هنوز نیاورده ولی شما که انگلیسی قوی هستید زبان برنامه رو انگلیسی انتخاب کنید و شاید با بچه هاتون یک یا چند تا زبان شروع کردید) و بعد ها برای تکمیل به آپ Lingqاستیو کافمن و یا وب سایتشwww.LingQ.com هم یه نگاهی بندازید… من خودم با دولینگو تازه آشنا شدم و از زمان دبیرستان از عربی متنفر بودم… الان دارم مشتاقانه توی وقتهای مردم با دو لینگو عربی کار می کنم… عینه بازی میشه برای همه اعضا خونواده تون… Free & Fun…

6 پسندیده

https://t.me/AJhogeIRAN/614

5 پسندیده

IMG_20200430_125624_115

4 پسندیده

واقعاً دستتون درد نکنه :pray::pray:
خیلی خیلی ممنون :rose::rose::rose:

بخدا من هیچ ادعایی تو انگلیسی ندارم :joy:
خودم رو هم قوی نمی دونم. فقط دارم تلاش می کنم.

اگه وقت داشتید، یه نگاهی به این رایتینگ بنده بکنید که سه چهار روز پیش نوشتم.

من هم عربی بیزارم. هیچی هم ازش، یاد ندارم.

اعضای خانواده ام، حتی انگلیسی رو هم در سطح ابتدایی اش بلد نیستند. کلاً به انگلیسی علاقه ندارند. چه برسه به زبان های دیگه.

5 پسندیده

“A true language learner must be like this crooked tree of zhuangza.!”
Steve Kaufman,
‘The Lingist Way’ Book.

https://t.me/AJhogeIRAN/579

4 پسندیده

جالبه پسر بزرگم محمد مهدی بخاطر همین دولینگو به انگلیسی علاقمند شد چون بازیه اصلا و استارت آلمانی هم که دوست داشت زده… بعد اون رفت گشت و نسخه ایرانی دولینگو یعنی آی لینگو رو بهم معرفی کرد چون زبان فارسی هست و البته فقط زبان انگلیسیه و خب میدونید مطالعه زبان هستش ولی برا محصل ها و base آکادمیک خوبه… لینک اونم برای شما و همه علاقمندان میزارم اونم ببینید… بد نیست…

4 پسندیده

https://t.me/AJhogeIRAN/615

منظورش از این مدل یادگیری داره به Duolingo جهانی اشاره میکنه…

4 پسندیده

اتفاقا همین آپ هایی که بهتون معرفی کردم و حتی روش خود ای جی که با آپ زبانشناس(البته درست راهنمایی بشن افراد) برای کسانی هست که وقت ندارن… فقط کافیه انضباط شخصی داشته باشن که از این وقتهای پرت استفاده کنن… توی ماشین… رفتن به مدرسه و دانشگاه و محل کار… موقع غذا… موقع کارهای خونه… و… فقط اون گیر و گور های روانشناسی و موانع ذهنی باید حل بشه… که البته خود ای جی با توضیحات قبل درسهاسش و اون درسهای ابتدایی Power English… همه این موانع باخاک یکسان میکنه… اما به مرور و تاتی تاتی که دست منو گرفت… و تا جایی که در توانم باشه به بقیه کمک میکنم… این خصلت منه… البته اون اوائل خیلی سرگردان بودم… ولی آدم هایی که باید کمکم میکردن سر راهم به موقع ش قرار گرفتن… شاید منم الان بتونم به بعضی ها کمک کنم… اون دوتا کانال تلگرام ای جی هگ ایران و ریچ دد ایران به همین خاطر هستن… و اصلا ما با به اشتراک گذاشتن تجربیات مون میتونیم هم اونهارو حفظ کنیم و هم تو مسیر بمونیم و هم با افراد کم نظیر ارتباط پیدا کنیم…

7 پسندیده

من نظر شخصی خودم میگم، طبق تجربه م و چیزی که بمن جواب داده، شما هم امتحان کنید ببینید برای شما هم موثر خواهد بود یا نه:
همونطور که احتمالا میدونید درسهای ای جی در کاملترین حالتش از ۵قسمت (mp3قطعا اما pdf بعضی هاش نیست) تشکیل میشه:
Main Article
Vocabulary
Commentary
Mini Story
Point OF View Stories
حالا اون ۳تای اول هردرسی که داشت مدیریت کنید که در اوقات مثل کارهای خونه و… که تمرکزتون کمتره بشنوید اما mini , pov رو حتما بذارید برای پارک که میدوید یا joggingیا دوچرخه سواری یا روی تردمیل باشگاه و… که هم تمرکز دارید و هم تحرک…(به شروع درس مینی استوری روز مردگان دوره نیو متد خوب گوش کنید که میگه من ۳تا کار انجام میدم و شما هم ۳تا کار در قبال اونها باید انجام بدید)…
البته نه اینکه همیشه بی دقت باشید برای اون قسمت‌های اول که گفتم که حتی وقتی که این قسمتها و در حداقل یک هفته که میگه باید recycleکنیم و دوباره بریم سراغ درس اصلی متوجه افزایش دقت و بیشتر فهمیدن اونها هم میشید…
نکته مهم در مورد اینکه اول قسمت Main اصلی و یا توضیح کلمات vocab کدومش اول کار کنیم! ؟… هر درس هرکسی هرطور راحتتره اما من خودم اول درس اصلی می‌شنوم حتی شده بدون تمرکز اما اون چندتا کلمه ای که اذیتم میکنه و بلدشون نیستم بعدش که میرم vocabگوش میدم با جون و دل متوجه معنیش میشم و اینجا در vocab هم هست که میتونید برید سراغ pdfو دیکشنری… و راستی همین دوتا mainو vocabهم میتونید ریسایکل کنید… به خودتون بستگی داره…
نکات مهمی هم هست در مورد موزیک مورد علاقه و warm up& cool down… بعدا به اشتراک میذارم… امیدوارم که مفید باشه براتون…

8 پسندیده

درود بر شما،
ضمن تشکر از معرفی podcast addict app که خیلی خیلی مفیده،امکان این رو داره که با subtitle گوش کرد و بتونیم کلمات را هم ببینیم
چون هر چی دنبال subtitle گشتم پیداش نکردم
با سپاس
شاد و پیروز باشید

4 پسندیده

خواهش… نه امکان زیرنویس نداره… اما اگه خواستید آپ های. Speech تو text هستن توی گوگل پلی یا آپ استور اما باید با یه دستگاه دیگه ورودی صوت بدید به موبایلتون… و در ضمن اینکه اگه ای جی رو دنبال میکنید برید کانال یوتوب و خود یوتوب گزینه subtitle فعال کنید عالیه… و در ضمن یه گزینه خوب این اپ معتاد پادکست داره و اونم کم و زیاد کردن سرعت پخش صداست…

3 پسندیده

دقیقا همین کاری رو میکنم ک گفتید…
در زمان های مثل بیرون رفتن و آشپزی و این دسته از کارها داستان اصلی و وکب گوش می‌کنم…
و مینی استوری ها رو هیچ الکی گوش نمیدم.
برای مینی استوری ها با دقت ب سوالات پاسخ میدم.
پس در کل تاثیر داره چه حواست باشه چه نباشه؟
و اینکه من دارم بسته قدرت رو میخونم

4 پسندیده

حواس تون نباشه که چندان نه… اما در اوائل طبیعی هست برای درس اصلی… اما به مرور که کار کردید و ریسایکل انجام دادید شبیه این میشه که تصویر مبهم به مرور کامل واضح میشه براتون… یه دوره پایین تر از پاور (پیشنهاد من با روز مردگان نیو متد اگه کار نکردید) و یا اگه سطح تون بالاست real English زلزله رو هم موازی کار کنید+real English materialsیی که واقعا تشنه شون هستید حالا هر موضوعی که علاقه شخصی دارید حتما کار کنید… سطح بالاتری دارید Movie technic ای جی برای فیلم یا سریال مورد علاقه تون هم خوبه(یه لینک از ویدئو توضیحات ای جی در مورد تکنیک فیلم ش میذارم)

3 پسندیده

من تا درس چهارم انگلیسی بدون تلاش خوندم و پریدم تو قدرت.
چون عجله دارم برا دانشگاهم.
در مردگان رو خوندم.
بنظرتون اگه کتاب های زیوک رو بخونم خوبه؟
چون وقت نمیشه برم انگلیسی بدون تلاش رو بخونم همه تمرکزم روی قدرته.
سطح من خیلی بالا نیست.
خوده داستان اصلی رو شاید یکم یا نصفش رو متوجه نشم ولی بعد چند بار خوندن کل موضوعش رو درک میکنم.
ولی مینی استوری ها رو کامل میفهمم

4 پسندیده

اگه از من می‌شنوید که البته خود من هم سطح م بالا نیست،… ولی حتما بصورت موازی از (نیو متد یا همون که اسمش شده پایه یا پاور یا REAL مهمترین مقدماتی و متوسطه و پیشرفته) یکیش تو برنامه تون داشته باشید و بنحوی که هرسه رو تموم کنید (البته هنوز خود من دوباره باید برگم عمیق هرسه تاش کار کنم… حالا بصورت جانبی مثلا زیبوک می خواید کار کنید از آپ PODCASTADDICTیا هر آپ پادکست دیگه ای جی هگ یا EFFORTLESS ENGLISH سرچ کنید و با توضیحات ای جی برید جلو… ای جی با مزرعه حیوانات و بعد پدر پولدار و بعد DUMPING…و… اومده جلو… خوبیش اینه که مثل واسط شما و کتاب ها که تو زیبوک هم هست عمل میکنه… راستی اصلا بوک کلاب ای جی آرشیو ویدئوی تو یوتوب هست و پاد کستهاش صوتی هموناس… گزینه زیر نویسم فعال کنید عالی… سر فرصت فهرست بوک کلاب ش میذارم… در ضمن میدونم MOVIE CLUBهم داره ولی من کار نکردم ولی ماتریکس و جری مگوایر کار کرده… در خود دروس اصلی پایه اون درس HITCH DR. DATEبرای تکنیک فیلم قسمت اولش داره… و اصلن یه توضیح ویدیویی کوتاه داره به اشتراک میذارم دیگه خودتون فیلم یا سریال مورد علاقه تون کار کنید…
خ ل ص:۳تا دوره مهم اصلی همیشگی هستن اما اون بوک کلاب یا مووی کلاب و یا هرچیز واقعی دیگه جانبی محسوب میشن…

4 پسندیده

من حتما این دوتا داستان رو ک گفتید از کانال یوتیوب ای جی نگاه میکنم.
ولی ای جی هر روز لایو در یوتیوب میزاره ک هر وقت بتونم میبینمشون

3 پسندیده

البته اونا کتاب داستانی هستن Animal Farm، Rich Dad Poor Dad کتاب‌های اول و دوم Book clubای جی(AJ hoge)…

3 پسندیده

@AjHogeenglish
@A_j_Hoge
این دوتا از کانال های تلگرام ای جی هوگ
مطالب خوبی میتونید پیدا کنید و همینطور وویس…

2 پسندیده